zdenka3
03.02.10,15:18
Dobrý , chcela by som poprosit o radu: Máme zatepltený dom a na ňom fasádnú farbenú omietku Inex - oranžovú.Neprešiel rok a už sa nám robia na južnej strane rúžové flaky pod balkonom. K tomu ešte celá fasáda vybledla, na porovnanie bratov dom stojí hneď vedľa, omietky sa robili s týždňovým odstupom , s tými istými robotníkmi a rovakou značkou Inex - žltý.
Viete mi prosím poradit ako je to možné , či sa s tým dá niečo robit, alebo či máme nárok na reklamáciu omietky?:confused:
220870
03.02.10,14:28
Myslím ,že by to malo byť reklamovateľné,pokiaľ sú na fasáde viditeľné fľaky.Reklamovať musíte realizujúcej firme.
Ak by som to chcel napísať "sprosto" tak by som napísal ,čo iného ste čakali od inexu.Ešte mi chýba jedna informácia.O akú omietku sa jedná?Akrylátovú ,silikátovú,silikónovu?
ski555
03.02.10,15:56
no žeby sa ten Inex vobec nezlepšil?Tak to vyzerá,vyblednuté fľaky,alebo aj vymytý pigment od dažďa?Pretože mali dlhú dobu nízke ceny,ale za cenu nekvalitnej emulzie,ktorá veľmi skoro poddávala poveternostným podmienkam.Treba si toto zvážiť a v takom prípade možno by pomohla mokrá vzorka na rozbor,to sa dá bez problémov zistiť.
220870
03.02.10,18:24
Fľaky môže robiť aj nevhodný podklad.Lepidlo.Najmä vtedy aj je dlho mokro.
zdenka3
04.02.10,18:24
Dobrý večer, ďakujem za odpovede, chcem sa ešte opýtat či to može byt vada konkrétne mojho odtienu, brat má tiež z inexu žltú so šedou a dom má stále rovnaký, bez flakou a vyblednutia. Inex sme kupovali na radu známych , ktorým farba drží už dost dlho. Farba je akrylátová. Ďakujem za odpovede.:)
zdenka3
04.02.10,18:25
chcela som napísat farbenú omietku
220870
04.02.10,18:38
Môže na to mať vplyv aj odtieň omietky.Ale tak isto aj to kde ste ju kupovali.Omietky sa farbia v predajniach.Takže moc záleží aj od toho kto ju prifarboval a hlavne aké faribiva použil.Už som to o tom viackrat písal ,predajcovia na tom veľmi klamú.Akrylátová omietka je pri tom všetkom farebne najstabilnejšia.Aj keď som v prvom príspevku trochu ponadával na inex,tak v tomto sú asi nevinný.Bude to chyba farbív, alebo podkladu.
zdenka3
05.02.10,16:50
Díky moc za odpoveď, najhoršie na tom je to že sme ju s bratom kupovali naraz v tej istej predajni, s tými istými podkladovými materiálmi, a robili nám to tý istý ludia, že by som mala takú smolu?:(
220870
05.02.10,16:55
Asi neviete ako sa to zarába.Každý kýbel je originál.A každá kapsula s farbivom tiež.
Taký príklad.Ak máte možnosť.Činžiaky v Topoľčanoch a v Trenčíne to je rozdiel v použitýh farbivách ,ktorý musí byť vidieť aj z Marsu.