TomasHC
11.01.10,14:54
Ahojte, chcel by som urobit zmenu v zadveri - existujuce zadverie by som chcel zrusit a urobit prednu stenu domu rovnu, bez zadveria, cim by mi vznikol priestor 4m2 na predsien, botnik, satnik... atd.

Prikladam mapu z katastra, ako je to momentalne zapisane. Staci to uviest v stavebnom denniku ako zmenu, alebo treba este nieco?

Dik za rady!
chandler
11.01.10,14:13
ak tomu spravne rozumiem tak teraz je to zavetrie a chcel by si spravit zadverie (sucast domu)?
teraz to stavias? stavebny dennik nestaci.
220870
11.01.10,16:11
Je to určite dosť veľký zásah do rozmerov a konštrukcie domu.Na toto asi stavebný dozor a stavebný denník nebudú stačiť.
TomasHC
11.01.10,17:24
Je to určite dosť veľký zásah do rozmerov a konštrukcie domu.Na toto asi stavebný dozor a stavebný denník nebudú stačiť.

Ano, zo zavetria chcem urobit zadverie. Po obvode domu je ZB veniec, vlastne teda aj preklad pod planovanou vonkajsou stenou, na nom je polozena pomurnica.

Vonkajsie rozmery sa zmenia? V principe ano, ale vonkajsie rohy zostavaju Mam sa ist radsej popytat na stavebny urad? Alebo to dorobit po kolaudacii? :)
220870
11.01.10,17:53
Si myslím ,že na to bude treba prerobiť statiku a technickú dokumentáciu.
TomasHC
11.01.10,18:21
Si myslím ,že na to bude treba prerobiť statiku a technickú dokumentáciu.

Ten preklad nad vstupom je aj v projekte, aj v realite, inak by bola pomurnica vo vzduchu. ZB veniec je teda v celku po obvode domu, a aj okolo celeho zavetria/zadveria. V principe by sa len dorobila jedna priecka z Ytong 125.

Asi ozaj skocim na Stavebny urad, nech zbytocne nespekulujem. Ozvem sa, ako som pochodil ;)
chandler
12.01.10,13:01
ked je to ako hovoris tak je to v pohode, pri kolaudacii sa to zaznaci ako zmena. ale budes musiet dorobit zaklad aby to nepremrzalo.
TomasHC
12.01.10,16:56
ked je to ako hovoris tak je to v pohode, pri kolaudacii sa to zaznaci ako zmena. ale budes musiet dorobit zaklad aby to nepremrzalo.

Zaklad som vymuroval, nahodil DTcky, zabetonoval aj s kari. Uz mam na tom aj EPS, podlahovku a poter :) Prinajhorsom budem mat vykurovane zavetrie :cool:

EDIT: pripajam fotky pred a po
radEg
13.01.10,07:54
Tomáš, spomeň si na všetky opletačky čo si už mal a nechaj to až po kolaudácií. :o)
chandler
13.01.10,14:19
Zaklad som vymuroval, nahodil DTcky, zabetonoval aj s kari. Uz mam na tom aj EPS, podlahovku a poter :) Prinajhorsom budem mat vykurovane zavetrie :cool:

EDIT: pripajam fotky pred a po

a zaklad mas pod tym normalne do hlbky 80cm? o sirku nejde, ale stavba musi byt dokola uzavreta, inac to bude robit problemy.

co sa stavebneho povolenia tyka ziadny problem nevidim, rozmery domu v podstate nemenis, ale isiel by som na urad a povedal co robim nech nemaju pocit ze nevedia co sa deje.
alltracboy
13.01.10,14:36
A co tak zmena stavby pred dokoncenim? kolega si zarovnal dom s garazou..
TomasHC
13.01.10,17:54
a zaklad mas pod tym normalne do hlbky 80cm? o sirku nejde, ale stavba musi byt dokola uzavreta, inac to bude robit problemy.

co sa stavebneho povolenia tyka ziadny problem nevidim, rozmery domu v podstate nemenis, ale isiel by som na urad a povedal co robim nech nemaju pocit ze nevedia co sa deje.

Zaklad ma hlbku cca 40cm, ale bola tam ujazdena povodna zemina, mal som tam najazd, ked mi do vnutra robili navazku strku a sutiny. Hlbsie to neslo ani krompacom, takze to sadat hadam moc nebude. Plus som zarezal do DTciek zavetria drazky a osadil tam priecne roxory o12 a na to kari 5x10x10 a poriadny beton. Ta priecka bude mat rozmer 200x250cm a bude tam otvor na dvere 1250x2350, takze vaha nebude nejaka zavratna.

V piatok vybehnem na stavebny urad poinformovat sa.