bombulka9
04.02.10,13:50
ahojte, citala som, ze sa da lepit novy obklad na stary, ale nic blizsie o tom neviem. chceme zmenit obklad aj dlazbu v kupelni a chceli by sme pouzit toto riesenie. kupelna bola rekonstruovana v roku 2002. nevedeli by ste mi niekto o tom napisat nieco viac, nevyhody, rizika a pod.
tiez by som sa chcela opytat, ci by bol problem, ak by sme chceli dat do samostatneho wc laminatovu podlahu. dakujem :)
Laco-monter
04.02.10,12:56
ahojte, citala som, ze sa da lepit novy obklad na stary, ale nic blizsie o tom neviem. chceme zmenit obklad aj dlazbu v kupelni a chceli by sme pouzit toto riesenie. kupelna bola rekonstruovana v roku 2002. nevedeli by ste mi niekto o tom napisat nieco viac, nevyhody, rizika a pod.
tiez by som sa chcela opytat, ci by bol problem, ak by sme chceli dat do samostatneho wc laminatovu podlahu. dakujem :)

Tak robia v Nemecku,lebo su leniví osekať starý obklad dole,no používajú na to špecialné lepidlá a penetranty.

Starý keramický obklad treba OSEKAŤ dole,vyrovnať stenu a nalepiť nový,len tak je zaruka ,že to bude v poriadku.
Inak je aj tá nevyhoda,že sa zmenšuje miestnosť ak sa lepí nový obklad na starý.
elpka
04.02.10,13:04
ahoj, my sme to riešili rovnako, manželovi sa nechcelo strhávať starý obklad...najskôr musíš porušiť glazúru na starom obklade, aby ti nový dobre držal a inak postupuješ ako keby si dávala nový obklad...máme takto urobenú kúpeľňu aj kuchyňu už 7 rokov a žiadny problém s tým nie je...
čo sa týka tej podlahy, tak aj ja som kedysi nad tým uvažovala, ale nakoniec sme ju tam nedali, lebo keby nastal trošku únik vody, alebo stačí, že keď vylievaš vodu do WC, tak je tam pravdepodobné, že podlaha príde do styku s väčším množstvom vody a môže sa časom vyduť...na toalety je dobré dať dlažbu, alebo gumu...
jankazb
04.02.10,13:10
Už pár rokov máme vo WC laminátovú podlahu, úplne obyčajnú a žiadny problém. Ešte nikdy som nevyliala vodu z vedra mimo :-). Ak by sa aj stala "havária", tie možno 2 m2 vymeníme za pár korún a pár minút. Kúpeňu už takto riešiť by som sa samozrejme bála.
220870
04.02.10,15:16
Technologicky nieje žiadny problém lepiť obklad na obklad.Starý obklad je nutné odmastiť(poumývať jarovou vodou).Ak sú staré obklady duté treba ich vysekať.Na starý obklad naniesť cca1 mm vrstvu flex-ového lepidla a nechať 1-2 dni uschnúť.Potom sa postupuje štandardne ,ako pri lepení obkladov na omietku
.Nevýhody zmenšia sa rozmery kúpelne ,pozor treba dať na vývody batérií , uchytenia umývadiel, problém môže byť aj vtedy, ak máte WC geberit ,alebo guličku, krátke káble na el. vývodoch .
220870
04.02.10,15:17
Už pár rokov máme vo WC laminátovú podlahu, úplne obyčajnú a žiadny problém. Ešte nikdy som nevyliala vodu z vedra mimo :-). Ak by sa aj stala "havária", tie možno 2 m2 vymeníme za pár korún a pár minút. Kúpeňu už takto riešiť by som sa samozrejme bála.
Ale asi nemáte dieťa mužského rodu!;)Inak by ste tie parkety už dávno obanovali.:D:D:D
misomiso
04.02.10,17:27
Inak je aj tá nevyhoda,že sa zmenšuje miestnosť ak sa lepí nový obklad na starý.

Ano, ak takto budete pokracovat stale, tak o chvilu budete mat z kupenle mikrovlnku.
ski555
04.02.10,17:46
no na WC je rozumnejšie dať dlažbu,pretož ten únik vody je reálny a obklad na obklad,alebo aj dlažba je možné lepiť na seba,už som to tuná spomínal,prerábajú tak kúpelky,záleží podľa chuti,prečo investorovi nevyhovieť?Aj tak za vačšiu istotu považujem napenetrovanie starého obkladu,prípadne aj dlažby