masajo
14.01.10,10:22
Prosím,vie niekto z vás, či už sú akreditované vzdelávacie programy pre učiteľov, v ktorých je určený aj počet kreditov? Ak áno, kde sa to dá nájsť, lebo keď prezerám stránky MPC neviem zistiť.

A ešte jedna vec, ktorá mi nedá spávať. Ako a kedy má riaditeľ a zástupca,ktorí nemajú 2.atestáciu, získavať kredity, čakať na možnosť atestácie, keď je zavalený množstvom byrokracie, tvorbou smerníc a rôznych dokumentov týkajúcich sa kontinuálneho vzdelávania učiteľov, školy a ostatných nutných správ, tabuliek... a ešte si má inovovať funkčné vzdelávanie. Aký máte na to názor? Veľmi pekne ďakujem.
tinnax
09.02.10,13:43
Na strankach MPC je zatial asi 5 akreditovanych programov, napr.Financna gramotnost, Kurz zjazdoveho lyzovania a pod. (Je to pod nazvom akreditovane vzdelavacie programy) O ich uzitocnosti a prinose pre ucitela si kazdy sudny clovek utvori obraz sam .o)) Pokial viem, tak riaditel ani zastupca nie su povinni mat 2. atestaciu, ide len o to, ze ucitelia, ktori ju maju, mozu mat potom vyssi plat ako riaditel alebo zastupca. nespravodlive je aj to, ze doteraz na nu stacilo 10 rokov praxe a teraz treba zbierat kredity (60), mne zatial nezapasoval ziadny z uvedenych akreditovanych programov, tak neviem za co ich mam ziskat a ako dlho to bude trvat. napr. som citala, ze za 40 hodinovy vzdelavaci program, ktory odhadom moze trvat cca 6-10 mesiacov, sa udeli 10 kreditov. tymto tempom sa k poctu 60 kreditov dopracujem cca o dalsich desat rokov. takze, clovek by sa aj vzdelaval, ale kde??? a v com???
gerdusha
09.02.10,14:27
obavam sa, ze tie kredity na atestaciu treba mat do 7 rokov, inak prepadnu....ale za tuto info ruku do ohna nedam...tak sa mi iba mari...

je to uplne na hlavu postavene...presne ako pises, kym nazbieram tie kredity, uplynie tolko casu, ze az...a dalsia vec je ta, kyyyyym sa to vsetko rozhuuuupe...ach jaj...

do ulic, kolegovia, DO ULIC!!! inak to nevidim...
Učiteľka ZŠ
09.02.10,17:34
Tinnax, ja som zas čítala, že za 5 hodín vzdelávania bude 1 kredit, takže za 40 hod. získaš len 8 kreditov:(
Sabadka
09.02.10,18:45
[QUOTE=gerdusha;1290343]obavam sa, ze tie kredity na atestaciu treba mat do 7 rokov, inak prepadnu....ale za tuto info ruku do ohna nedam...tak sa mi iba mari...

Kreditový príplatok - § 14 zákon 553/2003 - (553/2003 bol novelizovaný zákonom 317/2009)

Tzv. životnosť kreditov a priznanie kreditov nájdete v zákone 317/2009 § 46.
mici512
09.02.10,19:08
Na stráne MPC som čítala ze vzdelávania sa môžu zúčastniť učitelia ( ak má záujem o vzdelávanie nekvalifikovaný učiteľ môže sa zapojiť aj on... budu mu platiť kredity? Kreditný príplatok mu bude vyplatený ale asi využiť tieto kredity na 1. kvalifikačnu nemôže kedže je učiteľ na 1. stupni a vzdelanie má učiteľ na strednej školy? dakujem
pe.pe
09.02.10,20:33
Na strankach MPC je zatial asi 5 akreditovanych programov, napr.Financna gramotnost, Kurz zjazdoveho lyzovania a pod. (Je to pod nazvom akreditovane vzdelavacie programy) O ich uzitocnosti a prinose pre ucitela si kazdy sudny clovek utvori obraz sam .o)) Pokial viem, tak riaditel ani zastupca nie su povinni mat 2. atestaciu, ide len o to, ze ucitelia, ktori ju maju, mozu mat potom vyssi plat ako riaditel alebo zastupca. nespravodlive je aj to, ze doteraz na nu stacilo 10 rokov praxe a teraz treba zbierat kredity (60), mne zatial nezapasoval ziadny z uvedenych akreditovanych programov, tak neviem za co ich mam ziskat a ako dlho to bude trvat. napr. som citala, ze za 40 hodinovy vzdelavaci program, ktory odhadom moze trvat cca 6-10 mesiacov, sa udeli 10 kreditov. tymto tempom sa k poctu 60 kreditov dopracujem cca o dalsich desat rokov. takze, clovek by sa aj vzdelaval, ale kde??? a v com???

