štupo
08.02.10,22:30
mám pozemok s chatkou v spol.dvore na mojej parcele.medzi ňou a plotom dvora je parcela nezisteného vlastníka,ktorú moji predkovia užívali cca 90 rokov,mali na nej hosp. budovy,vraj ju odkúpili od vlastníka no nepreniesli na seba.
ja potrebujem zriadiť el. prípojku cez túto parcelu do chatky od stlpa ktorý je hneď za plotom .ako získam povolenie ktoré žiadajú elektrikári a stav.úrad,keď nie je vlastník,je to v SPF,a ja to teraz ďalej užívam pretože to nijako nevyvlastním a ani mi to nemá kto zobrať(vlastnik bol nejaký žid ktorý chudák zomrel cez vojnu:confused::confused::confused:
sarasara
09.02.10,18:20
Uvedený pozemok by si mohol vydržať. Užívali ho tvoji predkovia, po nich ty. Keďže tvoji predkovia pozemok odkúpili a ty ho užívaš v dobrej viere ako svoje vlastníctvo, nikto toto tvoje právo nespochybňuje, zájdi za notárom. Notár ti povie, čo k k návrhu potrebuješ, ale aj to, či spĺňaš podmienky na vydržanie nehnuteľnosti
štupo
09.02.10,19:15
velmi pekne dakujem sarasara za odpoved,uz som myslel ze si to snad ani nikto neprecita,pozdravujem