Ella11
08.01.10,19:48
ahojte. mám nový problém. pri odpisovaní vody zistila mama, že keď zavrie teplú vodu, tak studená tečie pri otvorení studeného aj teplého kuhútika a naopak( napr. aj do wc tečie teplá voda). ja som si myslel, ýe to vodár zle prepojil. zavolala vodára a ten jej tvrdí, že chyba je v sprchovacej batérii, ktorá je vraj zlá. ináč môže byť na tom niečo pravdy, pretože keď sa pustí či už teplá, pri zatvorenej studenej, alebo studená pri zatvorenej teplej, nejak divne v tej sprchovej batérii hučí!? poraďte
misomiso
08.01.10,19:11
A co chces poradit? Zistila si, ze mas zlu bateriu, mala si tam vodara a ty pises na Poradu?
Ella11
08.01.10,19:27
no že či nie je náhodou chyba v prepojení vody, pretože tento vodár v lete prerábal vodu a aj samotná batérie bola kupovaná v lete, je nová. chcela som sa len opýtať či je naozaj chyba v betérii. som si myslela, že keď je zavretá studená voda, tak do wc a zo studeného kohútika nebude tiecť teplá voda...
misomiso
08.01.10,19:40
Cez bateriu naozaj moze pretekat tepla do studenej a naopak.
Ella11
08.01.10,19:57
už len posledná otázočka. čiže cez túto batériu v sprche preteká zo studeného teplá do kuchyne, do umývadla aj do wcka? som laik tak prosím o radu...
kyblik
08.01.10,20:10
No moment, to je nejaka blbost. Zachod sa predsa napája zo stupačky - studenej vody, takze pokial zatvorite ventil studenej vody, nie je dovod aby tam tiekla nejaka voda - a uz vobec nie tepla...
kyblik
08.01.10,20:13
A co chces poradit? Zistila si, ze mas zlu bateriu, mala si tam vodara a ty pises na Poradu?

Nie je vodár ako vodár...
Ella11
08.01.10,20:20
tak teraz som z toho úplne vedľa. veď ani mne laikovi to nešlo do hlavy, že pri zavretej studenej vode ide do wcka teplá voda... ale potom, čo robiť? je pravda, že nie je fachman ako fachman. reklamovať roboru a nie batériu?
220870
08.01.10,22:35
A keď pustíte tú studenú krúti alebo nekrútia sa hodiny na teplej vode.Ak sa krútia tak v tom prípade je zle nastavený ,vyregulovaný tlak v systéme a za to nemôže váš vodár ale správca siete vodovodov v obci ,alebo správca siete v budove.
misomiso
09.01.10,08:02
už len posledná otázočka. čiže cez túto batériu v sprche preteká zo studeného teplá do kuchyne, do umývadla aj do wcka? som laik tak prosím o radu...


No moment, to je nejaka blbost. Zachod sa predsa napája zo stupačky - studenej vody, takze pokial zatvorite ventil studenej vody, nie je dovod aby tam tiekla nejaka voda - a uz vobec nie tepla...

Ale ved zadavatel otazky nepise nic o zatoreni nejakeho ventilu. Staci citat. Cez vadnu bateriu jednoducho preteka tepla do studenej, a ked sa tepla dostane do rozvodu stidenej, tak je jedno kam sa az dostane, moze to byt WC, ale hoci aj WC v susednom byte. Jednoducho tepla v studenej nema co robit.

Je mozne, ze tepla ma vacsi tlak, ako studena. Lenze to pre funkcnu bateriu nemoze byt problem. Samozrejme - pri velkom rozdiele tlakov by k takemu to javu dochadzalo pri kazdej baterii, no iba, ak by sa prave pouzivala. Ja som to pochopil tak, ze k pretekaniu dochadza vtedy, ked je bateria zatvorena.

