taoland
01.02.10,19:36
Dobrý den chcem sa spytat či potrebujem stavebne povolenie na 2 spojene unimobunky rozmer 6x5 m ked nebude stat na pevnom zaklade zaklad nebude vybudovany ale chcem ich položit iba na take betonove kocky s ktorymi ich vypodložim. Chcem tam otvorit potraviny.

Ďakujem
katarina.j
01.02.10,18:46
to budes mat tie unimobunky vo dvore, či na verejnom priestranstve? to mas povolenie na otvorenie potravin v unimobunke /napr.od hygienikov/? to žasnem...
taoland
01.02.10,18:49
Tie unimobunky su spojene do kopy a budu polozene vo dvore.Myslim ze bi nemal byt problem s tam povolenim od hygieny vydel som uz dost takych potravin bol som tam pozerat nejaku inspiraciu.
220870
01.02.10,18:59
Stavebné povolenie nepotrebujete ,ak nemáte betónové základy.Povolenie potrebujete len vtedy ak betónujete do zeme.Neviem aké všetky povolenia na to treba ale viem že stále jazdia pojazdné predajne mäsa .Takže by nemal byť problém. V stavebnej časti určite nie.Skôr v hygiene a povoleniach od miestnych samosprávnych úradov a hlavne všemožných úplne zbytočných úplatných úradníčkov ,ktorý budú robiť všetko pre to aby dostali bakšiš do kešene.S týmto mám skúsenosti a veľmi zlé.
Dnes môže do toho pindať kopa ľudí ,od starostu počnúc ,cez hygienu ,požiarnikov ,daňovákov,susedov , až po konkurenciu.
taoland
01.02.10,19:04
Vlastne pre nerovnost pozemku tie bunky podlozim len takou betonovou kockou 50 x 50 aby to bolo vlastne v rovine.Dufam ze neni treba nato to povolenie postavim to tam a daju mi to odstranit brrr.Ale asi behnem teda pred tym este na tu hygienu či mi to povolia a ak ano za akych podmienok teda .
Diki
ciners
01.02.10,19:05
Pozor na hygienicke vyhlasky, treba to dat navrhnut architektovi, nova vyhlaska vyzaduje pre zamestnancov hygienicke zariadenia ako sprchu, wc a podobne. Neviem presne co vsetko, treba si to poriadne zistit.
taoland
01.02.10,19:10
Zamestnany tam budem akoze ja alebo priatelka.Socialne zariadenia bi boli akoze v dome je to asi 5 m od tych buniek a umyvadlo tepla a studena voda bi bola v bunke a aj odpad bi bol napojeny vlastne na dom.
ciners
01.02.10,19:12
To hygienikov asi zaujimat nebude, fakt to treba poriadne zistit
220870
01.02.10,19:23
Ked som ja otváral prevádzku tak WC a Sprcha museli byť do 50 metrov,od prevádzky ale to neboli potraviny ,ale handry.Ale oplatí sa to zisťovať.Ak vám môžem doporučiť otvorte si podobnú alebo tú istú tému na porade v PODNIKANIE tam skôr chodia baby čo tomu rozumejú.Oni budú vedieť ,aké podmienky treba splniť .Keď budete vedieť podmienky ( stavebné ,tak budeme mudrovať tu na STAVBE);)
Miloš Mičega - CIMOM TN
02.02.10,07:49
Dobrý den chcem sa spytat či potrebujem stavebne povolenie na 2 spojene unimobunky rozmer 6x5 m ked nebude stat na pevnom zaklade zaklad nebude vybudovany ale chcem ich položit iba na take betonove kocky s ktorymi ich vypodložim. Chcem tam otvorit potraviny.

Ďakujem

Jednoznačne treba abez akejkoľvek ďalšej debaty stavebné povolenie. Je to stavba ako každá iná. Keď to majú byť potraviny, tak určite tam bude prípojka min. elektriky.


Výňatok zo stavebného zákona :


§ 43
Stavba

Stavba je stavebná konštrukcia postavená stavebnými prácami zo stavebných výrobkov, ktorá je pevne spojená so zemou alebo ktorej osadenie vyžaduje úpravu podkladu. Pevným spojením so zemou sa rozumie

a) spojenie pevným základom,
b) upevnenie strojnými súčiastkami alebo zvarom o pevný základ v zemi alebo o inú stavbu,
c) ukotvenie pilótami alebo lanami s kotvou v zemi alebo na inej stavbe,
d) pripojenie na siete a zariadenia technického vybavenia územia,
e) umiestnenie pod zemou.

Bude k tomu treba vyjadrenie RUVZ, hasičov nie, podľa sortimentu možno aj veterinárov a obce (§ 4 ods. 3 písm. d/ zákona 369/1990).



CIMOM
Mr.Maurus
12.03.12,02:11
tak potom aj ked karavan pripojis na siet domu , potrebujes stavebne povolenie?!?! a co tak elektromobil?? :) a sanitky tiez potrebuju.. no nezartuj , ze bez debaty potrebuje povolenie? ty si neaky uradnik a malo kseftov mas? :))
dolfort
20.03.12,18:35
tak potom aj ked karavan pripojis na siet domu , potrebujes stavebne povolenie?!?! a co tak elektromobil?? :) a sanitky tiez potrebuju.. no nezartuj , ze bez debaty potrebuje povolenie? ty si neaky uradnik a malo kseftov mas? :))

keby si ty vedel kto je CIMOM...