kepipo
24.01.10,16:15
Ahoj poradáci,potreboval by som neaké informácie ohľadom tehlových obkladov cca 270x60x20 +,-.Cena za prácu bez materialu ,ako sa učtuju dorezy pri stene (zasuvky,vypínače,zárubne,šikminy),vonkajšie rohy,čim sa to šparuje a ako sa to šparuje. Ďakujem.
220870
24.01.10,15:35
ski555
24.01.10,15:55
tie linky dajú základné informácie,ale posledný trochu zavádza,ak si to chce niekto robiť sám.Špárovanie pomocou tuby z tmelu,alebo sáčkom je nanič.Špárovačka musí byť polosuchá,aby sa nemazala po obklade,pretože vždy sa dostane niečo aj mimo medzery.Na lepenie buď vhodný druh lepidla podľa prostredia,kde obklad bude a na špárovanie je dobrá Unimalta zmiešaná so žltým pieskom,len si vždy skontrolovať dávku položiek,aby farba špárovky nebola farebne príliš rozdielna.
220870
24.01.10,16:09
Vždy sme špárovali len zo sáčkom( od mlieka).Zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel.Špárovačka musí mať hustotu ,asi ako trochu redšia malta, tak ,aby všade riadne zatiekla a vyplnila všetky nechcené špáry.Nechá sa trochu prischnúť ,privädnúť a potom sa pretrie špárovaccou špachtlou.Nakoniec keď má takú hustotu a je prischnutá natoľko ,že sa nerozmazáva a nešpiní tehlu sa pretrie suchým štetcom.
ski555
24.01.10,17:39
Vždy sme špárovali len zo sáčkom( od mlieka).Zatiaľ nikto nič lepšie nevymyslel.Špárovačka musí mať hustotu ,asi ako trochu redšia malta, tak ,aby všade riadne zatiekla a vyplnila všetky nechcené špáry.Nechá sa trochu prischnúť ,privädnúť a potom sa pretrie špárovaccou špachtlou.Nakoniec keď má takú hustotu a je prischnutá natoľko ,že sa nerozmazáva a nešpiní tehlu sa pretrie suchým štetcom.
nabudúce natočím na video ten iný postup,ver,že existuje a v pohode
kyblik
24.01.10,18:43
Vždy sme špárovali len zo sáčkom( od mlieka).

:D Sáčok od mlieka, no viem si to predstaviť. Dokonca starý dobrý igelicový sáčok sa používa pri zdobení cukrárskych výrobkov. Staré gazdiné tvrdia, že neexistuje nič lepšie...

Ja som pred nejakou dobou špároval kameň kovovou (neviem aký je to materiál - nejaká zliatina...?) pištolou, tou čo sa používa na tmely - črievka... A šlo to vcelku dobre, špicu som si odrezal podľa hrúbky špáry.

Doplnenie: Ešte som zabudol na koniec som si vyrobil z linolea taký krúžok aby mi to velmi nevytekalo.
kepipo
25.01.10,18:16
Ďakujem, pomohly ste mi.