No ja som si vybral, dokonca nielen kvôli kreditom :rolleyes: potešilo ma, že Finančná gramotnosť bola akreditovaná medzi prvými. A ešte sa asi vrhnem na kvalifikačné štúdium na Pedagogickej fakulte, takže o 2 roky budem zasypaný kreditmi...:D:D:D možno. Aj tak si myslím...chcete učiteľa atestovať? Dajte mu 2 hodiny, vylosovať tému vyučovacej hodiny a nech ju pripraví. Aj s "modernými IKT" (zámerne úvodzovky, v 21. storočí je to normálne, stále obdivujem školenia, na ktorých nám predvádzajú prezentácie ako najnovší výdobytok), aj s testom k danej téme a aj s ukážkovou hodinou. A hneď zistíme, kto za koho kope:)
Dobroslava47
12.02.10,12:23
Na strankach MPC je zatial asi 5 akreditovanych programov, napr.Financna gramotnost, Kurz zjazdoveho lyzovania a pod. (Je to pod nazvom akreditovane vzdelavacie programy) O ich uzitocnosti a prinose pre ucitela si kazdy sudny clovek utvori obraz sam .o)) Pokial viem, tak riaditel ani zastupca nie su povinni mat 2. atestaciu, ide len o to, ze ucitelia, ktori ju maju, mozu mat potom vyssi plat ako riaditel alebo zastupca. nespravodlive je aj to, ze doteraz na nu stacilo 10 rokov praxe a teraz treba zbierat kredity (60), mne zatial nezapasoval ziadny z uvedenych akreditovanych programov, tak neviem za co ich mam ziskat a ako dlho to bude trvat. napr. som citala, ze za 40 hodinovy vzdelavaci program, ktory odhadom moze trvat cca 6-10 mesiacov, sa udeli 10 kreditov. tymto tempom sa k poctu 60 kreditov dopracujem cca o dalsich desat rokov. takze, clovek by sa aj vzdelaval, ale kde??? a v com???
tiež som si myslela, že čo sa týka akreditovaných programov je to veľmi biedne, no nedávno som našla na školskom portáli zoznam rôznych vzdelávacích programov. Ja som sa tam celkom našla. zaujali ma hlavne poruchy učenia alebo budovanie čitateľskej gramotnosti.
Adriana 1
12.02.10,16:40
tiež som si myslela, že čo sa týka akreditovaných programov je to veľmi biedne, no nedávno som našla na školskom portáli zoznam rôznych vzdelávacích programov. Ja som sa tam celkom našla. zaujali ma hlavne poruchy učenia alebo budovanie čitateľskej gramotnosti.


Ahoj, prosím na akom portáli si našla zoznam vzdelávacích programov. Tiež by ma zaujali poruchy učenia. Ďakujem za info a skorú odpoveď
zdenka131
12.02.10,16:53
Želám pekný podvečer. Tu je link na školský portál:
http://www.skolskyportal.sk/clanky/raabe-akademia-odborne-seminare-zacinaju-uz-v-marci
tinnax
12.02.10,19:00
ano, ale este je moznost ziskat nieco za zaverecnu prezentaciu- ukoncenie vzdelavania, tam je to pohyblive, podla narocnosti prace, nemam to az tak presne nastudovane .o)
tinnax
12.02.10,19:09
presne tak, ja som len chcela poukazat, ze to bude trvat vsetko hrooooozne dlhoooooooo
tinnax
12.02.10,19:14
procesom akreditacie prebiehaju aj vsetky kurzy, ktore su v ponuke regionalnych pracovisk MPC. kurzy zrejme zacnu az po udeleni akreditacie, ale v kolonke akreditovane kurzy nieco pribudlo, takze je to na dobrej ceste :o)
Dobroslava47
15.02.10,09:06
Želám pekný podvečer. Tu je link na školský portál:
skolskyportal.sk/clanky/raabe-akademia-odborne-seminare-zacinaju-uz-v-marci

Ano, je to presne ten portal, tam som si nasla celkom zaujimave seminare. Oplati sa to pozriet. Pocitala som to a dokazu za ovela kratsiu dobu spravit to, co MPC. To sa mi hodi.
Dobroslava47
15.02.10,09:14
ano, ale este je moznost ziskat nieco za zaverecnu prezentaciu- ukoncenie vzdelavania, tam je to pohyblive, podla narocnosti prace, nemam to az tak presne nastudovane .o)

aj ja som nieco take citala, ze je moznost ziskat kredity za zaverecnu prezentaciu, potom este za zaverecnu prezentaciu + pohovor pred komisiou.