NADEJKA
16.09.05,14:07
Dobrý deň "poradcovia",

som už zúfalá,a preto som sa rozhodla zveriť sa vám s problémom mojej dcéry.
Má 15 rokov a už druhý rok si sťažuje na prekyselenie žalúdka"nabieha jej kyselina".Snažila som sa dať pozor na stravu, prejsť na zdravú výživu,zistiť čo jej to robí,ale robí jej to všetko. Riešili sme to cez lekára,ktorého odpoveď už druhý rok je,že to može byť vred,ale vraj nemá nato myslieť,a nedal jej žiadne lieky ani neposlal na žiadne vyšetrenie.A dcéra sa už pomaly bojí zobrať niečo do úst,aby jej zas nebolo zle.
Poznáte nejaké "babičkovské" rady,ako si s tým poradiť? Dnešná odpoveď lekára bola,že je v puberte,že to prejde a ja už neviem ako ďalej.
Srdečná vďaka za každú radu a všetkým prajem príjemný víkend.
Zita5
16.09.05,12:15
Dobrý deň "poradcovia",

som už zúfalá,a preto som sa rozhodla zveriť sa vám s problémom mojej dcéry.
Má 15 rokov a už druhý rok si sťažuje na prekyselenie žalúdka"nabieha jej kyselina".Snažila som sa dať pozor na stravu, prejsť na zdravú výživu,zistiť čo jej to robí,ale robí jej to všetko. Riešili sme to cez lekára,ktorého odpoveď už druhý rok je,že to može byť vred,ale vraj nemá nato myslieť,a nedal jej žiadne lieky ani neposlal na žiadne vyšetrenie.A dcéra sa už pomaly bojí zobrať niečo do úst,aby jej zas nebolo zle.
Poznáte nejaké "babičkovské" rady,ako si s tým poradiť? Dnešná odpoveď lekára bola,že je v puberte,že to prejde a ja už neviem ako ďalej.
Srdečná vďaka za každú radu a všetkým prajem príjemný víkend.

No tak si myslím , že to nie je odpoveď jedného lekára , pretože ju má poslať na vyšetrenie žalúdka . Však sa pýtajte na vyšetrenie . Teraz je , čo pozorujem veľmi rozšírený aj HELIKOBAKTER . Tieto problémy mala aj jedna moja kamoška s dcérou . Voľakedy som o tom ani nepočula a teraz veľmi často .
enave
16.09.05,12:19
Ak by tento problém trval dlhšie, tak by som sa asi ráznejšie dožadovala odborného vyšetrenia. Možno ju lekár nechce vystavovať nepríjemnej (nie bolestivej) gastroendoskopii, ale takéto prekyslenie môže spôsobiť aj vážnejšie problémy. Ja som tým trpela iba počas druhého tehotenstva a vtedy som nesmela nič vysmážané, ťažké, mastné a zalievanú kávu. Ak už k prekysleniu došlo, používala som buď antacidum (TUMS) z lekárne, alebo 1/4 lyžičky sódy bicarbony zapiť čistou vodou. Po jedle si nesmie ľahnúť, je dobré vypiť aj trošku piva, a niekde som čítala, že proti prekysleniu pôsobí dobre aj jablčný ocot. Vraj sa dá kúpiť aj v tobolkách.
tonkat
16.09.05,12:33
Na kyselinu je výborná minerálna voda Cígeľka. Je trochu nepríjemnej chuti - slaná, ale keď sa trochu schladí dása vypiť. Mne to vždy pomohlo, ked som mala kyselinu a účinkuje veľmi rýchlo. Dokonca sa odporúča pre tých, čo majú takéto problémy so žalúdkom piť ju pravidelne ako liek. Nemá vedľajšie účinky ako lieky, takže ja by som ju jednoznačne doporučila. Nemôžete nič pokaziť. Mohol by byť problém s jej nákupom, v Žiline ju majú v predajniach Jednoty a v Korune. Oproti minulému roku zdražela asi o 150 % - stojí cca 3 dcl 15,--, ale účinok stojí za to.
