sydas
12.01.10,16:42
Pri montáži eurookien montážnici použili okenné pásky Illbruck intello. Mám veľmi zlé tušenie, že to nebude správne použitá páska lebo je v exter. aj v inter. Tak z jednej strany bude asi nesprávna. Na takéto použitie je určená páska s iným označením ako mám ja. Oslovil som predajcu v SK ale odpoveď som nedostal. Skúsil som aj CZ pobočku, zatiaľ čakám.
Má niekto vedomosť o páske illbruck intello?
krvak
12.01.10,21:32
Ak tomu dobre rozumiem , pojde o to, co som sa tu pytal v teme Montaz okien. Je to parozabrana a paropriepustna folia. Jedna ide dnu, druha von. Ak som dobre pochopil princip, malo by to chranit penu pred nasiakanim a zvetranim. Mne za to firma chce v ramci montaze nauctovat slusnu sumu. Po zvazeni a preluskani netu som zistil, ze to nieje zla vec, len sa mi to nevrati ani za 20 rokov. Pokial to uz mas v cene, tak si to daj.
http://www.porada.sk/t127954-okna-montaz.html
220870
12.01.10,21:38
Ak tomu dobre rozumiem , pojde o to, co som sa tu pytal v teme Montaz okien. Je to parozabrana a paropriepustna folia. Jedna ide dnu, druha von. Ak som dobre pochopil princip, malo by to chranit penu pred nasiakanim a zvetranim. Mne za to firma chce v ramci montaze nauctovat slusnu sumu. Po zvazeni a preluskani netu som zistil, ze to nieje zla vec, len sa mi to nevrati ani za 20 rokov. Pokial to uz mas v cene, tak si to daj.
http://www.porada.sk/t127954-okna-montaz.html
Ide o to že jemu dali tú istú pásku z exteriéru aj z interiéru.Z exteriéru musí ísť iný druh pásky ako z interiéru.Z ext...ide paropriepustná páska a z int.....ide paronepriepustná páska.;)
krvak
13.01.10,06:22
No , co som videl, tak ta paska je siroka asi 20-25 cm. Sklada sa z 2 pasov a v strede je elasticky dierovany segment. Z jednej strany je parozabrana, potom je dierovanie, ktore je roztazne a ide pod ram do peny a potom je paropriepustna. Ked dobre pamatam.
mendo933
13.01.10,06:28
Illbruck su pasky , ktore sa musia aplikovat pri montazi okien. Dodatocna montaz nieje mozna. Na jednom fore je okolo toho rozsiahla diskusia a doporucuju si nedavat montovat pasky robotnikmi , ktory montuju okna, cenovo si pitaju 500€ a viac (ak vôbec ponukaju pasky) a nie vzdy je vysledok 100% , poucil sa Sydas. Vetsinou to odflaknu
Pri dodatocnom montovani pasok sa daju pouzit pasky od Allmedie, prip. Den Braven nieco ponuka http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0725.htm
http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0726.htm
Pre tych co chcu dost usetrit sa da pouzit parozabrana a difuzna stresna folia a nalepit to tmelom na parozabranu, len je stym viac roboty ale podstata je ta ista. parozabrana inter, priepustna exterier. Ak sa ram okna z vonkajsej strany prekryje zateplenim po montazi okien vonkajsie pasky niesu az take potrebne.
Nedat pasky je blbost, potom sa ludia cuduju ze maju mokre rohy nad oknami po rokoch ked pena vplivom vlhkosti zvetra
alltracboy
13.01.10,07:04
a cez mur sa tam vlhkost nedostane? Na styku tehla-pena je vzdy paropriepustny spoj pokial tam nieje ta telhlova koncovka do ktorej sa dava EPS-dokonca aj to EPS je viac paropriepustne ako parozabrana, kludne by sa teda mohla dat paronepriepustna folia z oboch stran. Nestacilo by to natriet gumoasfaltom? :D
mendo933
13.01.10,07:55
a cez mur sa tam vlhkost nedostane? Na styku tehla-pena je vzdy paropriepustny spoj pokial tam nieje ta telhlova koncovka do ktorej sa dava EPS-dokonca aj to EPS je viac paropriepustne ako parozabrana, kludne by sa teda mohla dat paronepriepustna folia z oboch stran. Nestacilo by to natriet gumoasfaltom? :D

