Silvia123
17.01.10,10:50
Ako som sa na školení dozvedela už všetky žiadosti v tomto roku sa zasielajú elektronicky na Daňové riaditeľstvo, takže už aj 4.štvrťrok roka 2009 tam budem zrejme posielať. Chcem sa spýtať či mi niekto môže polopate napísať čo všetko k tomu treba a aký program k tomu treba zakúpiť, na drsr som čítala nejaké UPOZORNENIE PRE POUŽÍVATEĽOV AES, je tam aj niečo o podpisovej politike, mám človeka ktorý sa pc dobre rozumie a všetko mi nainštaluje, ale musím mu povedať čo vlastne chcem... Ak niekto vie prosím napíšte, ďakujem za každú radu vopred
Silvia123
18.01.10,15:35
No nič dozvedela som sa že bude potrebný ZEP, tak budem vybavovať...
Silvia123
17.02.10,18:12
Chcem sa ešte spýtať -ako pripojím všetky dokumenty k tej žiadosti o vrátenie DPH z IČŠ??? -to si ich mám skenovať, alebo mám požiadať Shellku aby mi posielala faktúry elektronicky??? Má už s tým niekto skúsenosť??? Pomôžte mi ak viete. Ďakujem
Dočítala som sa to tu:
V zmysle smernice 2008/9/ES a jej článku 10 členský štát vrátenia môže požadovať od
platiteľa, aby spolu so žiadosťou o vrátenie dane elektronicky predložil kópiu faktúry alebo
dovozného dokladu, ak je základ dane vo faktúre alebo dovoznom doklade alebo jeho
ekvivalent v národnej mene 1000 EUR alebo viac. Ak sa faktúra týka pohonnej látky,
stanovený prah je 250 EUR alebo jeho ekvivalent v národnej mene.
Silvia123
19.02.10,11:53
nikto nevie?
lokok
27.04.10,19:35
posúvam
domenico.office
28.04.10,02:55
1. Vybaviť ZEP.
2. Zaregistrovať sa na portáli Daňovej správy.
3. Požiadať miestepríslušný DÚ o sprístupnenie služby vrátenia DPH.
4. Nainštalovať do lokálneho PC potrebné ovládače pre zariadenie, na ktorom je Kvalifikovaný certifikát.
5. Nainštalovať D.Signer/Xades, Xml plugin, podpisovú politiku pre rok 2010 a správne nastaviť ActiveX prvky v prehliadači.
zuzanna
28.04.10,11:59
uz ste niekto vypisovali to tlacivo na vratenie DPH pise sa tam potom nizsie zaklad dane dan a potom tam su kolonky korekcia v % odpoč. dane aj to sa vypisuje prosim poradte alebo nemate link na nejaku už vypracovanu listinu vratenia DPH z ČŠ velka vdaka
Rozalka
28.04.10,19:29
TU http://www.porada.sk/1377379-post18.html
nájdeš pokyn DRSR k vráteniu.
lokok
29.04.10,06:14
dočítala som sa o vrátení DPH vela, ale väčšinou píšu že ide o faktúry. Ja viem, že z niektorých krajín sa dá vrátiť DPH aj z hotovostných platieb, teda z bločkov, ako je to potom s tými bločkami. Čo všetko treba s nimi urobiť, či je to tak ako s faktúrami. teda ako faktúru, tak aj každý jeden bloček zoskenovať a vypísať do určitého formulára? dakujem
domenico.office
29.04.10,06:25
uz ste niekto vypisovali to tlacivo na vratenie DPH pise sa tam potom nizsie zaklad dane dan a potom tam su kolonky korekcia v % odpoč. dane aj to sa vypisuje prosim poradte alebo nemate link na nejaku už vypracovanu listinu vratenia DPH z ČŠ velka vdaka

