vava5
13.01.10,18:38
Zdravím Poraďáci,
potrebovala by som poradiť ohľadne zamestnaneckej prémie a daňového bonusu na dieťa.
1. Aká je maximálna výška zamestnaneckej prémie za rok 2009? (181,03 €?)
2. Ak mám nárok na zamestnaneckú prémiu za 6 a viac mesiacov, počíta sa nárok aj za mesiac, ktorý nebol „zazmluvnený“ celý (pracovný pomer skončil 20. 2. a ďalší začal 4. 5.). Počítajú sa aj tieto dva mesiace?
3. Tiež neviem zistiť, či si môžem pri ročnom zúčtovaní dane uplatniť zamestnaneckú prémiu a súbežne aj nevyplatený daňový bonus na dieťa (daňový bonus nebol vyplatený za 2 mesiace kvôli insolventnosti zamestnávateľa a za 2 mesiace kvôli evidencii na úrade práce).
4. Neviem, či som dobre pochopila výklad daňového úradu (uverejnený na stránke drsr), že ak bola daň zrážaná po uplatnení nezdanej časti mzdy, tak bude pri vyučtovaní vrátená celá suma zrazenej dane a k tomu sa vyplatí vypočítaná zamestnanecká prémia alebo sa vyplatí len prémia a zrazená daň zostane zrazená?
5. A ešte jeden dotaz ohľadne daňového bonusu – aká je výška daňového bonusu za rok 2009? Keď si to vypočítam, tak mi to vychádza 235,92 €, ale niekde na internete som čítala sumu 234,95 €. Keď som sa pýtala na daňovom úrade, tak tam bola taká strašne „ochotná“ pani, ktorá mi povedala, že teraz momentálne nevie a podobným spôsobom mi odpovedala na všetky moje otázky súvisiace s daňovým zúčtovaním a zamestnaneckou prémiou.
Tak všetkým ďakujem za odpovede a prajem pekný deň.