stefanbuilder
09.01.10,17:47
Ahojte poradaci,kupil som starsi domcek a chceme si ho s manzelkou opravit. Zacat chceme najprv s letnou kuchynou,ktora je ale znacne poskodena. Projektantka mi povedala,ze pokial postavim objekt na tom istom podorise,na tom istom mieste,tak ze nemusim podat,poziadat ,alebo neviem ako to nazvat, stavebne povolenie. Je to tak? Staci oznamovacia povinnost na obecnom urade? A este jedna otazocka,nema niekto informacie,ci mozem ulozit azbestovu krytinu zo strechy na svojom pozemku,popripade ho pouzit do zakladov,alebo zakladovej platne?
ciners
09.01.10,19:44
Mne sa to nezda, to by si musel urobit na tych zakladoch taky isty dom, aby si to len ohlasoval. Co sa tyka azbestu, prec s tym, do zakladov a na pozemok ani neuvazujte.
220870
09.01.10,20:52
Asi to bude nejak tak možné .Rekonštrukcia nieje novostavba.
Podľa našich zákonov je azbest nebezpečný materiál.A vzhľadom na to ho nemôžete demontovať sám .Sú na to špecializované firmy.A pokuty.Všeobecné ohrozenie zdravia a podobné ujoviny.Takže ak máte zlého suseda pozor na vec.
ciners
09.01.10,21:01
Otazne je, ci sa novy objekt na starych zakladoch povazovat za rekonstrukciu a ako bude novy objekt vyzerat.
kyblik
09.01.10,21:10
Priznám sa Vám (ale nehovorte to nikomu), že ja som zrekonštruoval starší domček bez akýchkoľvek ohlasovaní. Ide o to, že pokial sa niečo nepristavuje tak tam nie je čo riešiť - opakujem čo už viete. To potom aj pri zateplovaní budem ohlasovať stavebnému úradu, že zatepľujem...?
jojkoz
09.01.10,21:23
Priznám sa Vám (ale nehovorte to nikomu), že ja som zrekonštruoval starší domček bez akýchkoľvek ohlasovaní. Ide o to, že pokial sa niečo nepristavuje tak tam nie je čo riešiť

Ale je !

Stavebne povolenie treba uz aj pri vymene krovu (tym nemyslim samotnu krytinu ;) ) - nieto pri stavbe celeho domu - aj ked na povodnych zakladoch.

Ide skor o to akych mate susedov - pokial nikto nic nenabonzuje tak potom vam uz budu tazko dokazovat co bolo povodne a co nie ....
kyblik
09.01.10,21:35
Teraz neviem, idete rekonštruovať či stavať nový dom...
dodo_b
10.01.10,07:29
azbestovu krytinu musis zlikvidovat, je na to par firiem, iny bussiness. aj pri oznamovani prestavby budes vyplnovat vzniknute odpady, veeeeelmi zle.
220870
10.01.10,08:31
Neberte to tak že chcem radiť.
Ale na vlastné oči som videl neuveriteľné.V jednej obci opravovali hlinený dom tak ,že krov zo stropom podstojkovali a postupne jeden múr za druhým rozoberali a stavali z pálenej tehly.Tiež kedysi keď som robil ešte vo firme sme celú strechu s pomúrnicami dvihli hevermi podstojkovali a na celý dom sme urobili veniec.Potom sa to len položilo späť .
ciners
10.01.10,09:31
Neberte to tak že chcem radiť.
Ale na vlastné oči som videl neuveriteľné.V jednej obci opravovali hlinený dom tak ,že krov zo stropom podstojkovali a postupne jeden múr za druhým rozoberali a stavali z pálenej tehly.Tiež kedysi keď som robil ešte vo firme sme celú strechu s pomúrnicami dvihli hevermi podstojkovali a na celý dom sme urobili veniec.Potom sa to len položilo späť .

To som tiez videl este ako decko na dedine, odvahu by som asi nemal :)
stefanbuilder
11.01.10,18:25
Je to tak,naozaj pokial nic nemenite,to neznamena,ze nemozete opravit ,zburat,ale nieco musite zachovat z povodneho,v zakone sa pise,ze obvodove mury,tak sa jedna o rekonstrukciu,aj ked menite cely krov. Co sa tyka azbestu,tak 75% striech je z azbestu,to znamena,ze Slovaci,vsetci porusuju zakon? Pozrite sa okolo seba,z coho su strechy na dedinach? Tak poradte ak viete,nazory a neoverene info nepotrebujem,hladam niekoho co sa vyzna,dakujem.