pivko
31.01.10,06:22
Má zmysel murovať s tepelnoizolačnou maltou 38 tehlu ak mienim zatepliť 10cm minerálna vata? Ktorá vrecovaná malta najlepšie vyhovuje kvalitou a cenou? Ale miešať maltu klasicky?
drobecek1
31.01.10,05:50
Ak mieniš zatepľovať čímkoľvek, tak termoomietka sú vyhodené peniaze, a ešte pohľad cez peniaze, za cenu tej termoomietky máš tepelnú izoláciu s niekoľko násobne lepším tepelným odporom. Každú omietkovú zmes je možné miešať aj klasicky teda aj v miešačke ak si mal toto na mysli. Podľa mňa úplne najlepší materiál je kremix, sú to omietky úplne bez vápna, nikdy nepraskajú. Upozorňujem všetkým nie som ich zástupca, robil som s tým celý dom.
220870
31.01.10,05:56
Ak sa dobre pamätám tak v Košicoch vyrábate perlit.Určite by som nakúpil perlit a zarábal si ju doma.Je to najlacnejšie riešenie.100 litrové vrece stálo tuším 9€.(nie ako v odkaze čo som zadal)
http://www.perlit.sk/
220870
31.01.10,06:27
Ak mieniš zatepľovať čímkoľvek, tak termoomietka sú vyhodené peniaze, a ešte pohľad cez peniaze, za cenu tej termoomietky máš tepelnú izoláciu s niekoľko násobne lepším tepelným odporom. Každú omietkovú zmes je možné miešať aj klasicky teda aj v miešačke ak si mal toto na mysli. Podľa mňa úplne najlepší materiál je kremix, sú to omietky úplne bez vápna, nikdy nepraskajú. Upozorňujem všetkým nie som ich zástupca, robil som s tým celý dom.

Nič v zlom .
Ale môžete aj špecifikovať po ktorej chemikálii tá omietka páchla?
Prikladám technický list hrubej omietky kermix:http://www.kremix.sk/download/K12.pdf

Aj takéto veci sa nájdu v technických listoch citujem.
Bezpečnostné
opatrenia
pre ochranu osôb
Na pracovisku treba zabezpečiť vetranie a odprášenie priestorov. Treba dodržiavať
opatrenia na ochranu zdravia pre prácu s chemickými látkami

Je potrebné zabrániť nekontrolovateľnému odtoku po prístupe vody, prípadne odtoku
do kanalizácie. Treba zabrániť rozfúkaniu prachu vetrom

v prípade silného nadýchania prachu treba vyhľadať
lekársku pomoc

Ďalej vyhlásenie zhody .Chýba podpis a pečiatka.
Ďalej chýba mi tam údaj ,po akej dobe je omietka chemicky stabilná a zdraviu neškodná.
Je ma do toho prd čo vaši murári dýchajú ,ja sa podobným výrobkom chemického priemyslu stránim.Odporúčať omietku len preto ,že má lepšiu spracovateľnosť :mee: a nepozrieť sa čo obsahuje....ako to Tesco jabĺčko vyzerá fakt dobre ,ale ak sa od to potrovia červíky tak je vysoká pravdepodobnosť ,že to uškodí aj človeku.Pritom to vyhovuje prísnym potravináskym normám.:mee:
pivko
31.01.10,10:55
220870 akú maltu použivate? koľko m2 muriva hr.380mm sa dá vymurovať z jedného vrecka /40kg/ malty?
220870
31.01.10,11:23
Neviem povedať presne koľko malty sa minie na murovku.Ešte nikdy som nemuroval celý dom na vrecovanú maltu.Zatiaľ vždy sme zarábali maltu priamo na stavbe buď perlitovú alebo obyčajnú.(piesok 0-2,vápno+cement+voda)V posledných rokoch takmer výlučne UNIMALT+piesok+voda.
Cemix :http://www.becarik.sk/index.php/cemix-omietky.html
Spotreba : cca 19 kg/m2 pri odporúčanej hrúbke vrstvy 12 mm

Čiže z 19kg urobíš 3 m múru,zo 40kg- 6m múru 380mm.
Ak dobre rátam tak na 1m3 muriva potrebuješ asi 2,7až 3 vrecia malty cca 108-120kg suchej vrecovanej malty.Stojí cca 4€/vrece.Tak 12€/m3 muriva.
Ak by si použil Uni malt cena 5€/ vrece ,tak na 1m3 muriva 1 vr.Uni malt + piesok.5+1=6€+furmanka za piesok.
Ako piesok na murovanie sa dá použiť väčšina piesokov 0-2mm.Neviem aký sa používa ,je najlacnejší v Košiciach.

Žltý piesok budeš musieť na stavbu doviesť tak či tak používa sa na zasypanie vodovodný potrubí ,vedení el .káblov pod zemou,na zahadzovanie rýh po el. a vodároch + omietky.
pivko
31.01.10,12:42
Neviem povedať presne koľko malty sa minie na murovku.Ešte nikdy som nemuroval celý dom na vrecovanú maltu.Zatiaľ vždy sme zarábali maltu priamo na stavbe buď perlitovú alebo obyčajnú.(piesok 0-2,vápno+cement+voda)V posledných rokoch takmer výlučne UNIMALT+piesok+voda.
Cemix :http://www.becarik.sk/index.php/cemix-omietky.html
Spotreba : cca 19 kg/m2 pri odporúčanej hrúbke vrstvy 12 mm

Čiže z 19kg urobíš 3 m múru,zo 40kg- 6m múru 380mm.
Ak dobre rátam tak na 1m3 muriva potrebuješ asi 2,7až 3 vrecia malty cca 108-120kg suchej vrecovanej malty.Stojí cca 4€/vrece.Tak 12€/m3 muriva.
Ak by si použil Uni malt cena 5€/ vrece ,tak na 1m3 muriva 1 vr.Uni malt + piesok.5+1=6€+furmanka za piesok.
Ako piesok na murovanie sa dá použiť väčšina piesokov 0-2mm.Neviem aký sa používa ,je najlacnejší v Košiciach.

