r4d0
31.01.10,21:09
Zdravim,

v byte som si znizil strop pomocou sadrokartonu, vytmelil som spary na strope ale neviem ako vytmelit sparu medzi stropom a stenou. Niekde som nasiel info ze sa tam da tmel (pouzivam uniflott) a do toho sklena alebo papierova paska. Skusal som to ale nejak sa mi to nezda. Natisol som tam tmel, pol pasky ide po sadrokartone a pol po stene. Skusil som to na 1m dlhom useku. Bojim sa vsak ze tu pasku na stene bude poznat po malovani. Robi sa to takto alebo sa to robi inak? Steny su z panelu a na nom je drsna omietka.
Janyke
01.02.10,09:37
Stierky mas povodne a dorabal si len strop? Prechod medzi SDK na strope a panelom sa vyplnuje bohatou vrstvou tmelu a prekryje sa to paskou, takze si to spravil dobre...My sme robili SDK strop ale potom sme robili stierky na stenach takze sme stierku tahali az po SDK cim sme prekryli aj pasku...Skus to premalovat na jednom mieste a po zaschnuti uvidis ci to uvidis...
r4d0
01.02.10,09:49
Nemam stierky, steny su panel a na tom mam omietku (cemix). Jeden znamy co sa venuje sadrokartonom mi poradil ak su tie spary male (par milimetrov) tak nech najprv omalujem steny a strop a potom na zaver nech do tych spar natlacim biely akrylovy tmel. Necham to par dni zatuhnut a znova akrylovy tmel az pokial to nebude pekne rovne. Keby som tam daval ten uniflott tmel tak mi to moze popraskat a zas keby som tam natlacil tu pasku tak ju bude vidno lebo na stene je drsnejsia omietka a neda sa to vyhladit do stratena. Paska sa dava ked su na stenach stierky alebo sadrokarton, tam sa to krasne da vytmelit do stratena. Tak to teda spravim s tym akrylovym tmelom.
220870
01.02.10,10:44
Ak máte väčšie špáry tak vám odporúčam použiť štukový akrylový tmel. Nie tie najlacnejšie druhy tmelov.Časom starnú a tvrdnú čím strácajú svoju plasticitu.Zároveň pri väčších vrstvách lúbia reagovať s farbou a meniť odtieň farby čím vznikajú nepekné čmuhy.