Snáď pomôže:
lokok
29.04.10,07:06
Snáď pomôže:
a toto treba urobiť aj so všetkými bločkami alebo bločky sa robia ináč?
zuzanna
29.04.10,14:33
velka vdaka pomohlo takze kolonka odpocitatelna DPH sa nevypisuje to som hlavne chcela vediet a scita mi tu DPHcku niekde do kopy v tej ziadosti a treba aj to vyhlasenie k tomu nevies mi este v tomto poradit
Silvia123
30.04.10,06:57
zaškrtne sa tam krížikom to vyhlásenie priamo na žiadosti a čo sa týka tej odpočitateľnej DPH tiež som nevypisovala -mimochodom keď tam zadám 100% -vypíše to červeným a upozorní na to že 100% a 0% sa nevypisuje a taktiež povinné sú len ružové kolonky. DPH-čku dokopy mi nikde nedalo myslím, ale keď sa odošle žiadosť, najskôr je spracovaná, potom príde mail o odoslaní a nakoniec je prijatá -bude sa to zobrazovať aj na žiadosti.
Ja sa chcem spýtať či niekto vybavuje DPH-čku aj zo Slovinska, pretože žiadosť máme už dlhšiu dobu spracovanú a drsr nám ju zatiaľ neodoslal, povedali najskôr že do 15 dní majú čas, ale ani potom neodoslali, že majú problém so Slovinským DU, tak že či niekto má žiadosť do Slovinska aj odoslanú, prípadne prijatú???
Ešte sme posielali Čechy a to bez problémov prijali do troch dní.
Silvia123
30.04.10,06:59
ja som pripájala ešte aj prílohy -t.j. každú faktúru v PDF, nemala som ich veľa -Shell faktúry, lebo DU si ich môže vyžiadať a nechcela som naťahovať čas, tak som radšej poslala hneď.
zuzanna
30.04.10,11:26
silvia 123 toto sa zaskrkava na tej žiadosti ci iba jedno z toho alebo oboje a uz nic ine k tej ziadosti netreba ja som tam tiez skenovala vsetky fa

Vyhlasujem, že som nedodal žiadny tovar ani neposkytol žiadne služby, ktoré sa považujú za dodané alebo poskytnuté v členskom štáte vrátenia dane počas obdobia vrátenia dane, s výnimkou transakcií uvedených v článku 3 písm. b) bodoch i) a ii) smernice Rady 2008/9/ES.


