bea
15.04.10,14:50
Na úvodnej stránke drsr sa objavili nové informácie:

Postup používateľov pre využívanie autorizovaných služieb:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/postaes15042010.pdf

a

Informácia pre používateľov k elektronickému podávaniu daňových dokumentov :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/upozorn15042010.pdf
grammatika
15.04.10,12:56
Na úvodnej stránke drsr sa objavili nové informácie:

Postup používateľov pre využívanie autorizovaných služieb:

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/postaes15042010.pdf

a

Informácia pre používateľov k elektronickému podávaniu daňových dokumentov :

http://www.drsr.sk/drsr/slovak/uvitanie/aktuality/data/upozorn15042010.pdf
waw čítajú poradu? ;)
veraa
15.04.10,13:48
áno problém je s 32-bitovým operačným systémom - pre tento systém bol vytvorený soft. teraz zistili, že ľudia používajú aj 64- bitový operačný systém. ja som sa trápila s podaním SV od 18.3.2010 a podarilo sa mi ho podať včera t.j. 14.4.2010 po nekonečnej komunikácii s technikmi na drsr a počítačovými expertami zo súkromných firiem, ktorý môj pc kontrolovali a hladali chybu. nakoniec mi včera z drsr poslali súbor pre 64- bitové systémy, to som si stiahla a SV som v pohode odoslala. súbor som dostala priamo z drsr ale neviem, či ho dali aj na stránku, lebo nič také som tam nevidela. odporúčam volať drsr a spýtať sa na to. mne celý čas vypisovalo chybu object3blabla alebo čakajte prosím. najprv mi technici tvrdili že je preťažený server alebo že som cvok a neviem si stiahnuť súbory podľa ich návodu. nakoniec som to riešila formou telefonátu na riaditeľstvo drsr a čuduj sa svete, ľady sa pohli. prajem všetkým veľa trpezlivosti.
cathyc
15.04.10,13:56
áno problém je s 32-bitovým operačným systémom - pre tento systém bol vytvorený soft. teraz zistili, že ľudia používajú aj 64- bitový operačný systém. ja som sa trápila s podaním SV od 18.3.2010 a podarilo sa mi ho podať včera t.j. 14.4.2010 po nekonečnej komunikácii s technikmi na drsr a počítačovými expertami zo súkromných firiem, ktorý môj pc kontrolovali a hladali chybu. nakoniec mi včera z drsr poslali súbor pre 64- bitové systémy, to som si stiahla a SV som v pohode odoslala. súbor som dostala priamo z drsr ale neviem, či ho dali aj na stránku, lebo nič také som tam nevidela. odporúčam volať drsr a spýtať sa na to. mne celý čas vypisovalo chybu object3blabla alebo čakajte prosím. najprv mi technici tvrdili že je preťažený server alebo že som cvok a neviem si stiahnuť súbory podľa ich návodu. nakoniec som to riešila formou telefonátu na riaditeľstvo drsr a čuduj sa svete, ľady sa pohli. prajem všetkým veľa trpezlivosti.
nemôžeš to sem prilepiť? Ja mám oba compy 64 bitové
domenico.office
15.04.10,14:43
Prepáč, že ťa stále otravujem s tou istou otázkou, len by som potrebovala vedieť či budem schopná z jedného compu posielať dvom klientom SV, keď si to vybavovali sami. Písal si mi pred tým, že som si to mala vybaviť sama, ale nestalo sa takže ako ďalej? Mám zajtra utekať na DU , čo sa mi zdá, že už nestihnem vybaviť, alebo existuje iná možnosť?
Ďakujem

Už som na to odpovedal, že z jedného kompu sa dá poslať aj za viacerých klientov SV. Neviem, či máš dve ID, alebo jedno ID a daňovníkov vo svojom PC, ide to aj prvom, aj v druhom prípade. My sme to riešili, ako už bolo veľa krát napísané: Máme jedno ID a na základe plnej moci v jednom konte viacero daňovníkov. Skús popísať bližšie, či máš dve ID....?
katesocka
15.04.10,14:44
A kde máš ten súbor uložený? Možno nevie nájsť tú cestu - keď si ho sťahuješ, ulož si do nejakého adresára a až tam rozbaľ a potom inštaluj

všetko mám uložené v jednom adresári... takže nerozumiem... nevadí, zatial to budem robiť na druhom počítači a ptm keď príde technik počítačový tak sa ho na to spýtam
domenico.office
15.04.10,14:45
Skúšala, niekoľkokrát, podľa mňa nevytvorí ďalší certifikát na jednom PC v tomto prípade. Ja to asi musím poslať z druhého PC a ten potom používať, ak sa mi nechce ísť na daňák.

V predchádzajúcej odpovedi na str.21 som písal, že netreba žiadny druhý certifikát.
katesocka
15.04.10,14:58
tak fajn, ide mi to aj na priatelovom notebooku všetko... takže tam bude chyba v nastavení compu v robote... nechám to radšej ptm na technika...
cathyc
15.04.10,15:00
V predchádzajúcej odpovedi na str.21 som písal, že netreba žiadny druhý certifikát.
Jedna klientka mi už dala svoje ID a heslo a dočítala som sa, že to má s ZEP. Tá druhá to už urgovala na našom DU a vraj to reklamovali, že to ID musia poslať z BA. Takže to druhé ID zatiaľ nemám, ale dúfam, že príde načas. Neviem čo je to za systém, lebo klientka z Ba dostala ID na počkanie a tá z NZ čaká už dva týždne. Okrem toho som zistila, že oba compy mám 64 bitové a vraj to bude problém.
domenico.office
15.04.10,15:02
tak fajn, ide mi to aj na priatelovom notebooku všetko... takže tam bude chyba v nastavení compu v robote... nechám to radšej ptm na technika...

Tá chybová hláška môže byť spôsobená zakázaním prepisovania registrov užívateľom, spoj sa s technikom, aby to odblokoval.
domenico.office
15.04.10,15:03
Jedna klientka mi už dala svoje ID a heslo a dočítala som sa, že to má s ZEP. Tá druhá to už urgovala na našom DU a vraj to reklamovali, že to ID musia poslať z BA. Takže to druhé ID zatiaľ nemám, ale dúfam, že príde načas. Neviem čo je to za systém, lebo klientka z Ba dostala ID na počkanie a tá z NZ čaká už dva týždne. Okrem toho som zistila, že oba compy mám 64 bitové a vraj to bude problém.

Držím palce, aby to rýchlo poslali. Ak so ZEP, nech si vybaví ZEP, pretože neviem, či jej stihnú prerobiť konto na "bez ZEP"
cathyc
15.04.10,15:06
Držím palce, aby to rýchlo poslali. Ak so ZEP, nech si vybaví ZEP, pretože neviem, či jej stihnú prerobiť konto na "bez ZEP"
a to ako sa vybavuje ZEP? Nechápem hlavne prečo jej to urobili takto. Ja som sa jej na to pýtala prečo to má so ZEP a ona sa ma pýta a to je čo preboha to ZEP? Takže ako k tomu dospeli, že ona chce máť so ZEP?
domenico.office
15.04.10,15:09
Jedna klientka mi už dala svoje ID a heslo a dočítala som sa, že to má s ZEP. Tá druhá to už urgovala na našom DU a vraj to reklamovali, že to ID musia poslať z BA. Takže to druhé ID zatiaľ nemám, ale dúfam, že príde načas. Neviem čo je to za systém, lebo klientka z Ba dostala ID na počkanie a tá z NZ čaká už dva týždne. Okrem toho som zistila, že oba compy mám 64 bitové a vraj to bude problém.

Takže treba 64 - bit podpisovú politiku.
kamila60
15.04.10,15:11
domenico.office....VEĽKÁ VĎAKA... pomocou tvojich príspevkov som to konečne po troch dlhých dňoch zvládla aj ja...
domenico.office
15.04.10,15:11
a to ako sa vybavuje ZEP? Nechápem hlavne prečo jej to urobili takto. Ja som sa jej na to pýtala prečo to má so ZEP a ona sa ma pýta a to je čo preboha to ZEP? Takže ako k tomu dospeli, že ona chce máť so ZEP?

To neviem, ale viem, ako všetko spojité s DRSR je nedopracované, neinformované... Mám rôzne skúsenosti. ZEP sa vybavuje prostredníctvom registračnej autority. Sú aj mobilné, ktoré vedia všetko nainštalovať, sú aj také, že si vybavíš ZEP a doma zase matura nad ovládačmi.....
cathyc
15.04.10,15:24
To neviem, ale viem, ako všetko spojité s DRSR je nedopracované, neinformované... Mám rôzne skúsenosti. ZEP sa vybavuje prostredníctvom registračnej autority. Sú aj mobilné, ktoré vedia všetko nainštalovať, sú aj také, že si vybavíš ZEP a doma zase matura nad ovládačmi.....
Takže to vyzerá ako akt pomsty :D:D:D. V žiadosti nebolo spomenuté, že by mali ZEP a keď tam moja klientka prišla registrátorka bola nesmierne podráždená, že toho má veľa...v rade boli dvaja ľudia. Evidentne asi nevie čo je to veľa práce. Takže nás zajtra čakajú tortúry so ZEP. Vedel by si mi ešte poradiť nejakú mobilnú autoritu?
Gabca
15.04.10,15:24
Aj ja som dnes cely den bojovala s instalaciou a naslednym zaslanim suhrnneho vykazu. Musim povedat, ze som uplny laik, co sa tyka PC, ale vsetko som to nakoniec zvladla na zaklade popisu postupu instalacie na stranke DRSR, i ked mi to trvalo dlho, viac krat som sa musela k niektorym bodom vratit, ale teraz to funguje a aj podanie prebehlo za par sekund. Doporucujem pozorne si prestudovat Pouzivatelsku prirucku a krok za krokom podla nej postupovat, ja som tiez obcas nieco len tak preletela a potom som sa k tomu musela vratit. Drzim palce vsetkym, ktorych to este caka, ked som to zvladla ja, tak to zvladne kazdy ;)
domenico.office
15.04.10,15:25
Kuk sem: http://www.disig.sk/index.php?id=120, skús povolať, dohodnúť.....
grammatika
15.04.10,15:29
Poraďáci, krycie listy treba podať do 5 pracovných dní, tz., že ak som podala SV v pondelok, tak stačí do pondelka podať poštou? alebo to musí v piatok odísť...viem, smiešna otázka, ale nejako neviem odkedy plynie 5 dňová pracovná lehota :)
Gabca
15.04.10,15:33
Tak to by zaujimalo aj mna, ale urcite by som to na tvojom mieste poslala v piatok. Uz len kvoli tomu aby som nemusela byt cely vikend v strese, ci som nepresvihla termin.
grammatika
15.04.10,15:34
Tak to by zaujimalo aj mna, ale urcite by som to na tvojom mieste poslala v piatok. Uz len kvoli tomu aby som nemusela byt cely vikend v strese, ci som nepresvihla termin.
No, lem musí to podpísať daňovník a to nie som ;)
Blankake
15.04.10,15:35
Poraďáci, krycie listy treba podať do 5 pracovných dní, tz., že ak som podala SV v pondelok, tak stačí do pondelka podať poštou? alebo to musí v piatok odísť...viem, smiešna otázka, ale nejako neviem odkedy plynie 5 dňová pracovná lehota :)
Do 5 pracovných dní od dátumu podania SV elektronicky.

Pozri dohodu o doručovaní písomností, bod 4.6.
grammatika
15.04.10,15:36
Do 5 pracovných dní od dátumu podania SV elektronicky.

