jozefszabovt
16.02.10,18:42
Dobry den..citam tu prispevky..ale su starsie..vie mi tu prosim niekto poradit?potreboval by som vediet podla tych najnovsich predpisov..to som nikde nenasiel..ze do kolko m2 sa da urobit vynatie ornej pody na stavebny pozemok ZADARMO..a kde to ist vybavit?prosim..poradte..dakujem za kazdu odpoved..
Palusko.sk
17.02.10,09:32
Vybavuje sa to urcite na okresnom pozemkovom urade ale tu legislativu neovladam, treba sa tam spytat. Aj tak od nich budete potrebovat vyjadrenie ako prilohu k stavebnemu povoleniu takze tam budete musiet ist. Mimochodom pozemok sa na stavebny preklasifikuje v momente vydania pravoplatneho stavebneho povolenia takze mozno nic menit nemusite len ziskat to vyjadrenie a vynatok z podneho fondu, v pripade ze mate zlucene stavebne a uzemne konanie (odporucam, ale vo vynimocnych pripadoch sa neda)
mendo933
17.02.10,09:46
Nepises ci sa jedna o extravilan alebo intravilan.
Ja som teraz vynimal z extravilanu tak ti napisem co som potreboval a ako to prebiehalo.
riesi to obvodny pozemkovy urad, ak sa jedna o RD.
prilohy:
1. LV overený
2. GP- 2x overeny ( v pripade ak si riesil oddelenie zastavaneho miesta GP)
3. Projekt RD
4.kopia katastralnej mapy-overena
5.Bilancia skryvky humusoveho horizontu- tlacivo ti daju na pozemkovom
6.Potvrdenie o BPEJ- kataster (podla toho kodu sa zisti aku mas pôdu, od 1-4 platis, od 5-....neplatis, to by som si zistil ako prve, v pripade vysokej bonity sa da poziadat o rebonitaciu, to trva cca. 3 mesiace)
7.potvrdenie stavebneho uradu o zluceni uzemneho a stavebneho konania alebo pravoplatne uzemne rozhodnutie- vydaju ti na stavebnom urade (obci) , potreboval som projekt
8.Vyjadrenie obce k stavebnemu zameru- malo by to obsahovat aj ze v danej lokalite je pravoplatny uzemny plan...
9.Poplatok 33 euri- prilozit nelepit

V pripade otazok kludne sa pitaj, teraz som to riesil tak to mam este v pamati.

Príjemnu zabavu, mna tato sranda stala 1/2 roka cakania a rok zivota z tych nervou, ty to budes mat snad jednoduchsie
ptrokan
24.02.10,09:19
Dobrý deň,
1. Vyňatie realizuje Obvodný pozemkový úrad
2. v intraviláne obce do 500 m štvorcových doložiť
- situáciu z projektovej dokumentácie
- list vlastníctva
- originál kópie katastrálnej mapy
- kolok v hodnote 3,-E

3. v extraviláne obce do 500 m štvorcových treba doložiť
- projektovú dokumentáciu
- súhlas krajského pozemkového úradu
- bilanciu skrývky humusového horizontu
-originál kópie katastrálnej mapy
- list vlastníctva originál
- 2x geometrický plán originál
- potvrdenie o BPEJ
- vyjadrenie účastníkov konania
- vyjadrenie obce a iných dotknutých orgánom štátnej správy a samosprávy
- právoplatné územné rozhodnutie
- oznámenie o zlúčení územného konania so stavebným konaním
- kolok v hodnote 33,-E priložiť - nelepiť

Pre bližšie informácie treba kontaktovať príslušný Obvodný pozemkový úrad
jezo421
09.03.10,07:16
Vie mi niekto povedat ci je to, ze pozemok je v extravilane dovodom, aby sa nedalo zlucit uzemne a stavebne konanie? Pozemok je v susedstve domov a je zahrnuty v uzemnom plane obce pre ibv.
jar88
09.03.10,10:41
Nepises ci sa jedna o extravilan alebo intravilan.
Ja som teraz vynimal z extravilanu tak ti napisem co som potreboval a ako to prebiehalo.
riesi to obvodny pozemkovy urad, ak sa jedna o RD.
prilohy:
1. LV overený
2. GP- 2x overeny ( v pripade ak si riesil oddelenie zastavaneho miesta GP)
3. Projekt RD
4.kopia katastralnej mapy-overena
5.Bilancia skryvky humusoveho horizontu- tlacivo ti daju na pozemkovom
6.Potvrdenie o BPEJ- kataster (podla toho kodu sa zisti aku mas pôdu, od 1-4 platis, od 5-....neplatis, to by som si zistil ako prve, v pripade vysokej bonity sa da poziadat o rebonitaciu, to trva cca. 3 mesiace)
7.potvrdenie stavebneho uradu o zluceni uzemneho a stavebneho konania alebo pravoplatne uzemne rozhodnutie- vydaju ti na stavebnom urade (obci) , potreboval som projekt
8.Vyjadrenie obce k stavebnemu zameru- malo by to obsahovat aj ze v danej lokalite je pravoplatny uzemny plan...
9.Poplatok 33 euri- prilozit nelepit

V pripade otazok kludne sa pitaj, teraz som to riesil tak to mam este v pamati.

