Stebielko
13.02.10,17:35
Ahojte. Stáva sa aj vám, že pri pečení kysnutého pudingového koláča sa vám praskne a puding vytečie? Mne sa to stáva skoro vždy. Neviete mi poradiť, čo môžem robiť zle?
osky
13.02.10,17:47
asi mas riedky puding.
ja som to robila volakedy prvy raz,celkom od oka a nic sa mi nestalo.ved ten puding v rure praveze este stuhne-nemozne aby ti vytiekol.ale uz ked ho natieras musi byt dobre husty,nesmie sa rozlievat.na pol litra mlieka minimalne 1 vrecko pudingu,ale ja zvyknem dat este aspon 1 PL kopcovitu solamilu alebo maizeny k tomu.
a cesto nesmie byt suche,ked uz mas na plechu nakysnute strudle,popotieraj ich poriadne olejom .
mozno by pomohlo aj vajce do pudingu,ale to som neskusala.
Stebielko
13.02.10,20:03
Ďakujem za radu. Zajtra ho idem piecť, skúsim urobiť puding z pol litra mlieka a dvoch pudingov. Potom dám vedieť, ako som dopadla...
alabut
15.02.10,09:50
Aky je cely recept?
alla66
15.02.10,17:32
alabut
18.02.10,12:27
Do strudloveho cesta ste to zabalit neskusali?
miramax1
18.02.10,13:55
Do strudloveho cesta ste to zabalit neskusali?
Lepšie sú v " neštrúdľovom" ceste.
osky
18.02.10,21:43
Ďakujem za radu. Zajtra ho idem piecť, skúsim urobiť puding z pol litra mlieka a dvoch pudingov. Potom dám vedieť, ako som dopadla...

no co sa stalo,kde si?daj vediet ako si pochodila. podarila sa ti,ci nie?
erzet
19.02.10,07:03
no co sa stalo,kde si?daj vediet ako si pochodila. podarila sa ti,ci nie?
nezostalo niečo?
janaGT
19.02.10,08:09
ja som prikladala obrázok "pudingoša" v tejto téme, príspevok 2180


http://www.porada.sk/t113919-p218-co-dnes-na-obed.html
Stebielko
20.02.10,19:31
Ahoj. Až dnes sa mi sem podarilo dostať. Koláč sa vydaril, vôbec sa nepopraskal. Vďaka za radu...
osky
20.02.10,20:01
Ahoj. Až dnes sa mi sem podarilo dostať. Koláč sa vydaril, vôbec sa nepopraskal. Vďaka za radu...

super,som rada.
sybila3
25.02.10,12:19
ja robím tento, je úplne suprový, nemám rada mokré koláče ale tento je super, len sa zapráši.
http://www.mimibazar.sk/recept.php?id=2971
osky
01.03.10,11:44
dnes som upiekla ten pudingos.
recept som si upravila a piekla som len z polovicnej davky-sneh len z jedneho vajicka ,ale musela som pocas miesenia pridat muku,lebo cesto dost lepilo.kedze drozdie som mala zamrznute,radsej som si urobila kvasok-pre istotu.
nezapletala som po dvoch,lebo som mala len tri strudle-upiekli sa dve pekne velke a jedna mensia.hoci z polovicnej davky,veru je ich neurekom.
chutia naozaj skvelo.jedna hned poputuje k svagrovcom.
aj ked trosicku pukli,plnka nevytiekla a cesto sa mi ozaj paci.
tak dik za recept.:)
wegamizi
16.05.10,20:13
Pudingovy kolac aky mi pecieme. Nedokazeme sa ho dojest, je bezkonkurencny
http://www.dobre-recepty.sk/detail/4711-pudingovy-kolac-s-kyslou-smotanou/
ubka
16.05.10,21:13
Ahojte. Stáva sa aj vám, že pri pečení kysnutého pudingového koláča sa vám praskne a puding vytečie? Mne sa to stáva skoro vždy. Neviete mi poradiť, čo môžem robiť zle?
Koláč môže popraskať preto, že je veľa plnky, alebo je prekysnutý. Pred pečením je dobré popichať ho špajlou.
Nemal by sa piesť na vyššej teplote ako 175 st.C.
po upečení každého kysnutého koláča položím naň mokrú utierku..ľahšie sa krája, nepraska.