Kleine
27.01.10,08:53
Aký veľký problém môžem mať, ak som sa pred Vianocami nasťahoval do ešte neskolaudovaného domu (predpoklad kolaudácie je jeseň tohto roku) a platím za spotrebu el. energie len raz za pol roka paušálne okolo 17 € bez ohľadu na množstvo spotrebovanej el. energie. Mal by som sa ohlásiť, že už bývame, aby mi zmenili sadzbu na "bežnú" alebo mám čakať na koludáciu a potom s tým niečo robiť? ( Predsa len, teraz keď už bývame máme spotrebu el. energie oveľa vyššiu než predtým, keď sme len stavali)
jankazb
27.01.10,10:54
Mne pani na úrade povedala, že raz ročne si môžeme sadzbu zmeniť. Nepodmieňovala to kolaudáciou. Skúste telefonický dopyt (na faktúre máte zákaznícku linku). Vyberte si hlavne pre vás najvýhodnejšiu sadzbu.
Veľa ľudí býva roky bez kolaudácie.
qwertin
27.01.10,11:40
Kolaudacia so sadzbou nesuvisi, my sme na tom podobne, a elektrarnenam bez problemov zmenili sadzbu aj zvysili zalohu.
Chobot
27.01.10,12:25
Aký veľký problém môžem mať, ak som sa pred Vianocami nasťahoval do ešte neskolaudovaného domu (predpoklad kolaudácie je jeseň tohto roku) a platím za spotrebu el. energie len raz za pol roka paušálne okolo 17 € bez ohľadu na množstvo spotrebovanej el. energie. Mal by som sa ohlásiť, že už bývame, aby mi zmenili sadzbu na "bežnú" alebo mám čakať na koludáciu a potom s tým niečo robiť? ( Predsa len, teraz keď už bývame máme spotrebu el. energie oveľa vyššiu než predtým, keď sme len stavali)

Trochu sa mi nezdá to, čo píšeš, že platíte paušálne 17 EUR.

Veď ak máš stavbu, tak ťa elektrárne pripoja na "stavebný" prúd, ktorý sa tiež meria a je nehorázne drahý, drahší ako ktorákoľvek sadzba pre domácnosti. Stavebný prúd prepíšu do tarify pre domácnosti až po kolaudácii domu, preto je nevýhodné po kolaudácii neprehlasovať tarifu.

Čo to je tá tarifa ten paušál 17 EUR? To nemáš vôbec elektromer??
brano8
27.01.10,18:13
to by aj mna zaujimalo. ja mam spravenu pripojku na pozemok a akurat chcem ist volat za elektromer. a neviem aku sadzbu si mam vybrat. Ten ujo co mi robil pripojku povedal ze si mam dat D1.
ako je to stou stavebnou elektrikou?
amoo
27.01.10,22:11
17EUR to by som bral, ale ani ja neviem o niečom takom.
Navstivit elektrarne, ziadost, orientacny nacrt kopia z geodetaku, zakreslit rukou novu budovu, na zaklade vyadrenia Elektr. oslovit Fy. ta uroby pripojku, dodaju a osadia el. rozvadzac, pripoja, vystavia reviz spravu, vezmu po starom od 15000 Sk, elektrarne vam tam pridu za cca 5000Sk namontovat elektromer. Ked uz ste evidovany u Elektr. nahlaste novu pripojku na to iste meno aby ste neplatili duplicitne koncesionarske poplatky. Vsade sa vela pytajte aby ste nechodili 2x a mali papiere, povolenia ... v poriadku, aj kvoli kolavdacii, poisteniu ap.