pipula
27.01.10,18:03
Zvažujeme nad infračerveným vykurovaním rodinného domu. Ak niekto vie o tomto spôsobe kúrenia, prosím o radu, prípadne výhody a nevýhody. Ďakujem.
AndrejG
27.01.10,23:14
josy1
28.01.10,19:47
Este skus porozmyslat nad kurenim z kamena, novy sposob. Jasne ze nic nie je zadarmo, vsetko nieco stoji, pri nemu je vyhoda velkej efektivnosti a absolutnej bezudrzbosti. Viem zabezpecit
tiger111
29.01.10,18:56
[QUOTE=pipula;1273430]Zvažujeme nad infračerveným vykurovaním rodinného domu. Ak niekto vie o tomto spôsobe kúrenia, prosím o radu, prípadne výhody a nevýhody. Ďakujem.[/QUOTE
ja osobne neodporucam.....mame na chate a museli sme dokupit el. ohrievace....slaba vyhrievnost-musel by si ich tam mat dost vela a cenovo sa to velmi neoplati,lebo aj tak za elektr. musis zaplatit......ale som zved. aj na iny nazor...
1andu1
31.01.10,09:24
Ja mam infra kurenie, problem je s SSE, lebo sice ponukaju vyhodnu sadzbu, ale zas vypinaju kurenie 4 hodiny cez den. Mne rano od 7 do 8, potom niekde cez obed a nakoniec od 16-17 a 19-20. Vcera som sa akurat bola pohadat, ale tvrdia mi ze tie hodiny sa nedaju zmenit. Teda sice mam el. kurenie, ale ked pridem domov, tak sa nekuri a nevyhodou infra je, ze sa teplo neakumuluje, je len teplo ked sa kuri. Ja rozmyslam este dokupit daku akumulacnu pec.
josy1
11.02.10,12:21
Pokial sa tyka kupovania panelov, iba tak mozno to potiahne, nema zmysel. Je tam potrebny urobit prepocet vyhrievanej miestnosti, druhu stavby .... Podla toho sa potom potrebne velkosti kupuju. v tychto druhoch kurenia , to jest ze sa vypina prud v urcitych hodinach je vyhodnejsie kurenie z kamena, pretoze je ciastocne akumulacne.