callyisto
17.01.10,17:59
Prajem všetkým pekný deň.
Mám dilemu, ohľadom výberu kľučiek pre interiérové dvere. Firma od ktorej beriem dvere, za kľučky pýta po zľave ca 42eur/kus, bol som v Merkury market, tá istá kľučka (či kópia?) tam stojí 14eur! Vo firme, kde beriem dvere mi bolo povedané, že v MM sú kľučky vyrábane v Číne, čo mi aj v MM predávajúci potvrdili, tie ktoré mi ponúka firma sú vraj vyrobené v Portugalsku.
Názov kľučiek vo firme je Denver – R, názov kľučky v MM je Stella R50. Nik-Sat/Ch.
Do bytu potrebujem 4kľučky, takže celkový rozdiel v cene je 112eur, čo je celkom slušná kopa peňazí, na to že je to len na 4 kľučkách.
Aký je Váš názor na kľučky v MM, máte skúsenosti, príp. čo mi odporúčate?
Hop377
17.01.10,17:54
Skus pozriet klucky od fy Tupai...vyber siroky a velmi dobra kvalita.
callyisto
17.01.10,18:16
Ďakujem za odpoveď, bohužiaľ nepomohla, prosím o praktické skúsenosti s vyššie uvádzanými kľučkami.
220870
17.01.10,19:08
Kľučky stoja biele jednoduché cca 5€.Na bezpečnostné dvere cca 7-8€.K cene si musíte prirátať fabku tá môže stáť od 10 do 30 €. Ak sa jedná o chrómované , niklované kľučky ... atd tak cena môže rásť aj o 100%.Kovania kľučiek alebo kľučky na plastové dvere alebo akékoľvek dvere dostanete kúpiť v predajniach železiarstvo ,klúčových službách a pod.Stačí sa ísť pozrieť a vybrať si.
Chupacabras
17.01.10,20:35
Ja riešim úplne rovnakú dilemu.

Odpovede od Hop377 a 220870 som nepochopil, ako keby vôbec nečítali pôvodnú otázku a napísali odpovede úplne odveci...

Mňa by teda tiež zaujímalo, aký je rozdiel medzi "Denver - R" a "Stella R50" (okrem teda rozdielu v cene)?
220870
17.01.10,20:44
Ja riešim úplne rovnakú dilemu.

Odpovede od Hop377 a 220870 som nepochopil, ako keby vôbec nečítali pôvodnú otázku a napísali odpovede úplne odveci...

Mňa by teda tiež zaujímalo, aký je rozdiel medzi "Denver - R" a "Stella R50" (okrem teda rozdielu v cene)?
Zadajte www stránku kde sú tieto kľučky zobrazené v katalógu .Každý trochu schopný výrobca má svoj katalóg na nete ,nebudem písať od veci.
Chupacabras
17.01.10,20:48
Ja som nikde na webe "Stella r50" nenašiel. Inak by som asi tak blbo nepýtal...
220870
17.01.10,20:52
Chupacabras
17.01.10,21:01
Milý 220870, a čo si tým chcel povedať? Ako to súvisí s pôvodnou otázkou??? Ak nemáš čo povedať k téme, tak radšej nič nepíš...
Hop377
17.01.10,21:56
Nenapisal si nahodou: "príp. čo mi odporúčate?" Tak som napisal co Ti odporucam podla mojich skusenosti. Howgh
Chupacabras
17.01.10,22:07
"príp. čo mi odporúčate?"
Ja som to zas pochopil tak, že ktorú z tých dvoch kľučiek....
jankazb
18.01.10,09:15
Nevidím problém v tom, dať kľučky aké sa Ti páčia (estetika, cena,...). Určite svoj čas poslúžia. Po rokoch nie je problém vymeniť. Veci, čo nie sú na pevno zabudované riešim rovnako. Proste kúpime čo sa nám páči. Neskôr sa dá vymeniť. Určite budú mnohí oponovať, ale nie každý má na drahé dizajnérske kúsky. Imitácie sú často veľmi slušné a často aj kvalitatívne sa približujú. Nevidím dôvod platiť za značky.
Ninna
18.01.10,09:47
Ja riešim úplne rovnakú dilemu.

Odpovede od Hop377 a 220870 som nepochopil, ako keby vôbec nečítali pôvodnú otázku a napísali odpovede úplne odveci...