Pozri dohodu o doručovaní písomností, bod 4.6.
Ja viem, len odkedy sa rátajú :rolleyes:
Pondelok podám, do piatku alebo pondelka poslať?
liba2
15.04.10,15:44
Ja viem, len odkedy sa rátajú :rolleyes:
Pondelok podám, do piatku alebo pondelka poslať?
rátaš: út, st, št, pi, pondelok je posledný deň
... teda ja to tak rátam :D
grammatika
15.04.10,15:45
rátaš: út, st, št, pi, pondelok je posledný deň
super :D, ďakujem :)
Blankake
15.04.10,15:57
Ja viem, len odkedy sa rátajú :rolleyes:
Pondelok podám, do piatku alebo pondelka poslať?
Podľa mňa keď podáš v pondelok (a môže to byť aj večer o 20.00), takže tých 5 dní by malo byť až od utorka a najbližší piaty pracovný deň je potom pondelok.
Ingrid Ondruskova
15.04.10,16:07
...a do 20-teho stačí poslať len elektronicky, alebo do 20-teho musí odísť aj krycí list???
cathyc
15.04.10,16:08
...a do 20-teho stačí poslať len elektronicky, alebo do 20-teho musí odísť aj krycí list???
20-teho je posledný deň na elektronické podanie.
Blankake
15.04.10,16:09
...a do 20-teho stačí poslať len elektronicky, alebo do 20-teho musí odísť aj krycí list???
Do 20-teho sa musí podať elektronicky, takže písomne (krycí list + 1. strana SV) potom do najbližších 5 pracovných dní.
Gabca
15.04.10,16:09
do 20-teho staci elektronicky, po podani do piatich pracovnych dni podat v pisomnej forme vyhlasenie a prvu stranu vykazu.
Ingrid Ondruskova
15.04.10,16:32
Dievčatá....ďakujem...
domenico.office
15.04.10,17:55
mimotemy Dievčatá, aj ja mám ten súhrnný výkaz za sebou, haf......mimotemy
Rozalka
15.04.10,19:36
cathyc
16.04.10,06:20
akože bezproblémová prevádzka drsr pokračuje a Vy daňovníci trápte sa ako viete. Ak sa ešte niekomu stále zdá, že do 89-teho sme tu mali totalitu, tak čo je potom toto?
31Jankal
16.04.10,06:27
Dobrý den, mi sme začali vyrábať topánky pre taliana a teraz neviem či máme podávať mesačný alebo štvrťročný výkaz. Je to služba a suma nám nepresiahne ani za štvrťrok 100tis. Dakujem za odpovede
Barky1
16.04.10,06:28
Dal by som do pozornosti poslednú vetu. Dnes na DU som dostal informáciu,že v prípade, že sa mi nepodarí odoslať SV elektronický budem musieť preukázať,že som sa o to pokúšal a problém nie je na mojej strane ale na strane portálu DU. Ako by som to mal urobiť presne nešpecifikovali.
Ak pri podpísaní dokumentu sa objaví "chybové hlásenie", odporúčam nastaviť sa s myšou na čas (v pravom dolnom roku lišty) objaví sa dátum, hneď kliknite na PRINT. Otvorte si prázdny hárok vo Worde a stlačte súčasne CTRL V. Takto skopírujete celú obrazovku. Ja to tak urobím (aj s časovým odstupom ) a mám doklad, že na vine je DR.
MarcelkaT
16.04.10,07:20
Ani dnes nefunguje portál DR, teraz som tam bola. Je tam akurát ospravedlnenie.
liba2
16.04.10,07:21
Ak pri podpísaní dokumentu sa objaví "chybové hlásenie", odporúčam nastaviť sa s myšou na čas (v pravom dolnom roku lišty) objaví sa dátum, hneď kliknite na PRINT. Otvorte si prázdny hárok vo Worde a stlačte súčasne CTRL V. Takto skopírujete celú obrazovku. Ja to tak urobím (aj s časovým odstupom ) a mám doklad, že na vine je DR.dobrá myšlienka, až na to, že aj dátum aj hodina sa dajú v PC nastaviť tak ako nám to vyhovuje ;) .
cathyc
16.04.10,07:38
dobrá myšlienka, až na to, že aj dátum aj hodina sa dajú v PC nastaviť tak ako nám to vyhovuje ;) .
Presne to mi napadlo, keď som si to fotila, ale aký už máme iný dôkaz? Hádam len to, že aj pracovníčky DU sú z toho na nervy, lebo musia ľuďom vysvetlovať nevysvetlitelné, pričom prístup na portál momentálne nemajú ani registrátori DU. Tomuto ja vravím obyčajný teror. Stále máme viac a viac práce, stále viac a viac sa od nás očakáva. Dnes už účtovníčka bude musieť byť vzdelná aj v IT technológiách, aby dokázala vykonávať svoju prácu.
azla
16.04.10,08:07
Dobrý den, mi sme začali vyrábať topánky pre taliana a teraz neviem či máme podávať mesačný alebo štvrťročný výkaz. Je to služba a suma nám nepresiahne ani za štvrťrok 100tis. Dakujem za odpovede

Hodnota služby sa nesleduje.
Sleduje sa iba hodnota tovarov. Ak nepresiahneš hranicu, stačí kvartálny výkaz.

http://www.porada.sk/1292055-post207.html
MarcelkaT
16.04.10,14:22
Pozrite si portál DR - je to veľmi zaujimavé. Náhradné riešenie.......
Machulka
16.04.10,14:25
Pozrite si portál DR - je to veľmi zaujimavé. Náhradné riešenie.......
Aspoň niečo ako nič. Ja som už urobila cez tento núdzový režim súhrnný výkaz, už len čakať na telefonát z daňového úradu. Len neviem, či ešte aj posielať krycie listy, keď elektronicky som nič neodosielala, alebo len prvú stranu tlačiva.
Blankake
16.04.10,14:30
Aspoň niečo ako nič. Ja som už urobila cez tento núdzový režim súhrnný výkaz, už len čakať na telefonát z daňového úradu. Len neviem, či ešte aj posielať krycie listy, keď elektronicky som nič neodosielala, alebo len prvú stranu tlačiva.
Krycí list = Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou... keďže v tomto núdzovom režime sa neposiela cez elektronickú komunikáciu, tak teraz stačí poslať len tie dokumenty, ktoré majú momentálne na stránke.
cathyc
16.04.10,14:30
Aspoň niečo ako nič. Ja som už urobila cez tento núdzový režim súhrnný výkaz, už len čakať na telefonát z daňového úradu. Len neviem, či ešte aj posielať krycie listy, keď elektronicky som nič neodosielala, alebo len prvú stranu tlačiva.
A nefunguje, klasika. Snažila som sa poslať SV mailom a vracia sa mi späť, volala som na callcentrum a teta celá vystresovaná sa mi ospravedlňovala, že už zaznamenali, že tie adresy nie sú zatiaľ funkčné. Takže treba skúšať.
Dav
16.04.10,14:34
A nefunguje, klasika. Snažila som sa poslať SV mailom a vracia sa mi späť, volala som na callcentrum a teta celá vystresovaná sa mi ospravedlňovala, že už zaznamenali, že tie adresy nie sú zatiaľ funkčné. Takže treba skúšať.
Preposielajte doručené správy (FAILED) na callcentrum@drsr.sk.
Tá adresa je funkčná. Zatiaľ.:cool:
bea
16.04.10,14:44
Vďaka :-)
ekopo
16.04.10,15:18
napísal som aj v podobnej téme:

drsr môže mať takéto "náhradné" riešenie?
Zákon o DPH § 80 ods.9 neplatí pre všetkých?
alebo sa všetko dá z jednej strany prispôsobovať???
cathyc
16.04.10,15:25
Skúšala som to z rôznych mailov, hotmail, inmail, gmail ani z jedného to neprešlo, podľa všetkého aj tu platí, že iba outlock to bude tolerovať. Žiaľ mne outlock nefunguje, takže ??? Nie sú schopní ani len núdzové riešenie prispôsobiť na všetky využívané maily.
cathyc
16.04.10,15:26
napísal som aj v podobnej téme:

drsr môže mať takéto "náhradné" riešenie?
Zákon o DPH § 80 ods.9 neplatí pre všetkých?
alebo sa všetko dá z jednej strany prispôsobovať???
nie neplatí. My sme tí na ktorých sa palica nájde.
cathyc
16.04.10,16:07
Preposielajte doručené správy (FAILED) na callcentrum@drsr.sk.
Tá adresa je funkčná. Zatiaľ.:cool:
ďakujem za dobrý tip. Spravila som tak ako si radila. Z callcentra mi odpísali, že môj problém odstránili, ak by však pretrvával mám sa ozvať. Poslala som opäť sv a zatiaľ sa nevrátil späť. Tak sa len modlím aby to bolo ok.
AnnaK
16.04.10,16:07
Skúšala som to z rôznych mailov, hotmail, inmail, gmail ani z jedného to neprešlo, podľa všetkého aj tu platí, že iba outlock to bude tolerovať. Žiaľ mne outlock nefunguje, takže ??? Nie sú schopní ani len núdzové riešenie prispôsobiť na všetky využívané maily.

Skúšaj to posielať, mne to tiež nešlo ani z outlocku, stále mi ukazovalo, že zlyhal server a spojenie s mojou mailovou schránku. Teraz sa zdá, že posledný mail na sv@drsr.sk prešiel, tak sa modlím, aby sa mi to nevrátilo ako nedoručené. Dnes na tom pracujem od rána až doteraz.
cathyc
16.04.10,16:10
Skúšaj to posielať, mne to tiež nešlo ani z outlocku, stále mi ukazovalo, že zlyhal server a spojenie s mojou mailovou schránku. Teraz sa zdá, že posledný mail na sv@drsr.sk prešiel, tak sa modlím, aby sa mi to nevrátilo ako nedoručené. Dnes na tom pracujem od rána až doteraz.
Dík. Modlíme sa minimálne dve, viď príspevok č.300
cathyc
16.04.10,16:12
V prípade, že to ešte niekomu nepôjde, treba sa obrátiť na tento mail drsr.servicedesk@drsr.sk
31Jankal
20.04.10,06:30
Dobrý den, ja som súhrnný výkaz poslala ešte vo štvrtok a do dnešného dna mi do schránky na drsr neprišlo nič o podaní. Má prísť vôbec niečo alebo ako zistím že to k nim prišlo?
Blankake
20.04.10,06:34
Dobrý den, ja som súhrnný výkaz poslala ešte vo štvrtok a do dnešného dna mi do schránky na drsr neprišlo nič o podaní. Má prísť vôbec niečo alebo ako zistím že to k nim prišlo?
Keď to ešte fungovalo, do schránky správ prišla Správa o akceptácii podania elektronickou podateľňou... lenže, keďže sa im to zosypalo, tak ktovie, či taká správa príde neskôr...
Ale máš predsa doklad o odovzdaní - do 5 dní si mala poslať v písomnej forme 1. stranu SV a Vyhlásenie o podaní písomnosti elektronickou formou.;)
Timka1
20.04.10,06:36
Dobrý den, ja som súhrnný výkaz poslala ešte vo štvrtok a do dnešného dna mi do schránky na drsr neprišlo nič o podaní. Má prísť vôbec niečo alebo ako zistím že to k nim prišlo?

po odoslaní Súhrnného výkazu elektr. formou ti ponúklo možnosť vytlačiť potvrdenku - Správu o akceptácii podania elektronickou podateľňou, ja som si to vytlačila a tiež mi do schránky prišla tá istá správa o akceptácii, kde bolo uvedené, že vami zaslaný dokument bol prijatý na spracovanie.
31Jankal
20.04.10,06:41
po odoslaní Súhrnného výkazu elektr. formou ti ponúklo možnosť vytlačiť potvrdenku - Správu o akceptácii podania elektronickou podateľňou, ja som si to vytlačila a tiež mi do schránky prišla tá istá správa o akceptácii, kde bolo uvedené, že vami zaslaný dokument bol prijatý na spracovanie.
No tak toto si nepamatám, mám to poslať ešte raz?
Na dan. úrade to už máme potvrdené tlačivo vyhlásenie o podaní písomnosti.
Blankake
20.04.10,06:46
No tak toto si nepamatám, mám to poslať ešte raz?
Na dan. úrade to už máme potvrdené tlačivo vyhlásenie o podaní písomnosti.
Tá správa o akceptácii by Ti mala prísť do schránky automaticky. Potom bola možnosť si ju vytlačiť aj dodatočne - zo schránky správ. Nezobrazila sa Ti na obrazovke, keď si dala SV odoslať?
hena22
20.04.10,06:46
No tak toto si nepamatám, mám to poslať ešte raz?
Na dan. úrade to už máme potvrdené tlačivo vyhlásenie o podaní písomnosti.

