mkaplan
12.02.10,16:18
Dobrý deň poraďáci!

Prosím o radu ako efektívne a zdravo zatepliť strop bytu v paneláku.
Bývam na prízemí, mám zateplené stropy v pivniciach ale teplo z bytu mi uniká do bytu nado mnou. Tam býva osamelá a zamestnaná osoba, ktorá kúri veľmi málo. Ako to čo najlepšie urobiť?
Laco-monter
12.02.10,15:30
Takisto ako si zateplil stropy v pivniciach pod tvojim bytom.
truch
12.02.10,15:33
Môžeš použiť thermo nátery
220870
12.02.10,16:17
Sadrokartonom + minerálna izolácia.
val007
13.02.10,19:32
Ten sadrokartón a min. izoláciu sme mali aj my. Bolo to ok. Tiež sme bývali na jednotke. Od spodu sme to mali zateplené takými panelmi z "lisovanej slamy", neviem ako sa to volá. Rozvody sme mali vedené v podlahách, takže nám to kúrilo aj cez podlahy a na radiátoroch sme mali merače. Nekúrili sme takmer vôbec a za rok sme zaplatili možno 2000,- Sk za kúrenie. Bolo to super, len škoda, že to nepomohlo aj proti hluku od susedov nad nami.
TomasHC
14.02.10,06:16
Môžeš použiť thermo nátery

Mne logika hovori, ze nieco co sa nanesie v 2mm vrstve nemoze izolovat rovnako, ako 10cm "tradicnej" izolacie. Mozno iba ako nejaka reflexna vrstva proti salajucemu teplu...
ciners
14.02.10,07:54
Mne logika hovori, ze nieco co sa nanesie v 2mm vrstve nemoze izolovat rovnako, ako 10cm "tradicnej" izolacie. Mozno iba ako nejaka reflexna vrstva proti salajucemu teplu...

mimotemy
Snad necakas, ze v NASA obaluju raketoplan nobasilom. Alebo superstihacky, co pri rychlosti 3M sa tak zohreju, ze by uvarili pilota, tiez nie su obalene polystyrenom :D
220870
14.02.10,08:07
Teflonom.Nakúpiš teflónové hrce a ovešáš s nimi fasádu,vec vybavená.
http://www.porada.sk/attachment.php?attachmentid=49776&d=1265201551
V tej Brazíli musia strašne chlastať .
lpopi
14.02.10,08:43
minerálne platne + sieťka + kleber + omietka - musí ti to dýchať
truch
14.02.10,08:54
Mne logika hovori, ze nieco co sa nanesie v 2mm vrstve nemoze izolovat rovnako, ako 10cm "tradicnej" izolacie. Mozno iba ako nejaka reflexna vrstva proti salajucemu teplu...
Úspora pri thermo nátere, aj keď je "len 2mm vrstve" je 3-5 stupňov, mám to vyskúšané, funguje to. Tie nátery aj thermo omietky sú plnené špeciálnymi mikroguličkami a tie odrážajú teplo. V zime je teplejšie a v lete sa miestnosť neprehrieva. V Čechách sú tieto nátery drahé a sú dodávané zo Žiliny:D:D.
ciners
14.02.10,09:41
Úspora pri thermo nátere, aj keď je "len 2mm vrstve" je 3-5 stupňov, mám to vyskúšané, funguje to. Tie nátery aj thermo omietky sú plnené špeciálnymi mikroguličkami a tie odrážajú teplo. V zime je teplejšie a v lete sa miestnosť neprehrieva. V Čechách sú tieto nátery drahé a sú dodávané zo Žiliny:D:D.

Mohol by si prosim posisat o svojich skusenostiach s termonatermi viac? Tiez niekedy neviem, co si mam o tom mysliet, zaujimalo by ma to.
220870
14.02.10,10:38
Úspora pri thermo nátere, aj keď je "len 2mm vrstve" je 3-5 stupňov, mám to vyskúšané, funguje to. Tie nátery aj thermo omietky sú plnené špeciálnymi mikroguličkami a tie odrážajú teplo. V zime je teplejšie a v lete sa miestnosť neprehrieva. V Čechách sú tieto nátery drahé a sú dodávané zo Žiliny:D:D.
Tie vaše termoguličky vznikajú pražením a kvasením.Je to niečo veľmi podobné (alebo takmer úplne totožné) ako Ytong a perlit.Si nedokážem predstaviť že 2 mm ytongu majú také vlastnosti.2mm vrstva to by muselo byť niečo lepšie ako vákum.:confused:
truch
14.02.10,13:13
Tie vaše termoguličky vznikajú pražením a kvasením.Je to niečo veľmi podobné (alebo takmer úplne totožné) ako Ytong a perlit.Si nedokážem predstaviť že 2 mm ytongu majú také vlastnosti.2mm vrstva to by muselo byť niečo lepšie ako vákum.:confused:
Guličky sa dovážajú, /NASA ich používala/, nie sú pražené:D:D a keď máš iný názor nemusíš prijať ten môj, ja som spokojná a to je hlavné
pacifik667
08.05.10,12:28
Nazdar. Riešim takú dilemu, či zatepliť stropy z vnútornej strany, alebo z vonka (zo strany povale). Jedná sa o to, že idem znižovať stropy (rekonštrukcia staršiedo domu - stropy sú z drevenných trámov) pomocou SDK o cca 40 cm. Uvažujem nad tým, že na konštrukciu SDK poukladám 20cm Nobasil, potom parozábrana a nakoniec SDK. Veľa ludí ma od toho odhovára - že vraj je lepšie zatepliť z vonka. OK, ale v tom prípade budem ten medzipriestor medzi SDK a terajším stropom tak či tak vykurovať nie?? SDK predsa nie je v podstate žiadny izolant. Na ploche 100m2 je to dosť kubikov zbytočne vykurovaného priestoru nie?? A aj tak by som chcel povalu využiť ako odkladací priestor a ten nobasil je predsa nepochôzny (je to nobasil MPN - vata). Viem, že ak dám izoláciu z vnútornej strany, tak môže dochádzať ku vlhnutiu v izolácii, ale na to je tam tá parozábrana nie?? I keď ju asi pri montáži (ako každý kto robí SDK podľa odporučených návodov na montáž SDK napr. priamo od rigipsu) prevŕtam skrutkami do SDK. Co by ste odporučili?? Ďakujem za každú radu.
220870
08.05.10,17:18
Jednoznačne vo vašom prípade je strop lepšie zatepliť z interiéru.
pacifik667
09.05.10,04:29
Rozumiem ale ked to není teraz realizovateľné tak skúsme zaujať stanovisko k zatepleniu z vnútra.
Polystyren /EPS/ je nepriepustný vode tak som myslel že to bude plniť aj parozábranu. Ak to nestačí tak na povrch (uvažujem dať náter za účelom parozábrany). Poradte aké sú najlepšie riešenia? Uvažoval som aj s utesnením spojov EPS napr. lepením?