Zita5
16.09.05,12:36
Spomínaná cígeľka je všeobecne na žaludočné potiaže ?
tonkat
16.09.05,12:46
Áno, je dobrá aj na trávenie, keď to niekto preženie so stravou a pod.
Viď: http://www.minvody.sk/cigelka/mainp_s.htm
Po slovensky povedané, dobré sa po nej odgrgne a doslova cítiť, ako sa žalúdkau uľaví.
ajka5
16.09.05,12:47
Ja by som jej radila aby skusila aspon týžden na lačno na čajovú lyžičku mletý zázvor a zapiť čistou vodou. Trošku štipká - lebo je to korenie. Mojim kamoškam to pomohlo. A čo sa týka sody bikarbony - by som ti neradila - lebo rozleptáva - a neskôr môže mať aj problémy s kosťami.
Zita5
16.09.05,12:48
Nedá sa stránka zobraziť .:mad:
tonkat
16.09.05,12:49
Ja by som jej radila aby skusila aspon týžden na lačno na čajovú lyžičku mletý zázvor a zapiť čistou vodou. Trošku štipká - lebo je to korenie. Mojim kamoškam to pomohlo. A čo sa týka sody bikarbony - by som ti neradila - lebo rozleptáva - a neskôr môže mať aj problémy s kosťami.
Súhlasím s tou sodou bicarbonou. Môže sa používať iba ojedinele, raz za čas, ale rozhodne nie pravidelne.
tonkat
16.09.05,12:57
Nedá sa stránka zobraziť .:mad:
Teraz to nejde ani mne, hoci pred chvíľkou to ešte išlo. Skús si dať do hľadania "cigelka" , je tam viac odkazov.
dudel
16.09.05,13:04
Mne pomáhajú surové mandle. Ale pozor nie solené a nie veľa !!!
Bionda
16.09.05,13:31
Jednoznačne je treba v prvom rade vyšetrenie žalúdka, prečo sa tvorí nadbytok, lebo Ranital a ostatné lieky sa užívať môžu, ale aj musí byť vylúčená možnosť vredu... alebo iného vážnejšieho ochorenia, veľkým množstvom kyseliny sa vlastne natravuje aj sliznica žalúdka a naozaj pri zlom stravovaní a dlhodobom pôsobení tam môže vzniknúť vred.. a to už nebude nič pre mladé dievča....
Takže gastrofibroskopia vylúči inú možnosť ochorenia, inak dobré sú aj gely Ulcogant, Malox, Antacid.....
Jasné na večer je dobré jesť pukance ale nesolené.. znižujú kyselinu a tiež pravidelné 6x denne stravovanie ... aby žalúdok nebol úplne prázdny... (mne bohužiaľ tiež musela pomáhať druhá večera buď nejaké ovocie , ktoré nezvyšuje kyselinu, alebo čosi ľahké)... ale odbiť sa netreba dať, dnes aj bez odporučenia môžeš navštíviť lekára odborníka, ak máš podozrenie na súvisiace ochorenie a poslať preč bez vyšetrenia nemôžu, tak hovorí aj lekárska komora.
NADEJKA
16.09.05,14:14
Všetkým vám veľmi pekne ďakujem.Skúsime to najprv s Cígeľkou,príp.pukancami,a potom začneme uháňať lekárov.

Ešte raz srdečná vďaka za rady.
kukučka
16.09.05,15:45
Nadejka moja "babičkovská rada" - čo najskôr odborné vyšetrenie! Nechcem strašiť, ale môže byť dlhodobo zapálená sliznica, píšeš, že sa trápite už druhý rok. Lieky len od lekára. Dve hlavné príčiny sú "nervy" a stravovanie. Ako je na tom Tvoja dcéra v škole?
