holub3569
17.01.10,21:00
Ahojte ,
potrebujem info či sa pri dotacii berie 160m užitkova plocha alebo obytná.
Dík
pepa78
18.01.10,01:43
Podporu na účel podľa § 5 ods. 1 možno poskytnúť len vtedy, ak
a) podlahová plocha bytu ) v bytovom dome neprevyšuje 80 m2,
b) podlahová plocha bytových priestorov a nebytových priestorov v rodinnom dome prislúchajúca k jednému bytu neprevyšuje 160 m2 bez plochy pre garáž a viac ako polovica z tejto podlahovej plochy je určená na bývanie.
(5) Ak je byt v rodinnom dome stavebne určený na trvalé bývanie občana s ťažkým zdravotným postihnutím podľa § 5 ods. 2 písm. a), podlahová plocha bytových priestorov a nebytových priestorov prislúchajúca k jednému bytu nesmie prevýšiť 180 m2 bez plochy pre garáž.
(6) Ustanovenie odseku 4 písm. a) sa nepoužije, ak je byt stavebne určený na trvalé bývanie občana s ťažkým zdravotným postihnutím podľa § 5 ods. 2 písm. a).
holub3569
18.01.10,19:09
diky moc ale aj tak tomu nerozumiem, lebo pre dotaciu na rozostavanu stavbu možem dostať 38350 €.
Podlahova sa berie ako obytna?
Ferdosondo
19.01.10,07:40
Na dotáciu máš nárok, iba ak si zdravotne postihnutý,abo z detského domova.
murdocnz
21.01.10,09:17
Na dotáciu máš nárok, iba ak si zdravotne postihnutý,abo z detského domova.

toto nieje pravda
pepa78
21.01.10,09:21
Ferdosondo má pravdu, treba rozlišovať dotáciu a úver zo ŠFRB...dotácia je v ŠFRB nenávratný príspevok pre občana s ZŤP
holub3569
23.01.10,10:53
OK
zle som sa vyjadril, chcem úver z ŠFRB a viem že je to limitované m štvorcovými. Vie niekto kolko to je?
Ferdosondo
24.01.10,07:39
OK
zle som sa vyjadril, chcem úver z ŠFRB a viem že je to limitované m štvorcovými. Vie niekto kolko to je?
Viem, ale nepoviem. Pretože najlepšie spravíš, ak si preštuduješ zákon o ŠFRB. Budeš mať určite aj iné otázky a v tom zákone nájdeš opdpovede . Ak to budeš mať naštudované, rád Ti poradím ak nebudeš niečo vedieť.
dabratranec
26.01.10,07:51
Nechcem zakladať novú tému na moju otázku tak ju dám sem. Pri dokladovaní príjmov je treba aj výpis z daňového priznania za predchádzajúci kalendárny rok. Som zamestanec, nemám žiadnu živnosť, ani iné príjmy. Môže mi niekto hodiť link na stránku kde toto tlačivo nájdem? Išiel som cestou cez daňové priznanie (keďže som si uplatňoval daňový bonus na manželku na materskej) a nie cez ročné zúčtovanie preddavkov na daň kt. vystaví zamestnávateľ. Tej našej šfrb agentke sme odovzdali kópiu daňového prizn. ale ešte zahlásila že treba spomínaný výpis. Išla na týždeň na dovolenku tak sa jej nemáme ako spýtať.
dabratranec
26.01.10,07:56
Beriem späť, už som to našiel.