Tana74
14.09.05,11:13
Snažíme sa zdravo stravovať a skúšam aj piecť z celozrných múk, len so špadlovou celozrnou múkou sa mi nič nedarí. Nemáte s ňou niekto skúsenosti alebo rady, príp. recepty?
dara
14.09.05,09:43
Snažíme sa zdravo stravovať a skúšam aj piecť z celozrných múk, len so špadlovou celozrnou múkou sa mi nič nedarí. Nemáte s ňou niekto skúsenosti alebo rady, príp. recepty?
Nápodobne, mne sa zo špaldovej múky nikdy nič nepodarilo, takže už to neriskujem.
evelien
14.09.05,10:25
Vyskúšali ste recepty, ktoré sú priamo na obaloch múky? Zatiaľ sme doma vyskúšali dva a podarilo sa.
urs
14.09.05,10:44
Mne sa osvečilo miešať pol na pol s obyčajnou- hladkou alebo polohrubou podľa toho čo robím.
Tana74
14.09.05,11:23
Vyskúšali ste recepty, ktoré sú priamo na obaloch múky?
Zatiaľ som tie recepty nevyskúšala. Pudingový koláč hlavne kôli mlieku - teraz keď je aj tekuté sójové, tak ho vyskúšam.

A akú špaldovú múku kupujete? Ja zatiaľ iba Myjavskú a raz sa mi podarilo zohnať aj nejakú inú, výrobcu už neviem, len bola 1,5 kg a v textilnom vrecúšku zviazaná špagátom. Jediná chyba bola, že bola horká, asi navlhnutá, ale bola jemnejšie zomletá a torta, ktorú som z nej piekla sa celkom vydarila, iba sa nedala jesť. V obchode, kde takéto veci kupujem, ju odvtedy nemali.
kukučka
14.09.05,19:46
Celozrné múky majú menej lepku, cesto sa drobí, preto sa miešajú s obyčajnými múkami. Pri kupovaní kontrolujte dátum a kupujte len čerstvé, majú viac tuku a ten starnutím horkne. Vegetariáni si múku melú sami ale tuším len tak na týždňovú spotrebu.
DanielaSL
15.09.05,12:58
Do témy - veľkonočné - som dala recept na špaldové keksíky . Vždy sa mi podaria. Ináč túto múku používam aj na zásmažky do polievok a rodina ani nič nezbadá. Len treba dať pozor , aby bola čerstvá.
Tana74
16.09.05,12:33
Do témy - veľkonočné - som dala recept na špaldové keksíky.

A akú múku na tie keksíky používaš? - nepíše sa tam.
DanielaSL
18.09.05,17:18
Píšem tam . No predsa špaldovú múku. Lepšie si to pozri.
Tana74
19.09.05,12:03
Píšem tam . No predsa špaldovú múku. Lepšie si to pozri.Ja som myslela či hladkú alebo hrubú špaldovú múku. Polohrubú špaldovú som ešte nezohnala.
DanielaSL
19.09.05,12:07
V recepte mám len špaldová múka a veru teda neviem aká to bola , čo som kúpila. Ale mali v obchode len jeden druh.
Cecilia
30.11.09,20:03
Vyskúšané a veľmi chutné:

Bublanina:
350-400 g špaldovej múky hladkej, 225 g hnedého alebo trstinového cukru /môže byť aj menej/, 200 ml vody, 80 ml oleja, 5 vajec, 1 PDP, môžu byť: 100 g orechy alebo drobné ovocie.
Postup: ušľahať žltka s cukrom, postupne pridávať vodu a stále šľahať, zamiešať olej, múku s PDP, tuhý sneh z bielkov. Vyliať na olejom vytretý a múkou vysypaný plech, posypať posekanými orechami a drobným ovocím. Upiecť.

Mrkvový koláč:
1,5 hrnčeka trstinový cukor, 4 vajíčka, 3/4 hrnčeka olej, 2 hrnčeky špaldovej hladkej múky, 2 čajové lyžičky sódy bikarbóny, 2 ČL PDP, 1/4 ČL soli, 1 ČL škorice, 4 hrnčeky nastrúhanej mrkvy - asi 5 veľké mrkvy /nemusí byť najjemnejšie nastrúhaná/ 3/4 hrnčeka sekaných orechov.

