pivko
03.01.10,19:28
Zmenil som povodny projekt :http://prodom.sk/?p=projekty&project=212
a zvačšil som obývačku tým že som zrušil apsidu / viď priložené foto/Teraz mi ale vznikol nad stropom v obývačke dosť veľký balkón nakoľko podorys druhého podlažia sa nemenil. Ako najlepšie urobiť zateplenie a izoláciu???Izolácia a zateplenie v povodnom projekte /viď výkres/ sa mi zdajú nedostatočné.
220870
03.01.10,19:26
V mieste toho balkónu v rovine vnútornej strany obvodovej steny by som ten stropný betón urobil o 100mm nižšie( v interiéri by tým pádom bol v inkriminovanom mieste o 10cm nižšie strop).A v tom mieste by som robil len 100mm hrubú deku.Tým pádom by som získal ďalších 15 cm na izoláciu.Aj poter na tom balkóne môže ísť vyššie,až do výšky prahu okna.Dnešné dvere a okná sú natoľko tesné a poznáme také materiály(lepidla)že detael ukončenia poteru pri balkónových dverách nieje neriešiteľný problém.Okná treba osadiť zarovno vonkajším múrom.Odbúra sa tým zbytočný tepelný most vzniknutý v ostení okien.
pivko
03.01.10,19:45
V mieste toho balkónu v rovine vnútornej strany obvodovej steny by som ten stropný betón urobil o 100mm nižšie( v interiéri by tým pádom bol v inkriminovanom mieste o 10cm nižšie strop).A v tom mieste by som robil len 100mm hrubú deku.Tým pádom by som získal ďalších 15 cm na izoláciu.Aj poter na tom balkóne môže ísť vyššie,až do výšky prahu okna.Dnešné dvere a okná sú natoľko tesné a poznáme také materiály(lepidla)že detael ukončenia poteru pri balkónových dverách nieje neriešiteľný problém.Okná treba osadiť zarovno vonkajším múrom.Odbúra sa tým zbytočný tepelný most vzniknutý v ostení okien.
S tou výškou zateplenia nebude problém nakoľko ten 5m preklad v obývačke chcem obrátene aby mi v obývačke netrčal . Tak že na poschodí bude aj tak dosť vysoký prechod cez dvere na ten balkon. Neviem aký vysoký preklad vypočíta statik ale tipujem min 60cm.
220870
03.01.10,19:47
Preklad 300 max 350mm.
pivko
03.01.10,20:10
V mieste toho balkónu v rovine vnútornej strany obvodovej steny by som ten stropný betón urobil o 100mm nižšie( v interiéri by tým pádom bol v inkriminovanom mieste o 10cm nižšie strop).A v tom mieste by som robil len 100mm hrubú deku.Tým pádom by som získal ďalších 15 cm na izoláciu.Aj poter na tom balkóne môže ísť vyššie,až do výšky prahu okna.Dnešné dvere a okná sú natoľko tesné a poznáme také materiály(lepidla)že detael ukončenia poteru pri balkónových dverách nieje neriešiteľný problém.Okná treba osadiť zarovno vonkajším múrom.Odbúra sa tým zbytočný tepelný most vzniknutý v ostení okien.
Neviem kedy ten balkon budem používať keď budem mať na prízemí terasu /snáď len vyvetrať paplóny a vankúše / tak že to aký vysoký preklad budem prekračovať mi vobec nevadí.Hlavne je to aby mi nesplesnel strop v obývačke , nakoľko bude prepojená s kuchyňou a pri varení by mi mohli v zime rásť kvaple nad hlavou:DA tie okna ako? keď plánujem 150EPS zatepliť. Osadiť až na okraj muriva?A pod parapet z vonkajšej aj vnútornej strany určite treba styrodur.
220870
03.01.10,20:36
Nieje tam nutný styrodur.Obyčajný polystyrén parapety v pohode udrží.
ciners
03.01.10,20:51
Nosnik vyska= cca 1/10 az 1/14 rozpatia nosnika, vtedy vyhovuje na priehyb a sirku trhlin
ciners
03.01.10,21:15
mimotemy
Niekolko generacii spravilo na tomto detaily dizertacne prace a pani z prodomu trcnu do projektu detail z roku 1965 a este na to daju cervenu picatku :D
pivko na toto si pozri kopu detailov,pytaj sa projektantov,tento detail je na......nic