val007
11.01.10,13:05
Ahojte, na jar by sme chceli prerobiť oplotenie našej záhrady. Je tam starý plot, má aj základy v zemi, ešte sme ich nepreskúmali, či všade, nakoľko sme dom kúpili pred rokom a pol roka nám trvalo, kým sme vklčovali pozemok. No a máme jedných takých "fajn" susedov. Chceli by sme si od nich cca 4 metre dať taký dvojmetrový betónový plot (kvôli súkromiu) a potom už len základy do zeme a nejaký nizky 25 cm múrik nad zem a stĺpiky a pletivo, aby nám nerástla zelina a susedove sliepky a psy stále nepodrýpavali a netrhali pletivo. Chcela by som vedieť, ako sa dajú presne zistiť hranice pozemku. Môžme spraviť plot na tom istom mieste, ale obávam sa, že keď tam vybudujeme 2 metrový múr bude zle. Teda sa bojím, aby nešpekulovali, že je to 5 cm ale 2 cm na ich pozemku a ešte ho budem musieť zbúrať. Sú to strašní ... Aj keď roky bola v tejto záhrane burina meter a pol, každú chvíľu ma upozoňujú, aká tráva im pretŕča na ich pozemok a ktorý list majú na pozemku z nášho stromu. Tak preto by som to chcela mať v poriadku a ešte, či na to treba stavebné povolenie alebo ohlásenie alebo nič a nejaký projekt alebo nákres. Ďakujem.
wagner
11.01.10,12:08
Bolo by potrebné dať si vytýčiť hranicu od suseda. Samozrejme na vytyčovanie pozvať aj suseda.
TomasHC
11.01.10,12:12
Ak si chcete byt isti na 100%, treba zavolat geodeta.
vratnik
11.01.10,12:24
Jeden bod zamerania stoji tusim okolo 33 euro, s presnostou na cm. Hranica pozemku ide zvycajne stredom plota - po stlpikoch.
val007
11.01.10,12:39
No ja sa nevyznám, koľko bodov by bolo treba? je to začiatok plota, roh a koniec plota? Bude to také elko.