Mňa by teda tiež zaujímalo, aký je rozdiel medzi "Denver - R" a "Stella R50" (okrem teda rozdielu v cene)?
chcem sa zapojiť do tejto debaty nakoľko kľućku Denver R máme tiež v ponuke. Rozdiel v cene bude určite v jej vnútri nakoľko komponenty Denver R su kovové a predajca dáva záruku 5rokov. Hlavná dodavateľská firma ktorá ponuka kľučky ako sú DENVER R v tomto roku prešla aj na lacnejšie varianty z tých drahśích kľučiek / DENVER R nemá túto variantu/ tým že vymenili vnútro za plastové a záruka sa stiahla na 3 roky.


:---Spomínaná kľučka je aj môj favorit - jej dizajn a aj funkčnosť.
220870
18.01.10,10:25
chcem sa zapojiť do tejto debaty nakoľko kľućku Denver R máme tiež v ponuke. Rozdiel v cene bude určite v jej vnútri nakoľko komponenty Denver R su kovové a predajca dáva záruku 5rokov. Hlavná dodavateľská firma ktorá ponuka kľučky ako sú DENVER R v tomto roku prešla aj na lacnejšie varianty z tých drahśích kľučiek / DENVER R nemá túto variantu/ tým že vymenili vnútro za plastové a záruka sa stiahla na 3 roky.


:---Spomínaná kľučka je aj môj favorit - jej dizajn a aj funkčnosť.
Čo je to za fa čo vyrába ten denver?Katalógy mi chodia každý polrok x druhov a firiem nechce sa mi v tom vyhľadávať.
Chupacabras
18.01.10,13:17
Kto ich vyrába neviem, ale sú v katalógu MP-kovania. Majú ho aj na webe.
Hop377
18.01.10,14:20
Denver vyraba Tupai a material je chrom/nikel, preto je cena taka aka je.
Chupacabras
18.01.10,14:41
Hop377, aj tá "Stella R50" uvádza Nikel-Chróm a stojí tretinu...
Ninna
18.01.10,15:33
Hop377, aj tá "Stella R50" uvádza Nikel-Chróm a stojí tretinu...
Nikel chróm je povrchová úprava. Rozdiel je vo vnútri -za štítom čo spôsobuje aj rozdiel v cene.
Hop377
18.01.10,15:41
Hop377, aj tá "Stella R50" uvádza Nikel-Chróm a stojí tretinu...

Treba si pozriet mechanizmus pod rozetou.
callyisto
18.01.10,21:01
Ďakujem všetkým za postrehy, pripomienky.
Pýtal som sa kolegu v práci, ktorý má skúsenosti s kľučkami z MM, hovoril, že nemám dôvod im neveriť, aj napriek tomu, že stoja len tretinu, a aby som si vôbec nerobil starosti. Má od nich sám namontované iné doma. Je to človek, ktorý má veľmi bohaté skúsenosti v podobnej oblasti, takže mu verím.
A vyskúšam ich, predtým však zájdem do MM a pozriem čo je pod rozetou ...
:)
Pozeral som totiž pod rozetu tých za 42 ... a vyzerajú veľmi dobre ... len z vlastnej skúsenosti viem, že je to prehnane veľa, dokážem pochopiť cenu na úrovni 25, ale nie 42...
Ninna
18.01.10,21:16
Ďakujem všetkým za postrehy, pripomienky.
Pýtal som sa kolegu v práci, ktorí má skúsenosti s kľučkami z MM, hovoril, že nemám dôvod im neveriť, aj napriek tomu, že stoja len tretinu, a aby som si vôbec nerobil starosti. Má od nich sám namontované iné doma. Je to človek, ktorý má veľmi bohaté skúsenosti v podobnej oblasti, takže mu verím.
A vyskúšam ich, predtým však zájdem do MM a pozriem čo je pod rozetou ...
:)
Pozeral som totiž pod rozetu tých za 42 ... a vyzerajú veľmi dobre ... len z vlastnej skúsenosti viem, že je to prehnane veľa, dokážem pochopiť cenu na úrovni 25, ale nie 42...
prečo potom nevyberáte kľučku za 25 eur z ponuky, /sú kľućky aj za 14 eur /? Musíte zobrat DENVER- R?
V spomínanom MM Vám nikto záruku 5 rokov nedá. Ale ozaj je to Vaša voľba.
callyisto
20.01.10,22:53
Dobrý deň prajem,
mám vybratú inú kľučku-cenovo je porovnateľná, pre mňa osobne vyzerá lepšie ako Denver, ktorý v tomto prípade slúžil pre porovnanie.
Mimochodom, cena v MM za Denver je síce 14eur, bohužiaľ neobsahuje spodnú rozetu na dierku kľúča, ktorá stoj ca 5eur, tá je v Denveri od firmy už zarátaná...
Chupacabras
27.02.10,12:38
Tak som kúpil na vyskúšanie jednu Stella R50 z MerkuryMarket.
Konštrukcia sa mi zdá úplne v pohode. Vyzerá to pevne.
Takže na 99,99% ich kúpim na všetky dvere.
Laco-monter
27.02.10,14:59
Distribútor kľučiek a dverového kovania :

