AlenockaS
21.01.10,10:49
Dobrý deň, vyčítala som tu, že výstavba plota je drobná stavba, čiže nie je potreba stavebné povolenie, len ohlásiť.
Keď chcem pomaly rozpadávajúcu sa bránu, s malou bráničkou a kúskom plota ( spolu šírka cca 10 metrov ) vymeniť za nové, som povinná aj toto niekam nahlásiť ?
wagner
21.01.10,16:57
Nie je treba - viď stavebný zákon § 139

(15) Udržiavacími prácami, pri ktorých nie je potrebné ani ohlásenie (bežné udržiavacie práce), sú najmä

a) opravy fasády, opravy a výmena strešnej krytiny alebo povrchu plochých striech, výmena odkvapových žľabov a odtokových zvodov, opravy oplotenia a výmena jeho častí, ak sa tým nemení jeho trasa,
b) opravy a výmena nepodstatných stavebných konštrukcií, najmä vnútorných priečok, omietok, obkladov stien, podláh a dlažby, komínov, okien, dverí a schodišťových zábradlí,
c) údržba a opravy technického, energetického alebo technologického vybavenia stavby, ako aj výmena jeho súčastí, ak sa tým zásadne nemení jeho napojenie na verejné vybavenie územia ani nezhorší vplyv stavby na okolie alebo na životné prostredie, najmä výmena klimatizačného zariadenia, výťahu, vykurovacích kotlov a telies a vnútorných rozvodov,
d) výmena zariaďovacích predmetov, najmä kuchynských liniek, vaní, vstavaných skríň,
e) maliarske a natieračské práce.
AlenockaS
22.01.10,05:20
ďakujem veľmi pekne :-)
220870
22.01.10,05:42
Ohlasovacia povinnosť je vtedy ak ,napríklad drevenný plot vymeníte za murovaný ,ktorý má betónový základ.
jankazb
22.01.10,05:47
Ohlasovacia povinnosť je vtedy ak ,napríklad drevenný plot vymeníte za murovaný ,ktorý má betónový základ.
Tak toto ma teda nepotešilo:mee:, hoci som to tušila;)
magnum
22.01.10,05:49
a ked chcem oplotit pozemok klasickymi betonovymi stlpmi s pletivom tiez to treba ohlasovat?
jojkoz
22.01.10,06:20
a ked chcem oplotit pozemok klasickymi betonovymi stlpmi s pletivom tiez to treba ohlasovat?

Pokial tam pred tym nebol plot tak ano.
val007
22.01.10,07:09
No my to práve riešime, takže to viem presne. Ak má teda základy, stlĺpiky a pletivo, treba to ohlásiť. V mojom prípade som bola na obecnom úrade, dali mi na to tlačivo. K tomu ďalšie dve pre susedov, ktorích sa tento plot týka, že s tým súhlasia. Potom treba priložiť výpis z katastra, ktorý stačí aj netu a ešte veľmi podrobný popis plota, teda z čoho bude, ako bude vyzerať... a tomu nákresy tohto plota. Na jednom z tých tlačív by to mal potvrdiť nejaký človek zo stavebným vzdelaním alebo architekt, že je to OK. A k tomu nás čaká ešte dať si to vytýčiť geodetovi, lebo plot je už pomaly zvalení a jedny naši susedia trafení, tak aby to bolo OK. Toto mi doporučila aj pani na obecnom úrade, čo má nastarosti tieto záležitosti. Takže tak.
220870
22.01.10,13:46
Ohlasovať sa musí vždy keď sa betónuje v zemi.Ohlasovacia povinnosť vzniká aj vtedy ,ak dávate obrubníky okolo zámkovej dlažby do betónoveho lôžka.