truch
17.01.10,17:19
Dostala som recept na vynikajúce kukuričné keksíky. Už som ich robila 3x v tomto roku. Ak máte recepty na iné keksíky pridajte ich:):)

Kukuričné keksy

60 g masla, 70 g práškového cukru, 1 vajce, 120 g hladkej múky, 1 čaj.lyžička prášku do pečiva, 80 g kukuričných lupienkov /podrviť ja to robím v mikrot. sáčku valčekom/, oriešky,mandle, kandiz.ovocie, hrozienka,poprípade trošku kokosu, 4 jablká / postrúhať/,trochu mlieka na zriedenie.

Všetko spolu pomiešať a lyžicou dávať na mastný papier, kopček roztlačiť, piecť 15 minút pri 180 st.

Sú fakt výborné:):)
ZDENIELA
17.01.10,16:32
Dostala som recept na vynikajúce kukuričné keksíky. Už som ich robila 3x v tomto roku. Ak máte recepty na iné keksíky pridajte ich:):)

Kukuričné keksy

60 g masla, 70 g práškového cukru, 1 vajce, 120 g hladkej múky, 1 čaj.lyžička prášku do pečiva, 80 g kukuričných lupienkov /podrviť ja to robím v mikrot. sáčku valčekom/, oriešky,mandle, kandiz.ovocie, hrozienka,poprípade trošku kokosu, 4 jablká / postrúhať/,trochu mlieka na zriedenie.

Všetko spolu pomiešať a lyžicou dávať na mastný papier, kopček roztlačiť, piecť 15 minút pri 180 st.

Sú fakt výborné:):)

Tie kukuričné lupienky ... ako to vyzerá, dá sa to bežne kúpiť, alebo len v supermarketoch?
Rozalka
17.01.10,16:47
kukuričné lupienky = cornflakes
truch
17.01.10,22:08
Tie kukuričné lupienky ... ako to vyzerá, dá sa to bežne kúpiť, alebo len v supermarketoch?

Ja som si ich kúpila v Lidli, tam stoja 500g len 0,85€, ale majú ich ako napísala Rozálka,cornflakes, vo všetkých potravinách.

Robila som dve dávky a vyšli mi 3 plechy. Vraj sú mäkké aj 2 týždne, mne ich zjedli hneď, takže neviem:):):)
truch
18.01.10,15:08
49006
snažila som sa urobiť foto prvý pokus:):)
ondrejvla
10.12.10,22:22
Tento recept som hľadala, ešteže mi priateľka pomohla to nájsť...:) Vyskúšam a napíšem...
truch
10.12.10,22:57
Posledne som tie lupienky /cornflakes/ nedrvila, dala som ich celé a bolo to rovnaké ako keď som ich podrvila:)
Vlasti,vyskúšaj a napíš ako vám chutili:)