stalk
16.02.10,12:43
Dobry den. Chcem do kupelne nalepit zrkadlo rozmerov 65x55cm na hladke obklady, az na to, ze akurat do stredu zrkadla pripadne okrasny obklad, ktory ma asi 0,8mm vycnelok-taka okrasna 3D kvetinka. Je tam mozne pouzit obojstrannu pasku na lepenie zrkadla, ked ona ma 1mm hrubku?Bude to vobec drzat? Co by ste odporucili, ako to tam nalepit?
Dakujem.
andiablo
16.02.10,16:45
Nazdar
No len nelep zrkadlo obyčajným silikónom. U svokrovcov to spravili a dnes po piatich rokoch od nalepenia je pekne vidno kade presne dali silikón (taký pekný had). Silikón zreagoval s náterom na zrkadle.
stalk
17.02.10,06:09
Mate niekto skusenosti s pouzitim lepidla Mamut Glue od Den Braven? Ked sa nahodou zrkadlo rozbije, je mozne toto lepidlo odstranit z obkladov?
Chobot
17.02.10,09:08
Dobry den. Chcem do kupelne nalepit zrkadlo rozmerov 65x55cm na hladke obklady, az na to, ze akurat do stredu zrkadla pripadne okrasny obklad, ktory ma asi 0,8mm vycnelok-taka okrasna 3D kvetinka. Je tam mozne pouzit obojstrannu pasku na lepenie zrkadla, ked ona ma 1mm hrubku?Bude to vobec drzat? Co by ste odporucili, ako to tam nalepit?
Dakujem.

Choď do sklenárstva a tam majú lepidlá na zrkadlá. Ja som si dal do kúpeľne vyrezať zrkadlo na mieru s fazetou a k tomu mi dali lepidlo v tube (vyzerá ako tuba na silikónové lepidlo, ale silikónové to nebolo, už si nepamätám jeho názov), čím som to zrkadlo nalepil priamo na stenu a obložil obkladmi. To lepidlo by chytilo aj na kachličky, len budeš musieť dať takú vrstvu, aby bola hrubšia ako ten vzor. Aj tak by som ale doporučoval odstrániť tú vyčnievajúcu kachličku, v budúcnosti to môžeš oľutovať, že si ju tam nechala. Stačí, ak sa oprieš o zrkadlo vedľa toho výčnelku a ten zabezpečí, že zrkadlo ti presne nad tým výčnelkom praskne.
Laco-monter
17.02.10,09:23
Choď do sklenárstva a tam majú lepidlá na zrkadlá. Ja som si dal do kúpeľne vyrezať zrkadlo na mieru s fazetou a k tomu mi dali lepidlo v tube (vyzerá ako tuba na silikónové lepidlo, ale silikónové to nebolo, už si nepamätám jeho názov), čím som to zrkadlo nalepil priamo na stenu a obložil obkladmi. To lepidlo by chytilo aj na kachličky, len budeš musieť dať takú vrstvu, aby bola hrubšia ako ten vzor. Aj tak by som ale doporučoval odstrániť tú vyčnievajúcu kachličku, v budúcnosti to môžeš oľutovať, že si ju tam nechala. Stačí, ak sa oprieš o zrkadlo vedľa toho výčnelku a ten zabezpečí, že zrkadlo ti presne nad tým výčnelkom praskne.

Chobot vynimočne s Tebou suhlasím,
stalk
17.02.10,09:59
okolo kvetinky este natlasim silikon a bude to ok
Chobot
17.02.10,10:33
Chobot vynimočne s Tebou suhlasím,

a ako poriešiš tému vysušovanie muriva ??

Bil si sa ako LEV za to aby si mohol vymazávať príspevky kde je tel.číslo

A teraz to necháš len tak ???

