xena77
19.09.05,13:45
Ahojte, bolo tu uz kopec k tejto teme. Mnohym sa uz o nej aj sniva. Ale mam predsa len este par otazok tykajucich sa zamestnavatela. A to:

1. Aké ma povinnosti zamestnavatel, ked mu zamestnankyna odchadza na matersku dovolenku? /voci SP, ZP, pripadne inym instituciam/
2. Ked na jej miesto prijima inu osobu, ma to byt na dobu urcitu? Co by mala pracovna napln obsahovat? Pripadne ako formulovat pracovnu zmluvu, aby bolo jasne, ze je to miesto niekoho, kto odchadza na matersku.
3. Má zamestnavatel este nejake povinnosti voci zamestnankyni, ktora odchadza na matersku?

Dakujem za vsetky vase rady.
svobodova
19.09.05,12:16
1.V prvom rade, by mal spolu s dokladom, ktorý mu odvzdá zamestanankyňa odovzdať do SP potvrdenie o príjme. Nie som si istná, ale zrejme aj do ZP treba nahlásiť, že bude
poberať materské - asi kópiu tohto dokladu.
2. Ak na jej miesto príjmate osobu, ktorá bude výlučne prijatá na toto miesto ako zástup, musí sa v jej pracovnej zmluve uviesť meno a prizvisko zamestnanca, za ktorého nastupuje. Mal by to byť samostatný bod prac.zmluvy.
Ak máte niekto iný názor, napíšte.
mairim
19.09.05,13:06
Do Sociálnej poisťovne je potrebné zaslať na Registračnom liste FO - prerušenie. Je to v bode č. 10. Máš tam kolonku: Dátum začiatku MD, RD - treba napísať dátum nástupu na MD.
Tweety
19.09.05,13:11
Do Sociálnej poisťovne je potrebné zaslať na Registračnom liste FO - prerušenie. Je to v bode č. 10. Máš tam kolonku: Dátum začiatku MD, RD - treba napísať dátum nástupu na MD.Dovolím si opraviť príspevok. Nástup na MD nie je prerušenie poistenia, až nástup na ďalšiu MD -RD do troch rokov dieťaťa je dôvod na prerušenie .Na RL FO preto píšeme dátum nástupu na MD.
Mária M
xena77
19.09.05,13:18
Do Sociálnej poisťovne je potrebné zaslať na Registračnom liste FO - prerušenie. Je to v bode č. 10. Máš tam kolonku: Dátum začiatku MD, RD - treba napísať dátum nástupu na MD.
dakujem za odpoved. mam pred sebou to tlacivo. Ked teda viem len nastup na MD, onacim len datum vzniku prerusenia? A ked budem vediet koniec zaslem druhe tlacivo?:-) dakujem
xena77
19.09.05,13:19
Dovolím si opraviť príspevok. Nástup na MD nie je prerušenie poistenia, až nástup na ďalšiu MD -RD do troch rokov dieťaťa je dôvod na prerušenie .Na RL FO preto píšeme dátum nástupu na MD.
Mária M
ano, akurat som pozerala ze su tam dva pojmy: datum vzniku prerušenia a datum zaciatku MD, RD...:-) uz mam v tom jasnejsie...
Tweety
19.09.05,13:21
dakujem za odpoved. mam pred sebou to tlacivo. Ked teda viem len nastup na MD, onacim len datum vzniku prerusenia? A ked budem vediet koniec zaslem druhe tlacivo?:-) dakujemPozri môj príspevok č.4 -nie je to prerušenie poistenia, je to iba zmena nástup na MD, po jej ukončení nastupuje prerušenie .
Mária M
xena77
24.10.05,12:01
1.V prvom rade, by mal spolu s dokladom, ktorý mu odvzdá zamestanankyňa odovzdať do SP potvrdenie o príjme. Nie som si istná, ale zrejme aj do ZP treba nahlásiť, že bude
poberať materské - asi kópiu tohto dokladu.
2. Ak na jej miesto príjmate osobu, ktorá bude výlučne prijatá na toto miesto ako zástup, musí sa v jej pracovnej zmluve uviesť meno a prizvisko zamestnanca, za ktorého nastupuje. Mal by to byť samostatný bod prac.zmluvy.
Ak máte niekto iný názor, napíšte.
1. Viete mi poradit do akeho terminu mame potvrdenie o prijme SP odovzdat? Bude to este pred materskou, alebo pocas, alebo to maju nejak zakonom stanovene?