Piť čistú vodu, alebo s citrónovou šťavou, ovocným octom, samozrejme spomínaná Cígeľka, Ľubovnianka, výborne uľaví Kofola aj Pepsi. Mlieko vylúčiť sladké , len v kyslej forme, jogurty a pod. Výborný je karmelitánsky bylinkový špiritus Amol Hamburg užiť pár kvapiek na cukor a zapiť harmančekovým čajom. Alebo mätovým, ak má niekto málo kyseliny. / Ja ho kupujem v Poľsku v lekárni, skúste ho pohľadať u nás/ Ak jej niektoré ovocie alebo zelenina robí ťažkosti v v surovom stave, treba jesť uvarené. Prečítať stravovanie - Život podľa Luny. Začať hneď, držím palce.
Ľubica2
16.09.05,16:00
Ja tento problém nemávam, ale keď som bola tehotná tiež ma trápilo prekyselenie žalúdka. Vtedy mi pomáhalo, keď som zjedla Maces alebo ryžové burizóny. Môjmu manželovi zas pomáha mlieko. Ale tiež je veľmi dobrý liek Pancreolan forte, ten vyrovnáva funckie tráviacich enzýmov.Treba vyskúšať.
sklenkova
16.09.05,17:36
moja dcéra, keď bola v puberte mala tiež tieto problémy a vyšetrili jej aj korienky vlasov-bezvýsledne.Potom mi niekto poradil, že keď sa jej začína tvoriť-keď to zacíti,aby prehltla kúsok tvrdšieho chleba.Po čase ani neviem kedy jej to samé prešlo.
betka111
16.09.05,19:35
Babičkovský recept neviem, ale podľa mňa treba urobiť
gastroendoskopiu ako už písali hore. Tým všetko zistia.
Aj heliko, aj všetko ostatné. Povedz dcére, že vôbec to
nie je také strašné, ako sa o tom hovorí. Päť minút a má
po probléme. Bude vedieť presnú diagnózu. Ja som to už
tiež absolvovala, preto viem o čom hovorím.
Prípadne môžem dať kontakt na jedného súkromného lekára.
Vraj on to robí široko-ďaleko najlepšie.
Betka
evina
16.09.05,19:55
Pred chvíľou som dopapala maces, lebo som si prekyslila žalúdok kávou....a pomohlo:)
Paula
17.09.05,06:03
Mne pomáhajú surové mandle. Ale pozor nie solené a nie veľa !!!Mandle pomáhajú jednomu z mojich rodinných príslušníkov. Treba ich dobre požuť. Má aj ďalší osvedčený "liek" -lyžicu surovej detskej krupice zapiť vodou.
Monica
18.09.05,17:34
V prvomrade odporúčam zájsť za gastroenterológom-t.j.odborník na zažívací systém. Určite odporučí gastroskopické vyšetrenie Radím neodmietnuť ho,lebo len prostredníctvom tejto vyšetrovacej metódy môže okrem iných príčin jej ťažkostí, zistiť aj tzv. reflux žalúdka. Ide o nedovieranie zvierača medzi pažerákom a žalúdkom. Žalúdočný obsah sa dostáva naspäť do pažeráka a vyvoláva aj tie ťažkosti,ktoré má spomínaná slečna. Nakoľko stav trvá už 2.rok, za odborníkom zájdite čo najskôr!!!, lebo žalúdočná kyselina leptá stenu pažeráka a môže napáchať VEĽA ZLA !!! Gastroskopia je dnes už bežnou vyšetrovacou metódou, ktorú robia denne viacerým pacientom. Vedia ju vykonať veľmi šetrne, takže sa niet čoho báť- viem aj z vlastnej skúsenosti. Prajem veľa šťastia!
astensova
18.09.05,17:45
Mne pomáha pri týchto problémoch kyslé mlieko / zakysanka, acidofil/.
