Iny111
21.01.10,10:02
Dobry den,

Neviem ci sa to tu uz rozoberalo no,
rad by som sa opytal aky je presne postup pri omietnuti obvodovych murov ?

Ide mi o to, ake vsetky vrstvy treba naniest smerom zvnutra von pri ytongoch a pri porothermoch t.j.

Ytong: vnutorna omietka - sietka - murivo ytong - lepidlo - polystyren - sietka - lepidlo - omietka ? Chyba tam nieco ? Alebo je to cele nespravne ?

A takisto pre porotherm aky je postup ? Takisto s polystyrenom. Ide mi o to spravit si rozpocet na stavebne materialy.

Dakujem.
pepa78
21.01.10,09:15
U brata sa to robilo takto :

Vnútorná strana steny: ytong - lepidlo - sietka - lepidlo - omietka

vonkajšia strana steny: ytong - lepidlo nanesené na polystyren - nalepenie polystyrenu na stenu - zateplovacie hmozdinky - lepidlo - sietka - lepidlo - omietka

Ano na penetrák som zabudol :-)
220870
21.01.10,09:22
YTONG= penetračný náter=lepidlo=sieť=lepidlo=vnútorná omietka
YTONG a Porotherm je tá istá skladba=lepidlo=polystyren=kotvy=lepidlo=sieť=lep idlo=penetrák=omietka
Porotherm=špric=hrubáomietka=štuková omietka

Pri omietnutí stien vychádza cena meteriálu zhruba rovnako pri Ytong aj Porotherm.
Pri strojových omietkach je aj na jeden aj druhý druh stien to isté .Ak požadujete kvalitu tak dve vrstvy hrubá jemná .Do skladov, pivníc atd sa robí jedna vrstva.
pivko
03.06.10,15:44
Nechcel som zakladať novú tému. Taká stručná otázočka:možem začať robiť hrúbé omietky ak múr z tehál ešte nieje na 100% suchý???
220870
03.06.10,16:35
Čo je to 100%?Pri vnútorných omietkach je dobré aby múr čo najviac vyschol .Väčšinou ak sa začne na jar stavať tak na jeseň sa dá v pohode omietať z vnútra.Fasádu je dobré robiť po roku.Pri mokrých ,alebo nedostatočne vysušených pálených tehlách nevzniká žiadny s technológiou nepopraská to ani nesplesnivie ani nespadne.Necháva sa vyschnúť len preto že pri nedostatočnom vyschnutí sa vlhkosť z múrov tlačí do interiéru kde všetko savé zvlhne ,šaty v skriniach môžu splesnivieť takisto soľ,múka ,cukor ,majú problém atd.....U Ytong a pod materiáloch môžu z dôvodu veľkej zabudovanej vlhkosti popraskať omietky a murivo.
pivko
03.06.10,17:00
Čo je to 100%?Pri vnútorných omietkach je dobré aby múr čo najviac vyschol .Väčšinou ak sa začne na jar stavať tak na jeseň sa dá v pohode omietať z vnútra.Fasádu je dobré robiť po roku.Pri mokrých ,alebo nedostatočne vysušených pálených tehlách nevzniká žiadny s technológiou nepopraská to ani nesplesnivie ani nespadne.Necháva sa vyschnúť len preto že pri nedostatočnom vyschnutí sa vlhkosť z múrov tlačí do interiéru kde všetko savé zvlhne ,šaty v skriniach môžu splesnivieť takisto soľ,múka ,cukor ,majú problém atd.....U Ytong a pod materiáloch môžu z dôvodu veľkej zabudovanej vlhkosti popraskať omietky a murivo.
Ja sa nechcem sťahovať:D dom je pod strechou cca 2 týždne a na niektorých tehlách ešte je vidno že su ešte mokré.musia byť na pohľad suché aby som mohol robiť hrubé omietky?vodu už mám , elektrika bude hotová v stredu a čo potom ?
220870
03.06.10,17:17
Pod vápenno cementové omietky nemusia byť tehly úplne suché.Horšia spracovateľnosť(murárom bude v miestach mokrých tehál a na vencoch slabo schnúť omietka).Ale dá sa to robiť.
slafko79
30.04.11,08:19
Nechcem zakladat novu temu tak sa vas chcem opytat ako postupovat pri vnutornych omietkach?Chceme dat strojove omietky sadrove na tehlu.Či treba dat skor nejaku hrubu vrstvu a az potom strojove.Dakujem za pomoc.:)
220870
30.04.11,09:46
Strojná omietka sádrová sa nanáša väčšinou jednovrstvovo.Pri vyšších nárokoch na rovinnatosť vo dvoch vrstvách.
matusstefan
05.06.11,17:43
Zdravim vas,

ja by som sa zas chcel opytat, ci sa ma a ak ano tak kolko cakat s poterom po omietkach? A taktiez by ma zaujimalo, ze po poteroch kolko sa caka na to, aby sa mohla lepit dlazba?
Dakujem.
220870
05.06.11,17:56
S poterom po omietkach neije nutné čakať viac ako 24hod.Na poter sa môže dlažba lepiť po úplnom vysušení poteru cca 6 týždňov.V slabo vetranej pivnici bude pochopiteľne schnúť dlhšie ,ako vo vyhriatom podkroví.
alltracboy
05.06.11,21:24
vie niekto poradit dobreho omietkara na ytong z okolia BA?
ked sa ytong penetruje zvnutornej strany.. netreba ho penetrovat aj zvonku pod duokontakt?
220870
06.06.11,03:52
Pod zateplenie na novostavbu nieje nutné penetrovať.Respektíve len vtedy ak je dom zaprášený a pod.
matusstefan
06.06.11,05:34
S poterom po omietkach neije nutné čakať viac ako 24hod.Na poter sa môže dlažba lepiť po úplnom vysušení poteru cca 6 týždňov.V slabo vetranej pivnici bude pochopiteľne schnúť dlhšie ,ako vo vyhriatom podkroví.

Dakujem pekne za info.