Vyhlasujem, že v období, za ktoré žiadam o vrátenie dane som bol platiteľom DPH a nevykonával som výlučne činnosti, pri ktorých nie je možnosť odpočítania dane.
Silvia123
02.05.10,20:11
ano obidve som zaškrtla, toto vyhlásenie som podávala aj keď som vybavovala daň priamo z Čiech, aj to potvrdenie platcu dane -len sa muselo potvrdiť z DU pod ktorý sme patrili. Teraz som posielala len túto žiadosť s osken. faktúrami.
zuzanna
03.05.10,13:05
silvia 123 dakujem velmi pekne tak aj ja poslem len tu ziadost a zaskrtnem tie 2 vyhlasenia a oskenujem to tiez velka vdaka
zuzanna
06.05.10,16:32
tak uz som podala tu ziadost prosim neviete mi poradit kde najdem ze je to podane a ze to EP akceptovala prosim poradte mi este vdaka
Silvia123
15.05.10,10:52
Asi ti už zbytočne píšem, lebo zrejme ti to už prišlo -teda mail o akceptácii a zároveň sa ti zmení status na stránke drsr ako som už písala zo spracovaného na odoslané a potom na prijaté!
PS: už zmenili na drsr políčko odpočitateľná DPH je ružovou farbou-takže je už povinná a vlastne vyplní sa sama, ak je 100%! -Mne sa to samé zmenilo aj v tej prijatej žiadosti, keď to rozkliknem, takže nabudúce vyplniť aj to http://www.porada.sk/images/icons/icon7.gif. Komunikovala som aj s jednou pani ohľadom toho nášho nešťastného Slovinska -chyba bola v certifikáte našej splnomocnenej osoby, tak som nakoniec vytvorila novú verziu žiadosti a podpísala cez náš certifikát a už máme aj túto žiadosť prijatú.
zuzanna
16.05.10,07:43
silvia 123 aj mne sa to vyplnilo samo v tej ziadosti a teraz som robila ziadost do nemecka a to uz vypisovaalo samo ako pises diky moc a nevies kolko to tak bude trvat kym to schvali a poslu na ucet diky
Silvia123
17.05.10,12:02
Na stránkach drsr som sa dočítala že by to malo trvať 4 mesiace (doteraz nám ČR posielali až za 6 mesiacov), takže to by bolo fajn, len či to tak aj bude... a taktiež záleží aj na tom či si daný daňový úrad nevyžiada ešte nejaké dodatočné náležitosti -vtedy sa čakacia doba predlžuje, väčšinou si zrejme budú dožiadavať tie faktúry k nahliadnutiu, ale keď sme ich pripojili hneď k žiadosti, tak snáď dajú pokoj a pošlú rýchlo bubáky na SK :)
Kirk
23.06.10,09:32
Chcel by som sa opytat. Chceli by sme ziadat o vratenie DPH z inych clenskych statov za rok 2009. V druhom kvartali sme dodali v DE vnutrostatnu prepravu, pri ktorej sme sa mali povinnost zaregistrovat v DE. Mozeme podat ziadost o vratenie DPH aspon za 1., 3. a 4. kvartal 2009 z DE?V metodickom pokyne sa pise, ze ak v obdobi za ktore sa ziadost podava sme nedodali v inom clenskom state tovar ani sluzbu tak mozme. Ak sa ziadost vztahuje na urcity kvartal tak malo by to byt v poriadku, alebo nie?
antop
25.06.10,13:24
Dobrý deň,
snažím sa vyplniť žiadosť o vrátenie DPH. Faktúr mám asi sto. Rada by som to tam importovala. Neviete mi prosím poskytnúť vzor aspon jedného riadku akoby to malo vyzerať?
Mám ešte jednu otázku. Mám napríklad faktúry z Rumunska alebo Poľska. Keď hore vyberiem krajinu, systém ma potom núti vybrať dolu menu príslušnej krajiny, aj keď faktúry boli vystavené v EUR. Preto mi tieto položky nedovolí systém ani uložiť. Už som písala aj na Daňový úrad, ale žiaľ nikto sa mi neodpísal. Ked som tam volala nevedeli mi poradiť.
Ak to budem musieť zadať v mene príslušnej krajiny, ktorý kurz by som mala použiť?

Vopred ďakujem
lokok
08.09.10,21:20
kto má skúsenosti s francúzskym DPH a aj dokladmi???
Ivetasp
30.09.10,08:38
žiadala som o vratku DPH z viacerých štátov, najrýchlejší boli v CZ - do troch dní prišlo potvrdenie o prevzatí, asi za dva týždne ešte chceli dáke doklady na doplnenie a zhruba do mesiaca od podania žiadostí rozdodli o vrátení DPH. Vie mi niekto povedať, za aký dlhý čas od rozhodnutie o vrátení prídu peniaze na účet?
tana70
19.10.10,08:05
Dobry den,

ziadali sme vratenie dph z AT - teraz nam prislo oznamenie z rakuskeho DU, ze nam pridelili danove cislo (Steuernummer), ze ho mame uvadzat vo vsetkych pisomnostiach a dokladoch...ma niekto podobnu skusenost? Prosim o radu, vobec neviem, co s tym...
evulik
23.05.11,10:01
Ahojte, oprašujem starú tému, určite už máte praktické skúsenosti s jednotlivými krajinami, nápište prosím aké, ktoré krajiny sú rýchle, ktoré naopak robia problémy a naťahujú čas. Vopred ďakujem.
detektív
29.06.11,07:25
ja som pripájala ešte aj prílohy -t.j. každú faktúru v PDF, nemala som ich veľa -Shell faktúry, lebo DU si ich môže vyžiadať a nechcela som naťahovať čas, tak som radšej poslala hneď.

Ahojte, prosim môzeme vyziadať aj DPH z faktúr DKV-spoločnosti, konkrétne
zo servisných poplatkov????

ĎAKUJEM.
evulik
26.03.12,08:00
Máte prosím niekto skúsenosť z Poľskom? (Komunikácia iba v poľštine, splnomocnenie, platenie poplatku so žiadosťou ..)
Chcela som informácie získať priamo od nich. Ale moje emaily v poľštine ignorujú. Ďakujem.