ale ked sa da z oboch stran parobrzda tak z muriva sa dostane vlhkkost do peny a zostane tam
alltracboy
13.01.10,08:33
Vlhkost je vsade, ci uz ju tam uzavries tym prelepenim alebo nie. Vlhkost difunguje konstrukciami ci chces alebo nechces. Otazka je aka vlhkost poskodi tu penu. pochybujem, ze vlhkost ktora je v beznom murive by mohla poskodzovat montaznu penu. Pokial tam su tepelne mosty a rosi sa tam voda, tak to chyba konstrukcie a mozno to ani paska nevyriesi.
220870
13.01.10,08:56
Illbruck su pasky , ktore sa musia aplikovat pri montazi okien. Dodatocna montaz nieje mozna. Na jednom fore je okolo toho rozsiahla diskusia a doporucuju si nedavat montovat pasky robotnikmi , ktory montuju okna, cenovo si pitaju 500€ a viac (ak vôbec ponukaju pasky) a nie vzdy je vysledok 100% , poucil sa Sydas. Vetsinou to odflaknu
Pri dodatocnom montovani pasok sa daju pouzit pasky od Allmedie, prip. Den Braven nieco ponuka http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0725.htm
http://www.denbraven.sk/sk/produkty/0726.htm
Pre tych co chcu dost usetrit sa da pouzit parozabrana a difuzna stresna folia a nalepit to tmelom na parozabranu, len je stym viac roboty ale podstata je ta ista. parozabrana inter, priepustna exterier. Ak sa ram okna z vonkajsej strany prekryje zateplenim po montazi okien vonkajsie pasky niesu az take potrebne.
Nedat pasky je blbost, potom sa ludia cuduju ze maju mokre rohy nad oknami po rokoch ked pena vplivom vlhkosti zvetra
Pásky má v ponuke aj Soudal.Tak ako som napísal vyššie dať len fóliu a nedať pásku ale misto toho tam použiť penu sa mi nezdá dobré riešenie.A dať fólie a a tú 2 cm pásku sa mi zdá nedostaočné.Nevrím že tá páska má taký tepelný účinok ako pena.
krvak
13.01.10,09:24
Ak dobre rozumiem, paska nema mat rovnaky ucinok ako pena, ma ju chranit pred zvetranim a dovolit prechodu vlhkosti. Nech neostava v pene.
V bloku mam plasty na pene od roku 2000 - to jest 10 rokov. Nevlhne ziaden roh. Ale na Balkone mam jedno miesto, kde nieje chranena omietkou-nebudem vysvetlovat preco- a tam mi zvetrala. Musim pozriet na miesto, kde je chranena omietkou, ale nechce sa mi vrtat :-). Omietka a APU lista podla mna staci. Mozno aj ta omietka.

Tak som rypkal rypkal do omietky a odpadol mi kusok a ta pena pod omietkou je absolutne neporusena, ako nova.
alltracboy
26.01.11,18:24
tak mate nejake nove poznatky? zajtra uz musim ist podpisat zmluvu o dielo nech sa okna robia, a stale niesom rozhodnuty ci tie pasky dat, alebo nie. na 100m obvodu okien mam cenu 14000sk aj s pracou z toho praca je 6600sk s danou
mendo933
26.01.11,19:28
tak mate nejake nove poznatky? zajtra uz musim ist podpisat zmluvu o dielo nech sa okna robia, a stale niesom rozhodnuty ci tie pasky dat, alebo nie. na 100m obvodu okien mam cenu 14000sk aj s pracou z toho praca je 6600sk s danou

Pasky daj a namontuj si ich sam po montazi (ak chces co to usetrit), ak beries od fenestry aspon mne ponukali tieto http://allmedia.sk/eshop/index.php/cPath/41_56_222 a tie sa daju namontovat aj dodatocne nalepenim na ram okna a mas usetrenych 220€.Da sa to snimi tak dohodnut. Rataj stym ze, ked si das namontovat tak aj tak budes musiet opravovat po nich ak chces to mat tak ako to ma byt. Je to velka zdrziavacka a oknari nemaju cas a ani chut sa stym piplat.Mne robotu za pasky neratal tak som ich dal nalepit pri montazi , ale lepil som aj ja. Ak by si pasky lepil dodatocne tak penu pred zatuhnutim pozatlacaj do spar aby netrcala. Vyhnes sa tym neskorsiemu orezavaniu, co neprospieva pene
alltracboy
27.01.11,05:08
v dodatocnej montazi nevidim z vonku problem, lebo sa to prekryje izolaciou, je zvnutra to musi byt iny macher co to nalepi na 5mm pasik okna. inak fenestra ma tie pasky o 50% lacnejsie ako allmedia, cize to setrenie nieje tak jednoznacne. Ak by som dal illbruck tu uni pasku co je aj pre int aj ext, tak by som usetril tak 180eur. asi sa budu musiet lepit dodatocne -o stenu, lebo v mrazoch sa ten tmel nesmie pouzivat. vraj to vypenia a neskor dolepia na stenu.