www.metalia.sk
kovalcik
24.05.10,14:26
súhlasím myslím, že ich nájdete aj na webe klucky.eu.sk
12janci12
23.06.10,20:15
Prajem všetkým pekný deň.
Mám dilemu, ohľadom výberu kľučiek pre interiérové dvere. Firma od ktorej beriem dvere, za kľučky pýta po zľave ca 42eur/kus, bol som v Merkury market, tá istá kľučka (či kópia?) tam stojí 14eur! Vo firme, kde beriem dvere mi bolo povedané, že v MM sú kľučky vyrábane v Číne, čo mi aj v MM predávajúci potvrdili, tie ktoré mi ponúka firma sú vraj vyrobené v Portugalsku.
Názov kľučiek vo firme je Denver – R, názov kľučky v MM je Stella R50. Nik-Sat/Ch.
Do bytu potrebujem 4kľučky, takže celkový rozdiel v cene je 112eur, čo je celkom slušná kopa peňazí, na to že je to len na 4 kľučkách.
Aký je Váš názor na kľučky v MM, máte skúsenosti, príp. čo mi odporúčate?
MM je zameraný na nízke ceny, tým je povedané všetko. Kvalita kĽučky závisí od použitého materiálu ("drahé sú z antikóru, mosadze a pod., lacné zo zinkozliatin, bývajú často duté, majú kratšiu úchopovú časť a pod.) a od povrchovej úpravy. Nové môžu napohľad vyzerať úplne inak. Ak ich chytíte do ruky, cítite rozdiel. Dobrá kľučka je chladnejšia a ťažšia, lebo je z hustejšieho materiálu. Ak by ste ich videli po pol roku používania, postrehli by ste výrazný rozdiel v povrchovej úprave. Ako sa to hovorí? Nie sme tak bohatý...........
Chupacabras
23.06.10,20:37
Píše sa: Nie sme tak bohatí....

Mne tie kľučky pripadajú úplne rovnaké (aj materiál je rovnaký, chróm, nikel). Každopádne tam nie je adekvátny ten rozdiel v cene, skoro trojnásobný...

Pravdou je, že tie kľúčky mám krátko, nedokážem dať dlhodobú skúsenosť.
12janci12, ty máš s týmito kľučkami nejakú konkrétnu skúsenosť, alebo iba píšeš tak všeobecne?
12janci12
13.03.13,21:33
Rozdiel býva v základnom materiále - čím je kľučka ťažšia a chladnejšia keď ju chytíte do ruky, tým je kvalitnejšia (Ms, zinkozliatiny, hliník s povrchovou úpravou). Rozdiel býva ešte v uchytení štvorhranu, spôsobe uchytenia rozety o dvere a povrchovej úprave. Bežný človek zbadá hlavne rozdiel v povrchovej úprave, lacné kľučky sú po podstatne kratšom čase ošúchané a nevyzerajú dobre. Druhý rozdiel je, že v ľahkých (mäkkých materiáloch) menej držia závity, skôr ich strhnete atď.
Poviem to takto - keby bola možná super kvalita lacná, všetci by vyrábali lacné veci. Rozdelenie kľučiek podľa materiálov nájdete tu (http://kovania.eu/prestashop/index.php?id_category=9&controller=category).
Chupacabras
13.03.13,21:42
Môže to byť tak, že lacný výrobca používa horšie materiály, ale môže to byť kľudne aj tak, že drahý výrobca používa také isté materiály, akurát si dá 10x väčšiu maržu. Prípadne lacný výrobca vyrába v Číne, a drahý v Nemecku, pričom kvalit amôže byť rovnaká, a ja nemám dôvod kupovať tie drahšie, len aby som dal na plat Nemcom...

Každopádne mám tie kľučky už niekoľko rokov, a nie je známka opotrebenia.
Na dotyk pôsobia pevne a chladno. V tomto prípade som urobil dobre.