MAGO
06.01.10,19:22
Ahojte Poradaci,mam dilemu aky material je lepsie pouzit na zateplenie strechy 40°sklon, v dobrom pomere kvalita-cena? Uvazoval som nad Knauf unifit035(039),NOBASIL MPN(MPS) alebo ISOVER/este neviem aky/.
Za vsetky odpovede vopred Dakujem. MAGO
ciners
06.01.10,19:43
Takato tema tu uz bola. Podstatne je aby bol urceny na zateplovanie sikmych stien, inak je to jedno, ci je od nobasilu alebo isoveru, vyberte si podla ceny. To su uznavane znacky, akoby ste vyberali BMW alebo Mercedes, kvalitou su ok.
ciners
06.01.10,21:14
oprava: sikmych striech :)
som dobre treskol :D
radenko
07.01.10,08:23
Isoverom sa lahšie vyplnia menšie miesta (expanduje po rozbalení) na čo sa dajú použiť aj odrezky, čím je pri ňom menší odpad. Mám to odskúšané. ďalšou výhodou je, že je balený v rolke napr. 4m dĺžky a tým dokážeš rezať presne kusy medzi krokvy a znova menší odpad. Podobný problém som riešil pre 4 mesiacmi a vyhral u mna ISOVER a nelutujem. Robí sa s ním ľahko a skoro s nulovým odpadom.
vratnik
07.01.10,08:52
Na zateplenie podkrovia je najlepsia tuha - tvrda vata (kamenna, cadicova) a nie lacna skomprimovana - nafucana vata. Ak je extremne riedka tak sa vam casom postupne nahrnie na spodny kraj resp. casom lahne (splasne). S nafucanou vatou sa robi velmi dobre - nepicha, ale do vlastneho domu jedine cadicovu - kamennu vatu.
MAGO
07.01.10,15:39
Isoverom sa lahšie vyplnia menšie miesta (expanduje po rozbalení) na čo sa dajú použiť aj odrezky, čím je pri ňom menší odpad. Mám to odskúšané. ďalšou výhodou je, že je balený v rolke napr. 4m dĺžky a tým dokážeš rezať presne kusy medzi krokvy a znova menší odpad. Podobný problém som riešil pre 4 mesiacmi a vyhral u mna ISOVER a nelutujem. Robí sa s ním ľahko a skoro s nulovým odpadom.

A aky druh ISOVERU ste pouzili?
220870
07.01.10,18:14
Doplním vrátnik.čadičová vata nieje taká agresíva na pľúca.V pľúcach sa rozpadne.VRAJ.
pivko
07.01.10,18:18
Na zateplenie podkrovia je najlepsia tuha - tvrda vata (kamenna, cadicova) a nie lacna skomprimovana - nafucana vata. Ak je extremne riedka tak sa vam casom postupne nahrnie na spodny kraj resp. casom lahne (splasne). S nafucanou vatou sa robi velmi dobre - nepicha, ale do vlastneho domu jedine cadicovu - kamennu vatu.
A ktorá to je pre nás laikov?značka typ?:mee:
goosesk
07.01.10,18:59
Isoverom sa lahšie vyplnia menšie miesta (expanduje po rozbalení) na čo sa dajú použiť aj odrezky, čím je pri ňom menší odpad. Mám to odskúšané. ďalšou výhodou je, že je balený v rolke napr. 4m dĺžky a tým dokážeš rezať presne kusy medzi krokvy a znova menší odpad. Podobný problém som riešil pre 4 mesiacmi a vyhral u mna ISOVER a nelutujem. Robí sa s ním ľahko a skoro s nulovým odpadom.


rolky robi aj KNAUF (nobasil) . classic resp. unifit. uz sa robi s technologiou ecose ,a kazdemu komu ju vozim mi tvrdi ,ze sa mu s nou pracuje lepsie ako s isoverom. Ci su to chalani co robia sauny, alebo chalani co robia sadrokartony a podkrovia. Vsetci mi tvrdia ,ze sa im s rolkami robi lepsie ako s MPNkom. Teraz ale kamos zateploval podkrovie a robil s MPE a nevedel to vynachvalit. Takze aj sto ludi sto chuti.
pivko
16.01.10,06:59
Ako by ste riešili zateplenie strechy ak stropnice majú 18 cm a ja chcem zaizolovať strechu hrúbkov min. 30cm?
220870
16.01.10,07:46
Drevený rošt,alebo závesná konštrukcia.
radenko
16.01.10,18:53
A aky druh ISOVERU ste pouzili?
DOMO 18 a Domo tw. 10.
pivko
17.01.10,12:30
Na zateplenie podkrovia je najlepsia tuha - tvrda vata (kamenna, cadicova) a nie lacna skomprimovana - nafucana vata. Ak je extremne riedka tak sa vam casom postupne nahrnie na spodny kraj resp. casom lahne (splasne). S nafucanou vatou sa robi velmi dobre - nepicha, ale do vlastneho domu jedine cadicovu - kamennu vatu.
Spisujem si aký material použijem pri stavbe. Tak že aká to je tá tuhá vata? Poprosím značku a typ.
MAGO
17.01.10,16:17
Spisujem si aký material použijem pri stavbe. Tak že aká to je tá tuhá vata? Poprosím značku a typ.
Predpokladam ze nobasil MPN /MPS/ Skuste pozret na knaufinsulation.sk
pivko
16.04.10,13:39
Mám možnosť kúpiť Nobasil za výhodnu vcenu. Nestane sa mu nič ak mienim zateplovať až na jeseň??postačuje na Porotherm 38 P+D hrúbka FKD 100mm? Aký nobasil je vhodnejší na zateplenie strechy sklon cca 35 stupňov? Nobasil MPN ,alebo Nobasil clasic 040? alebo to nejako kombinovať? ako najlepšie zvoliť vrstvy ak chcem dať hr.izolácie 240mm???Vopred ďakujem za skoré rady nakoľko v pondelok musím ten nobasil zavazne objednať.