Po viacnásobnej skúsenosti dávam do mrkvového koláča iba 1 hrnček cukru, šľahám cukor s bielkami aj so žltkami zvlášť. Nedávam soľ a dávam iba 1 ČL sódy bikarbóny. Je výborný.
bikam
03.12.09,08:22
Až po vyskúšaní špaldovej múky má môj chlebík takú chuť, akú som si u domáceho chlebíka predstavovala - vyskúšajte http://www.porada.sk/t97886-p9-recepty-pre-domacu-pekaren.html
Okrem toho ju používam aj do cesta na palacinky, zemiakové placky, halušky, ......
otázka
03.12.09,08:35
Taktiež sa pridávam. Kupujem špaldovú múku v Kauflande ( majú len 1 druh tejto múky ) a je to totálny rozdiel v chuti chleba ( domáca pekáreň ) ako keď ju tam nedám. Napr. pri 600 g dávke na chleba dám 250 g - 300 g špaldovej múky a ostatok polohrubej ( alebo hladkej a hrubej ) a je to paráda, vrelo odporúčam.
maca.tt
05.12.09,15:29
dá sa kúpiť aj biela špaldová múka hladká pod značkou BIOMILA,
MASE
18.09.10,10:57
Nápodobne, mne sa zo špaldovej múky nikdy nič nepodarilo, takže už to neriskujem.
PEKNY DEN
...reagujem na vas prispevok,zhodou okolnosti som dnes robila chlieb zo SPALDOVEJ MUKY...A PODARIL SA NA MOJE PREKVAPENIE....
NAPISEM VAM RECEPT NA JEDEN BOCHNIK S POL KILA MUKY AKO SOM HO ROBILA JA A PODARIL SA...
1/2KG JEMNE MLETEJ CELOZRNEJ SPALDOVEJ MUKY
2LYZICE PSYLLIA
2LYZICE SLNEC.SEMIENOK
1LYZICA SEZAMOVYCH SEMIENOK
1LYZICA KMINU CELEHO/NEMUSI BYT TOLKO-PODLA CHUTI/
VODU-BUBLINKOVU/JA POUZIVAM Z LIDLU/
1SUCHE DROZDIE ZN.TESCO
POSTUP JE JEDNODUCHY-VSETKO ZMIESAT DO HROMADY MIESIT STACI 5-10MIN.POTOM NECHAT VYKYSNUT 1HOD. PO VYKYSNUTI UROBIT BOCHNIK A DAT HO DO NADOBY KDE BUDE DALSIU 1/2HOD.KYSNUT...PO VYKYSNUTI SA DA PIECT NA 1HOD.
PRVYCH 10MIN.SA PECIE NAPLNO,POTOM STIAHNUT RURU NA MINIMUM AK JE PLYNOVA A PIECT 50MIN.POCAS PECENIA KONTROLOVAT...AJ JE BLEDY TROCHU PRIDAT PLYN...
NIE JE TO NIC ZLOZITEHO...
ZELAM VAM ABY SA VAM CHLEBIK PODARIL,MNE SA PODARIL A JE VYBORNY


TEN ISTY DEN SOM ROBILA AJ PALACINKY Z TEJTO MUKY A TIEZ SU VYBORNE...KEDZE SOM ALERGICKA NA KAZEIN NAMIESTO MLIEKA DAVAM VSADE TUTO BUBLINKOVU VODU...Z LIDLU...
AK SA POKUSITE TENTO RECEPT VYSKUSAT BUDEM RADA AK TO POTOM DATE VEDIET CI SA AJ VAM PODARIL...

CHCEM SKUSAT AJ BUCHTY NA PARE ZO SPALDOVEJ MUKY...POTOM DAM VEDIET AKO TO DOPADLO...
ZELAM VAM PEKNY DEN
lujza.j
15.08.13,19:35
hladám mydlá:D...našla som toto....kedy niekto...
http://www.bioshop.sk/content/blogcategory/0/1089/