Mne tiež správa o akceptácii náhradného podania mailom neprišla.
Ale potvrdenú z DU to mám (na papieri :-)).
Timka1
20.04.10,06:47
No tak toto si nepamatám, mám to poslať ešte raz?
Na dan. úrade to už máme potvrdené tlačivo vyhlásenie o podaní písomnosti.

tak to ti teda neviem poradiť či ešte raz poslať SV, aby sa im to náhodou nezduplovalo, skús zavolať na ich technickú podporu napr. na telefón 048/4393509, je na ňom veľmi milý pán, popíš prípad a ti poradí
Blankake
20.04.10,06:50
Mne tiež správa o akceptácii náhradného podania mailom neprišla.
Ale potvrdenú z DU to mám (na papieri :-)).
To ani mne. Ale overené pečiatkou z DÚ mám, tak teraz asi len musíme čakať, či sa neozvú o nejaké doplnenie, opätovné zaslanie... Podľa mňa teraz sami nevedia, ako sa to bude celé riešiť. Môžeme len dúfať, že druhý štvrťrok to už bude šlapať bez problémov.
Rozalka
20.05.10,15:50
Nie som si istá, či bude fungovať bez problémov.
Dnes na stránke DR SR:
[ 20.05.2010]
Oznam k podávaniu súhrnných výkazov k DPH

V prípade, že pri podávaní súhrnného výkazu k DPH elektronicky sa Vám zobrazí hlásenie „Create Object 3 ...“ použite na podanie samostatnú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť z nasledovných liniek:

Inštalačný súbor: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi

Návod na inštaláciu: http://podajdp.drsr.sk/PostupInstalacieOfflineAplikSV.pdf

Upozorňujeme, že aktuálna verzia neumožňuje tlač potvrdenky o podaní a jej umiestnenie do schránky správ. Po odoslaní súhrnného výkazu Vám bude na obrazovke zobrazená „Správa o odoslaní dokumentu z klientskej aplikácie“. Odporúčame Vám uložiť printscreen (PrtScn) tejto správy.
domenico.office
21.05.10,16:48
Konečne sa zodpovední chytili rozumu a dali vytvoriť klienta na podávanie SV. Aké je to jednoduché, vyplním a odošlem podpísané xml údaje v prospech daňovej správy.....

Doplnenie: Odskúšané, funguje, podpísané ZEP -om. Je to pre oba typy podania aj so ZEP-om, aj bez ZEP-u.
domenico.office
21.05.10,17:03
Pre tých, ktorých to bude zaujímať:
Rozalka
21.05.10,17:05
Ako píšeš, "konečne" .... akurát nechápem, prečo toto info stiahli zo svojej stránky!
domenico.office
21.05.10,17:09
To neva....nech stiahli, ani by som nevedel, ak by si to nebola prilepila, mám stiahnuté a budem sledovať vývoj verzii.
Rozalka
17.06.10,17:19
Aktualitka na stránke DR SR
http://www.drsr.sk/wps/portal
grammatika
30.06.10,09:26
Ahojte, prosím Vás, ak som registrovaná ako používateľ na 1 DU a teraz chcem sa registrovať za inú sročku a podávať tlačivá, treba sa znovu registrovať? Myslím, že nie, ale potom čo treba doniesť na DU príslušný tejto sročke?
Výpis z ORSR, súhlas, občiansky a to je všetko? registračný formulár asi nie, keď už som registrovaná...
Ďakujem veľmi pekne za rady :)
Dovolať sa na ich call centrum teda nejde :(
domenico.office
30.06.10,10:43
Ahojte, prosím Vás, ak som registrovaná ako používateľ na 1 DU a teraz chcem sa registrovať za inú sročku a podávať tlačivá, treba sa znovu registrovať? Myslím, že nie, ale potom čo treba doniesť na DU príslušný tejto sročke?
Výpis z ORSR, súhlas, občiansky a to je všetko? registračný formulár asi nie, keď už som registrovaná...
Ďakujem veľmi pekne za rady :)
Dovolať sa na ich call centrum teda nejde :(

Opätovne registračný formulár, výpis z OR a plnú moc od štatutára (-ov) spoločnosti, za ktorú budeš podávať výkazy, či podania.
grammatika
30.06.10,10:46
Opätovne registračný formulár, výpis z OR a plnú moc od štatutára (-ov) spoločnosti, za ktorú budeš podávať výkazy, či podania.
:) ďakujem :)
a to sa mi bude dať stále prihlásiť pod tým istým číslom? len tam budem mať nový subjekt? však?
domenico.office
30.06.10,10:48
Áno, v subjektoch pribudne danovník.
KEJKA
01.07.10,09:03
Opätovne registračný formulár, výpis z OR a plnú moc od štatutára (-ov) spoločnosti, za ktorú budeš podávať výkazy, či podania.
ja som dala svoj registračný formulár štatutárovi, on sa tiež registroval a na základe inštrukcií z callcentra mal ośobne na DU delegovať právo podávať SV na mňa. Šiel tam skoro zbytočne, oni k tomu zasa potrebujú splnomocnenie odo mňa - účtovníčky. Nie je to na hlavu?
Zaregistroval sa teda sám s tým, že mi prípadne dá svoje prihlasovacie údaje, ak by bolo treba na poslednú chvíľu ten SV podať. Lenže ZEP mám ja, tak netuším, ak sa prihlásim ako jožkomrkvička, pošlem SV podpísaný ZEP aničkyhustej, či to pôjde.
A nechápem, ako nemôže štatutár spoločnosti z titulu svojho postavenia delegovať úlohu podavať elektronickú poštu na niekoho iného podľa svojho uváženia?
domenico.office
01.07.10,12:17
Je to na hlavu, ale zbytočne si si to komplikovala, mohla si ísť na DÚ, s plnou mocou od štatutára a potrebnými dokladmi, autorizovať sa na podávanie dokumentov daňovníka.
Vo svojom konte na portáli DS, vo výbere subjektov je Správa práv daňového subjektu, je možnosť vytvorenia väzby medzi daňovníkom a podávajúcou osobou.
jb0863
01.07.10,12:21
Dobry den
Poprosim o radu:firma so sidlom v Rakusku/platitel DPH/ si objednala v mojej firme opravu motoroveho vozidla.Material som u nas nakupil s DPH a aj zahranicna firma je platcom DPH.Fakturu vypisem bez DPH?Potom v tlacive DPH celkovu sumu co je na fakture napisem do kolonky 15 a 16.Celkova suma na fakture material aj praca je bez DPH 546,22€.Musim podat suhrny vykaz na DU?Uctujem v JU-MRP,som platcom DPH.Je to spravne?Ak nie poprosim niekoho aby mi to upresnil.Musim zadat do faktury ICO +DIC zahranicnej firmy?
Zamestnanec tejto firmy -zo SR tvrdi ,ze tato Rakuska firma ma len DIC a ICO nema.....
Dakujem za skoru odpoved
nika.sum
01.07.10,13:00
Ahoj, ja podavam suhrnny vykaz za dve s.r.o. stvrtrocne. V aprily som to uspesne zvladla, potom tam boli nejake problemy na stranke. Teraz som citala na stranke DU, ze si treba aktualizovat nejaky program - to bude vsetko, inak sa nic nezmenilo? Podavam bez ZEP. Som pocitacovy analfabet, ak sa nieco naucim je to v pohode, ale novinky tazsie travim.
domenico.office
01.07.10,13:06
Ak ti funguje podávanie SV cez Portál Daňovej správy, netreba nič aktualizovať, pokračuj tak, ako si podávala. Program, čo je tam, je doporučený pre tých, ktorým vypisuje chybu pri podpisovaní SV a myslím, že tú chybu vypisovalo len pri podpisovaní ZEP-om.
nika.sum
01.07.10,13:55
Dakujem, tak dufam, ze to bude ok :-)
nika.sum
01.07.10,13:57
Dobry den
Poprosim o radu:firma so sidlom v Rakusku/platitel DPH/ si objednala v mojej firme opravu motoroveho vozidla.Material som u nas nakupil s DPH a aj zahranicna firma je platcom DPH.Fakturu vypisem bez DPH?Potom v tlacive DPH celkovu sumu co je na fakture napisem do kolonky 15 a 16.Celkova suma na fakture material aj praca je bez DPH 546,22€.Musim podat suhrny vykaz na DU?Uctujem v JU-MRP,som platcom DPH.Je to spravne?Ak nie poprosim niekoho aby mi to upresnil.Musim zadat do faktury ICO +DIC zahranicnej firmy?
Zamestnanec tejto firmy -zo SR tvrdi ,ze tato Rakuska firma ma len DIC a ICO nema.....
Dakujem za skoru odpoved

Skusim odpovedat. Rakuska firma Vam musi poskytnut aj IC DPH, co sa tyka ICO, je dost mozne ze ho nemaju, ale nie som si ista, musia vsak mat IC DPH Rakuska, nakolko su platitelmi DPH v Rakusku ako pisete. Prace na hnutelnom majetku, kam patri aj oprava mot.vozidla, pre zdanitelnu osobu sa posudzuje podla par.15 odst.1, cize miesto dodania je tam, kde je prijemca sluzby usadeny. Fakturujete bez DPH. Vy podavate suhrnny vykaz. Do danoveho priznania DPH Vam tato faktura nevstupuje, lebo nema s nasim statnym rozpoctom nic. Uvadzate ju len ako som pisala v suhrnnom vykaze.
KEJKA
01.07.10,14:37
ja som dala svoj registračný formulár štatutárovi, on sa tiež registroval a na základe inštrukcií z callcentra mal ośobne na DU delegovať právo podávať SV na mňa. Šiel tam skoro zbytočne, oni k tomu zasa potrebujú splnomocnenie odo mňa - účtovníčky. Nie je to na hlavu?
Zaregistroval sa teda sám s tým, že mi prípadne dá svoje prihlasovacie údaje, ak by bolo treba na poslednú chvíľu ten SV podať. Lenže ZEP mám ja, tak netuším, ak sa prihlásim ako jožkomrkvička, pošlem SV podpísaný ZEP aničkyhustej, či to pôjde.
A nechápem, ako nemôže štatutár spoločnosti z titulu svojho postavenia delegovať úlohu podavať elektronickú poštu na niekoho iného podľa svojho uváženia?


