Saxo19
15.01.10,22:35
Ahojte, chcem sa spytat, ci nemate niekto skusenost alebo ste to aj nezazili... Chceli by sme zmensit okna na byte, su siroke, okolo 2,4m. Terajsi stav je 0,7m, 1m, 0,7m. Chcem zrusit jednu malu cast, tu 0,7m. Je to mozne? Nerobia problemy na stavebnom urade? Planujeme prestavbu celeho bytu.... Dakujem
AndrejG
15.01.10,21:45
Ber ohlad aj na to ako to bude vyzerat zvonku. Nieje nic horsie ako ked si kazdy robi v byte ako v dome, potom aj pekne bytovky vyzeraju za chvilu ako romske.
Chobot
15.01.10,21:54
Ahojte, chcem sa spytat, ci nemate niekto skusenost alebo ste to aj nezazili... Chceli by sme zmensit okna na byte, su siroke, okolo 2,4m. Terajsi stav je 0,7m, 1m, 0,7m. Chcem zrusit jednu malu cast, tu 0,7m. Je to mozne? Nerobia problemy na stavebnom urade? Planujeme prestavbu celeho bytu.... Dakujem

Myslíš tým byt v bytovom dome? To ti nedovolia - meniť štruktúru alebo veľkosť okien na bytovom dome. Jedine, že si to spravíš načierno.

V bytovom dome si povinný zachovať pôvodné rozmery okien aj fasády.
arizona
15.01.10,21:56
Myslím, že je to nemožné. Vonkajší vzhľad bytovky musí byť jednotný
ski555
15.01.10,22:42
áno vonkajší vzhľad bytovky musí byť zachovaný,je to tak dané a hlavne ak sú okná smerované do ulice.Ja som si rozmery okien zmenil v kupeľni a v špajzi,pretože tam boli nehorázne veľké,ale sú dosť schované,takže to nebije do očí
Xanti
15.01.10,23:09
Myslím, že je to nemožné. Vonkajší vzhľad bytovky musí byť jednotný
O tomto by som polemizovala.

Ostala som v šoku, ked som zistila, že v našom meste prirábajú balkony ku bytom. Normálka konzoly, konštrukcia vyrežú do panelu otvor na dvere a hotovo. Asi 7 som ich videla v 8 vchodovej bytovke, a očká mi urobili toto :eek: a sánka padla na zem.

Ako vyzerali tie balkony dobre, aj zaujímavo. Ale ako lastovičky, tu na treťom, tu na siedmom poschodí , tu o dva vchody dalej. No hotové nešťastie, ale ludia sú happy lebo majú balkony.

A úžasne to zmenilo fasádu, aj som premýšľala ako to mohli dovoliť na stavebnom úrade, ale nepátrala som viac po tom.

Takže možné je zrejme všetko v tomto našom štáte.
Saxo19
16.01.10,07:54
Dakujem za komentar...toto ma jaksi nenapadlo, ze ako by to vyzeralo...ide o byt v bytovom dome...nahodou nieco take ako falosne okno neexistuje? neviete o tom? Zvonku by to bolo ako okno a zvuntra stena...dakujem
kyblik
16.01.10,09:23
Určite áno, dnes sa dá vyrobiť takmer všetko. Šikovný stolár a ideš...
Saxo19
16.01.10,15:29
Plastove okna ...
AndrejG
16.01.10,16:02
Dakujem za komentar...toto ma jaksi nenapadlo, ze ako by to vyzeralo...ide o byt v bytovom dome...nahodou nieco take ako falosne okno neexistuje? neviete o tom? Zvonku by to bolo ako okno a zvuntra stena...dakujem

Aky je konkretny dovod toho, ze tam nechces take okno? Potom bude mozno lahsie nieco poradit.
Saxo19
17.01.10,18:09
Planujeme prestavbu bytu a v kuchyni je 2,4 m okno a keby sme jedno male zamurovali, tak nam tam pekne vojde kupelna a vznikne nam este jedna izba naviac.
Xanti
17.01.10,18:11
Planujeme prestavbu bytu a v kuchyni je 2,4 m okno a keby sme jedno male zamurovali, tak nam tam pekne vojde kupelna a vznikne nam este jedna izba naviac.
Ale ved je teraz normálne mať okno na kúpelke, teda mnoho prerábok takto urobených som videla.
Halli
17.01.10,18:18
Planujeme prestavbu bytu a v kuchyni je 2,4 m okno a keby sme jedno male zamurovali, tak nam tam pekne vojde kupelna a vznikne nam este jedna izba naviac.

Ja by som tak rada okno na celú stenu a ty chceš zmenšovať ? :D, Inak tá kúpelka s oknom by bola špicová...;)
arizona
17.01.10,19:15
Dakujem za komentar...toto ma jaksi nenapadlo, ze ako by to vyzeralo...ide o byt v bytovom dome...nahodou nieco take ako falosne okno neexistuje? neviete o tom? Zvonku by to bolo ako okno a zvuntra stena...dakujem
Falošné okno, ale zvnútra má moja suseda. Je to celkom pekné. Keby nesmerovalo k nám do dvora, aj by som verila , že je naozajstné :D
Možno nejaký kutil by vedel niečo také urobiť aj zvonka ;)
Saxo19
18.01.10,08:36
Keby to nebol skoro prizemny byt, tak by som to aj nechal, ale netuzim, aby ma niekto ocumoval v kupelni...;-)
Chobot
18.01.10,08:51
Keby to nebol skoro prizemny byt, tak by som to aj nechal, ale netuzim, aby ma niekto ocumoval v kupelni...;-)

Tak daj matné sklo a nikto nebude nič vidieť.
Halli
18.01.10,09:00
Keby to nebol skoro prizemny byt, tak by som to aj nechal, ale netuzim, aby ma niekto ocumoval v kupelni...;-)


Tak to vyrieš ako ja...mám nalepenú na okne zrkadlovu foliu, dovnútra nie je šanca cez deň vidieť a máš svetlo a večer si zastrieš žalúzie...ja som na prízemí. ;) Alebo ako píše Chobot, ale folia ťa vyjde pár "šupov".--Lidl..