Donda
15.09.05,17:50
Nemáte niekto recept na makový koláč "Lenivá Žofa"? Ja som niečo také našla v Recepty zo Života, už sa to aj pečie v trúbe, ale... Keď som zmiešala všetko to, čo bolo v návode napísané vznikla mi z toho taká tekutá hmota, že z toho koláč asi nebude... Niekde je tam omyl (myslím v recepte).
KEJKA
15.09.05,16:05
nepoznám. Ale ak je to nie redšie ako na palacinky, tak je to v pohode. Múka tam je? Poznám osobu, ktorá upiekla nádhernú tortu, ale splasla, len čo ju vytiahla z rury - zabudla tam dať múku.
Donda
15.09.05,16:18
No kým som tu písala, skoro som mala z Lenivej Žofy Zhorenú Žofu no i napriek tomu to niečo vnútri nie je prepečené! Tak som ju opäť prikrytú strčila do trúby do piecť-v najhoršom budeme chudnúť!!!
KEJKA
15.09.05,17:28
riedke cesto pečiem pomaly a dlho - aby sa stihlo prepiecť. To tvoje dielo o tomto čase už je asi zjedené, nie?
Donda
15.09.05,17:36
No, už sa to prepieklo. Je celkom fajn. Dali sme si so synom dobrý veľký kus-horúci a ja už len čakám na "príjemný večer"!
Bambit
15.09.05,18:36
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
KEJKA
15.09.05,19:07
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !mám pocit, že je to moj oblubený koláč z detstva od mojej babičky.
Donda
17.09.05,07:57
No jasné! Ten recept,podľa ktorého som ja piekla, bol skoro taký istý, až na to, že tam bol 1 pohár oleja a 2 poháre mlieka, a preto mi to všetko tak plávalo. Už aj urobím korekciu v knihe. Ďakujem.
MajaV
19.09.05,07:28
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť ! Vyskúšala som a máš pravdu. Je výborný.
Astep
20.10.05,11:39
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
Vyskúšala som a bol vyborný a najme rýchly.
pyton
20.10.05,14:14
Aj ja som ho robila už 2 razy, bol výborný. Druhý raz som dala len 1 hrnček cukru a tú smotanu s vanilk. cukrom len na 1/2 koláča. Deti to chceli aj s tou smotanou, že to má chuť ako džem. Ja z kalorických dôvodov uberám, čo môžem. :p A bol sladký fakt dosť aj tak.
pyton
26.10.05,13:52
Prikladám link na rýchly koláč, autorovi to tam veľmi chvália, možno to niekto aj tu pozná...