Je to na hlavu, ale zbytočne si si to komplikovala, mohla si ísť na DÚ, s plnou mocou od štatutára a potrebnými dokladmi, autorizovať sa na podávanie dokumentov daňovníka.
Vo svojom konte na portáli DS, vo výbere subjektov je Správa práv daňového subjektu, je možnosť vytvorenia väzby medzi daňovníkom a podávajúcou osobou.
už len dokončím,
komplikácia vyplynula logicky z toho, že registrovať sa dá cez internet, ale autorizovať treba osobne. Ak by som mala ísť ja, tak štatutár by aj tak musel utekať overiť podpis na splnomocnení, takže bola voľba DU? matrika? notár?
Takže štatutár sa radšej registroval, ja by som kvôli tomu cestovala 160 km, čo je škoda.
Alebo by 160 km cestoval on, aby mi doručil splnomocnenie, čo je zajedno. Mohol by poslať poštou, samozrejme, vyšlo by to lacnejšie a času je dosť, ale aj tak. proste sme sa po dohode rozhodli pre popísané riešenie. Takže si vybavil na počkanie osobne autorizáciu na seba, čo sa mu konieckoncov môže v budúcnosti zísť a potom v Správe práv ma delegoval ako zástupcu štatutára. Toto teta na DU nevedela? Hnala by ho pre splnomocnenie?
Samozrejme to delegovanie som si už spravila sama pod jeho menom a s jeho súhlasom. Teraz mám subjekt u seba, mám ZEP, takže ostatné by už malo fungovať bez problémov.
Toľko na doplnenie.
domenico.office
01.07.10,14:40
Na základe informácie z DRSR sa dá autorizovať i na tebe najbližšom DÚ. Držím palce, aby sa ti to podarilo bez problémov.
jb0863
02.07.10,12:10
Dakujem za odpovede, este poprosim niekoho kto vypisuje fak.do Rakuska ci ich DIC ak je platca zacina UID-NR.ATU a za tym je osem cisel.
Lenka1979
02.07.10,12:34
Dakujem za odpovede, este poprosim niekoho kto vypisuje fak.do Rakuska ci ich DIC ak je platca zacina UID-NR.ATU a za tym je osem cisel.

... iba ATU a za tým osem čísel

...teda: do "Kódu štátu" napíšeš AT a do stĺpca Identif.číslo pre daň napíšeš U a tých osem čísel
sikovnica
06.07.10,06:31
Ahojte, prosim Vas, poradte mi. Podavala som vcera vykaz za 2. kvartal a po odoslani som dostala hlasku "Váš systémový dátum a čas vo Windows je posunutý do budúcnosti. Ak je rozdiel len niekoľko hodín, počkajte na spracovanie dokumentu. Ak je rozdiel väčší, vykonajte podanie znova so správne nastaveným dátumom a časom vo vašom systéme Windows." Moj cas v PC je uplne spravny. Nakoniec som napisala na callcentrum, kde mi v odpovedi len odkopirovali odpoved z ich FAQ na stranke. Ale pozrela som sa do historie komunikacie - zistila som, ze nakoniec sa ten vykaz odoslal neskor, a dokonca az 3x (samozrejme, skusala som to parkrat). Co teraz? Ten vykaz je podany s identickymi cislami, len viackrat. Treba nejak kontaktovat spravcu dane? Uz som z toho celeho nestastna.
jb0863
06.07.10,07:06
Lenka dakujem
tuta
06.07.10,08:02
Ahojte, prosim Vas, poradte mi. Podavala som vcera vykaz za 2. kvartal a po odoslani som dostala hlasku "Váš systémový dátum a čas vo Windows je posunutý do budúcnosti. Ak je rozdiel len niekoľko hodín, počkajte na spracovanie dokumentu. Ak je rozdiel väčší, vykonajte podanie znova so správne nastaveným dátumom a časom vo vašom systéme Windows." Moj cas v PC je uplne spravny. Nakoniec som napisala na callcentrum, kde mi v odpovedi len odkopirovali odpoved z ich FAQ na stranke. Ale pozrela som sa do historie komunikacie - zistila som, ze nakoniec sa ten vykaz odoslal neskor, a dokonca az 3x (samozrejme, skusala som to parkrat). Co teraz? Ten vykaz je podany s identickymi cislami, len viackrat. Treba nejak kontaktovat spravcu dane? Uz som z toho celeho nestastna.

Nebuď nešťastná :) veď nejde o život

podľa môjho názoru, aj keď je výkaz odoslaný 3x nevadí, veď Ty musíš do piatich pracovných dní zaniesť na DÚ krycí list, no a ten zanesieš len jeden a na ostatné odoslané výkazy sa nebude prihliadať.
ZuzanaA
06.07.10,09:07
Nie som si istá, či bude fungovať bez problémov.
Dnes na stránke DR SR:
[ 20.05.2010]
Oznam k podávaniu súhrnných výkazov k DPH

V prípade, že pri podávaní súhrnného výkazu k DPH elektronicky sa Vám zobrazí hlásenie „Create Object 3 ...“ použite na podanie samostatnú aplikáciu, ktorú si môžete stiahnuť z nasledovných liniek:

Inštalačný súbor: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi

Návod na inštaláciu: http://podajdp.drsr.sk/PostupInstalacieOfflineAplikSV.pdf

Upozorňujeme, že aktuálna verzia neumožňuje tlač potvrdenky o podaní a jej umiestnenie do schránky správ. Po odoslaní súhrnného výkazu Vám bude na obrazovke zobrazená „Správa o odoslaní dokumentu z klientskej aplikácie“. Odporúčame Vám uložiť printscreen (PrtScn) tejto správy.


Konečne sa zodpovední chytili rozumu a dali vytvoriť klienta na podávanie SV. Aké je to jednoduché, vyplním a odošlem podpísané xml údaje v prospech daňovej správy.....

Doplnenie: Odskúšané, funguje, podpísané ZEP -om. Je to pre oba typy podania aj so ZEP-om, aj bez ZEP-u.

Prosím Vás, už som zúfalá. Podarilo sa mi vypísať SV v tejto aplikácii, došla som až ku kontrole - prebehla v poriadku. Dala som podpísať a vybehla mi tabuľka Výber certifíkátu - avšak je prázdna. Ako tam ten certifikáť dostanem? Podávame písomnosti bez ZEPu... Mám len registračný formulár s ID a mojím heslom. Niečo mi chýba? Odkiaľ vezmem ten certifikát? Ďakujem voprad za všetky rady a pomoc. :mee:
domenico.office
06.07.10,09:29
V správe certifikátov nájdeš dva súbory, ktoré treba nainštalovať.
ZuzanaA
06.07.10,10:29
V správe certifikátov nájdeš dva súbory, ktoré treba nainštalovať.
Pokúšala som sa, ale pýta heslo pre súkromný kľúč, to je čo? Moje heslo, ktorým sa prihlasujem mi neberie.
ZuzanaA
06.07.10,10:47
Už som zistila, netreba žiadne heslo, len potvrdiť :) Super, už to mám.
jess
06.07.10,14:49
Posielanie SV elektronicky bez ZP som absolvovala pred mesiacom. Aj som sa prihlásila. Teraz si za svet neviem spomenúť na heslo a keď si ho chcem dať poslať , tak zas neviem odpoveď na kontrolnú otázku. Ja viem, že som sprostá ... možno ho mám aj niekde zapísané, ale netuším momentálne kde. Myslíte, že by mi ho povedali tety na DÚ ???? Aj odpoved na tu otázku som tuším tiež diktovala tej tete. Telefonicky asi ťažko, že ? Mám totálne okno. Aspoň ID viem z e-mailu.
KEJKA
06.07.10,14:52
napíš na callcentrum, dajú nové heslo, dočasné, teda myslím si to.
jess
06.07.10,14:58
díky moc ... už aj píšem
sikovnica
06.07.10,16:11
Nebuď nešťastná :) veď nejde o život

podľa môjho názoru, aj keď je výkaz odoslaný 3x nevadí, veď Ty musíš do piatich pracovných dní zaniesť na DÚ krycí list, no a ten zanesieš len jeden a na ostatné odoslané výkazy sa nebude prihliadať.

Dakujem moc za odpoved. Ja viem, ze nejde o zivot, ale elektronicke podavanie suhrnneho vykazu ma vzdy stoji pekne nervy a nadavanie... no nic, nie to som chcela.
Len som chcela povedat, ze s touto otazkou som sa obratila na svojho spravcu dane a aj na callcentrum. Obidve odpovede sa zhodovali - treba pisomne upovedomit spravcu dane, ze spravny je len jeden vykaz a ostatne som podala omylom. Cize som pekne napisala list pre spravcu dane... a tak dalej. Ach jo... majte sa pekne.
cathyc
06.07.10,16:29
Dakujem moc za odpoved. Ja viem, ze nejde o zivot, ale elektronicke podavanie suhrnneho vykazu ma vzdy stoji pekne nervy a nadavanie... no nic, nie to som chcela.
Len som chcela povedat, ze s touto otazkou som sa obratila na svojho spravcu dane a aj na callcentrum. Obidve odpovede sa zhodovali - treba pisomne upovedomit spravcu dane, ze spravny je len jeden vykaz a ostatne som podala omylom. Cize som pekne napisala list pre spravcu dane... a tak dalej. Ach jo... majte sa pekne.
To je pravda. Mne sa stalo niečo podobné a mali tam v tom poriadny bordel, pokiaľ som správcovi dane na základe doporučenia s callcentra nenadiktovala presne odkiaľ si čo majú vymazať. Evidentne hlava nevie čo robí päta. Mám dojem, že správcovia dane sa boja telefonovať na callcentrum.
adams
06.07.10,21:43
ahojte poradaci, moja otazka asi nepatri do tejto temy, ale uzko suvisi s elektronickym podavanim suhrnneho vykazu. Jedna sa o to, ze potrebujem urobit registraciu. Uctujem v s.r.o. na dohodu o vykonani prace a za tuto firmu potrebujem podat vykaz.
1. Registraciu mam urobit na svoje meno a s prislusnymi dokladmi od dotycnej s.r.o. mam ist na danovy urad na autentifikaciu?
2. Kedze firma na podla OR sidlo v Bratislave, ale v skutocnosti sa vsetky veci vybavuju z opacneho konca SR (ja byvam tiez na tom opacnom konci SR), mam sa dostavit na moj prislusny DU, alebo na DU prislusny na zaklade OR tejto firmy?
3. Potrebujem od konatela splnomocnenie na zastupovanie na DU? Pretoze konatel sa dlhodobo zdrziava v zahranici a odtial aj riadi celu spolocnost. Ani nie je predpoklad na jeho skory navrat. Aj keby mi poslal splnomocnenie, neviem ci by mi na nieco bolo platne, ked tam bude overenie napr. islandcinou... kto tomu bude rozumiet?
4. Pri autentifikacii je to mozne urobit na vsetky dane, ktore sa nas ako firmy tykaju?
Dakujem, Nadezda
KEJKA
07.07.10,04:01
máš ZEP? alebo chceš podávať bez ZEP?

ahojte poradaci, moja otazka asi nepatri do tejto temy, ale uzko suvisi s elektronickym podavanim suhrnneho vykazu. Jedna sa o to, ze potrebujem urobit registraciu. Uctujem v s.r.o. na dohodu o vykonani prace a za tuto firmu potrebujem podat vykaz.
1. Registraciu mam urobit na svoje meno a s prislusnymi dokladmi od dotycnej s.r.o. mam ist na danovy urad na autentifikaciu? áno, medzi doklady patrí aj splnomocnenie na zastupovanie
2. Kedze firma na podla OR sidlo v Bratislave, ale v skutocnosti sa vsetky veci vybavuju z opacneho konca SR (ja byvam tiez na tom opacnom konci SR), mam sa dostavit na moj prislusny DU, alebo na DU prislusny na zaklade OR tejto firmy? môžeš aj na najbližší DU, sú prepojení
3. Potrebujem od konatela splnomocnenie na zastupovanie na DU? samozrejme áno,
Pretoze konatel sa dlhodobo zdrziava v zahranici a odtial aj riadi celu spolocnost. Ani nie je predpoklad na jeho skory navrat. Aj keby mi poslal splnomocnenie, neviem ci by mi na nieco bolo platne, ked tam bude overenie napr. islandcinou... kto tomu bude rozumiet? ak nebude v slovenčine, tak zrejme pomôže úradný preklad.
4. Pri autentifikacii je to mozne urobit na vsetky dane, ktore sa nas ako firmy tykaju? áno, môžeš si vybaviť všeobecne zastupovanie na DU aj na to, čo sa nemusí podávať elektronicky.
Dakujem, Nadezda
adams
07.07.10,07:16
máš ZEP? alebo chceš podávať bez ZEP?

