deane7
17.02.10,07:25
Nazdar poraďáci,
Mohli by ste hodiť nejaký dobrý recept na prívarok? Nejaký šošovicový? My to nejeme ale má prísť návšteva a oni to majú radi, si ho želali.
Dík, spolieham na Vás. :D
janka67
17.02.10,07:17
alabut
17.02.10,12:59
Kelovy privarok s fazulou a cervenymi rezancami
http://www.porada.sk/picture.php?albumid=492&pictureid=6888
Laco-monter
17.02.10,13:06
MŇAM , ten kelový prívarok by mohol byť celkom dobrý....

ešte tam chýba bravčové pečené a vtedy by to bolo O.K.
deane7
17.02.10,16:15
Ako som už napísal má to byť pre návštevu, no ak bude dobrý dám si aj ja.:)
alabut
18.02.10,06:59
Ten privarok je vyborny sam o sebe, netreba k nemu prilohy v podobe masa a podobnych pozivatin :-)
alabut
18.02.10,07:15
Namocime a uvarime fazulu s udenymi kozami, ktore zavadzaju v chladnicke. Do druheho hrnca dame na kocky nakrajanu udenu slaninu, nakrajany cesnek pre potesenie nosa kuchara. Ak je slanina uprazena, pridame nakrajany kel, trochu oprazime, udusime do makka. Stvrtinu kelu, fazule a bravcove koze rozmixujeme na kasu. Do kelu pridame paradajkovy pretlak, povarime a vsypeme fazulu, mix, masovy bujon, vegetu a vodu podla potreby. Ked zmes zovrie vhodime nejake siroke rezance, ja som si urobil na tento ucel kecupove. Pomalym varom rezance uvarime do zmaknutia a dochutime rozpucenym cesnekom, feferonkami v soli a mrazenou vnatou zeleru. Podavame s domacim chlebom, jedlo je velmi syte.
deane7
18.02.10,13:36
No keď píšeš bez mäkčeňov je to sranda. Spočiatku než som pochopil som myslel že si ideš so mňa robiť srandu, najskôr ma napadlo že ak kozy visia tak ich uvaríme.
Bývalý vedúci sa volal Koža a keď ho jedna pani čo ho dovtedy poznala len cez maily oslovila "Dobrý deň, pán Koza" bola aspoň sranda.
DanielaSL
18.02.10,13:48
Tak toto síce nie je prívarok ,ale robím to aj ako prílohu ku mäsu a zemiakom, alebo len čiste ku zemiakom, ale dá sa zjesť aj s chlebom.

Fazuľové lusky s červenou paprikou.

Na masti alebo oleji speníme veľkú cibuľu nadrobno nakrájanú, potom na ňu prihodíme čerstvé alebo mrazené fazuľkové lusky, osolíme, okoreníme a opaprikujeme červenou mletou paprikou..ale tej treba dať hodne, nestačí len poprášiť. Ale zase pozor...nie veľmi veľa, aby to nebolo horké. Podlejeme trochou vody a dusíme, kým sa voda neodparí a lusky nezmäknú. Potom polejeme citrónovou šťavou, aby mali príjemnú , nie prekyslenú chuť, pomiešame a môžeme podávať .
LauraL
24.02.10,09:29
Nemozem si pomoct, som z Moravy a uz iba zo slova privarok mi prichadza zle :( Mozno je to tym, ze moj prvy (zemiakovy) privarok som zjedla v nedobrej restike v BA. U nas je to jednoducho "cocka na kyselo", "fazole", dusena kapusta, dusene zeli (zemiakove "to" nevarime vobec). Ale jedlo na obrazku hore nevyzera vobec zle a kebyze to uvarim a nebudem volat privarok, aj si dam povedat ;)
trisestri
24.02.10,12:31
wegamizi
04.03.10,19:42
Namocime a uvarime fazulu s udenymi kozami,
mimotemyvelmi ma to uprimne pobavilo, lebo aj ja pisem bez diakritiky. Toto sa ale fakt podarilo, mnam;)