P07
27.01.10,17:29
Rád by som Vás všetkých upozornil na veľmi nekorektnú firmu ZOP plus, s.r.o. Chynorany. Táto firma mi vymenila el. motor v krbovom ventilátore. Po ani nie 2 mesiacoch sa v motore úplne zničili klzné ložiská a rotor začal búchať o stator. Reklamáciu my pán Longauer po štyroch mesiacoch zamietol z odôvodnením, že som nedodal nasledovné dokumenty:


technický výkres vyhotovenia krbovej obostavby a materiálový list
popis záručných podmienok, ktoré poskytuje Váš staviteľ krbu
odovzdávací protokol k stavbe krbu
doklad o odbornej spôsobilosti staviteľa krbu k stavbe krbov a kachlí
doklad o spôsobe nadimenzovania nasávacích a výfukových otvorov krbu
projekt elektroinštalácie a schému zapojenia všetkých elektronických komponentov
projekt vzduchotechniky a schému inštalácie.
doklad o odbornej spôbilosti osoby, ktorá inštalovala vzduchotechnické komponenty vrátane ventilátora

Argumentácia, že v krbe sú dva identické ventilátory a druhý beží dodnes ostali ignorované. Podobne dopadol aj môj známi ktorý sa u tejto firmy pokúšal reklamovať kachľovú pec.

Krb mám vo firme a tak SOI dala ruky od toho preč. Advokát ma upozornil, že náklady na vymáhnaie 100€ budú oveľa vyššie ako samotných 100€ a proces sa môže naťahovať aj 5 rokov s neistým výsledkom. Tak mne ostalo len poučenie za 100€ že od firmy ZOP si nekúpim už ani len metličku ku krbu. Pre Vás dávam toto poučenie grátis.
Ak považujete doklady ktoré ZOP žiada k reklamácií el. motoru za adekvátne tak túto tému pokojne ignorujte.
220870
27.01.10,16:39
A dotyčný pán mal spôsobilosť posúdiť ,že chyba je v ložisku ,a tú chybu ste spôsobili vy.Pokiaľ viem ak vám niekto odmietne reklamáciu tak musí udať dôvod neuznania .Ani jeden z tých bodov neobsahuje dôvod neuznania.Alebo sa mýlim.
P07
27.01.10,16:43
Oni sa na ten motor ani len nepozreli. To viem na 100% lebo som si označil nity na kryte motora.
Dôvod odmietnutia bol, že som nedodal tie doklady.
220870
27.01.10,17:40
S krbmi takéto skúsenosti nemám.Ale oni musia dokázať ,že poškodilo motor preto ,že to bolo zle zmomntované.
P07
28.01.10,07:44
S krbmi takéto skúsenosti nemám.Ale oni musia dokázať ,že poškodilo motor preto ,že to bolo zle zmomntované.

To je úplná pravda ale keďže tak nespravili jediná možnosť je obrátiť sa na súd... Prečo som tak nespravil som už napísal :(
riordan
28.01.10,08:55
-----------"Ale oni musia dokázať ,že poškodilo motor preto ,že to bolo zle zmomntované."---------


CHLAPCI, ako vidím, ale veď o to sa tá firma snažila vyžiadaním si dokumentácie k stavbe krbu... čo im to pán P07 nedal?
Asi to nemá alebo to namontoval štýlom " šak čo sa môže stať"
... to potom aj tak dopadol :-)))
--- čo by chcel akože teraz? pochvalu?

Inak to čo je za sprostosť, že SOI dala od toho ruky preč? - no asi keď videla, že majú samozvaného odborníka, bol im výsledok jasný :-)

... tipujem, že toto si nenechá tá firma páčiť, aby na súde neskončil nakoniec P07 :-)))
P07
28.01.10,08:59
-----------"Ale oni musia dokázať ,že poškodilo motor preto ,že to bolo zle zmomntované."---------


CHLAPCI, ako vidím, ale veď o to sa tá firma snažila vyžiadaním si dokumentácie k stavbe krbu... čo im to pán P07 nedal?
Asi to nemá alebo to namontoval štýlom " šak čo sa môže stať"
... to potom aj tak dopadol :-)))
--- čo by chcel akože teraz? pochvalu?

Inak to čo je za sprostosť, že SOI dala od toho ruky preč? - no asi keď videla, že majú samozvaného odborníka, bol im výsledok jasný :-)

... tipujem, že toto si nenechá tá firma páčiť, aby na súde neskončil nakoniec P07 :-)))

Naozaj nemám doklady k tomu krbu ale ja som nereklamoval krb ale elektromotor a tá firma sa na ten motor ani len nepozrela.

SOI kontroluje len či neboli porušené práva spotrebiteľa - fyzickej osoby. Ak si to chcete overiť zavolajte na SOI.
riordan
28.01.10,09:47
Pane,

niektoré veci sú si navzájom podmienené: krbový ventilátor v krbe - jeho zapojenie a používanie.

Napr. ak sa pokazí obehové čerpadlo v teplovodnom systéme - musíte preukázať, že máte pred ním napr. filter a že nie je napr. napojené napriamo na el.sieť, ale zároveň aj, že ho montovala odborne spôsobilá osoba. Ak by napr. bol filter v projekte ku kúreniu (alebo to vyžaduje norma alebo výrobca) a vy ho pred čerpadlo nenamontujete, dodávateľ čerpadla alebo výrobca bude vyžadovať, aby sa preukázalo, že ste ho tam mal. Inak Vás so zárukou pošle..