nie, budem podavat bez ZEP

ak by sme chceli podavat so ZEP-om, ako sa to vybavuje a stoji to nieco? ... blba otazka, ale z casu na cas sa aj taki poradaci medzi vami najdu :D
KEJKA
07.07.10,07:20
je potrebné prejsť celú tému, všetko je popísané, aj ZEP, aj EP, aj postup voči DU
a samozrejme, všetko niečo stojí.
adams
07.07.10,07:29
dakujem
adams
07.07.10,09:21
tak teraz som volala na callcentrum na DUa povedali mi, ze sa mozem zaregistrovat ja ako FO a na autentifikaciu mam ist ja s plnomocenstvom na miestne prislusny DU tj. Bratislava V.. Aj ked v podstate firma funguje na vychode SR. A ked budem chciet aj inu firmu, tak treba ist na jej miestne prislusny DU.
domenico.office
07.07.10,09:41
Podľa informácie z DRSR nie je potrebné chodiť na miestepríslušný DÚ spoločnosti, za ktorú sa podávajú priznania a výkazy. Je to možné urobiť na DÚ, najbližšom podávajúcej osobe, na základe registrácie a plnej moci od štatutárov organizácie ťa tento autorizuje.

Čo sa týka podpisovania ZEP-om, je potrebné, aby ti certifikačná autorita vystavila Kvalifikovaný certifikát, ktorý je potrebný pri podpisovaní dokumentov ZEP-om.
Anairda
14.07.10,09:53
Ach už zasa! Išla som po troch mesiacoch podať ďalší súhrnný výkaz elektronicky a zasa mi vyhadzuje tabulku : nepodarilo sa stiahnut podpisovaci komponent... Nastavenie Active X- prvkov mám podľa predlohy, v apríli mi to išlo a teraz zasa štrajkuje. Neviete v čom môže byť problém? Ďakujem
Anairda
14.07.10,10:54
Vyriešila som to.
Ak to náhodou niekomu tiež nejde, tak si treba stiahnuť špeciálnu aplikáciu podľa bodu D a s tou to ide bez problémov. Zaujímavé...
Tiež si pripadáte ako pokusní králici?
durisovad
14.07.10,12:35
Ta aplikacia sa mi stiahnut nepodarila. Ja si uz nepripadam ani ako pokusny kralik ale ako druh urceny na likvidaciu, lebo ma z toho triafa....
dobsony
14.07.10,15:19
skúste preinštalovať prehliadať Explorer na najnovšiu verziu teda na Explorer 8.
LUBY
16.07.10,10:31
ja som len nainstalovala su specialnu aplikaciu a islo to bez problemov. Posielame bez ZEPu, v marci sme ho este nemali, ale uz sme si ho vybavili koli colnici, tak idem studovat, ako sa pouziva voci DU:-))
nika.sum
16.07.10,10:57
Vyriešila som to.
Ak to náhodou niekomu tiež nejde, tak si treba stiahnuť špeciálnu aplikáciu podľa bodu D a s tou to ide bez problémov. Zaujímavé...
Tiež si pripadáte ako pokusní králici?

mne to islo teraz po druhykrat uplne bez problemov.:)
pistik71
16.07.10,12:10
Ahojte,
nainstaloval som DRSR Suhrnny vykaz a dosiel som az po vyber certifikatu, avsak ziadny tam nemam. Odkiah ho zoberiem???
Diky.
domenico.office
16.07.10,12:15
Ahojte,
nainstaloval som DRSR Suhrnny vykaz a dosiel som az po vyber certifikatu, avsak ziadny tam nemam. Odkiah ho zoberiem???
Diky.

Musíš si ho nainštalovať do PC. Keď sa prihlásiš do svojho konta na DRSR, v správe certifikátov máš dva, ktoré si musíš nainštalovať, toto je prípad bez ZEP.
pistik71
16.07.10,12:22
A ked tam nic nemam? Teda nie ja, ale pokusam sa pomoct s tym znamej, ale ona tam po prihlaseni na portal DRSR nic nema - v sprave certifikatov. Je tam len tlacidlo testovat a zmena z pouzitia z nezaruceneho na zaruceny podpis.

Ostatne, netreba na to zaruceny podpis?
tuta
16.07.10,12:28
Musíš mať. :D:D
Zameraj sa na tučne označené tu a klikni nato.
tuta
16.07.10,12:31
A ked tam nic nemam? Teda nie ja, ale pokusam sa pomoct s tym znamej, ale ona tam po prihlaseni na portal DRSR nic nema - v sprave certifikatov. Je tam len tlacidlo testovat a zmena z pouzitia z nezaruceneho na zaruceny podpis.

Ostatne, netreba na to zaruceny podpis?
Netreba, stačí mať uzatvorenú dohodu s DÚ.
Je tu toho na porade popísané neúrekom.
pistik71
16.07.10,12:41
Musíš mať. :D:D
Zameraj sa na tučne označené tu a klikni nato.

Fak nemam!!!
Skoda ze je to uz mimo (riesil som to vzdialene cez internet), a na druhej strane uz isli domov a ja prihlasovacie udaje nemam.
A zameriaval som sa na tucne aj chude :-)
durisovad
16.07.10,12:45
Ani mne sa nepodarilo odoslat suhrnny vykaz, aj ked som postupovala podla rad tu uvedenych. Asi sa v pondelok vyberiem s vyplnenym a vytlacenym tlacivom na danovy urad, dam im to tam a nech to odoslu oni. Ja som uz v koncoch. Aj cloveka-programatora som zavolala, ani tomu sa to nepodarilo.
pistik71
16.07.10,12:47
Netreba, stačí mať uzatvorenú dohodu s DÚ.
Je tu toho na porade popísané neúrekom.

No a to prave maju, ale tie certifikaty tam jednoducho nie su :confused:
Po prihlaseni ked kliknem na lavej strane na menu "Sprava certifikatov", tak je tam nejaky text (uz to nemam pred ocami) a tlacidla "testovat" a "zmena z nezaruceneho na zaruceny podpis". Po kliknuti na prve sa nedeje nic, pri kliknuti na druhe chce odoslat spravu na DU, avsak chce ju podpisat a podpis nikde :)
pistik71
16.07.10,12:48
Ani mne sa nepodarilo odoslat suhrnny vykaz, aj ked som postupovala podla rad tu uvedenych. Asi sa v pondelok vyberiem s vyplnenym a vytlacenym tlacivom na danovy urad, dam im to tam a nech to odoslu oni. Ja som uz v koncoch. Aj cloveka-programatora som zavolala, ani tomu sa to nepodarilo.

Ved ja som tiez z kategorie "programatorov" (:rolleyes:), a spravil som vsetko podla navodu, ale chybaju certifikaty :confused:
durisovad
16.07.10,12:51
No a to prave maju, ale tie certifikaty tam jednoducho nie su :confused:
Po prihlaseni ked kliknem na lavej strane na menu "Sprava certifikatov", tak je tam nejaky text (uz to nemam pred ocami) a tlacidla "testovat" a "zmena z nezaruceneho na zaruceny podpis". Po kliknuti na prve sa nedeje nic, pri kliknuti na druhe chce odoslat spravu na DU, avsak chce ju podpisat a podpis nikde :)
Presne toto sa vyvrbilo aj nam.
domenico.office
16.07.10,12:52
Ani mne sa nepodarilo odoslat suhrnny vykaz, aj ked som postupovala podla rad tu uvedenych. Asi sa v pondelok vyberiem s vyplnenym a vytlacenym tlacivom na danovy urad, dam im to tam a nech to odoslu oni. Ja som uz v koncoch. Aj cloveka-programatora som zavolala, ani tomu sa to nepodarilo.

A čo sa ti tam nepodarilo? Už to tu píšem niekoľko krát, ja to urobím svojim klientom v priebehu hodinky.... SV sa podáva len elektronicky a neviem, či ti niekto zoberie v papierovej forme.
pistik71
16.07.10,12:56
A čo sa ti tam nepodarilo? Už to tu píšem niekoľko krát, ja to urobím svojim klientom v priebehu hodinky.... SV sa podáva len elektronicky a neviem, či ti niekto zoberie v papierovej forme.

Podobne ako mne, nie je cim podpisat - chyba certifikat. A nie su ani na stranke SRSR po prihlaseni. Inac vsetko slape, len ten nestastny certifikat...
durisovad
16.07.10,12:59
Ked nezoberu na nasom danovom urade, poslem to na do Bystrice s komentarom. V pondelok posledny raz oprobujem, ale ak to nepojde, tak ine vychodislo nemam.
pistik71
16.07.10,13:00
Ked nezoberu na nasom danovom urade, poslem to na do Bystrice s komentarom.

Nejake riesenie sa najst musi, ja sa nevzdavam :cool:
durisovad
16.07.10,13:01
Ved do pondelka to ani ja nevzdavam, ale pre istotu mam pripravene nahradne riesenie.
pistik71
16.07.10,13:10
Ze by sa tu nenasiel niekto, co mal podobny problem a vyriesil ho?
Lebo ako vidim, problem s certifikatom sa tyka viacerych ludi.
domenico.office
16.07.10,13:15
Podobne ako mne, nie je cim podpisat - chyba certifikat. A nie su ani na stranke SRSR po prihlaseni. Inac vsetko slape, len ten nestastny certifikat...

Máš pravdu, certifikáty tam nie sú.
durisovad
16.07.10,13:16
Ked uz danovy urad vymyslel taketo podavanie dokumentov, preco nespravil program, ktory by bez problemov fungoval? A preco ho oproti minulemu stvrtroku zmenil? Ze by potreboval zaplatit nejakeho zvlastneho programatora a ten aby zdovodnil, ze ma narok na odmenu, zmenil system?
pistik71
16.07.10,13:24
Tak som to asi vyriesil, ale len teoreticky, lebo ja tam nemam pristup a neviem to pozriet. Tie certifikaty tam asi budu, ale skryvaju sa za slovom "tu".
Prikladam obrazok z prirucky:
http://www.polana.sk/drsr.png

Treba asi kliknut na to male tu - vyznacene zltym.
Inac, ak je to tak, tak kto robil tu stranku je... vsak viete. To takymto sposobom sa na strankach zverejnuju asi aj verejne tendre, aby to bolo na ociach.
Odskusajte to ci je to tak a dajte vediet. Budem mudrejsi.

A pritom mi to tu hovorili, len som to nepochopil. Ze by to bolo tou teplotou 35? :rolleyes: Alebo uz starnem...
domenico.office
16.07.10,13:29
Napadá ma jedna vec, prečo by tam tie certifikáty nemuseli byť. Lebo naozaj nie sú ani v mojom konte. Má tvoja klientka pridaného daňovníka v systéme? Možno až po tomto v správe certifikátov nájdeš tieto certifikáty....
pistik71
16.07.10,13:36
Napadá ma jedna vec, prečo by tam tie certifikáty nemuseli byť. Lebo naozaj nie sú ani v mojom konte. Má tvoja klientka pridaného daňovníka v systéme? Možno až po tomto v správe certifikátov nájdeš tieto certifikáty....