Žltý piesok budeš musieť na stavbu doviesť tak či tak používa sa na zasypanie vodovodný potrubí ,vedení el .káblov pod zemou,na zahadzovanie rýh po el. a vodároch + omietky.
Práve som sa chcel opýtať či existuje niečo take že to stačí zmiešať s pieskom aby som nemusel hasiť vápno ,kupovať cement a miešať to.
Tak že ostanem pri unimalte.
Možem použiť tento piesok? viem ho´lacno kúpiť:Piesok kopaný fr. 0-1, certifikovaný, STN EN 721512
pivko
01.02.10,12:25
Práve som sa chcel opýtať či existuje niečo take že to stačí zmiešať s pieskom aby som nemusel hasiť vápno ,kupovať cement a miešať to.
Tak že ostanem pri unimalte.
Možem použiť tento piesok? viem ho´lacno kúpiť:Piesok kopaný fr. 0-1, certifikovaný, STN EN 721512
Posúvam...
pivko
03.02.10,05:19
Práve som sa chcel opýtať či existuje niečo take že to stačí zmiešať s pieskom aby som nemusel hasiť vápno ,kupovať cement a miešať to.
Tak že ostanem pri unimalte.
Možem použiť tento piesok? viem ho´lacno kúpiť:Piesok kopaný fr. 0-1, certifikovaný, STN EN 721512
Posúvam...
220870
03.02.10,07:34
Áno.Do murovacej malty.Ak by ste ho chceli použiť na omietky treba ho miešať s pieskom 0-4.
drobecek1
04.02.10,06:16
Tie Tvoje výhrady sú neopodstatnené aj ostatné firmy tam majú presne tie isté označenia ohľadom dráždivosti atď. Všetky ich výrobky sú úplne bez vápna, je tam iba cement a prímes z názvom solan 413 , je to polymér z izraelskej firmy "Sahal buidings"(v Izraeli má absolútne dominantné postavenie), pracuje s nimi exkluzívne iba jedna fabrika v Európe a to je práve tá v Košiciach a ja tie ich výrobky poznám z Nemecka kde sa to vozí a predáva. Sú to jediné výrobky, ktoré sú paropriepustné, ale dovnútra nepustia nič, s ich sanačnými omietkami sme robili v "Gabčíkove", bola to istá nemecká firma. Môžeš si dať akýkoľvek baukleber na tepelnú izoláciu, takmer všetky značky sú neprievzdušné ako igelit , iba toto je paropriepustné, na Slovensku dokonca za celkom slušné ceny. Ja som presvedčený o vlastnostich tých výrobkov, robil som s tým niekoľko rokov, samozrejme môj názor nemusí byť správny a nemusí s ním nikto
súhlasiť, ale je to môj názor na ktorý si myslím , že mám právo. A ešte na záver znovu opakujem , s uvedenými firmami nemám nič spoločné.
220870
04.02.10,06:45
Nechcem sa s vami hádať chápte to prosím len ako voľnú diskusiu.Ďakujem.
Prečo potom nemajú základé info na stránkach v poriadku.Pozrite si stránky Rehau,Baumit,atd.
baukleber na tepelnú izoláciu, takmer všetky značky sú neprievzdušné ako igelit.V tomto sa 100% mýlite.
Čo sa týka tých omietok od tejto firmi ( zatiaľ som s nimi nerobil) ale týka sa to aj ostatných firiem tak sa im vyhýbame ako čerti krížu.Neviem či to niekto necíti nemá čuch ,ale ja smrad po chemikáliach cítim v takto omietnutom dome aj po pol roku.Som bývalý tuhý fajčiar.Tým že som prestal fajčiť som získal jednu vlastnosť.V priestoroch kde je zvýšená prašnosť veľa chémie ma začnú bolieť pľúca.Už som odmietol montáž obkladov a dlažieb v domoch ktoré boli omietnté strojom.Asi by som tam skapal.Čo sa týka tých Nemcov.Boli to určite Nemci nie náhodou Juhoslovani a Turci, zamestnaný v Nemeckej firme?
drobecek1
04.02.10,08:31
Čo podľa Vás potom "nesmrdí", nie som odborník v tom čo má byť a čo nemusí byť uverejnené v technických listoch, podľa mňa je to dostatočné aby som vedel , že je tam len piesok , cement a vyššie spomenutý polymér. A rozdiel pri aplikácii strojom a ručne je v čom ak je to identický materiál z pohľadu "smradovosti". V Gabčíkove neboli ani "juhoši a ani turci". Boli tam väčšinou slováci a nemci a ešte jedna slovenská firma.
pivko
06.03.10,11:23
Ake by bolo poradie kvality týchto vrecovaných mált,alebo ktorej sa určite vyhýbať?
Baumit 50
Cemix 5
Mauermortel
Weber
Porotherm MM 50
220870
06.03.10,16:26
Všetky sú ok.
pivko
15.03.10,13:07
Rozhodol som sa nakoniec že celý dom budem murovať vrecovanou maltou Baumit 50. Mám ponuku na 40kg vrece za 3,15 EUR s DPH.Je to podľa Vás dobrá cena?