MilanH
05.02.10,14:21
Neviem uplne presne kam dat tuto temu tak som ju supol sem, nakolko sa tak okrajovo tyka stavby. U jednej firmy sme si dali vypracovat predbezny rozpocet na prerabku kupelne na zaklade ktoreho sme ziskali prispevok od UPSVaR. Chceli sme aby firma vykonala dane prace ale uprednostila ineho klienta.Tak sme si nasli inu firmu, ktora dane prace vykonala. Povodna firma si teraz pyta na zaklade toho rozpoctu 50 Eur. Je tam polozka Vypracovanie Technickej o odbornej dokumentacie. (osobne si myslim ze predbezny rozpocet nie je ani technicka a ani odobrana dokumentacia) V rozpocte stanovena cena je 33.19 EUR (nie je stanovene ci s DPH abo bez) a zrazu pytaju 50 a navyse sa nam vyhrazaju sudom a sankcnymi urokmi vo vyske 0.1% na den. Este podotknem, ze sudny znalec, ktory robil posudok oznacil tento poplatok za neopodstaneny. dany rozpocet sme nepodpisovali. Ma tato firma pravo od nas nieco ziadat? Mozem urobit dake protioptrenia? (niaku zalobu atd ?) No dufam, ze som to nenapisal moc zlozito. Dopredu vdaka za rady.
220870
05.02.10,16:31
Rozpočet môže byť spoplatnený.Síce ste ten rozpočet nepodpisovali ,ale ste ho použili.Rozpočet je pracovný výkon ,ako každý iný.Ale mali vás na to dopredu upozorniť.Ťažko podľa toho čo ste napísali súdiť, kto je v práve.
ciners
06.02.10,09:55
Nechcem sa Vas dotknut, ale ked si dam nieco vypracovat, aj ked to nakoniec nepouzijem, citim moralnu potrebu alebo ako to nazvat, ze to,co pre mna druhy spravil,tak mu to zaplatim. Osobne by som sa citil dost blbo niekoho okradat o cas a tvarit sa, ze som nic nepodpisal. Vam by sa ako pacilo, keby vam z dennej prace napriklad 2 hodiny nezaplatili?
alltracboy
06.02.10,10:07
cize ked chcem cenovu ponuku na hrubu stavbu a 20 firiem mi posle cenovu ponuku, ktoru museli vypocitat, to mam kazdej platit? Nieco proste musis spravit aj zadarmo ak chces ziskat zakazku. Teraz mi napriklad stavebny dozor povedal, ze pozna firmu a ze mi da spravit ponuku na tu alfu- hrubu stavbu. Tak som mu nechal projket. Dal mi cenovu ponuku na 72,7tis eur za hrubu stavbu ale projekt nie.
ciners
06.02.10,10:12
Cenova ponuka a rozpocet nie je to iste, na to treba dat pozor
ciners
06.02.10,10:14
U jednej firmy sme si dali vypracovat predbezny rozpocet na prerabku kupelne na zaklade ktoreho sme ziskali prispevok od UPSVaR


Tu jasne vidno, ze tu bola sluzba a nie cenova ponuka.
220870
06.02.10,12:01
Ten pracovník firmi bol určite na mieste navrhol postup,materiály,pomeral ,nacenil to a niesol určitú zodopovednosť za to ,že dodrží rozpočet a postup prác.To nieje celkom jednoduchá vec, najmä pri rekonštrukciách a opravách sa ľahko sekneš.
MilanH
06.02.10,13:11
no stale som si ale nie isty ci mam zaplatit abo nie. Sudny znalec tuto polozku z toho rozpoctu vyskrtol. A nazvat rozpocet technickou dokumentaciou sa mi ties nezda uplne adekvatne.
MilanH
06.02.10,13:21
No ale on aj tak vzal druhu pracu. Ja ties ked v praci niekomu vybavim objednavku a on ju nevezme tiez mi nikdo nic neda.
MilanH
06.02.10,13:26
A podla mna je to vypracovanie v jeho zaujme. Inak by nezarobil vobec nic. Ale aj keby som musel ten poplatok zaplatit tak pokial nie su v tom rozpocte uvedene dake sankcie tak si nemoze narokovat nic viac? Bo tam je uvedene 33.19 a zrazu by chcel 50
2
220870
06.02.10,13:52
Pokiaľ neboli uvedené sankcie tak nevzniká nárok na sankciu.Nedokážem si predstaviť že by si vymáhali 50€ súdne.
ciners
06.02.10,15:00
Ak ste ten rozpocet pouzili na nejake uradne veci, tak podla svojho dobreho svedomia im za pracu na nom zaplatte povodnu cenu. Ceny sa musia udavat s DPH, takze ak tam nie je pisane,ci je to s DPH alebo bez, tak to berte, ze je to s DPH a hotovo. Vy sa nebudete citit nikomu nic dlzny a oni nic nemozu.
MilanH
07.02.10,08:52
No dosla nam medzi casom faktura na danu sluzbu (vypracovanie rozpoctu) V rozpocte je uvadzana suma 33.19 a faktura je na 50 Eur. Chapem ze pri stavebnom materialy moze byt cena rozdielna ale pochybujem, ze pri cene za vypracovanie rozpoctu. Aj ked bol pouzity pre ucely UPSvR. Mam ziadat o vypracovanie novej faktury? Predlzuje sa tymto jej splatnost?