Nemas ich pod odkazom na slovicku "tu"? ...ked kliknes na "tu".

Pracujem offline, takze len strielam podla toho co najdem v priruckach a na internete. realne to budem vidiet az v pondelok. Len keby sa nasiel niekto kto to overi, aby som nemusel dalej hladat riesenie, ak je toto spravne.
domenico.office
16.07.10,13:39
Veru nemám. Keby som ich mal, už by som ich tu bol dávno prilepil.
pistik71
16.07.10,13:44
Veru nemám. Keby som ich mal, už by som ich tu bol dávno prilepil.

Dik za info. Ja len preto, ze som to robil cez vzdialeny pristup a mohol som to prehliadnut (stava sa), ked je to tak napisane ze tu, cize niekde viditelne na stranke. Uvidim, overim v pondelok.
domenico.office
16.07.10,13:45
V čistom konte, bez pridaného daňovníka to vyzerá takto:
domenico.office
16.07.10,13:47
My podávame so ZEP-om, nikdy som si nestahoval tieto certifikáty a ak som potreboval, našiel som ich v správe certifikátov.
tuta
16.07.10,13:57
[QUOTE=pistik71;1455438]Tak som to asi vyriesil, ale len teoreticky, lebo ja tam nemam pristup a neviem to pozriet. Tie certifikaty tam asi budu, ale skryvaju sa za slovom "tu".
Prikladam obrazok z prirucky:
http://www.polana.sk/drsr.png

Treba asi kliknut na to male tu - vyznacene zltym. áno treba
Inac, ak je to tak, tak kto robil tu stranku je... vsak viete. To takymto sposobom sa na strankach zverejnuju asi aj verejne tendre, aby to bolo na ociach.
Odskusajte to ci je to tak a dajte vediet. Budem mudrejsi.

A pritom mi to tu hovorili, len som to nepochopil. Ze by to bolo tou teplotou 35? :rolleyes: Alebo uz starnem...určite nie, my poraďáci sme večne mladí :D:D:D

v texte
Neboj i mne je teplo, mala som to tu zvýrazniť. :)
pistik71
16.07.10,14:04
V čistom konte, bez pridaného daňovníka to vyzerá takto:

U tej znamej to vyzeralo tak ako na obrazku co som prilepil ja.
pistik71
16.07.10,14:06
Neboj i mne je teplo, mala som to tu zvýrazniť. :)

V pohode, len ktory "ony" to skryl za odkaz "tu". To je na nepochopenie :eek: By som tomu tvorcovi stranky nakladol po prstoch a isiel by klacat do kuta na poleno :)
nika.sum
16.07.10,18:03
Ved ja som tiez z kategorie "programatorov" (:rolleyes:), a spravil som vsetko podla navodu, ale chybaju certifikaty :confused:

ja nie som na toto odbornik, su uz aj v systeme, niekedy to trva kym od podpisania zmluvy ich da DU do systemu. Nemohol by byt problem aj v tom. Ja som mala pri jednej firme problem, ze mi zle nahodila pracovnicka DU ich DIC a neboli v systeme. Skuste zavolat na DU, ci je u nich vsetko v poriadku. Ja ani neviem, ako sa mi podarilo ten moj PC pripravit na posielanie SV. Keby to odo mna chcel niekto znova cele nainstalovat aby to fungovalo tak neviem. Bojim sa kazdej zmenu ktoru DU spravi ohladne elektronickej komunikacie.:eek:
lenkak
16.07.10,19:46
Ved do pondelka to ani ja nevzdavam, ale pre istotu mam pripravene nahradne riesenie.

dnes sa mi podarilo poslať súhrnný výkaz bez problémov.
durisovad
17.07.10,05:59
Ja sa dostanem skoro az na koniec, ale ked treba odoslat, napise mi, ze dokument nie je podpisany. A podpisat sa mi to nepodarilo. Pouzijem v pondelok to nahradne riesenie. Uz som to probovala asi 100 razy a bezvysledne.
domenico.office
17.07.10,06:05
Ja sa dostanem skoro az na koniec, ale ked treba odoslat, napise mi, ze dokument nie je podpisany. A podpisat sa mi to nepodarilo. Pouzijem v pondelok to nahradne riesenie. Uz som to probovala asi 100 razy a bezvysledne.

Dokument treba samozrejme podpísať a potom poslať. Náhradné riešenie? To je aké?
durisovad
17.07.10,06:13
Ja viem, ze treba podpisat, ale sa to neda. Nahradne riesenie je take, ze vyplnene tlacivo odnesiem na danovy urad a nech s tym urobia, co vedia.
domenico.office
17.07.10,06:15
Ja viem, ze treba podpisat, ale sa to neda. Nahradne riesenie je take, ze vyplnene tlacivo odnesiem na danovy urad a nech s tym urobia, co vedia.

Nepodanie elektronicky sa berie, akokeby nebolo podané.... Myslím, že som sa včera pýtal, čo ti nejde? Podpísať? Máš nainštalované všetko v PC?
durisovad
17.07.10,07:07
Nainstalovane mam vsetko a pomahal mi s tym aj clovek, ktory sa venuje programatorstvu a ani tomu sa to nepodarilo. Ja som to skusala aj podla rad tu uvedenych a nepodarilo sa mi to podpisat. Zaruceny elektronicky podpis nemame, len registraciu. Ked vykaz zanesiem na danovy urad a oni mi potvrdia prevzatie, myslim, ze ma nikto nemoze obvinovat z toho, ze som zanedbala povinnost. Donesiem registracny protokol na danovy urad a nech sa to pokusia odoslat oni. Internet urcite maju.
nika.sum
17.07.10,08:56
Ja sa dostanem skoro az na koniec, ale ked treba odoslat, napise mi, ze dokument nie je podpisany. A podpisat sa mi to nepodarilo. Pouzijem v pondelok to nahradne riesenie. Uz som to probovala asi 100 razy a bezvysledne.

ja som tento problem mala v aprili, nakoniec mi tam nieco chybalo, vlastne som to tusim nemala ako subor rozbalene vo svojom pocitaci, len som to mala stiahnute. Zial neviem ako sa ten subor volal, ale tiez mi to predtym vypisovalo nieco o licencii a nechcelo mi to podpisat.
durisovad
17.07.10,09:06
Dufam, ze v pondelok problem vyriesim, ozval sa mi s ponukou pomoci domenico.office, v pondelok rano mu z roboty zavolam a snad to s jeho pomocou zvladnem. Opat musim konstatovat, ze na Porade su fain ludia.
lenkak
17.07.10,20:03
No a to prave maju, ale tie certifikaty tam jednoducho nie su :confused:
Po prihlaseni ked kliknem na lavej strane na menu "Sprava certifikatov", tak je tam nejaky text (uz to nemam pred ocami) a tlacidla "testovat" a "zmena z nezaruceneho na zaruceny podpis". Po kliknuti na prve sa nedeje nic, pri kliknuti na druhe chce odoslat spravu na DU, avsak chce ju podpisat a podpis nikde :)


Presne toto sa vyvrbilo aj nam.

takýto problém som mala minulý štvrťrok.

Ja mám len dohodu, nemám zaručený podpis, a nastavenie sa chovalo ako keby som mala zep.
Tým pádom to nešlo podpísať. Nakoniec som musela sa skontaktovať s DU a priamo oni problém vyriešili, priradili mi prostredie webu na dohodu a nie zep.

Prikladám môj problém detailnejšie:

Medzi daňovým subjektom a miestne príslušným daňovým
úradom bola uzatvorená Dohoda o spôsobe doručovania písomností doručovaných
elektronickými prostriedkami, ktoré nebudú podpísané zaručeným elektronickým
podpisom podľa § 20 ods. 8 zákona č. 511/1992 Zb. v znení neskorších
predpisov, avšak autorizovaný používateľ má v aplikácii Správa certifikátov
možnosť len pre priradenie zaručeného elektronického podpisu do profilu,
t.j. chýba možnosť stiahnuť klientskú a serverovskú elektronickú značku
podateľne portálu etax. Príčina: Poverený zamestnanec správcu dane zatiaľ v
systéme nezaznamenal zmenu typu elektronickej komunikácie na základe
uzatvorenia dohody. Riešenie: Kontaktujte miestne príslušný daňový úrad

odpoveď
Riešenie:
Dobry den, je potrebne kontaktovat odd.registracie na vasom prislusnom DU aby vam zmenili sposob komunikacie
durisovad
17.07.10,20:09
Lenka, dakujem, ale minuly stvrtrok som s podpisovanim problem nemala. Uvidim, co mi v pondelok poradi poradak, ktory sa ponukol mi pomoct a ak sa to ani spolocnymi silami nepodari, vyberiem sa na danovy urad, nech to riesia.
cloe
17.07.10,20:56
Ja za seba musím povedať, že som tento mesiac nemala najmenší problém s podávaním SV. Podávala som asi 10 firiem, v rôznej dennej dobe a fungovalo mi to ako hodinky. Išla som normálne cez prihlásenie a nepoužívala som špecifickú aplikáciu pre elektron. podávanie SV.
pistik71
19.07.10,05:16
Takze moj (teda mojej znamej) problem vyrieseny - tie certifikaty sa skryvaju fakt pod odkazom "tu".
Lepsie skryt by sa to snad nepodarilo nikomu (jedine ze by este ten test "tu" spravili biely aby splynul s pozadim :) )
Vlastas
19.07.10,06:29
Mne sa dnes podarilo zaslať SV za cca 15min. aj to len vďaka technikovi. Vytlačila som si potvrdenku, ale ako vytlačím Krycí list a vyhlásenie o podaní písomností elektronickou formou????
nika.sum
19.07.10,06:33
Mne sa dnes podarilo zaslať SV za cca 15min. aj to len vďaka technikovi. Vytlačila som si potvrdenku, ale ako vytlačím Krycí list a vyhlásenie o podaní písomností elektronickou formou????

To sa tlaci este pred odoslanim, lebo ked vyjde potvrdenka, tak to cele zmizne - aspon ja som to tam uz nenasla. Tiez som si to nevytlacila pred odoslanim, tak som ho natiahla znovu, vytlacila kryci list + vyhlasenie, ale uz neodoslala.:) Neviem, ci je aj ina moznost.
Vlastas
19.07.10,06:47
To sa tlaci este pred odoslanim, lebo ked vyjde potvrdenka, tak to cele zmizne - aspon ja som to tam uz nenasla. Tiez som si to nevytlacila pred odoslanim, tak som ho natiahla znovu, vytlacila kryci list + vyhlasenie, ale uz neodoslala.:) Neviem, ci je aj ina moznost.

Ďakujem, vytlačila som to a na budúce už mám červenú poznámku, že tlačiť pred odoslaním.
euina
19.07.10,07:02
ja som to podávala v piatok a tiež som to hneď odoslala, ale dá sa dostať do toho dokumentu a to takto: Ideš na tú záložku, kde je elektronické podanie a pod tým máš historiu komunikácie a možnosť výberov z dátumov, zadaj dátum, kedy si dokument odoslala na DU a pekne ti ho ukáže, klikni na dokument a dá sa vytlačiť, všetko, čo potrebuješ. Dúfam, že som to napísala zrozumiteľne, ale treba to pohľadať, lebo je to tam tak nenápadne napísané.
Lubava
19.07.10,07:07
ja som sa pokúšala podať súhrnný výkaz v sobotu-nešlo to, v nedeľu som sa trápila do 22.00 hod.-nešlo to podpísať(nemáme elektronický podpis), ale dnes sa mi to konečne podarilo.
sybila3
19.07.10,07:07
ahojte, podáva sa SV nejako inak? Lebo na stránke drsr je toto a nejako tomu nerozumiem:

Vzhľadom na očakávaný zvýšený počet podávaných súhrnných výkazov odporúčame osobám povinným podať súhrnný výkaz, aby využívali špecifickú aplikáciu pre elektronické podávanie súhrnného výkazu podľa bodu D) v nižšie uvedenej časti: Autorizované elektronické služby – AES – Technická podpora.
domenico.office
19.07.10,07:34
ahojte, podáva sa SV nejako inak? Lebo na stránke drsr je toto a nejako tomu nerozumiem:

Vzhľadom na očakávaný zvýšený počet podávaných súhrnných výkazov odporúčame osobám povinným podať súhrnný výkaz, aby využívali špecifickú aplikáciu pre elektronické podávanie súhrnného výkazu podľa bodu D) v nižšie uvedenej časti: Autorizované elektronické služby – AES – Technická podpora.