Zita4
24.10.05,12:03
1. Viete mi poradit do akeho terminu mame potvrdenie o prijme SP odovzdat? Bude to este pred materskou, alebo pocas, alebo to maju nejak zakonom stanovene?So žiadosťou o materské treba odovzdať aj potvrdenie zamestnávateľa, aby bolo z čoho vypočítať DVZ.
Tweety
24.10.05,12:04
1. Viete mi poradit do akeho terminu mame potvrdenie o prijme SP odovzdat? Bude to este pred materskou, alebo pocas, alebo to maju nejak zakonom stanovene?Do 8 dní treba oznámiť každú zmenu.
xena77
24.10.05,12:12
Do 8 dní treba oznámiť každú zmenu.
Diky moc...prosim ta, ja len taky mensi dotaz. Ja som osoba, ktora odchadza na matersku a zaroven vo firme robim mzdarku a neviem ako to bude po mojom odchode na matersku vyzerat. Kedze ide o moju osobu, preto by som to chcela mat v poriadku. Predpokladany odchod na matersku by mal byt 9.12. Je mozne to ohlasit SP aj skor? Trebars zaciatkom decembra? nech mam istotu, ze to tam je a ze to nikto nezanedbal...dakujem
Tweety
24.10.05,12:18
V Tvojom prípade, ak Ti vypíše lekárka nástup na MD skôr, môžeš im to postúpiť s tým, že ten skutočný nástup tam uvedieš a ešte treba VZ na platenie MD.
xena77
24.10.05,12:26
V Tvojom prípade, ak Ti vypíše lekárka nástup na MD skôr, môžeš im to postúpiť s tým, že ten skutočný nástup tam uvedieš a ešte treba VZ na platenie MD.
Skusim si pripravit ten VZ a po vypisani na MD s tym rychlo utekat na SP. Vsak lekar by ma mal /alebo mohol?/ vypisat na MD trebars 7.12 s datumom od 09.12, nie?
Zita4
24.10.05,12:30
Skusim si pripravit ten VZ a po vypisani na MD s tym rychlo utekat na SP. Vsak lekar by ma mal /alebo mohol?/ vypisat na MD trebars 7.12 s datumom od 09.12, nie?Môže ťa vypísať vopred, aby si mala čas dať si veci do poriadku. Teraz potrebuješ hlavne kľud a pohodu. :)
Tweety
24.10.05,12:33
Skusim si pripravit ten VZ a po vypisani na MD s tym rychlo utekat na SP. Vsak lekar by ma mal /alebo mohol?/ vypisat na MD trebars 7.12 s datumom od 09.12, nie?
VZ treba vypísať na tlačivko Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na ND.
Určite Ti môže vypísať aj skôr, mala som jednu spolupracovníčku, ktorej to vypísala lekárka skôr. Držím prstíky.;)
Mária M
xena77
24.10.05,12:36
Môže ťa vypísať vopred, aby si mala čas dať si veci do poriadku. Teraz potrebuješ hlavne kľud a pohodu. :)
moze? ked ho o to poziadam?:-) No mam v tom stale chaos. Co urobit ako ziadatel o materske a co ako zamestnavatel za ziadatela...Je toho vela akosi....Ano, klud a pohodu. Keby to tak slo. Neviem co skor davat do poriadku. Ci zalezitosti firmy,aby to tu bolo vsetko v poriadku ked odidem, alebo rekonstrukciu bytu, alebo uz nakupovat vybavicku:-) no zabava
Tweety
24.10.05,12:39
Prioritá prvá je budúce bábätko a jeho mamina,potom môžu postupne nastúpiť ostatné.
Radila by som všetko riešiť bez zbytočného stresu.
xena77
24.10.05,12:48
Prioritá prvá je budúce bábätko a jeho mamina,potom môžu postupne nastúpiť ostatné.
Radila by som všetko riešiť bez zbytočného stresu.
