vratnik
13.01.10,06:37
Chcel by som kúpiť sťahovaciu latu 3m, mám už 2m latu v tvare klina - trapéz a veľmi dobre sa mi s ňou robili omietky, rovnal poter, ako dlhé pravítko pri kreslení a rezaní,atď. V ponuke sú aj ďalšie typy sťahovacich lát - obdĺžnikový tvar, zrovnávacia lata s libelami. Ktorý typ laty si myslite, ze je najuniverzálnejší, majú význam na late libely? Vodováhu mám samostatnú, ani by ma nenapadlo s ňou zrovnávať omietku, veď stačí aby pár krát spadla ... Ďakujem za vaše skúsenosti a postrehy.
220870
13.01.10,07:36
Ja mám vodováhy asi všetkých rozmerov.Z toho 2,5 metrovú 18 rokov používam ju na všetko potery omietky....x-krát spadla.stále funguje bez problémov.Ale také váhy sa na Slovensku nedajú kúpiť ..Tu sa predáva len brak,ktorý sa jediným pádom pokazí.
U mňa je vodováha spotrebný tovar použijem ,keď sa pokazí kúpim druhú.
mendo933
13.01.10,07:48
a od akeho vyrobcu kvalitnu vodovahu?
220870
13.01.10,08:02
Donedávna som kupoval výhradne Horizont.Ale ,pred pár rokmi začala táto firma vyrábať dve kvality.Dajú sa rozoznať podľa farieb štuplov a libel.Červená je šuvix na jedno použitie,amatérska trieda navyše aj pomerne nepresná.Čierne štuple je poloprofi materiál.Vzhľadom na slovenskú debilnú povahu kupovať len to najlacnejšie sa už na slovensku takmer nedá kúpiť kvalitná vodováha ,ešte sa vzácne vyskytne tá s tými čiernymi štuplami.Chodím kupovať do Rakúska a na Moravu.
vratnik
13.01.10,10:44
Dík, práve som si pozrel, že mám obe vodováhy od Horizontu s červenými koncami - nárazuvzdorné. Majú asi 5 rokov, pri všetkej opatrnosti sa nedá vždy zabrániť pádu. Už mi celkom presne neukazujú, keď ich otočim o 180 stupňov, najvyšší čas ich vymeniť. U nás sa dajú kúpiť len tie s červenými koncami a nejaká celočervená čínska značka, ešte lacnejšia ako Horizont, k tej mám ešte menšiu dôveru. Nedávno som si kúpil uholník, ktorý nemá pravý uhol. Načo to vozia cez pol sveta, keď je to nepodarok. Odpadová ekonomika.
TomasHC
13.01.10,11:05
Dík, práve som si pozrel, že mám obe vodováhy od Horizontu s červenými koncami - nárazuvzdorné. Majú asi 5 rokov, pri všetkej opatrnosti sa nedá vždy zabrániť pádu. Už mi celkom presne neukazujú, keď ich otočim o 180 stupňov, najvyšší čas ich vymeniť. U nás sa dajú kúpiť len tie s červenými koncami a nejaká celočervená čínska značka, ešte lacnejšia ako Horizont, k tej mám ešte menšiu dôveru. Nedávno som si kúpil uholník, ktorý nemá pravý uhol. Načo to vozia cez pol sveta, keď je to nepodarok. Odpadová ekonomika.