Myslim, ze tem pomer tlakov zistis aj laicky. Ked otvoris iba teplu alebo iba studenu, je tam markantny rozdiel v tlaku vody? Okrem toho - mozes sa spytat aj susedov, ci pozoruju to iste aj oni.
Ella11
09.01.10,09:26
áno. máte pravdu. nenapísal som v prvej otázke, že pri zatvorenom hlavnom uzávere teplej vody, tečie potom zo teplého kohútika studená voda a naopak, pri uzavretom studenom hlavnom uzávere, tečie teplá voda dokonca aj do wc. áno batéria je zatvorená. tá, ktorú vodár označil za zlú. nechápem. čo má byť otvorená? už som z toho jeleń.
a hodiny sa nekrútia...
220870
09.01.10,09:41
CITUJEM.
Je mozne, ze tepla ma vacsi tlak, ako studena. Lenze to pre funkcnu bateriu nemoze byt problem.
Tak toto je problém aj pre nafunkčnejšiu vodovodnú batériu,ale len v tom prípade ak je otvorená.
Ak voda preteká cez zatvorenú vodovodnú batériu tak je chybná batéria.
misomiso
09.01.10,09:43
áno. máte pravdu. nenapísal som v prvej otázke, že pri zatvorenom hlavnom uzávere teplej vody, tečie potom zo teplého kohútika studená voda a naopak, pri uzavretom studenom hlavnom uzávere, tečie teplá voda dokonca aj do wc. áno batéria je zatvorená. tá, ktorú vodár označil za zlú. nechápem. čo má byť otvorená? už som z toho jeleń.
a hodiny sa nekrútia...
No ak ta voda prechadza cez zatvorenu bateriu (teda v case, ked sa z nej nepusta ziadna voda), tak je jedenoznacne zla a pomoze ju iba vymenit.
kyblik
09.01.10,11:18
Toto uz je taký zamotanec... Ella zavolaj si tam vodára (nie toho čo Ti robil vodu), príp. niekoho čo tomu trochu rozumie.
kyblik
09.01.10,11:24
ked sa tepla dostane do rozvodu stidenej... Jednoducho tepla v studenej nema co robit.

V bytoch su samostatné stupačky, je nereálne aby sa do stupačky so studenou vodou dostala teplá a naopak. Jedine ak to tam bolo dozmätkované, na to však príde asi iba niekto čo tomu rozumie a nie my, podľa opisu situácie.
misomiso
09.01.10,13:19
V bytoch su samostatné stupačky, je nereálne aby sa do stupačky so studenou vodou dostala teplá a naopak. Jedine ak to tam bolo dozmätkované, na to však príde asi iba niekto čo tomu rozumie a nie my, podľa opisu situácie.

Je to uplne realne, ked to tam preteka cez bateriu, ktora je spojena s oboma stupackami.
Ella11
09.01.10,16:48
asi ten zvuk - hukot v batérii bude smerodajný. chyba bude asi v nej. a ešte ma niečo napadlo. lebo toto sa deje u mojej mami. spomínala, že keď, ako som už viackrát spomínal, pri zatvorenej studenej vode nie je počuť len ten zvuk v sprchovej batérii, ale je aj horúca od pretekajúcej horúcej vody aj do wcka, keď sa spláchne...
Ella11
09.01.10,16:49
...pretekajúcej vody, napr. do wcka, keď sa spláchne...
bjuty smis
09.01.10,16:56
predpokladám, že máš 11 rokov a robíš si srandu z vodárov ,,,
220870
09.01.10,18:25
Ešte čosi ma napadlo.Máte vy vôbec pustený hlavný prívod studenej vody?Tečie vám studená voda?Studená voda je pákovou batériuo doprava,teplá naľavo.Ak je to zapojené naopak treba to prehodiť.
Ella11
09.01.10,18:27
čo urážaš ty mudrák krásny smis, teba sa nikto nič nepýtal. ak chceš len provokovať, tak choď na pokec... nie je každý taký múdry ako ty
Ella11
09.01.10,18:33
prepáčte nechal som sa uniesť. ale člobek chce radu a tu ho nejaký ... obracia na blbca. ale veď hneď na začiatku som možno komplikovane napísal: pri zatvorenom teplom hlavnom ventile tečie aj cez otvorenú teplú batériu - naľavo studená voda a keď uzavriem studený hlavný uzáver, tak cez otvorenú studenú pákovú batériu - napravo - tečie teplá voda(napr. aj do wcka)
misomiso
09.01.10,18:39
predpokladám, že máš 11 rokov a robíš si srandu z vodárov ,,,