Áno, aj toto som využil pre svojich klientov. Je to interná aplikácia, ktorá sa nainštaluje do PC a nemusíš chodiť cez www.drsr . sk . Jednoducho vypíšeš v tejto aplikácii SV, dáš podpísať, odoslať a prihlásiš sa svojimi údajmi ID a heslom. V tomto momente je SV poslaný a zároveň aj prijatý. Je to spôsob, ktorý tu mal byť hneď od začiatku a nie sa prihlasovať na Portál DS.
Zuzanak1
19.07.10,07:34
Ahojte. Keď som dnes podala elektronicky Súhrnný výkaz, tak to Vyhlásenie musím podať na DU (ak nemám zaučený elektronický podpis) do 5 dní od podania elektronicky, alebo do 25.7.(26.7.). Ďakujem.
domenico.office
19.07.10,07:40
Ahojte. Keď som dnes podala elektronicky Súhrnný výkaz, tak to Vyhlásenie musím podať na DU (ak nemám zaučený elektronický podpis) do 5 dní od podania elektronicky, alebo do 25.7.(26.7.). Ďakujem.

Do 5 dní od podania.
Zuzanak1
19.07.10,07:43
ďakujem, a ráta sa aj deň podania ? a soboty, nedele ?
Ak som to dnes poslala elektronicky tak do 23.07.-piatok ?
domenico.office
19.07.10,07:54
ďakujem, a ráta sa aj deň podania ? a soboty, nedele ?
Ak som to dnes poslala elektronicky tak do 23.07.-piatok ?

Pošli to hneď a máš pokoj. Načo si to nechávať na poslednú chvíľu.
Zuzanak1
19.07.10,08:00
lebo robím ešte DPHčky, a chcem využiť ešte sobotu, nedelu a odniesť to spolu na DU.
Klára2
19.07.10,08:09
...doručiť do 5 PRACOVNÝCH dní odo dňa elektronického podania...
sybila3
19.07.10,09:57
takže sú dve možnosti, poslať cez drsr, čo som ešte neposielala, lebo v prvom Q. to nefungovala a išlo to cez e-mail alebo cez špeciálnu aplikáciu, no idem skúsiť cez drsr. dík A ak máme zaruč.el.podpis, tak vyhlásenie nezasielame, odošlem výkaz a hotovo.
sybila3
19.07.10,10:29
no už sa mi to konečne podarilo otvoriť cez drsr, ale ako postupovať, vypísala som prvú stranu, dám ju vytlačiť a odosielam podpísané, až keď vyplním druhú stranu alebo každé zvlášť? dík
sybila3
19.07.10,10:55
neviem, kde to zbadám, či je už odoslaný????? najskôr mi vypísalo dokument podpísaný, potom som dala odoslať ale nič to nerobilo, môžem to odoslať ešte raz?
Tamila
19.07.10,11:03
neviem, kde to zbadám, či je už odoslaný????? najskôr mi vypísalo dokument podpísaný, potom som dala odoslať ale nič to nerobilo, môžem to odoslať ešte raz?
Tiež som tak odosiela v piatok a dnes som zistila, že mám odoslaný 2x. Volala som správkyni, vravela, že mi to vymaže, že niektorí poslali aj 10x ten istý SV.:D
tuta
19.07.10,11:04
Skús si pozrieť schránku správ, mala by Ti dôjsť správa o akceptácií.
Ja som tiež pred chvíľkou výkaz podpísala, odoslala a vyhodilo ma zo systému. Ale došla mi správa o akceptácií. Prípadne si to pozri v sekcii podanie dokumentov cez históriu dnešného dňa.
tuta
19.07.10,11:08
Tiež som tak odosiela v piatok a dnes som zistila, že mám odoslaný 2x. Volala som správkyni, vravela, že mi to vymaže, že niektorí poslali aj 10x ten istý SV.:D


Keby systém fungoval tak ako má, tak sa to nestane. Posielam mesačne od januára daňové priznanie DPH elektronicky a všetko ide ako po masle. Ale príde náročnejší termín a už všetko padá...
sybila3
19.07.10,11:09
nič tam nemám, stane sa niečo, ak to odošlem ešte raz? A odosiela sa až po vyplnení všetkých strán alebo každú stranu zvlášť, lebo nejako mi nemôže načítať druhú stranu? katastrofa už pri tom sedí 2 hodiny.
KEJKA
19.07.10,11:12
neviem, kde to zbadám, či je už odoslaný????? najskôr mi vypísalo dokument podpísaný, potom som dala odoslať ale nič to nerobilo, môžem to odoslať ešte raz?
ak je odoslaný - k tomu sa ti zobrazí tiež správa-predbežná potvrdenka o prijatí dokumentu. Ako ti to odosielanie skončilo?
U jedného klienta odmietlo prijať dokument - aj o tom sa zobrazila správa.
V oboch prípadoch odosielaný dokument je v schránke dokumentov, ten odmietnutý je označený ako "chybný".
Takže ak nemáš nič v dokumentoch, tak sa odosielanie neskončilo úspešne.
Pošli ešte raz.
tuta
19.07.10,11:14
odosiela sa po vyplnení všetkých strán a označení dokumentu. Poradím Ti vykašli sa teraz nato, lebo si zbytočne ničíš nervy a ak môžeš skús to v menej frekventovanom čase, napr. večer. Ešte máš jeden deň k dobru, ale ťažko povedať čo bude zajtra...
sybila3
19.07.10,11:14
nič nemám v správach a teraz dokonca mi vypísalo, že zlyhala aplikácia internet explorer. Už mám z toho nervy. Ešte mi poradte, vypíšem prvú stranu, dám vyplnenie druhých strán, vypíšem, potom dám podpísať, odkliknem, kody .....a nakoniec po potvrdení dám odoslať a potom by mi mala prísť správa. Zatiaľ nič nemám v schránke.
KEJKA
19.07.10,11:20
no už sa mi to konečne podarilo otvoriť cez drsr, ale ako postupovať, vypísala som prvú stranu, dám ju vytlačiť a odosielam podpísané, až keď vyplním druhú stranu alebo každé zvlášť? dík
máš ZEP - a máš autorizáciu? takže otvorila si a vypisuješ to po prihlásení, áno?
============
ja pred podpísaním dávam ešte funkciu "kontrola", potom podpísať, dám PIN,
nepodpísaný dokument sa zmení na podpísaný a hned na to ODOSLAŤ.
Systém je zrejme zahltený, lebo sa mi na drsr momentálne nedá prihlásiť. Aj odosielanie preto možno dlho trvá. Ja som to urobila včera, bol klud.
A po ukončení odosielania sa ti na obrazovke objaví správa.
sybila3
19.07.10,11:25
tak mi ho asi neodoslalo, lebo správa sa mi nezobrazila, a teraz mi vypisuje, že sa nedá pripojiť na stránku, tak skúsim večer, možno bude kľud. Ale neodosiela sa každá strana zvlášť, vypíšem prvú,druhú stranu a potom dám podpísať???
tuta
19.07.10,11:50
tak mi ho asi neodoslalo, lebo správa sa mi nezobrazila, a teraz mi vypisuje, že sa nedá pripojiť na stránku, tak skúsim večer, možno bude kľud. Ale neodosiela sa každá strana zvlášť, vypíšem prvú,druhú stranu a potom dám podpísať??? áno

odošleš naraz, až keď budeš mať vypísané všetky strany
durisovad
19.07.10,12:09
Dnes od rana som sa aj ja pokusala tento vykaz odoslat, najskor ma navigoval domenico, nepodarilo sa, lebo som nemala stiahnute potrebne programy. Podarilo sa mi dovolat panej na ustredne danove riaditelstvo v Bystrici, ta ma tiez nagigovala, stiahla som potrebne programy, aj tie TU, dva razy som restartovala pocitac, aby sa to vsetko ulozilo, ale vysledok bol stale rovnaky. Podpisat a odoslat sa mi to nepodarilo. Zaniesla som vypisame papiere na danovy urad a sucasne som poslala na ustredne riaditelstvo mail s udajmi z vykazu s poznamkou, ze ani po navigacii ich pracovnicky sa to odoslat nepodarilo. Pani v Bystrici mi este povedala, ze ak by som mala zaruceny elektronicky podpis, problem by nebol, ale ze vela ludi im vola, ze sa im to odoslat nedari.. Uz nech sa robi co chce, viac trpezlivosti ani ochoty robit s tym nieco nemam. A pritom je hodnota celeho toho 151 EUR. Viacej som pretelefonovala.
Johanka
19.07.10,12:11
Áno, aj toto som využil pre svojich klientov. Je to interná aplikácia, ktorá sa nainštaluje do PC a nemusíš chodiť cez www.drsr (http://www.drsr) . sk . Jednoducho vypíšeš v tejto aplikácii SV, dáš podpísať, odoslať a prihlásiš sa svojimi údajmi ID a heslom. V tomto momente je SV poslaný a zároveň aj prijatý. Je to spôsob, ktorý tu mal byť hneď od začiatku a nie sa prihlasovať na Portál DS.
Odomňa to žiadne heslo nepýtalo, iba ID.

... a už zase je náhradná stránka :rolleyes:.
Zvalik
19.07.10,12:21
áno je náhradná stránka ale tam chcú tiež elektronický podpis, ktorý naša firma nemá tak sa mi to nepodarilo znovu poslať. napísala som im aspoň e.mail, tak mi poradili na daňovom úrade, aby som bola krytá, že im to nefunguje pre prípad že to nebude fungovať aj zajtra....
mysimis
19.07.10,13:53
Odomňa to žiadne heslo nepýtalo, iba ID.

... a už zase je náhradná stránka :rolleyes:.

Akokoľvek sa snažím odoslať 1/4 ročný súhrnný výkaz, žiaľ nejde to. Funguje len náhradná stránka drsr a keď vyplním súhrnný výkaz nejde mi ho odoslať, lebo nemám elektronický podpis a ID odo mňa nepýta, asi robím chybu, len neviem kde.
Dáša_
19.07.10,13:57
Akokoľvek sa snažím odoslať 1/4 ročný súhrnný výkaz, žiaľ nejde to. Funguje len náhradná stránka drsr a keď vyplním súhrnný výkaz nejde mi ho odoslať, lebo nemám elektronický podpis a ID odo mňa nepýta, asi robím chybu, len neviem kde.

som na tom rovnako, nedokážem to podpísať.

Toľko nervov, koľko mi tento rok zožrala táto stránka, to je neskutočné :eek::eek:

myslím samozrejme drsr.sk
domenico.office
19.07.10,14:00
Odomňa to žiadne heslo nepýtalo, iba ID.

... a už zase je náhradná stránka :rolleyes:.

