habib
09.02.10,12:14
Dobry den,budem montovat sprchový kút a potrebujem radu ako ho správne zaizolovat,myslím čo by som mohol použit ako izolaciu medzi vaničku a rám sprchového kúta.Ešte doplním že to bude normál. sprchový kút presklenný,kovový rám(Baumax).Na starom sprchovom kúte som tam dával samitárny silikon biely z vnútornej aj vonkajšej strany ale ten sa strašne špatne čistil,aj pri použití vlhkej hubičky sa odlupoval,škrabal dole....
Tak myslím či na to neexistuje nejaká gumová,alebo penová izolačná páska,alebo niečo podobné,čo by bolo možné prilepit na oblúk vaničky a na to už len pritlačit ten rám,potom ako sa upevní do bočných líšt....

...no dufam že mi rozumiete o čo mi ide,dakujem
220870
09.02.10,16:02
Existujú sprchové a vaňové krycie lišty.Sú dva druhy nalepovacie ( nie bohvie aká kvalita) a podobkladové špička.
Nedávno som zrušil silikón na vani stále plesnivel,tak som rozmlátil pol kúpelne ale urobil s nešťastným silikónom definitívny koniec.Ale sprchový kút je problém sám osebe.
wegamizi
09.02.10,16:43
Existujú sprchové a vaňové krycie lišty.Sú dva druhy nalepovacie ( nie bohvie aká kvalita) a podobkladové špička.
Nedávno som zrušil silikón na vani stále plesnivel,tak som rozmlátil pol kúpelne ale urobil s nešťastným silikónom definitívny koniec.Ale sprchový kút je problém sám osebe.
Suhlasim, ze sprchovy kut je sam o sebe problem. Odkedy mame preskleneny sprchovy kut, stale je nejaky problem. Takze rozmysli si to s tou kupou
habib
10.02.10,10:20
....sprchový už je kúpený a musi byt sprchový,pretože na vanu tam neni miesto.No ak nič tak tam budem musiet zase len ten silikon,ale fakt by sa hodila nejaká ,,kutilská,, rada od šikovného majstra čím by sa to dalo nahradit............
TomasHC
10.02.10,11:03
Ja osobne budem mat sprchovy kut MUROVANY, v rohu, t.j. 2 steny sprchaca su roh miestnosti, plus dva muriky a jedina pohybliva cast budu dvierka (sklo, na mieru). Vanicka je murovana, cele je to oblozene = ziadne miesto pre plesne. A ak by aj nieco chcelo plesniviet, tak sa to da jednoducho a efektivne vycistit.
vratnik
10.02.10,11:25
A co tak vyskusat biely polyuretanovy tmel? Napriklad http://www.denbraven.cz/sk/produkty/0421t.htm
alltracboy
10.02.10,11:55
vana je podla mna zbytocnost a prezitok. Nech ziju sprchovacie kuty (bez plesni)
220870
10.02.10,12:37
....sprchový už je kúpený a musi byt sprchový,pretože na vanu tam neni miesto.No ak nič tak tam budem musiet zase len ten silikon,ale fakt by sa hodila nejaká ,,kutilská,, rada od šikovného majstra čím by sa to dalo nahradit............
Silikón na sprchovom kúte sa nedá nahradiť.Na vaničke áno.Nepožívajte značky siikónov ako den Braven .Zatiaľ najlepšie sa mi osvedčili silikóny od WIRTH a SOUDAL.
habib
11.02.10,11:05
......silikon mám kúpený Henkel,biely tak ho tam asi dám.Ale zaujímalo by ma,či existuje niečo ako priesvitný lak,ktorý odoláva vode,napadlo ma že po použití toho silikonu by som ho ešte mohol pretiet tým lakom aby ostal povrch uplne hladný a nemohli by sa tam usadzovat špina a prach.....vlastne len o toto mi celý čas ide,pliesen a podobné neduhy som chvalabohu riešit nemusel,kupelka sa pravidelne vetrá....


....napr. lak na nehty (potrebujem skutočne len malé množstvo),ale s tým fakt nemám žiadnu skúsenost...hahaha
Mirkaska
10.08.11,18:42
Existujú sprchové a vaňové krycie lišty.Sú dva druhy nalepovacie ( nie bohvie aká kvalita) a podobkladové špička.
Nedávno som zrušil silikón na vani stále plesnivel,tak som rozmlátil pol kúpelne ale urobil s nešťastným silikónom definitívny koniec.Ale sprchový kút je problém sám osebe.

na nete som našla lištu ravak alebo polysan.
http://rekonstrukciakupelne.sk/vane/vanove-listy/vanova-lista-polysan-s-ukoncenim
tieto ste mysleli?
príp. prosím o nejaký link, kde by sa dalo pozrieť ako to vyzerá.
čo doporučujete viac - dať túto lištu namiesto silikonu alebo položiť vaňu pod obklad ako to je spomínané v inej téme?

v ktorých miestach v kúpelni je silikon nevyhnutný?

vdaka
zk24
10.08.11,18:49
mam sprchovy kut ravak a na tych miestach co ukazujes ty nemam tusim nic. nezateka mi, nemam problem. osadzala mi to firma ale ked na to pozeram nevidim tam ziaden tmel ani silikon :D

bola som si to teraz omakat, z vnutornej strany tam mam nejaku tenulilinku (len na spoj) vrstvu priesvitneho silikonu. z vonkajsej strany nie je nic.
Mirkaska
12.08.11,10:10
na nete som našla lištu ravak alebo polysan.
http://rekonstrukciakupelne.sk/vane/vanove-listy/vanova-lista-polysan-s-ukoncenim
tieto ste mysleli?
príp. prosím o nejaký link, kde by sa dalo pozrieť ako to vyzerá.
čo doporučujete viac - dať túto lištu namiesto silikonu alebo položiť vaňu pod obklad ako to je spomínané v inej téme?

v ktorých miestach v kúpelni je silikon nevyhnutný?

vdaka

posúvam
kezeso
23.08.11,09:31
Jednoznačne silikón. Ak bude časom plesnieť, použi občas Savo proti plesni. Je fakt dobré. K tomu sprchovému kútu, hlavne nezabudni na prístup k sifónu, nechaj si odnímateľnú kachličku alebo dvierka. Ja som to neurobil a musel som búrať, lebo sifón začal tiecť a to nebola sranda.