Dakujem, to uz viem, ze to treba na tlacive Potvrdenie zamestnávateľa o zamestnancovi na účely uplatnenia nároku na MD. Toto uz tak zhruba mam vyplnene. A tak zhruba si davam dokopy co vsetko este k tomu prilozit. Nerobim ziadne stresy. Casu mam dost a kopec sikovnych ludi okolo seba, ktori pomozu...:-) dakujem
Tweety
24.10.05,12:54
Tak potom je to v pohode. Treba všetko robiť s pocitom krásneho očakávania.
nika.sum
08.12.05,15:26
Ahoj Xena, asi to uz vsetko vies, ale keby nahodou nie (ja som na to pri zamestnankyni prisla neskoro), aj do ZP treba vypisat tlacivko o odchode na MD. Vam aj babatku prajem vela zdravia a stastia.
xena77
13.12.05,09:29
ahojte vsetci, tak vam dakujem za vase rady. Uz som doma na materskej a vsetko som si pekne stihla vybavit. Bez velkych stresov. Tak vam naozaj vsetkym dakujem a prajem pekny den..:-)
SILVIA54
14.02.06,09:07
Ahojte,máte skúsenosť so zamestnankyňou,ktorá nastupuje z rodičovskej dovolenky na ďalšiu materskú dovolenku?Má dovolenku ešte nevyčerpanú u nás a chcem sa opýtať ako je to so SP?Musím pravdepodobne nahlásiť ďalšie prerušenie a ako so ZP?A ona mi má poslať doklad o tom že je tehotná a ja to dám do SP?
Velettka
14.02.06,09:16
Ja len malý príspevok na margo zakladateľky tejto témy.
Má nádherné dievčatko a obe sú zdravé a krásne :D :-))))))))))))
xena77
19.04.06,10:14
dakujem Kaci, budem potrebovat este helfnut s nejakymi infoskami. Pani, ktora nastupila do prace miesto mna nevie, co robit s danovym bonusom u mna..a ja to neviem tiez. Nacisto osprostievam na tej materskej. Chcem ho ja, pretoze Janko bude asi menit zamestnanie. Co mam urobit? Pockat az na koniec roka a potom mi bude od zamestnavatela vyplateny naraz a ci to nejak inac riesit? Aky je postup?:-) Dakujem za prispevky aj od ostatnych.
Zita4
19.04.06,10:57
dakujem Kaci, budem potrebovat este helfnut s nejakymi infoskami. Pani, ktora nastupila do prace miesto mna nevie, co robit s danovym bonusom u mna..a ja to neviem tiez. Nacisto osprostievam na tej materskej. Chcem ho ja, pretoze Janko bude asi menit zamestnanie. Co mam urobit? Pockat az na koniec roka a potom mi bude od zamestnavatela vyplateny naraz a ci to nejak inac riesit? Aky je postup?:-) Dakujem za prispevky aj od ostatnych.
Ak budeš mať v roku 2006 príjem vyšší ako 6 násobok minimálnej mzdy, budeš mať nárok na daňový bonus na dieťa. Inak si ho môže požiadať tvoj manžel. Ak nechce mesačne, tak pri ročnom zúčtovaní dane alebo pri daňovom priznaní naraz.
xena77
19.04.06,11:04
Ak budeš mať v roku 2006 príjem vyšší ako 6 násobok minimálnej mzdy, budeš mať nárok na daňový bonus na dieťa. Inak si ho môže požiadať tvoj manžel. Ak nechce mesačne, tak pri ročnom zúčtovaní dane alebo pri daňovom priznaní naraz.

už to preberám s babami v inej téme. Díky, ale v roku 2006 nebudem mať žiaden iný príjem ako materskú, ktorú mi sociálka vypláca.
danasv
20.04.06,08:01
Ahojte. Nechcem zakladat dalsiu temu ale mam vela otazok- myslim, ze do tejto temy sa to hodi najviac.
tak po poriadku: ake povinnosti ma zamestnavatel voci zamestnankyni ktorej konci materska dovolenka. CO vsetko musi urobit(podat) zamestnankyna a co musi urobit zamestnavatel po ukonceni materskej dovolenky?
ALebo konkretnejsie. Zamestnankyna nastupila na matersku dovolenku 27.9.2005, materska dovolenka jej skoncila 11.4.2006. MA este 12 dni nevycerpanej dovolenky z roku 2005. ako postupovat? zamestnankyna by si mala teraz vycerpat dovolenku a potom ist na rodicovsku dovolenku? je to tak spravne? a ked pojde na rodicovsku dovolenku co vsetko musi urobit zamestnankyna a co vsetko zamestnavatel?
