kello
20.01.10,18:32
Dobry večer chcel by som dodatočne osvetlit garaž a pritup ku nej garaž mám 24m od domu a branu 30m stačilo by to aby som na garaž umiestnil len lampaše? popri chdniku velmi nemožem. Ale skor by som sa opýtal či je možne , či existuju vonkajšie žiarovky na dialkove ovladanie u bratranca som videl ako dialkovym ovladačom pekne stmavil alebo uplne zapol či vypol žiarovku na lampe dodatočne dokupil do lampy žiarovky 3x + ovladač. je to do interieru a dosah to ma 30m. je mozne na vonku dialkove že prídem ku brane zapnem si svetlo vojdem do domu a vypnem
godeejay
20.01.10,18:11
ono jee tu strasne vela moznosti...existuju take dialkove ovladania do zasuvky na 230V a odtial si mozete napojit co chcete...len neviem ci je to urcene aj do exterieru..dalsia z moznosti je umiestnenie pohyboveho senzoru pripadne halogenoveho svietidla ktory zopne svetlo pohybom (aj v tme).len to ma nevyhodu ak vam po dvore chodi nejaky psik ci macka :)...tazko povedat..moznosti je vela..mozno by pomohla nejaka foto a nasledne reakcie - navrhy od citatelov fora ako,co a kam umiestnit..v dnesnej dobe je mozne vsetlico
kello
20.01.10,18:41
godeejay dik no ten senzor je u nas velmi rozmohnuty suseda ho ma dokonca to reaguje na vietor, ale da sa to vypnut. je to svetlo VYTAME VAS. no len My máme 30m branu od garaže tak neviem či by to zasvietilo na taku vzdialenosť. Nemáme elektriku potiahnutu do garaže musíme sa chytit a vykopať kašleme na nejaku tu hlbku nik tam orat nebude a prikrijeme kabel niečim napr aj starou tehlou
petmar
21.01.10,07:20
Dialkové spínanie ponúka napr. Jablotron, v obvode lampy -spotrebiča je prijímač-spínač, pri sebe máš vysielač-spínač je to ako tlačidlo, čo dá impulz, čiže asi bude treba vyriešiť vypnutie napr. časovačom. Dosah 300 m na voľnom priestranstve, v zastavonom priestore menej. Pozri si na ich stránke , je toho viac, momentálne si nepamätám podrobnejšie. Mám od nich diaľkové zvončeky, čo pracujú podobne, dokonca dajú sa na to v budúcnosti skombinovať i poplachové čidlá, siréna .
kello
21.01.10,09:47
petmar dik dobrí ludia existuju