jozeflak
24.01.10,21:31
Dobry den,

chcel by som sa spytat, ci nemate skusenosti s omietanimi starych stien, kde pred tym boli zvlhnute a zaplesnene steny, ci neexistuje nejaky pripravok, ktory sa da pridat do novej omietky a zabranuje navratu plesni...

Vdaka.

Jozef
220870
24.01.10,21:06
A tie teraz už nie sú tie steny plesnivé a zvlhnuté.Odstránili ste pliesne a príčinu vlhnutia ,alebo nie?
AndrejG
24.01.10,22:53
A tie teraz už nie sú tie steny plesnivé a zvlhnuté.Odstránili ste pliesne a príčinu vlhnutia ,alebo nie?

Tak tak, pokial niesu steny odizolovane a suche, tak je jedno co date do omietok. A navyse...kto by chcel takto "maskovat" tie steny? Ved je len otazka casu, kym by aj nova omietka bola na tom rovnako.
salemi
25.01.10,07:39
Prípravky Biostat...pozri si to na nete...
val007
25.01.10,09:48
Veru, treba si to najprv odizolovať, inak budeš mať problémi ako my. Prečítaj si aj niektoré moje príspevky a uvidíš, aké problémi Ťa bez toho čakajú. A nehovorím o vyhodených peniazoch.
220870
26.01.10,14:11
Petra 246
01.02.10,08:46
Ano, existuje nater, ale pôvodna omietka sa musi odstranit do zakladu, na zklad sa aplikuje tento nater, ktorý zreaguje s vlhkosťou muru a zabranuje prenikaniu dalsej vlhkosti. Potom sa moze naniest nova omietka. Som zivnostnik a zaoberam sa hydroizolaciou stavieb od zakladov po strechy. Pouzivam vyrobky od greckej firmy ISOMAT.
Jaleš
01.02.10,09:35
ja mam stymto taktiez skusenost, vlhnutie sa da predlzit napriklad sanačnou omietkou a naslednou penetraciou, to znamena ze nebudete musiet malovat kazdy rok ale povedzme kazde 4 roky no najlepsie je zainvestovat a zbavit sa toho hned na zaciatku podrezaním alebo navrtnim dier a naplnenim tekutim silikonom alebo sanačním krémom ... zvlhnute miesta opravit sanacnou omietkou a NEMALOVAT duluxovimi a vodou umyvatelnimi farbami !!! zabranuju dychat stene a to proces vlhnutia iba zrychluje ... najucinejsie a najlepsie v tomto pripade su obycajne lacne farby npr. Primalex polar ... na plesen je asi najlepsie klasicke savo :) tolko s vlastnej skusenosti :) akurat prerabam dalsi mokry stary dom na bar tak drzte palce drzim aj ja vam nech uz vam to nevlhne tam kde nema :)
220870
01.02.10,10:39
Životnosť týchto náterov a silikónov je viac ,ako diskutabilná .Mne známe hmoty majú len čiastočnú účinnosť .Všetky tieto látky časom reagujú zo solami obsiahnutými v presakújúcej vode.Životnosť týchto látok je od 10 do 40 rokov.Potom je nutný buď reparát ,alebo odstránenie príčin,nie prekrývanie dôsledkov.
pepa78
01.02.10,12:04
Dôležité je vedieť aj to, z akého materiálu je stena...lebo ak máte nepálenú tehlu, dôkladným odizolovaním by ste nepálenej tehle moc nepomohol