Banánový chlieb

:p http://klimo.blog.sme.sk/c/5646/Bananovy-chlieb.html
http://galeriesmajliku.webzdarma.cz/041.jidlo.symboly/019.gif
janasv
26.10.05,19:40
Rozmyslam, rozmyslam, ze ten mak nahradim kokosovou muckou......
A urobim Lenivu Zofu 2.....
pyton
27.10.05,06:47
Včera som videla v cukrárni /pri Ľudovej banke.../ predávať Lenivú Žofu. :D :D
Jeden maličký kúsok stál 18,-. :D
apsgroup
20.11.05,10:17
Halo,halo. Pečiem Lenivú Zofu, tá pochúťková smotana na natiera na vychladnutý koláč, alebo hned na teplý? Ak ne tu niekto znalý, prosím o odpoved, lebo koláč je v rúre.
Heni
20.11.05,18:29
Je to kolač ktorý často pečiem, je výborný. Vymiešam si 3 celé vajcia s 2 šálkami kryš.cukru. Potom pridám 1/2 šálky oleja, 1/2 šálky mlieka, 1 šálku celého maku, 2 šálky polohrubej múky a 1 prášok do pečiva. Všetko zmiešame a vylejeme na vymastený a múkou vysypaný plech - upečieme. Upečený potrieme kyslou pochúťkovou smotanou vymiešanou s vanil.cukrom. Dobrú chuť !
a stačí jeden téglik smotany? apsgroup, ako si to nakoniec natrela? na teplý?
apsgroup
20.11.05,19:37
Natrela som to na teplý,ostalo to pekne navrchu ako biela poleva. Ja som mala najprv dojem, že to vpije dovnútra. Mala som jeden teglik smotany a jeden vanilkovy cukor, ale dala som to len na polovicu, lebo deti to moc s tým nechceli.
Bambit
20.11.05,20:45
Stačí jeden téglik smotany, keď dáš 2 to nevadí a natiera sa to na vychladnutý koláč.Ja som dnes piekla koláč z kyslej kapusty a tiež nám chutil. Ak chce niekto recept môžem ho napísať.
JarkaL
21.11.05,07:37
Kyslá kapusta je zdravá, napíš prosím ten recept. Ja do Žofy dávam aj hrozienka alebo orechy, potriem ju ešte horúcu džemom a posypem kokosom.
VERONIKA6
21.11.05,08:58
Ja si ten recept s kyslou kapustou prosím, už som o ňom počula, no
k receptu som sa nedostala. Vyskúšam.
Beba
21.11.05,10:12
Skúsila som experimentovať. Doma som mala stvrdnuté perníkové srdcia a tie som pomlela a použila miesto múky v recepte. Pridala posekané orechy,sušené ovocie a 5 polievkových lyžíc marmelády. Po upečení povrch potrela pikantnou marmeládou a poliala polevou.Bolo to výborné.
Bambit
21.11.05,18:17
Na kapustový koláč potrebujeme : 700 g kyslej kapusty, 1 vajce, 1/2 hrnčeka mlieka, 1/2 hrnčeka oleja, soľ, 1 balíček prášku do pečiva, polohrubá múka - na vrch 2 lyžice masla , 6 strúčikov cesneku.
P o s t u p : Kapustu nadrobno pokrájeme, pridáme vajce, mlieko, olej, prášok do pečiva a toľko múky, aby vzniklo nie moc tuhé cesto./ Ja keď mám doma ang.slaninu tak si ju na kocečky pokrájam ,trošku osmažím a vlejem do cesta, urobí tam výbornú chuť a taktiež tam pridám trochu ml.korenia /
Plech vymastíme, cesto naň rovnomerne vlhkou rukou roztlačíme a dáme do vyhriatej rúry upiecť.Hotový, ešte horúci koláč natrieme rozpusteným maslom, v ktorom sme rozmiešali popučený cesnak. Mierne vychladnutý ho pokrájame na štvorce. - Je výborný, nám veľmi chutí
Oľa
25.11.05,09:02
Ja som koláčik ešte teplý potrela marhuľovým džemom a keď mierne vychladol tak som naň dala čokoládovú polevu (z 200g várovej čokolády) a mojim chlapom veľmi chutil, fakt bol mňam mňam.
Staniky
16.04.06,17:40
Ja som urobila aj koláči Lenivá žofa aj ten kapustovy. Obidva boli výborne, len pri tom kapustovom som mala problém s prepečením, "držala" som ho v rure 40 minut a stále sa mi zdalo, že cesto ešte nie je hotové a a ta slaninka je tam vynikajúca ;)
Danielle369
04.12.08,06:43
Ja mám tento recept:
2 šálky múka polohrubá
1 šálka maku nemletého
1 šálka kryšt.cukor
1/2 šálky oleja
2 vajcia
1 kypriaci prášok
1 šálka mlieka
1 vanilkový cukor

Koláč je výborný ale chcem sa niekoho spýtať,či môžem dať namiesto maku kokos. Muž lúbi kokos a mak ho vraj uspáva. Môžem tam dať kokos?Nepokazím to?
OKAA
04.12.08,09:09
dan,kludne daj aj kokos.Moje deti tiež ,,nelúbia ,,mak,tak to robím s kokosom-ten zbožňujú......