Erika686
15.02.10,07:43
Zacali sme stavat, mame zaklady, no chceli by sme dat inu strechu ako mame v projekte. Naprojektovanu mame taku typicku pre bungalovy (neviem ako sa vola) a chceme dat obycajnu sedlovu (A-ckovu). Kam by sme mali nahlasit zmenu, alebo ako to celkovo prebieha, kolko sa za to plati...a tak
Navedte ma, prosim trocha. Dakujem.

A este treba hlasit aj zmenu vnutornej priecky? Mame tak dosikma a chceme prave rohy, ziadne sikminy. Nie je to nosna priecka.
chandler
15.02.10,06:52
ta zmena strechy je dost podstatna zmena takze musite mat zmeneny projekt aj statiku. a potom aj ohlasit tu zmenu a urad.
220870
15.02.10,09:55
Priečku nemusíte nahlasovať.Strechu na bungalowe budete na A-čkovu ťažko prerábať .Pri niektorých typoch bungalow je to o držku.A finančne dosť náročné.
Erika686
15.02.10,11:11
Preco by sa tazko prerabala?, ona este nieje urobena...to bude tak v lete, preto sa uz teraz informujem, ze co a ako.
Vlastne mne sa paci tak ako to je naprojektovane, ale manzel sa nejak rozhodol, ze bude to aj lacnejsie, ze potom by bol velky odpad z rezania plechov...chceme dat plechovu.
Tak koli tomu...uz som si nasla aj na nete poplatky a znova projekt...tak ho to asi prejde...
220870
15.02.10,12:03
Môžete napísať tip bungalowu idete stavať,budem múdrejší.
Erika686
15.02.10,13:02
Nie je to katalogovy typ. Navrhli sme si ho sami ;) Rozmer 9,7x14, vid priloha.
220870
15.02.10,13:07
Na tento tip domu sa dá bez väčších problémov postaviť sedlová strecha.Treba aby to statik a projektant prerobili.
Palusko.sk
15.02.10,13:08
Na tom rezani plechov prerobite tak 100-150 eur, ak chcete tak radikalne zmenit strechu musiet to dat nanovo prepocitat statikovi, prerobit architektovi, poziadat o zmenu na stavebnom urade... co realne vyjde tak na 600-800e, zalezi akeho loajalneho mate statika a architekta. Priecky si mozete menit ako chcete ak niesu nosne.
mendo933
15.02.10,15:10
pri skrydli by som nepovedal ani pol slova, tam na naroziach je riadne odpadu + drahe doplnky, ale u plechu....Jedine co sa mi paci na bungalovoch je ta strecha. Ked Ackovu to ste mohlirovno podkrovny postavit a este by ste viac usetrili
chandler
15.02.10,15:29
Preco by sa tazko prerabala?, ona este nieje urobena...to bude tak v lete, preto sa uz teraz informujem, ze co a ako.
Vlastne mne sa paci tak ako to je naprojektovane, ale manzel sa nejak rozhodol, ze bude to aj lacnejsie, ze potom by bol velky odpad z rezania plechov...chceme dat plechovu.
Tak koli tomu...uz som si nasla aj na nete poplatky a znova projekt...tak ho to asi prejde...

strecha suvisi s celym nosnym systemom domu, niekedy je to lahko zmenit, niekedy nie, ak mate individualny projekt tak sa spytajte svojho statika ci vobec ma nad tym zmysel uvazovat.