Beginner1
28.01.10,13:38
Prosím Vás čo spada pod tuto živnosť môže človek s takouto živnosťou mi postaviť dom?Ide sice o prízemny dom ale určite si myslím že nejde o jednoduchu stavbu tak mi poraďte.
ciners
28.01.10,12:43
Tak je ta zivnost definovana, je to klasika. Aku inu by ste si predstavovali? Autorizacie z SKSI nie su zivnost, to su opravnenia.
hnedoočka
28.01.10,12:44
Uskutočňovanie stavieb

Toto je z materiálu MVSR, odbor živ. podnikania z januára 2008:

Voľná živnosť Uskutočňovanie stavieb a ich zmien zahŕňa

- uskutočňovanie jednoduchých stavieb, drobných stavieb a ich zmien
- uskutočňovanie inžinierskych stavieb
- uskutočňovanie pozemných stavieb

čiže spĺňa čo sa týka uskutočňovania jednoduchých stavieb.
ciners
28.01.10,12:57
určite si myslím že nejde o jednoduchu stavbu tak mi poraďte.

osobne si pod zlozitou stavbou predstavim napriklad zakladanie mostneho pielira pod mostom apollo pod hladinou dunaja. to su inzinierske roboty, rodinne domy su aj pre stredoskolakov, roky ich stavali ludia svojpomocne. ten mostny pilier si svojpomocne predstavit neviem. skuste pozriet,ak vas stavebnictvo zaujima nejake foto z vystavby JE, tam je v betone tolko zeleza, ze to vypada ako salung :D osobne taketo podcenovanie firiem s opravnenim nemam rad, tato zivnost je viazana na vzdelanie.
220870
28.01.10,13:17
Na projekte môjho domu z 1949 r. je napísané.Stavbu domu bude realizovať murársky majster z Klátovej XY.A dom stojí dodnes bez statických opráv.
Vtedy to stačilo.Potom neviem či vtedy boli taký múdri murári ,alebo dnes taký blbý.
ciners
28.01.10,15:56
murari mohli byt rovnaki,len asi nebol murar kazdy pako bez vyucneho listu ako to je dnes :D dnes muruju uz aj cukrari, sak je to len tehly ukladat,ne? :D
VTi
28.01.10,19:24
Ak máte kvalitný projekt, tak Vám rodinný dom postaví aj človek so stredoškolským vzdelaním. Je potrebné aby mal dostatočné skúsenosti s organizáciou výstavby. Na kvalitu dohliada stavebný dozor.