Daska
18.09.05,19:06
Ja z vlastnej skusenosti odporucam najprv vysetrenie gastroenterologa, mala som podobne problemy, dostala som nejake lieky a odvtedy mam klud, je sice prava ze nemozem vsetky potraviny, napr. mak, kavu ..., ale to som postupne zistila o ktore sa jena a jenoducho ich vylucila z jedalnicka.
janasv
20.09.05,09:07
Este odporucam Fatru, Vincentku alebo Sulinku, neplnene tortove oplatky a jogurty len mliecne NIE smotanove - direk len kyslomliecne vyrobky /v pripade heligo...potvory/. A schopneho lekara. Volakedy boly take pastilky na cmulanie - RENNIE, len ich urcity cas nevyrabali. Mozno uz zas zacali, treba sa opytat.
Mackovka
19.07.06,08:10
Na prekyslenie zaludka je velmi ucinny cerveny melon.
JuditaD
19.07.06,09:19
Doporučujem ráno na lačný žalúdok vypiť pohár vlažnej citronovej vody, prípadne pohár vlažnej vody s lyžičkou medu a jablčným octom. Kolegyňa vyskúšala jablčný ocot s medom a odvtedy nemá problémy. Denne užívala lieky.
Kristína
19.07.06,10:41
Niektoré potraviny sú zásadotvorné, niektoré kyselinotvorné. Odporučila by som pozrieť si príslušnú literatúru. Napríklad cukor je kyselinotvorný - teda všetky sladkosti, koláče z bielej múky, zákusky, sladené vody... Aj príliš veľa varenej stravy, tzv. konzervovaných potravín a kávy škodí .
A by bolo treba ísť za odborníkom - lekárom, ako tu už bolo odporučené.
ejdrijen
09.11.06,09:28
Dobrý deň, chcela by som reagovať na problem s prekyselením žalúdka.
Keď mám problém s týmto tak si vždy dám len kúsok tzv. polystyrénu, sú to tie ryžové chlebíky. Stačí ozaj len jedno to kolečko a je po probléme.

Treba skúsiť :)
Lucuš
14.11.06,08:27
Ahoj, no ja som čítala, že ak má človek prekyslený žalúdok, tak treba piť jablkový ocot, možno, že sa to zdá neuveriteľné aj ocot je kyslý ale mal by to spraviť, do pohára naliať vodu a pridať 1-3PL jablkového octu a môže sa dať 1-2KL medu.
Ja pijem 3x za deň tento nápoj ale bez medu. Tak skús, možnože pomôže.
Aljok
14.11.06,17:21
Kyselinu v žalúdku zníži detská krupica, pukance, burizony. To mám odskúšané.
Kolenčík
15.11.06,14:24
So všetkými súhlasím, aj ja mám tieto problémy, ale základ je aj vo fajčení. V babičkinej knižnici som našiel tento text a dnes ho vyskúšam, naviedli ste ma na to: Pálenie záhy je vždy pri padnutom žalúdku. Štyri dni po sebe vypiť ráno na lačno 3 dl. veľmi teplej vody. Až o 1 hodinu jesť. Jednoduché, skúste.
vema
15.11.06,14:58
So všetkými súhlasím, aj ja mám tieto problémy, ale základ je aj vo fajčení. V babičkinej knižnici som našiel tento text a dnes ho vyskúšam, naviedli ste ma na to: Pálenie záhy je vždy pri padnutom žalúdku. Štyri dni po sebe vypiť ráno na lačno 3 dl. veľmi teplej vody. Až o 1 hodinu jesť. Jednoduché, skúste.Už aj to zajtra vyskúšam,fajn.
Kolenčík
16.11.06,19:21
VEMA, pomohlo, ozví sa.
Lucuš
20.11.06,08:42
So všetkými súhlasím, aj ja mám tieto problémy, ale základ je aj vo fajčení. V babičkinej knižnici som našiel tento text a dnes ho vyskúšam, naviedli ste ma na to: Pálenie záhy je vždy pri padnutom žalúdku. Štyri dni po sebe vypiť ráno na lačno 3 dl. veľmi teplej vody. Až o 1 hodinu jesť. Jednoduché, skúste.

