bico10
22.01.10,20:29
Zdravim,

nevedel by mi niekto poradit, ci pri burani rodinneho domu potrebujem stavebny dozor s tzv. "okruhlou peciatkou", alebo by mi stacil len zivnostnik, ktory ma v zivnostenskom liste uvedene, ze moze vykonavat buracie prace?
Dakujem.
220870
22.01.10,19:50
Načo by vám bol stavebný dozor.Odpojte siete,a nič viac ako ohlasovaciu povinnosť nepotrebujete.Jedine ,že by to bolo niekde v strede mesta.Nikto to nekontroluje.Zabezpečte si oklolie tak aby nedošlo k úrazu alebo poškodeniu verejného a súkromného majetku.
ciners
22.01.10,19:53
Ja by som hlavne riesil buracie povolenie....ak nejde o nejaky odstrel,tak rozobrat to mozete aj sami
bico10
22.01.10,21:59
ok,dakujem za rady
pepa78
23.01.10,04:22
Ono to zase neni také jednoduché..."stavebný" resp. búrací dozor zodpovedá za správne určenie postupu búrania. V prípade, že by ste pri búračke poškodili napr. plynovú prípojku, elekrickú alebo hocičo čo Vám nepatrí, tak budete zodpovedný vy. "stavebný dozor" potrebujete určite pri svojpomocnej búračke. Pokiaľ Vám stavbu búra firma tak tento dozor nepotrebujete
plamen4
23.01.10,07:17
Áno keď sa to tak väzme, zbúrať to môžete aj bez ohlásenia, ale: Na LV vám bude stále figurovať stavba, ako sa jej chcete zbaviť bez búracieho povolenia? Vaša stavba má zrejme aj súpisné číslo, zvesíme ho a tým to hasne? Nie! Búracie povolenie potrebujete, pretože sa Vás to tak či tak počká. K búraciemu povoleniu potrebujete pečiatku stavebného dozoru, LV, KM, situáciu – náčrt pozemku rukou a objektu, ktorý budete búrať, vyplnenú žiadosť s popisom, že sa bude búrať ručne a odpad cca xy m3 bude uskladnený na skládke.
ciners
23.01.10,08:44
Neviem presne, ci to plati vseobecne,naposledy,co som bol ucastnikom takejto veci,tak pytali aj staticky posudok a postup buracich prac. Take tie reci, ze sa neposkodia susediace objekty. Ci to plati vseobecne neviem.
plamen4
23.01.10,08:47
Ak je búranie ručné tak nikto nepýta veci od statika.
ciners
23.01.10,09:17
Moze byt. To co som robil bol taky specificky pripad,ked domy boli na seba nalepene, tak sa tam pisali reci,ze to treba rucne a opatrne a tak. Tam to pytali, ja som sa viac nestaral,preco a podobne.