soncus
24.01.10,20:48
Chcem kúpiť pozemok s takýmto problémom: zadný sused má na jednom koci vzdialený rodinný dom 2m od hranice môjho pozemku a na druhej strane len 1 m. Má neprávom prihrazdených asi 1,5 m po celej dĺžke z môjho pozemku. (aby sa zmestil s autom na dvor) Mám právo posunúť plot na hranicu pozemku, aj keď mu tam zostane iba 1 m? Podotýkam, že môj pozemok je malý (15x22 m). Plánovali sme stavbu umiestniť čo najbližšie k hranici pozemku práve od tohto suseda, nakoľko sme nevedeli, že on je cca 1,5m v našom (a aby sme boli čo najďalej od cestnej komunikácie). Akú vzdialenosť budem musieť od hranice pozemku dodržať, keď je ten susedov dom tak blízko? Veľmi pekne ďakujem.
jankazb
25.01.10,06:01
Ja by som prizvala geodeta na vytýčenie presných hraníc, potom by som ponúkla neprávom používaný pozemok susedom jemu na odpredaj s podmienkou, že svoj dom postavím na hranicu pozemku (príp.minimálnu vzdialenosť aby boli dodržané zákonné rozostupy medzi domami). Medzi domami musí byť myslím 7m. Pri projektovaní domu na stranu od suseda žiadne okná obývacích izieb. Ak by nebola dohoda možná, pozrieť sa radšej po inom pozemku. Zlé susedské vzťahy na dedine sú ďaleko horšie ako v paneláku.
soncus
25.01.10,13:09
Ďakujem. Súhlasím s Vaším názorom. Radšej ten pozemok kupovať nebudem.