Môže to zabrať, ale mám jednu malú poznámočku, radšej vstaň ráno o hodinu skorej, vieš teplá voda ak sa vypije na lačno pôsobí ako preháňadlo.
vema
20.11.06,19:34
Kúru som absolvovala,ale nejaký extra výsledok som nespozorovala.Ja ale neviem,či mám veľa,alebo málo kyseliny.Doktor mi povedal,že mám málo žlče a šťavy.Ja mám ale stále pocit,že mám veľa kyseliny.Ak má doktor pravdu,tak tá voda mi nemôže robiť dobre,lebo sa to zriedi a je toho málo.Skúšam teraz niečo.aby sa mi tvorilo viac žlče/s potravinami/ a uvidím.Nechcem užívať lieky,lebo si myslím,že ak budem staršia a budem mať väčšie problémy,čo potom.Moja matka má takéto problémy,ale ona má už veľa rokov a má kameň v žlčníku.Ja nemám,tak nechápem tú mizernú tvorbu žlče.Myslím si tiež,že je to aj nervová záležitosť.Mne sa stále chveje žalúdok z nervozity a tam bude asi pes zakopaný.
SilviaS
03.10.07,07:15
Čaute čaute poradáci.
Ked už hovoríme o tom prekyslení žalúdka ja som bola pred dvoma týždňami na gastroskopiu fuj hnus je to strašné vyšetrenie nezávidím nikomu,ale vydržala som našli mi Helikobaktera Pylori a tak už beriem
druhú dávku 3.kombinácie liekov no a uvdíme ako to bude ďalej.
Máte aj vy neaké skúsenosti s liečením helikobaktera pylori???
Vďaka za rady a názory.
Silvia:) :) :)
spsp
03.10.07,07:23
Prekyslenie žalúdka nemusí vždy byť spojené len s prísunom stravy. Je dôležité zamerať sa aj na psychiku, pretože stres tak isto spôsobuje pálenie žalúdka, aby som bola presná, tak je to napätie, ktoré po strese zostane. Odporučila by som jej zvýšiť príjem tekutín, teda vody, a uvoľnenie sa po príchode zo školy domov. Myslím, že by mohla robiť niečo iné ako myslieť na školské povinnosti. U nás to zabralo. :):)
SilviaS
03.10.07,12:28
Viem,že prekyslenie žalúdka nemusí byť len zo žalúdka, ale ja to mám
z helikobaktera,ktorý vyvoláva to kyslé prostredie on v tom žije.
A vy poradáci máte tiež taký problém s tým helikobakterom pylori???
Silvia
hanelie
03.10.07,12:38
skúste na tomto linku: http://skola.jewel.sk/search.php?rsvelikost=sab&rstext=all-phpRS-all&rstema=228
v sekcii omladzujúce odkyslenie
pasuliatko
22.01.09,13:23
ja mám zvýšenú sekréciu žalúdočnej kyseliny. mne na to doktorka dala helicid musím povedať na druhý deň mi bolo jak v raji. :)treba nájsť dobrého internistu ;) alebo mi na to pomáha aj minerálka Fatra, napijem sa z nej a hned je na chvílu pokoj. odporúčam
kargo
22.01.09,15:08
Ak nechceš, aby dcéra skončila so žalúdočnými vredmi alebo trvale poškodeným zvieračom, bezodkladne ju dostaň na to vyšetrenie. Tu už nejde o dobré vzťahy s lekárkou ale o dcérine zdravie zdravie .
arizona
22.01.09,17:58
Ak nechceš, aby dcéra skončila so žalúdočnými vredmi alebo trvale poškodeným zvieračom, bezodkladne ju dostaň na to vyšetrenie. Tu už nejde o dobré vzťahy s lekárkou ale o dcérine zdravie zdravie .

Príspevok je z roku 2005:)
SMatilda
22.01.09,18:18
Na prekyslený žalúdok je výborná aj minerálna voda Korytnica a nie je slaná ako Cígelka a ešte surovaná nastrúhaná mrkva.
jess
22.01.09,18:29
Ja nemám pálenie záhy, ale čokoľvek zjem (chlieb, sladké, čaj, jablko...), tak mám strašne kyslo v ústach. Neviete, čo by to mohlo byť ?