Ak Ti v Tescu zostane zvysne jedno euro, kup si sadu cinskych vrtakov - potom zistis co za hnoj sa sem vozi a predava. Detto pre vsetko to kutilske naradie v ulicke :(
vratnik
13.01.10,11:42
Sadu čínskych vrtákov typu vanádium som dostal ako darček. Boli akoby z hliníka. Ešte radšej mám tzv. nerezové náradie, ktoré je magnetické a zhrdzavie. Alebo tie imitácie vodováh - plastové v tvare pera nahádzané v jednom koši. Pred tyždňom som kúpil malé kllinčeky, veľa je ich úplne vykrivených a zvyšok mierne. Je to o tom, že pred 30 rokmi sa vyrábali kvalitnejšie a trvácnejšie veci, pričom rozvojom technológií by kvalita a spolahlivosť mala stúpať. Opak je však pravdou. Zlikvidovali sme si vlastnú kvalitnú výrobu, pracovné miesta vyviezli do Číny, Bangladéža, Hondurasu, atď. kde za pár centov robia ako otroci častokrát aj deti a od nich dovážame kazovú a nekvalitnú produkciu.
TomasHC
13.01.10,11:57
Ved to, keby sa aspon dal lahko identifikovat kvalitny tovar...
mendo933
30.03.10,10:02
Donedávna som kupoval výhradne Horizont.Ale ,pred pár rokmi začala táto firma vyrábať dve kvality.Dajú sa rozoznať podľa farieb štuplov a libel.Červená je šuvix na jedno použitie,amatérska trieda navyše aj pomerne nepresná.Čierne štuple je poloprofi materiál.Vzhľadom na slovenskú debilnú povahu kupovať len to najlacnejšie sa už na slovensku takmer nedá kúpiť kvalitná vodováha ,ešte sa vzácne vyskytne tá s tými čiernymi štuplami.Chodím kupovať do Rakúska a na Moravu.
Spravil som si prieskum trhu a Horizontka s ciernymi stuplami sa uz 2roky nevyraba, ale v kazdom druhom e-hope maju ilustracnu fotku s ciernymi stuplikami aj ked realita je ina.
Takze aku vodovahu za normalnu cenu aby som zas nemusel kupovat kazdy mesiac?
Pozeral som aj Sola, ale tie su raz take drahe ako Horizont. Kvalita je asi niekde inde
220870
30.03.10,12:13
Ak máte blízko do Rakúska,Čiech ,Poľska.Tam sa ešte dá kúpiť kvalita za rozumnú cenu.
mendo933
30.03.10,12:20
Ked to tak vezmem vsade mam blizko bo som rozlietany po celej SR. Len co hladat ked ciernostuplovu Horizontku nevyrabaju? Skusam kontaktovat rôzne eshopy v CR, zatial bezvysledne.Je plno znaciek, ktore uprednostnovat? Dik
alltracboy
30.03.10,15:09
ja som kupil nejaku polsku 2,5m za 20 eur. ci je dobra alebo nie posudit neviem.
TomasHC
30.03.10,18:28
ja som kupil nejaku polsku 2,5m za 20 eur. ci je dobra alebo nie posudit neviem.

Poliaci vedia dok***vit vsetko, aj tie krowky. Vsetko polske obchadzam na kilometre! Po par "dobrych" kupach (nie len polskych vyrobkov) sa prilis lacnym veciam vyhybam.
dolfort
19.04.10,09:32
Donedávna som kupoval výhradne Horizont.Ale ,pred pár rokmi začala táto firma vyrábať dve kvality.Dajú sa rozoznať podľa farieb štuplov a libel.Červená je šuvix na jedno použitie,amatérska trieda navyše aj pomerne nepresná.Čierne štuple je poloprofi materiál.Vzhľadom na slovenskú debilnú povahu kupovať len to najlacnejšie sa už na slovensku takmer nedá kúpiť kvalitná vodováha ,ešte sa vzácne vyskytne tá s tými čiernymi štuplami.Chodím kupovať do Rakúska a na Moravu.

v BB som videl váhy s čiernymi štuplami v IBV-Izol na Sládkovičovej. Nie sú lacné, čo zhruba zodpovedá tomu čo píšeš. Majú všetky veľkosti od mikro až po giga. Značku si už nepamätám, ale nie je to Horizont.
220870
19.04.10,16:15
V poslednom čase som si tiež všimol že sa tu trochu pozviechala SOLA.Ale tiež je to podradný tovar síce vydržia aký -taký náraz ale sú pomerne nepresné na 1m=0,5mm.Nič pre mňa.Sola dokáže vyrobiť aj lepšie kusy ,len neviem v ktorom štáte ich predávajú smradi, na Slovensku určite nie.