lucinkaa
12.01.10,06:20
Chcem Vás poprosiť o radu alebo pomoc -info ako sa dá opraviť výdreva stien v rodinnom dome. Ide totižto o to, že asi bolo mokré drevo a teraz sa začalo vysušovať a začína vypadávať z druhého dreva a medzi inými sa robí niekoľko mm fuga. No vyzerá to strašne. Alebo mi poraďe fy, ktorá by mi vedela s tým pomôcť,poradiť poprípade urobiť to. Potrebovala by som fy z BA a okolie alebo DS.

Ďakujem
Lucia
Laco-monter
09.02.10,02:16
Chcem Vás poprosiť o radu alebo pomoc -info ako sa dá opraviť výdreva stien v rodinnom dome. Ide totižto o to, že asi bolo mokré drevo a teraz sa začalo vysušovať a začína vypadávať z druhého dreva a medzi inými sa robí niekoľko mm fuga. No vyzerá to strašne. Alebo mi poraďe fy, ktorá by mi vedela s tým pomôcť,poradiť poprípade urobiť to. Potrebovala by som fy z BA a okolie alebo DS.

Ďakujem
Lucia

Termín "výdreva" označuje VYZTUŽENIE BANSKEJ CHODBY DREVOM !:eek:

Nemáš skor na mysli drevený obklad steny ???:rolleyes:
josiph68
06.04.10,12:55
to sa ti nikto do teraz neozval?
obklad stien je lepšie vymeniť ako opravovať,netvrdím,že všetko drevo treba vyhodiť,ale určite výmenami špatných dielov nastanú problémy.cítim,že chceš asi ušetriť,ale poskrucané,suky povypádavané,škáry....chcelo by to vidieť,ale opravy bývajú drahšie ako výmena-nové a možno sa dá dosť použiť aj niečo s tých čo mmáš,ale chcelo by to vidieť.
KEJKA
19.05.10,17:21
Ja som sa s pojmom výdreva stretla v súvislosti s montážou povalových schodov.
Vybrala som FAKRO LWK akurát nemám šajnu ako sa budu montovať.
Trámový strop odspodu z miestnosti je podhľad 12mm, nad tým je izolácia 40cm, včítane priestoru medzi trámmi, potom záklop.
Podhľad nie je, lebo čakám na tie schody.
Izolácia ani konštrukcia na podhľad nie je na chodbe. lebo tam maju byť tie schody.
Pôvodne som mala predstavu, že sa schody upevnia medzi stropné trámy, čo vidím teraz, že je blbosť.
Na trámy treba namontovať nejakú konštrukciu, vraj výdrevu a znížiť=pripraviť tak stavebný otvor pre schody tak, aby to lícovalo s podhladom v miestnosti? prosím ako? z čoho? rozmery, spôsob upevnenia.............. za každú radu vopred ďakujem.
čo značí - "spustiť výdrevu?"
Laco-monter
20.05.10,10:22
Ja som sa s pojmom výdreva stretla v súvislosti s montážou povalových schodov.
Vybrala som FAKRO LWK akurát nemám šajnu ako sa budu montovať.
Trámový strop odspodu z miestnosti je podhľad 12mm, nad tým je izolácia 40cm, včítane priestoru medzi trámmi, potom záklop.
Podhľad nie je, lebo čakám na tie schody.
Izolácia ani konštrukcia na podhľad nie je na chodbe. lebo tam maju byť tie schody.
Pôvodne som mala predstavu, že sa schody upevnia medzi stropné trámy, čo vidím teraz, že je blbosť.
Na trámy treba namontovať nejakú konštrukciu, vraj výdrevu a znížiť=pripraviť tak stavebný otvor pre schody tak, aby to lícovalo s podhladom v miestnosti? prosím ako? z čoho? rozmery, spôsob upevnenia.............. za každú radu vopred ďakujem.
čo značí - "spustiť výdrevu?"

Pri schodoch je návod na zabudovanie , tak treba podĺa neho postupovať.

Ak rozmer schodov /profil/ je napr. 60X80 cm tak treba aby medzi trámami stropu bol práve taký otvor aby sa konštrukcia schodov dala do povaly zabudovať.

Ak sú tramy stropu vzdialené od seba na väčšiu vzdialenosť ako má byť montážny otvor tak tam treba presne taký montážny otvor urobiť .

AKO ?

To zváži ten, kto bude tie schody montovať .

Inak ak sa ide niečo zabudovať nikdy sa to nepodarí na prvý x , vždy niečo nepasuje a tak treba improvizovať .
KEJKA
20.05.10,13:32
nejde mi o šírku medzi trámami. Ide o výšku - rám schodov je napr. 60x80x20cm, 20cm výška=hrubka rámu.
Musí lícovať so stropom v miestnosti.
povalové trámy sú však nad stropom vzdialené40cm.
teda nemôžem dať schody medzi trámy.....o toto mi ide.
na trámy musím upevniť nejaký druhý rám, ktorý bude tvoriť náhradný stavebný otvor na schody.
kto to bude montovať netuším..... schody sa dajú objednať cez internet.