Ninna
22.01.09,19:29
Ja nemám pálenie záhy, ale čokoľvek zjem (chlieb, sladké, čaj, jablko...), tak mám strašne kyslo v ústach. Neviete, čo by to mohlo byť ?
Voda s citronom.;) citrón je v konečnom dôsledku zásada.
dusansl
04.02.09,19:34
Tzv prekyselenie žalúdka, teda pcit , že človek má nadbytok žalúdočnej kyseliny je nepomýliteľným signálom , že kyselosť žalúdočných štiav je nedostatočná.
Pre nápravu doporučujem po dobu aspoň 5-7 dní 2x denne piť 200 ml minerálnej vody
Do ktorej ste pred vypitím pridali aspoň 20-30 kvapiek šťavy s citrónu.
Toto je storočiami osvedčený orientálny spôsob úpravy žalúdočných pomerov.
Pekný večer dušansl.
anonym222
04.02.09,20:27
Tzv prekyselenie žalúdka, teda pcit , že človek má nadbytok žalúdočnej kyseliny je nepomýliteľným signálom , že kyselosť žalúdočných štiav je nedostatočná.
Pre nápravu doporučujem po dobu aspoň 5-7 dní 2x denne piť 200 ml minerálnej vody
Do ktorej ste pred vypitím pridali aspoň 20-30 kvapiek šťavy s citrónu.
Toto je storočiami osvedčený orientálny spôsob úpravy žalúdočných pomerov.
Pekný večer dušansl.
Možno to nie je ani tak nedostatočnou kyslosťou štiav, ako píšeš, ale tým, že citron je na rozdiel od iných potravín (najmä s obsahom bielkovín) silne zásadotvorný.
jess
04.02.09,20:31
Možno to nie je ani tak nedostatočnou kyslosťou štiav, ako píšeš, ale tým, že citron je na rozdiel od iných potravín (najmä s obsahom bielkovín) silne zásadotvorný.

A čo v prípade, že som na citrón alergická ????:cool: Pár kvapiek v čaji a na druhý deň ma neskutočne svrbí dekolt a sánky :eek::cool::cool:
tamaja
17.02.09,15:06
Rennie dostanete kúpiť v Polsku
Katarína Mihoková
18.02.09,11:29
Na prekyslenie žalúdka je výborná Palina pravá. Rozmixovať palinu na prášok, asi tri týždne užívať štipku na lyžičke tri-krát denne. Zapiť dostatočným množstvo vody.
tikidi
12.07.09,14:33
Ahoj, no ja mam takisto tento problem,akurat ze asi este ovela ovela horsi, problemy sa zacali objavovat po cisarskom reze, ale su to bolesti ukrutne, normalne sa zvijam v bolestiach, doktor mi dal Helicid zo zaciatku pomahalo,no teraz akosi nic nezabera, poradte co este skusit, bola som aj na gastro, zistili ze mi nedoviera priklopka z pazeraka do zaludka, a to akoze budem stale takto trpiet a nebudem moct nic zjest, je to naozaj hrozne na jedlo po siestej vecer mozem zabudnut. Prosim tak poradte nejake finty. Dakujem.
tikidi
12.07.09,17:51
a kolko to uz uzivas?
Ja asi 9 mesiacov, a nezlepsuje sa to
sanni
17.07.09,15:01
Skuste zasadotvorne potraviny a napoje, medzi take mineralky patri Fatra, tiez obmedzit stres spravnou zivotospravou, nakolko to je nasilnejsi faktor, co spusta tvorbu kyselin.
Rišo
17.07.09,15:28
Ahojte poraďáci,

na prekyslenie žalúdka je jednoznačne FATRA a môže byť aj s citrónom.
