Dom Michael
23.01.10,14:16
Dobry den,
mam rodinny dom stary zhruba 30 r., zmurovany z tehly zvolensky blok, asi 40cm s brizolitom. a z casti su aj kamenne mury. Uvazujem o zatepleni s mineralnou vlnou 10, alebo 12 cm.
Ako spravit sokel to neviem, asi Styrodur.
220870
23.01.10,13:29
Styrodur,Perimeter.
Dom Michael
23.01.10,14:14
ma niekto skusenosti s touto izolaciou. Niekto mi na jednom fore povedal, ze mineralna vlna je bordel, tak isto ako Eps. Neviem co je na tom pravda. Ale ja som sa myslel, ze ked dam 12 cm Isover NF 333, tak to bude super. Pretoze neuznavam polystyren. Iba kde je nevyhnutny, ako ku zakladom - sokel. A este, cim lepit ten styrodur? trebo aj obkopat zaklady, a dat ho aj pod zem?
ciners
23.01.10,14:47
ma niekto skusenosti s touto izolaciou. Niekto mi na jednom fore povedal, ze mineralna vlna je bordel, tak isto ako Eps.

Aku izolaciu myslis? Pokial Isover, to je tiez mineralna vlna ako aj Nobasil
220870
23.01.10,15:04
ma niekto skusenosti s touto izolaciou. Niekto mi na jednom fore povedal, ze mineralna vlna je bordel, tak isto ako Eps. Neviem co je na tom pravda. Ale ja som sa myslel, ze ked dam 12 cm Isover NF 333, tak to bude super. Pretoze neuznavam polystyren. Iba kde je nevyhnutny, ako ku zakladom - sokel. A este, cim lepit ten styrodur? trebo aj obkopat zaklady, a dat ho aj pod zem?
Styrodur na základ môžete lepiť montážnou penou( peri bond) alebo cementovými lepidlami na polystyrén( rôzny výrobcovia rôzne názvy).Ak budete dávať polystyrén aj pod úroveň terénu treba ho odizolovať od terénu nopovou fóliou.Zateplenie nobasilom a pod. minerálnymi vlnami .Pokiaľ dodržíte všetky remeselné a technologické postupy nemáte sa čoho obávať.Musíte rátať s tým že minerálna vlna nemá taký tepelný účinok ,ako polystyrén.

http://translate.google.sk/translate?hl=sk&langpair=de|sk&u=http://www.konrad-fischer-info.de/2131bau.htm&prev=/translate_s%3Fhl%3Dsk%26q%3Dpo%25C5%25A1kodenia%2B polystyr%25C3%25A9nov%25C3%25BDch%2Bfas%25C3%25A1d %26sl%3Dsk%26tl%3Dde
google to celkom slušne preloží.
Dom Michael
25.01.10,13:55
Aku izolaciu myslis? Pokial Isover, to je tiez mineralna vlna ako aj Nobasil

ano myslim mineralnu vlnu isover.