S tou SOI ste stále vedľa... tvrdíte vlastne, že podnikateľský subjekt nemá právo na záruky a ich uplatňovanie, čo je blbosť.
Tipujem, že Vám tiež dali zoznam vecí, ktoré máte predložiť a keďže ich nemáte ako priznávate, nemá SOI za Vás čo riešiť.

Odporúčam slušne dodávateľskú firmu na ventilátor osloviť so žiadosťou o radu, prečo sa Vám ventilátor pokazil ( o čo sa firma vlastne asi snažila), no musíte preukázať ako ste ho inštaloval a používal - nie je na tom nič nenormálne - chcú to od nás výrobcovia áut, počítačov atď.

Treba byť ale pripravený, že Vám do očí povedia, že ste ho mal namontovaný možno zle, ak sú to odborníci, tak isto povedia aj prečo.

Vypisovať mená na diskusné fóra nie je šťastná voľba - privodzujete si vážne riziko - žaloba je reálna vec - aj naši politici bežne vyhrajú súdy o ochrane osobnosti a dobrého mena v tisícoch Eur od vydavateľov a pod.
P07
28.01.10,10:47
na krbový ventilátor vplýva to aká je teplota nasávaného vzduchu, plocha nasávacích otvorov, dĺžka rozvodov vzduchu, elektrické zapojenie a teplota v priestore kde je ventilátor umiestnený. Všetky tieto údaje som firme pri reklamácií dodal. Taktiež som súhlasil z ich návrhom aby ich zamestnanec si tieto údaje prišiel sám overiť (neprišiel).
Nikdy som nenapísal že podnikateľský subjekt nemá nárok na záruku. Ja Vám len tvrdím, že SOI nevstupuje do sporov medzi firmami. To si môžete telefonicky overiť priamo na SOI. Zavolajte tam...
buchač
28.01.10,11:42
Pane,

niektoré veci sú si navzájom podmienené: krbový ventilátor v krbe - jeho zapojenie a používanie.

Napr. ak sa pokazí obehové čerpadlo v teplovodnom systéme - musíte preukázať, že máte pred ním napr. filter a že nie je napr. napojené napriamo na el.sieť, ale zároveň aj, že ho montovala odborne spôsobilá osoba. Ak by napr. bol filter v projekte ku kúreniu (alebo to vyžaduje norma alebo výrobca) a vy ho pred čerpadlo nenamontujete, dodávateľ čerpadla alebo výrobca bude vyžadovať, aby sa preukázalo, že ste ho tam mal. Inak Vás so zárukou pošle..

S tou SOI ste stále vedľa... tvrdíte vlastne, že podnikateľský subjekt nemá právo na záruky a ich uplatňovanie, čo je blbosť.
Tipujem, že Vám tiež dali zoznam vecí, ktoré máte predložiť a keďže ich nemáte ako priznávate, nemá SOI za Vás čo riešiť.

Odporúčam slušne dodávateľskú firmu na ventilátor osloviť so žiadosťou o radu, prečo sa Vám ventilátor pokazil ( o čo sa firma vlastne asi snažila), no musíte preukázať ako ste ho inštaloval a používal - nie je na tom nič nenormálne - chcú to od nás výrobcovia áut, počítačov atď.

Treba byť ale pripravený, že Vám do očí povedia, že ste ho mal namontovaný možno zle, ak sú to odborníci, tak isto povedia aj prečo.

Vypisovať mená na diskusné fóra nie je šťastná voľba - privodzujete si vážne riziko - žaloba je reálna vec - aj naši politici bežne vyhrajú súdy o ochrane osobnosti a dobrého mena v tisícoch Eur od vydavateľov a pod.

mimotemy

....pod tými politikmi myslíš koho ????

Tých dvoch ....ktorí sa na veľkej pláži hrajú s buldozérom ???
Mená asi nie sú potrebné ...aby náhodou aj mňa nezažalovali ....hajzli ....;):---:D

Lebo tí ostatní sú len hráči v malom detskom ihrisku ...s hrabličkami a lopatkou ....
220870
28.01.10,12:12
Upozornila fima kupujúceho na to že ventilátor musí namontovať len ich "nezaplatiteľný " odborník.
Na druhú stranu je dobré že to sem dal.Ak niekto bude v budúcnosti potrebovať stavať krb s ventilátorom aspoň bude vedieť že si má volať nezaplatiteľných odborníkov z Chynorian.
Cez leto som staval jeden krb ktorý mali v predajni vystavený a nacenený aj s "odbornou " montážou.cena materiálu toho krbu bola cca 50 000.Oni za to pýtali 114 000 SKK.Za čo súdruhovia? Taký krb skladačka je max dvojdňová záležitosť, pre jedného pracovníka.Aj keby požíval pozlátenú kelňu a vozil sa na ferari tak to nieje toľko hodné.
riordan
28.01.10,16:10
No videl som už krby postavené samozvanými murármi a stavbárskymi firmami - také z ytongu, vložka z merkury za 8000 Sk, celkom za 50000 - no čistý grc, krivé, zadymené, popraskané, bezpečnosť 0%. Tak z času na čas niekto vyhorí a pod. To už nikto potom nevidí. A pri tom majú stavebné firmy marže ako prasa napr. montáž sadrokartonu 500 Sk za m2 - to je drzosť.
Ľudia im platia ako márovatý a nik to nevidí. Materiál na dom stojí ani nie milión, no keď to ide cez stavebnú firmu Vám naúčtujú aj vzduch v pneumatikách.
Keď krb - tak len spoľahlivý a najmä bezpečný !