Mám to už odskúšané.:)
vema
05.05.10,14:03
Mne tiež zistili Helikobaktéra a začala som užívať antibiotika Fromilid, Duomox, pred tým užiť Lomac. Mne je ale tak zle, že sa cítim ako otrávená, mám horko v ústach a hroznú ťažobu v žalúdku. Užíval tieto tabletky niekto z vás? Beriem ich každých 12 hodín spolu a pri mojej váhe 45 kg sa mi to zdá vela. Neviem či to vydržím užívať 7 dní.
BXLmiami
05.05.10,14:20
Pri antibiotikách je dôležité,aby si dobrala celú dávku,nakoľko ak to predčasne vysadíš,brala si ich nadarmo a nabuduce Ti nemusia zabrať.Daj si k nim probiotiká,aby to žaludok lepšie zvládol.
vema
05.05.10,14:49
Pri antibiotikách je dôležité,aby si dobrala celú dávku,nakoľko ak to predčasne vysadíš,brala si ich nadarmo a nabuduce Ti nemusia zabrať.Daj si k nim probiotiká,aby to žaludok lepšie zvládol.Ja užívam aj probiotiká, len si myslím, že čo na to organizmus, či to zvládnem. Ďakujem, budem sa snažiť to vydržať.
LukasAdame
10.05.10,11:18
Priznám sa, že ma udivuje postup lekára.Može to byť aj helikobaktér, ale aj nadmerná tvorba žalúdočnej kyseliny.
Zo stravy netreba uberať, ale hladať niečo, čo v strave chýba.
Ja tentoproblém mám relatívne dlho, odporúčam Ranital pred každým jedlom.Je to nenávykový liek a veľmi pomáha odstrániť žalúdočné problémy.
Ale bo Maalox-šumivé tablety, ktoré treba požiť vždy vtedy, ak nastane ´´kyselina´´.
Takisto účinné je mlieko.Keď nastane kyselina, treba si dať pohár-dva

Dúfam, že odpoveď aspoň trošku pomohla.
piggos
10.05.10,11:48
Mne tiež zistili Helikobaktéra a začala som užívať antibiotika Fromilid, Duomox, pred tým užiť Lomac. Mne je ale tak zle, že sa cítim ako otrávená, mám horko v ústach a hroznú ťažobu v žalúdku. Užíval tieto tabletky niekto z vás? Beriem ich každých 12 hodín spolu a pri mojej váhe 45 kg sa mi to zdá vela. Neviem či to vydržím užívať 7 dní.

ja som si tým tiež prešla..a presne my bolo tak ako tebe či že viem aký je to pocit a viem ťa preto veľmi dobre pochopiť .ja som v tedy vážila 47kg .no treba si uvedomiť že ten HB..sa predsa len nachádza v žalúdku a ked si dáš na to antibiotiká tak tam nastáva strašný boj..preto tá ťažoba a horkosť v ústach......aj mne bolo v tedy strašne zle, no nejako som to prežila....no a dnes som zdravá bez HB a veru som od v tedy aj pribrala ..čiže,, držím ti palce.. ..vydrž to a bude dobre..:)
vema
10.05.10,19:10
Tak, tie antibiotiká som po 6 dňoch prestala užívať, chýbal 1 deň, ale fakt sa nedalo. Najprv to horké v ústach, potom ma začalo bolieť v krku, nemohla som už od bolesti ani slinu prehltnúť a na záver sa mi vysypalo celé podnebie, asi alergia. Uvidím o 2 mesiace, mám doniesť stolicu. Možno aj tých 6 dní urobilo svoje. Ďakujem za podporu.
gulko1
10.12.10,17:08
Skuste Reishi Gano čaj.
Osobna skusenosť.Nepišem to preto aby ste to kupili odomna,kľudne od niekoho iného.Ale važne to pomaha.Ja som mal s palenim zahy problemy dlho dlho a vsetky tabletky a anacit a maalox a neviem co este mi vobec nepomohli alebo ak tak iba docasne.
Prave preto som skusil Reishi Gano čaj.A kavu obycajnu som taktiez vysadil a pijem len tuto.


www.daniel.ganodermakava.sk (http://www.daniel.ganodermakava.sk)