nivl1
16.01.10,21:05
Zdravim Vas potrebujem poradit ,nazor ci je v podkrovnych izbach spravne postupovat s CD profilom cez priecky dat parozabranu a az tak domurovat pod sadrokarton,podla mna je vyhoda pri (mensom odpade) a prilepovani Parozabrany na kazdu priecku.Dajte vase skusenosti a nazor.Dakujem
220870
16.01.10,20:10
Môže byť.
jojkoz
16.01.10,21:55
Ja som pod krokvy urobil podkonstrukciu z dosiek ( aby som dosiahol celkovu izolaciu aspon 25 cm) na to som pripevnil reflexnu parozabranu.
Potom som vymuroval priecky az po nu a nasledne robim konstrukciu pre sadrokarton v kazdej izbe zvlast ( medzeru medzi SDK a parozabranou okrem reflexie vyuzijem aj na elektro instalaciu.
lapejko
16.01.10,23:21
Je vyskúšané: ak všetky vnútorné múry a priečky domurujete k SDK a min. 1 cm dopeníte, praskliny napojenia ak vôbec budú, ukážu sa iba na štítových múroch, za predpokladu, že SDK skončí do stratena pri pomúrnici a k hotovému podhľadu domurujete alebo dorobíte zvislé SDK prekrytie pomúrnice.
pivko
17.01.10,05:29
Je vyskúšané: ak všetky vnútorné múry a priečky domurujete k SDK a min. 1 cm dopeníte, praskliny napojenia ak vôbec budú, ukážu sa iba na štítových múroch, za predpokladu, že SDK skončí do stratena pri pomúrnici a k hotovému podhľadu domurujete alebo dorobíte zvislé SDK prekrytie pomúrnice.
Ja budem prípadný výskyt prasklín riešiť polystyrenovými lištami v rohoch. Aj sa mi to páči aj to spĺňa účel že zakryje prípadné praskliny.
nivl1
17.01.10,09:44
Ja som pod krokvy urobil podkonstrukciu z dosiek ( aby som dosiahol celkovu izolaciu aspon 25 cm) na to som pripevnil reflexnu parozabranu.
Potom som vymuroval priecky az po nu a nasledne robim konstrukciu pre sadrokarton v kazdej izbe zvlast ( medzeru medzi SDK a parozabranou okrem reflexie vyuzijem aj na elektro instalaciu.

Aj ja som to tak chcel riesit ,ale rozhodol som sa bez pomocnych lat s parozabranov na CD profily.