Kde je tu číslo?.... hneď ho vymažem.....:cool:
220870
17.02.10,10:39
Takmer vo všetkých predajniach kde predávajú silikónové tmely predávajú aj lepidlá na zrkadlá .Treba si pýtať.
Chobot
17.02.10,11:06
okolo kvetinky este natlasim silikon a bude to ok

No ako chceš, ale nerobil by som to. Ak niekedy zatlačí na kraj zrkadla, tak to pnutie okolo tej vyvýšeniny bude obrovské. Riziko prasknutia je veľké.

Ale ako myslíš...
stalk
17.02.10,11:27
Vsak ked dam lepidlo na zrkadla na 4 body a zvysok troska natriem silikonoom, tak tam nebude sanca aby to prasklo, ten silikon bude tu priehlbinu drzat
Chobot
17.02.10,11:34
Vsak ked dam lepidlo na zrkadla na 4 body a zvysok troska natriem silikonoom, tak tam nebude sanca aby to prasklo, ten silikon bude tu priehlbinu drzat

4 body je málo. čím väčšia plocha zrkadla je prilepená, tým menšie riziko prasknutia pri náhodnom zaťažení nepodlepenej časti.
bodliak
17.02.10,11:44
10 rokov mam prilepene zrkadlo na podklade s vacsimi rozdielmi ako 2 mm.
Silikon mi dali do velkej striekacky (100ml) u sklenara, ak chces, da sa to kupit (ale nie obyc, musi byt na zrkadla).
Rohy, potom stred a sachovnicovo asi na 10x10 body velkosti starej 10-koruny v hrubke asi 4 mm, had po celej ploche, kym som striekacku nevyprazdnil.
Drzi, nic nevyzralo - hada nevidno.
Myslim, ze ho skor rozbijem, ako odpadne.
stalk
17.02.10,12:10
Co je to za silikon, vies mi zistit nazov?V Bratislave tusim sklarstvo ani neexistuje.
stalk
17.02.10,12:11
Navyse ja to idem lepit lepidlom mamut glue, tazke 1cm2 udrzi 22kg
Cize stacia mi 4 malicke body
bodliak
17.02.10,13:47
Neviem ako Mamut Glue, pevnost nie je vsetko.
Dolezite je, aby vam lepidlo nevyzdralo tu zadnu ochrannu vrstvu a potom aj to "leskle". V najhorsom pripade vam potom zostane "cire sklo "vsade, kde bol lep.

Meno si fakt nepamatam, to bolo niekedy v roku 1999.

Ak nie u sklenara, urcite to maju v obchodoch typu baumin a hrochbach, aby som nerobil reklamu :-)
Chobot
17.02.10,14:30
Co je to za silikon, vies mi zistit nazov?V Bratislave tusim sklarstvo ani neexistuje.

Stačí dať do Gúúglu "lepidlo na zrkadlá" a vyhodí ti kopec odkazov:


http://www.soudal.cz/sk/product-detail.php?evc=1317800

http://www.topcolor.sk/index.php?a=detail&d=188

http://www.klikon.sk/stavebna-chemia/specialne-tmely-a-lepidla/siga-pro-lepidlo-na-zrkadla
aviator
20.02.10,11:38
Dostať kúpiť na to určené lepidlo na zrkadlá.
TomasHo
26.05.10,22:01
Co je to za silikon, vies mi zistit nazov?V Bratislave tusim sklarstvo ani neexistuje.

No ja myslim, ze ich je dost. Ked som pred par rokmi riesil zrkadla, vyrezali aj nalepili mi ich chlapi zo Zilinskej. Prizvukovali mi, aby som ich nelepil ani nesparoval obycajnym silikonom, ktory rozoziera kovovy odrazivy povlak na zadnej strane.

Inac dostanes taketo silikony napriklad vo farbach-lakoch na Svatoplukovej (vo dvore hned pri Zahranickej).

A tu kvetinku by som spod zrkadla urcite odbrusil.
Ferdosondo
27.05.10,18:24
Neutrálny silikón.