elis33
03.01.10,16:31
Ako treba správne postupovať pri vŕtaní vrtákom do dlaždíc?Chceme pripevňovať zrkadlo a iné veci v kúpeľni, ale sa bojím sa, aby nám nepopraskali kachličky.
220870
03.01.10,15:44
Bez príklepu vidiovým vrtákom.Ak máte ako-tak kvalitné obklady no problem.Môžete si urobiť klasickú jamku jamkárom , tak ako do ocele.
Chobot
03.01.10,23:56
Ako treba správne postupovať pri vŕtaní vrtákom do dlaždíc?Chceme pripevňovať zrkadlo a iné veci v kúpeľni, ale sa bojím sa, aby nám nepopraskali kachličky.

Ja som robil do obkladačiek v kúpeľni diery vrtákom do tehly s vŕtačkou s mechanickým príklepom. Ak by si vŕtal s pneumatickou príklepovou vŕtačkou, tak na betón porozbíjaš kachličky.
kvee
11.02.10,13:13
bez priklepu samozrejme s vrtakom do obkladov /skla/ maju v kazdom stavebnom obchode /baumax,hornbach .. / , pripadne aj je za obkladom panel - vacsiu dieru vrtakom do obkladu a nasledne mensiu dieru opatrne s priklepom s vrtakom na beton ..
Laco-monter
11.02.10,15:20
Ja som robil do obkladačiek v kúpeľni diery vrtákom do tehly s vŕtačkou s mechanickým príklepom. Ak by si vŕtal s pneumatickou príklepovou vŕtačkou, tak na betón porozbíjaš kachličky.

Zo ŽIADNÝM príklepom !

Len normálne prevrtať vlastnou silou,pritlakom na vrtačku.

Ak je už vyvrtaná diera v kachličke,POTOM možno použíť príklep,keď je za kachličkou panel.
DAISAN
03.03.10,22:22
najpodstatnejsia vec je vyber miesta diery, staci poklepat a viete ci je tam dute miesto a ci nie....
sramo3
19.04.10,15:31
vrták do dlaždíc a skla odporúčam,stačí na to uťahovačka,alebo vŕtačka bez príklepu.pomôže aj vídiový vrták. na miesto, kde chcem vŕtať nalepím kúsok lepiacej pásky proti ujdeniu vrtáku...