Príjemnu zabavu, mna tato sranda stala 1/2 roka cakania a rok zivota z tych nervou, ty to budes mat snad jednoduchsie

mondeo933, neporadil by si nám tu na porade, komu koľko treba dať do vrecka, aby sa to vôbec podarilo? Vraj sa na roli stavať nesmie.

Koľko treba, alebo netreba známostí? Lebo veľa ľudí si myslí, že to môžu len vyvolení. Bez úplatkov a známostí to nebude nikdy stavebné.
mendo933
09.03.10,12:58
heh, vidim ze si v podobnej situacii ako ja pred 1/2rokom, kedy to vizeralo kadeako.
Ja stavam v extravilane , kde pozemok bol sucastou neakeho hospodarskeho blokoveho honu , nieco taketo mi furt splietal na pozemkovom. Starosta mi furt tvrdil ze je to v uzemnom plane obce (neskor som sa dozvedel ze je to len planovane) Bola tam dokonca bonita 2.Po rebonitacii to bola 6ka. Mali sme aj pojednavanie s prieskumnym konanim. Nam trocha pomohlo ze z drustva, ktore bolo doteraz uzivatelom pôdy nam napisal ze pôda nieje vyuzivana na polnohospodarske ucely, kvoli zaplavovaniu ( to zaplavovanie je na konci pozemku, pod domom nic) pri obhliadke dosli k podobnym zaverom, tak nam to nakoniec vynali. Aky by sa toto napodarilo tak ma slahne lebo 3500€ je uz zasipane v zemi v podobe IS. Je do na dlhe lakte, zaklad je aby bol UZEMNY PLAN potom sa to da neako dokopat

btw: mondeo niesom, ale aspon som sa zasmial :D
btw 2: niesom ani vyvoleny co sa vybavovania tyka, platili sme len kolky, rebonitaciu a tohtorocna hruska pre starostu je este v sekretari :)
jar88
09.03.10,13:14
heh, vidim ze si v podobnej situacii ako ja pred 1/2rokom, kedy to vizeralo kadeako.
Ja stavam v extravilane , kde pozemok bol sucastou neakeho hospodarskeho blokoveho honu , nieco taketo mi furt splietal na pozemkovom. Starosta mi furt tvrdil ze je to v uzemnom plane obce (neskor som sa dozvedel ze je to len planovane) Bola tam dokonca bonita 2.Po rebonitacii to bola 6ka. Mali sme aj pojednavanie s prieskumnym konanim. Nam trocha pomohlo ze z drustva, ktore bolo doteraz uzivatelom pôdy nam napisal ze pôda nieje vyuzivana na polnohospodarske ucely, kvoli zaplavovaniu ( to zaplavovanie je na konci pozemku, pod domom nic) pri obhliadke dosli k podobnym zaverom, tak nam to nakoniec vynali. Aky by sa toto napodarilo tak ma slahne lebo 3500€ je uz zasipane v zemi v podobe IS. Je do na dlhe lakte, zaklad je aby bol UZEMNY PLAN potom sa to da neako dokopat

btw: mondeo niesom, ale aspon som sa zasmial :D
btw 2: niesom ani vyvoleny co sa vybavovania tyka, platili sme len kolky, rebonitaciu a tohtorocna hruska pre starostu je este v sekretari :)

Som rád, že to berieš takto s nadhľadom a humorom.
Mne išlo hlavne o to, aby si tunajším potvrdil, že sa dá aj obyčajným ľuďom stavať v extraviláne. Že nemusia za každú cenu platiť za stavebný pozemok 80 € krát 800 m2, čo je 64.000 € (na staré 1.928.000), lebo jedna pani povedala.
Málo ľudí si uvedomuje vlastné možnosti a tak platia.
mendo933
09.03.10,15:12
Dat sa da, len zalezi od vela okolnosti. Ta tie nervy to stalo. Mame pozemok 1750m2, 6km od Trencina za cenu 1000€ (IS,GP a komlet vybavovacky).Takze nieje o com. Kupovat za trhovu cenu tak nehrozi stavat
radek666
09.03.10,18:25
Dat sa da, len zalezi od vela okolnosti. Ta tie nervy to stalo. Mame pozemok 1750m2, 6km od Trencina za cenu 1000€ (IS,GP a komlet vybavovacky).Takze nieje o com. Kupovat za trhovu cenu tak nehrozi stavat

vyššie si písal že 3500EUR tak kolko teda
mendo933
10.03.10,05:30
vyššie si písal že 3500EUR tak kolko teda to by som platil po oddeleni GP na 248m2 a pôvodnej bonite pôdy. Ale to je jedno furt su to drobne oproti tym dnesnym nehoraznym cenam za pozemky