Dakujem krasne za odpovede.
jankasm
20.04.06,09:36
Ahojte. Nechcem zakladat dalsiu temu ale mam vela otazok- myslim, ze do tejto temy sa to hodi najviac.
tak po poriadku: ake povinnosti ma zamestnavatel voci zamestnankyni ktorej konci materska dovolenka. CO vsetko musi urobit(podat) zamestnankyna a co musi urobit zamestnavatel po ukonceni materskej dovolenky?
ALebo konkretnejsie. Zamestnankyna nastupila na matersku dovolenku 27.9.2005, materska dovolenka jej skoncila 11.4.2006. MA este 12 dni nevycerpanej dovolenky z roku 2005. ako postupovat? zamestnankyna by si mala teraz vycerpat dovolenku a potom ist na rodicovsku dovolenku? je to tak spravne? a ked pojde na rodicovsku dovolenku co vsetko musi urobit zamestnankyna a co vsetko zamestnavatel?
Dakujem krasne za odpovede.

Po ukončení MD treba nahlásiť:
na SP - koniec MD na jednom RL
- začiatok RD na ďalšom RL
- a zároveň začiatok prerušenia na ďalšom RL (začiatok prerušenia
je ten istý dátum ako začiatok RD)
Možno budú stačiť len dva RL, bez prvého (ukončenie MD), záleží od poisťovne.
na ZP - na začiatku sa nahlasuje začiatok MD
- teraz by si mala dať ukončenie MD a začiatok RD
(robí sa to na hromadnom oznámení, stačí jedno tlačivo)
Zamestnanec nemá žiadne povinnosti, iba ak nahlásiť zamestnávateľovi, kedy jej začína RD.
Čo sa týka dovolenky, nemusí si ju vyčerpať pred nástupom na RD, dovolenka sa jej prenáša až kým nenatúpi naspäť do práce a môže si ju vyčerpať po skončení RD.
nika.sum
10.05.06,13:13
Odpovedam trosku neskoro, ale nemal by si zamestnanec vybavit rodicovsky prispevok na miestnom úrade, lebo ten uz nedava SP. Aspon ja som tam poslala svoju zamestnankynu. To vacsinou mlade mamicky nenapadne a potom marne cakaju na peniazky...
deam
11.05.06,06:32
Ahoj poraďáci.Chcem vás poprosiť o radu.16.1.2006 som nastúpila do zamestnania na zastupovanie počas MD. Stal sa "malý" zázrak a v auguste 2006 mám sama nastúpiť na MD. :p Môže zamestnávateľ somnou ukončiť PP ak budem na MD a zamestnankyňa, ktorú zastupujem nastúpi do zamestnania? Alebo aký bude vôbec postup v mojom prípade? Ďakujem.
Tweety
11.05.06,06:36
Ahoj poraďáci.Chcem vás poprosiť o radu.16.1.2006 som nastúpila do zamestnania na zastupovanie počas MD. Stal sa "malý" zázrak a v auguste 2006 mám sama nastúpiť na MD. :p Môže zamestnávateľ somnou ukončiť PP ak budem na MD a zamestnankyňa, ktorú zastupujem nastúpi do zamestnania? Alebo aký bude vôbec postup v mojom prípade? Ďakujem. Nepíšeš ako je uzatvorený PP. Ak na dobu určitú- počas zastupovania MD, ukončí sa touto dobou. Ak na neurčito- počas MD si chránená pred výpoveďou od zamestnávateľa.:cool:
deam
11.05.06,06:49
Na dobu určitú - počas zastupovania MD. Takže ak tomu dobre rozumiem v tom prípade nie som chránená pred výpoveďou a môj PP sa skončí dňom jej nástupu do zamestnania? ďakujem
Tweety
11.05.06,06:50
Na dobu určitú - počas zastupovania MD. Takže ak tomu dobre rozumiem v tom prípade nie som chránená pred výpoveďou a môj PP sa skončí dňom jej nástupu do zamestnania? ďakujemBohužiaľ, je to presne tak, PP sa ukončí nástupom zamestnankyne po MD.:cool:
deam
11.05.06,06:56
Bohužiaľ, je to presne tak, PP sa ukončí nástupom zamestnankyne po MD.:cool:

:mee: A ako mám potom postupovať? Musím sa hlásiť na ÚP? Ď.