Este si nevidel stare sroty, ktorym (ked maju zlu kostru) blikaju aj brzdove, ci obrysove spolu so smerovkou? Toto je rovnaky princip problemu.
bjuty smis
09.01.10,18:49
ok,
ospravedlnenie beriem :))
ak to myslíš vážne, tak tu ti nikto neporadí bez toho, aby to videl na vlastné oči...
misomiso, určite to nie je rovnaký princíp problému, voda ti určite mimo rúry nepôjde.
Ella11
09.01.10,19:42
ok chlapi. kašlite nato. vymeníme batériu a uvidíme. pokus - omyl...
iriska
09.01.10,20:01
Tá voda tečie tak aj v ostatných batériách alebo len v sprche? Neexistuje, aby pri zatvorenej batérii (ak pod slovom batéria rozumiete to, čo ja) pretekala voda hocijakým smerom. Mohla by pretekať do vedľajšieho potrubia v prípade otvorenia batérie a upchatia otvoru, ktorým voda normálne vyteká.
Problém bude niekde v zapojení a keď vravíš, že sa v tom niekto v lete vŕtal, tak by som to aj predpokladala
lapejko
09.01.10,21:34
Vidím ,že tu kecáte ako dzurinda o dvojnásobných platoch... Daj si do šachty namontovať za hlavný ventil a vodomer teplej vody spätnú klapku a v batérii možno postačí vymeniť len kartušu alebo tesnenie. Kartuša stojí okolo 15 €.
lapejko
09.01.10,21:35
A je to pomerne častý problém, hlavne pri čínskych batériach.
Ella11
10.01.10,09:48
je to slovenský? výrobok - sagitarius.
a neviem či som sa vyjadril zrozumitelne. ešte raz. 1. príklad - je zavretý hlavný ventil na studenej vode. Vycikám sa, spláchnem a do nádržky na wcku nateká teplá voda a v sprchovej batérii v kúpelke počuť hukot. 2. príklad - opäť je zavretý studený hlavný ventil, chcem si umyť ruky studenou vodou, ale pootočením páky doprava, vyteká teplá voda. 3. príklad - zavretý je teplý hlavný ventil, chcem umyť riad, ale pri otočenej páke doľava vyteká studená voda.
220870
10.01.10,10:24
je to slovenský? výrobok - sagitarius.
a neviem či som sa vyjadril zrozumitelne. ešte raz. 1. príklad - je zavretý hlavný ventil na studenej vode. Vycikám sa, spláchnem a do nádržky na wcku nateká teplá voda a v sprchovej batérii v kúpelke počuť hukot. 2. príklad - opäť je zavretý studený hlavný ventil, chcem si umyť ruky studenou vodou, ale pootočením páky doprava, vyteká teplá voda. 3. príklad - zavretý je teplý hlavný ventil, chcem umyť riad, ale pri otočenej páke doľava vyteká studená voda.

Ale to mi fakt pripadá ,tak ako to spomenul niekto hore ,že si z nás robíte "dobrý deň".Ventili na teplú aj studenú vodu musia byť buď otvorené obidva súčasne alebo obidva zatvorené .Jeden otvorený druhý zatvorený je zle nemožné ,nesprávne,riskujete, poškodenie systému, poškodenie vodovodných batérií.
dusanko79
10.01.10,10:40
Nemáte tú sprchovú batériu termostatickú? Ak áno tak je vadný termostat, alebo sa pri montáži nevložili spätné klapky .
3xw.kohutik.sk/18/termostaticke-baterie
kveti
10.01.10,10:50
nemas pravdu ze musia byt obe spustene nic sa nerozvazi nepokazi/cez leto bola odstavka teplej vody z teplej tiekla studena detska sa mi v nej clapotali ved to nie je tepla iba studena ANO ALE TECIE CEZ ,,TEPLY VODOMER A PLATIS AKO ZA teplu.ODSTAVIL SOM UPLNE TEPLU NIC SA NEPOKAZILO
k dotazu
definuj si telu vodu v zimných mesiacoch savplyvom vykurovania bytov ohreje aj studena na vlaznu
odstav ventil,packu,koliesko do prava zatvorit pred vodomerom modra farba vodomeru a splachni ak sa po splachnuti zacne napustat nadobka na vc tak najdi toho majstra a nakop ho do ..... a daj mu k uhrade poslednu fakturu za vodu
vodarensky dispečer
Ella11
10.01.10,18:18
nerobím si dobrý deň. to vôbec nie!! neviem koľký krát: pri odpisovaní vody mama zistila, že keď sa zavrie hlavný ventil studenej vody a pustí sa vodovodná batéria doprava - na modrú polku vyobrazenú na batérii, alebo po použití wc nateká teplá voda! a naopak pri zavretom hlavnom teplom uzávere, keď chce napr. umyť riad, otočením vodovodnej batérie doľava - na červenú polku vyobrazenú na batérii, tečie studená voda. ona to nemá furt takto otvorené alebo uzavreté, to bola náhoda - odpisovali vodu! napr. s tým wckom sme to zistili až teraz - skúškou vody v nádržke - prstom. nenapadlo to nikoho, že by to takto mohlo fungovať. žiaľ mama si nesledovala keď spláchne, aký merač sa krúti po spláchnutí wcka. veď dekel na šachte má zavretý. kto ho má furt otvorený a kontroluje si každé spláchnutie? učíme sa na vlastných chybách...
Ella11
10.01.10,18:20
prepáč kveti, ale fakt si myslíš, že nevieme aký je symbol teplej vody a naopak?