Tweety
11.05.06,07:00
:mee: A ako mám potom postupovať? Musím sa hlásiť na ÚP? Ď.Ak budeš mať ukončenie PP( nepíšeš dátum), kedy to bude, prihlásiš sa na UP. Ak medzitým budeš na MD, tak nie.:cool:Počas MD budeš poberať materské, ak si splnila podmienky na jeho poberanie.
deam
11.05.06,07:17
Tweety ďakujem a prajem príjemný deň. Pa :)
Tweety
11.05.06,07:35
Tweety ďakujem a prajem príjemný deň. Pa :)Vďaka, aj inokedy. Krásny slnečný deň aj Tebe.;):)
xena77
17.05.06,09:53
ahojte, uz som sa na toto pytala, ale odpoved som nedostala, tak znovu:
Mam otazky k 37 týždňovej materskej. Mám sa na sociálku obrátiť až po skončení 28 týždňovej materskej, alebo ešte pred skončením? A akým spôsobom o ňu požiadať? Neviete či majú na to nejaký formulár, alebo? A mám potom informovať nejakým spôsobom zamestnávateľa, aby vedel, že mi nezačne plynút rodičovská dovolenka, ale že trvá MD?
A teda zaujima ma, co mam ja ako osoba urobit a co ma urobit zamestnavatel za mna?
Prosim o odpoved, nakolko mi 28 tyzdnova materska pomaly konci...
Dakujeeeem:-)
jankasm
17.05.06,09:57
Predpokladám, že sa jedná o MD pri dvojičkách. Ak si na sociálku zaniesla rodné listy, čo si predpokladám urobila, oni už automaticky vedia, že ti MD bude trvať 37 týždňov, nemusíš nikomu nič nahlasovať. Nahlasuje sa len začiatok RD. Ak si chceš byť istá, môžeš sa ísť informovať na príslušnú SP.
xena77
17.05.06,10:03
Predpokladám, že sa jedná o MD pri dvojičkách. Ak si na sociálku zaniesla rodné listy, čo si predpokladám urobila, oni už automaticky vedia, že ti MD bude trvať 37 týždňov, nemusíš nikomu nič nahlasovať. Nahlasuje sa len začiatok RD. Ak si chceš byť istá, môžeš sa ísť informovať na príslušnú SP.

nie, nejde o dvojicky. Ale o osamelu matku. Viete mi povedat, ako postupovat dalej pri takomto pripade?:-)
jankasm
17.05.06,10:07
To neviem, s takým prípadom som sa ešte nestretla. Ale myslím, že zamestnávateľ s tým asi nemá nič. Choď na SP kde si si vybavovala materskú dovolenku a oni ti povedia či treba vypísať nejakú žiadosť, ale určite budú niečo potrebovať. Zamestnávateľovi potom oznám, že MD ti ešte nekončí, lebo on musí nahlásiť na SP začiatok RD.
xena77
17.05.06,10:39
To neviem, s takým prípadom som sa ešte nestretla. Ale myslím, že zamestnávateľ s tým asi nemá nič. Choď na SP kde si si vybavovala materskú dovolenku a oni ti povedia či treba vypísať nejakú žiadosť, ale určite budú niečo potrebovať. Zamestnávateľovi potom oznám, že MD ti ešte nekončí, lebo on musí nahlásiť na SP začiatok RD.

aj tak dakujem za odpoved..:-)
xena77
17.05.06,10:41
takze to skusam znovu:
Mam otazky k 37 týždňovej materskej - osamelá matka. Mám sa na sociálku obrátiť až po skončení 28 týždňovej materskej, alebo ešte pred skončením? A akým spôsobom o ňu požiadať? Neviete či majú na to nejaký formulár, alebo? A mám potom informovať nejakým spôsobom zamestnávateľa, aby vedel, že mi nezačne plynút rodičovská dovolenka, ale že trvá MD?
A teda zaujima ma, co mam ja ako osoba urobit a co ma urobit zamestnavatel za mna?
Prosim o odpoved, nakolko mi 28 tyzdnova materska pomaly konci...
Dakujeeeem:-)
jankasm
17.05.06,10:54
V tejto téme som medzi staršími príspevkami, myslím že niekedy v apríli, našla aj odpoveď na túto tvoju otázku. A bolo tam napísané v podstate to isté: "Choď sa informovať na SP, možno bude stačíť tvoje čestné prehlásenie, alebo ti dajú vypísať nejaké vlastné tlačivo". A určite to urob ešte pred skončením 28 týždňa, pretože po tom termíne ti asi SP automaticky ukončí MD ak si nepodáš tú žiadosť o predĺženie.
bredikova
14.06.06,11:42
Mám veľký problém. Prevzala som jednu firmu so zamestnankyňou na materskej. Najprv som zistila že na SP nie je nahlásená ani zmena mena ani od 1.1.2004 nástup na MD. o som dala do kopy. Ale problém je v tom, že ona ukončila RD 1.12.2004 a predchádzajúcej mzdárke tvrdila že je na nejakej predĺženej rodičovskej dovolenke. Takže celý rok 2005 až do 4/2006 je evidovaná ako na RD. Teraz vlastne neviem čo spraviť. Ako sa z toho mám vymotať. Od 1.7.2005 by som mala naklásiť preručenie? A od 1.6.2006, keď sme ju vlastne znova zobrali do stavu toto prerušenie zrušiť? Poraďte prosím.
bredikova
14.06.06,12:08
Prosím , zbehlejší poraďáci poraťe!!!!! Teraz mi doniesla oznámenie , ktoré zaniesla na ZP kde nahlásila, že je osoba ktorá sa stará o dieťa do šesť rokov od toho 2.12.2004 - použila kód 1 K platnosť Z. Takže aspoň tam to mala v poriadku. Spravila som ukočenie starostlivosti o dieťa ( kod 1 K platnosť K) a prihlásenie za zamestnanca ( kod 2 platnosť Z). Ale neviem čo stou SP. Podaďte prosím.
kvila
20.06.06,14:14
Že som taká smelá, nevidel niekto v nejakej porade aj povinnosti zamestnankyne odchádzajúcej na MD? Kam ísť zháňať aké tlačivá, kam ich odniesť atď.
Zita4
21.06.06,07:57
Že som taká smelá, nevidel niekto v nejakej porade aj povinnosti zamestnankyne odchádzajúcej na MD? Kam ísť zháňať aké tlačivá, kam ich odniesť atď.
Tlačivá nájdeš na stránke sociálnej poisťovne alebo na stránke obcan.sk:
http://www.obcan.sk/Default.aspx?catID=41
Mirka D
02.10.06,12:24
Čo sa týka Potvrdenia zamestnávateľa na účely upl.nároku na ND:
zamestnankyni, ktorá odchádza teraz na MD (je u nás v PP od 2002, tento rok bola aj PN) - je rozhodné obdobie určite 01-12/2005?????
Ďakujem za odpoveď.
Jana Motyčková
02.10.06,12:36
Čo sa týka Potvrdenia zamestnávateľa na účely upl.nároku na ND:
zamestnankyni, ktorá odchádza teraz na MD (je u nás v PP od 2002, tento rok bola aj PN) - je rozhodné obdobie určite 01-12/2005?????
Ďakujem za odpoveď.
Určite .
Mirka D
02.10.06,12:51
A ešte prosím, prosím
10. bod na tomto potvrdeni - VZ, z ktorého BY SA PLATILO poistné....
Prečo by sa platilo? Zamestnankyňa má v mesiaci v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie ND (materská) vymeriavací základ ca 22.000,- a z toho aj platí.
Môžem ho tam uviesť?
Martinella
02.10.06,13:04
A ešte prosím, prosím
10. bod na tomto potvrdeni - VZ, z ktorého BY SA PLATILO poistné....
Prečo by sa platilo? Zamestnankyňa má v mesiaci v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie ND (materská) vymeriavací základ ca 22.000,- a z toho aj platí.
Môžem ho tam uviesť?

Ten bod 10 je tam pre prípad ak by sa jej počítal pravdepodobný denný vym.základ. Napr. by nastúpila k Vám v tom mesiaci, v ktorom jej vzniká nárok na nemocenskú dávku.
ajobs
02.10.06,21:16
A ešte prosím, prosím
10. bod na tomto potvrdeni - VZ, z ktorého BY SA PLATILO poistné....
Prečo by sa platilo? Zamestnankyňa má v mesiaci v ktorom vznikol dôvod na poskytnutie ND (materská) vymeriavací základ ca 22.000,- a z toho aj platí.
Môžem ho tam uviesť?

Ty tam neuvádzaš VZ za aktuálny mesiac (cca 22.000 Sk), ale VZ z rozhodujúceho obdobia roku 2005 - takže ten tam uvedieš - viď § 54, ods.1 zákona o soc. poistení.