Prišiel som na to aj ja dnes, v staršej aplikácii to chcelo heslo. Dnes som to robil na dvoch miestach a podali sme SV.
domenico.office
19.07.10,14:04
Ak niekomu chýba certifikát, ktorý je potrebný bez ZEP, nech si zavolá infolinku drsr, ochotne zašlú do mailu, alebo si ju môže stiahnuť. Pred inštaláciou certifikátu je nutné si ho rozbaliť do svojho PC.
domenico.office
19.07.10,14:06
Akokoľvek sa snažím odoslať 1/4 ročný súhrnný výkaz, žiaľ nejde to. Funguje len náhradná stránka drsr a keď vyplním súhrnný výkaz nejde mi ho odoslať, lebo nemám elektronický podpis a ID odo mňa nepýta, asi robím chybu, len neviem kde.

ID bude pýtať až pri odosielaní. A kým nepodpíšeš SV, nedá sa odoslať.
mysimis
19.07.10,14:10
Ak niekomu chýba certifikát, ktorý je potrebný bez ZEP, nech si zavolá infolinku drsr, ochotne zašlú do mailu, alebo si ju môže stiahnuť. Pred inštaláciou certifikátu je nutné si ho rozbaliť do svojho PC.

Pokúšam sa stiahnuť si certifikát a pýta tam odo mňa aj heslo, čo s tým?
domenico.office
19.07.10,14:12
Žiadne heslo sa nezadáva. Len ďalej.
Dáša_
19.07.10,14:14
Ak niekomu chýba certifikát, ktorý je potrebný bez ZEP, nech si zavolá infolinku drsr, ochotne zašlú do mailu, alebo si ju môže stiahnuť. Pred inštaláciou certifikátu je nutné si ho rozbaliť do svojho PC.


ďakujem ti veľmi pekne, teraz to už prešlo.

Sice netuším, čo som vytlačila, ale čo sa dalo, to som skúsila. tak snáď to bude OK
mysimis
19.07.10,14:20
Žiadne heslo sa nezadáva. Len ďalej.

Ďakujem za radu, podarilo sa mi to aj odoslať.:)
Johanka
19.07.10,15:32
Akokoľvek sa snažím odoslať 1/4 ročný súhrnný výkaz, žiaľ nejde to. Funguje len náhradná stránka drsr a keď vyplním súhrnný výkaz nejde mi ho odoslať, lebo nemám elektronický podpis a ID odo mňa nepýta, asi robím chybu, len neviem kde.
Ja som si stiahla do PC ten nový produkt, tam to ide dobre, len treba SV naťukať - pokiaľ údajov na str.2 nie je veľa, nie je to problém.
mysimis
19.07.10,15:47
Ja som si stiahla do PC ten nový produkt, tam to ide dobre, len treba SV naťukať - pokiaľ údajov na str.2 nie je veľa, nie je to problém.

Johanka, ak si uložíš z programu SV, tak keď si ho dáš načítať nemusíš ťukať. Ja som to skúsila a ide mi to pekne.
dufulus
19.07.10,15:55
Johanka, ak si uložíš z programu SV, tak keď si ho dáš načítať nemusíš ťukať. Ja som to skúsila a ide mi to pekne.

určite to aj tebe musí z .XML-ka načítať, nemusíš nič ručne naťukávať :)
durisovad
19.07.10,16:00
Boze, ludia, ako to robite, ze sa vam dari ten vykaz podat? Ja som mala uz od dvoch kompetentnych navigaciu, robila som vsetko podla toho, ako povedali, nainstalovala som vsetky programy, ale vykaz sa nie a nie podpisat a teda ani odoslat.
mysimis
19.07.10,16:04
Dáška a máš stiahnutý aj certifikát? Kuk na prísp. 431.
durisovad
19.07.10,16:06
Toto, co dal domenico, este nemam, ale v pocitaci v robote certifikat nainstalovany mam, to som skontrolovala s panou z UDR, ktora ma navigovala, ako to mam poslat.
domenico.office
19.07.10,16:10
Dáška nemá D.Signer xades, ale kým si nenainštaluje Net Framework 2.0, D.Signer xades sa nebude dať nainštalovať.
mysimis
19.07.10,16:10
Nainštaluj si najprv aktuálnu verziu pre zasielanie SV zo stránky drsr - 10.0.0.10, potom si nainštaluj certifikát, vyplň si SV /ja som si ho dala načítať z môjho programu/ a potom si klikni na podpísať, potom odoslať - vypíta si ID - odošleš a následne som dostala info o prijatí.
domenico.office
19.07.10,16:12
Nainštaluj si najprv aktuálnu verziu pre zasielanie SV zo stránky drsr - 10.0.0.10, potom si nainštaluj certifikát, vyplň si SV /ja som si ho dala načítať z môjho programu/ a potom si klikni na podpísať, potom odoslať - vypíta si ID - odošleš a následne som dostala info o prijatí.

A to isté platí o softe z DRSR, kým nebude NET framework, nebude podanie dokumentu.
Dáša_
19.07.10,16:14
a stránka zase chvíľu funguje
domenico.office
19.07.10,16:14
Toto, co dal domenico, este nemam, ale v pocitaci v robote certifikat nainstalovany mam, to som skontrolovala s panou z UDR, ktora ma navigovala, ako to mam poslat.

Ospravedlňujem sa za mínusový bod....klikol som nechcene....
mysimis
19.07.10,16:14
A to isté platí o softe z DRSR, kým nebude NET framework, nebude podanie dokumentu.

Tak tu moje počítačové vedomosti končia, lebo vôbec neviem čo je NETframeworkmimotemy.
durisovad
19.07.10,16:17
Dáška nemá D.Signer xades, ale kým si nenainštaluje Net Framework 2.0, D.Signer xades sa nebude dať nainštalovať.
Nainstalovala som podla navigacie pani z dan. riaditelstva z Bystrice a vysledok je stale rovnaky.
durisovad
19.07.10,16:18
Ospravedlňujem sa za mínusový bod....klikol som nechcene....
Za svoju pracu s tymto vykazom si iste zasluzim nielen minusovy bod ale aj velku PATKU.
mysimis
19.07.10,16:24
Za svoju pracu s tymto vykazom si iste zasluzim nielen minusovy bod ale aj velku PATKU.

Dáška, nezúfaj, ani je by som to bez domenicca nebola odoslala, teraz som u spokojná, lebo mi veľmi pomohol a už viem ako na to.
cathyc
19.07.10,18:07
Je potrebné zaslať aj prázdne tlačivo SV, ak neboli žiadne pohyby? Snažím sa o to, ale akosi mi to nejde.
otázka
19.07.10,18:15
Je potrebné zaslať aj prázdne tlačivo SV, ak neboli žiadne pohyby? Snažím sa o to, ale akosi mi to nejde.

Ide to, na 1.strane SV treba dať sumu v € 0 a aj pošet strán 0. Na druhú stranu SV už neísť a ani nenačítavať.
sybila3
19.07.10,18:15
Nainštaluj si najprv aktuálnu verziu pre zasielanie SV zo stránky drsr - 10.0.0.10, potom si nainštaluj certifikát, vyplň si SV /ja som si ho dala načítať z môjho programu/ a potom si klikni na podpísať, potom odoslať - vypíta si ID - odošleš a následne som dostala info o prijatí.

A KýM NEBUDEM MAť nainštalovaný 10.0.0.10 nainštalovaný mi to nepojde poslať zo stránky drsr?
cathyc
19.07.10,18:17
Je potrebné zaslať aj prázdne tlačivo SV, ak neboli žiadne pohyby? Snažím sa o to, ale akosi mi to nejde.
Podľa par.80 je zjavné, že sa SV zasiela len v období, kedy a) dodal tovar oslobodený od dane podľa § 43 ods. 1 z tuzemska do iného členského štátu osobe, ktorá je identifikovaná pre daň v inom členskom štáte, atď.
Dúfam, že som si odpovedala správne.
otázka
19.07.10,18:18
Elektronicky treba podať, fyzicky nie. Tak mi povedali na našom DÚ po 1.Q, ale aj nulový mi na podateľni potvrdili, takže pre istotu si ho za 2.Q. pripravím tiež, keď pôjdem s ostatnými DP DPH.
Johanka
19.07.10,18:21
Nulový SV sa nepodáva. To by ho museli podávať všetci platitelia DPH ...až ti by bol na drsr chaos :D.
sybila3
19.07.10,18:21
treba na zaslenie zo stránky drsr nainštalovať ten 10.0...? Alebo nie? A ako to mám vytlačiť, vyplnila som str.1 a chcem ju vytlačiť ale nejde mi dík.
domenico.office
19.07.10,18:23
treba na zaslenie zo stránky drsr nainštalovať ten 10.0...? Alebo nie? A ako to mám vytlačiť, vyplnila som str.1 a chcem ju vytlačiť ale nejde mi dík.

Aplikácia je len pre prípad, že by nefungoval drsr, nič sa nezmení, nijak sa neovplyvňujú spôsoby podania.
domenico.office
19.07.10,18:23
A KýM NEBUDEM MAť nainštalovaný 10.0.0.10 nainštalovaný mi to nepojde poslať zo stránky drsr?

Pôjde.
sybila3
19.07.10,18:32
no takže mi naskočila správa o podaní dokumentu, ....názov,číslo....číslo kt. mu bolo pridelené na podateľni....Vytlačila som si ju a tým by to malo byť hotovo. Ale nedala sa mi vytlačiť prvá strana SV, mám len druhu.
Jana1303
19.07.10,18:34
Skúšam, skúšam ale nejde to ani mne, vypíšem na stránke drsr SV, podpíšem dám OK a tam mi píše:
" Core.VerifySign 8: creating Signer: sha 1 withrsa ", neviem čo ďalej....
ormika
19.07.10,19:33
Nejde? Prídem po popis k vyplneniu, stlačím pokračovať a ani sa nepohne. Kde nájdem náhradné posielanie? Ďakujem
domenico.office
19.07.10,19:41
tu je priamy link na stiahnutie aplikácie: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi . Aplikáciu treba nainštalovať. Dodávam, že je potrebné mať nainštalovaný D.Signer Xades a certifikát z príspevku 431
domenico.office
19.07.10,19:43
Skúšam, skúšam ale nejde to ani mne, vypíšem na stránke drsr SV, podpíšem dám OK a tam mi píše:
" Core.VerifySign 8: creating Signer: sha 1 withrsa ", neviem čo ďalej....

Podľa všetkého nemáš nainštalovaný D.Signer Xades. Ešte je nutné nainštalovať certifikát elektronickej podateľne.
ormika
19.07.10,19:45
tu je priamy link na stiahnutie aplikácie: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi . Aplikáciu treba nainštalovať. Dodávam, že je potrebné mať nainštalovaný D.Signer Xades a certifikát z príspevku 431
Ďakujem, práve som si to všetko doinštalovala, idem skúsiť či to pôjde. Vďaka zatiaľ, dúfam že tu ešte budeš ak bude nejaký problém :-) dobrá dušička :-)
ormika
19.07.10,19:46
Ďakujem, práve som si to všetko doinštalovala, idem skúsiť či to pôjde. Vďaka zatiaľ, dúfam že tu ešte budeš ak bude nejaký problém :-) dobrá dušička :-)
a nejde....najradšej by som to dala cez náhradu :-)
Zvalik
19.07.10,19:46
ahoj ... písala som na callcentrum@drsr.sk a oni mi odtiaľ poslali ďalšie dve inštalácie aby mi to fungovalo... takže teraz sa mi to dalo poslať!
ormika
19.07.10,19:54
a nejde....najradšej by som to dala cez náhradu :-)
aj mne už to išlo, ale musela som ísť mimo www.drsr.sk, cez svoj PC, tam sa mi otvorilo, podpísalo značkou, odoslalo a idem kuk na drsr do schránky či to tam mám :-) ĎAKUJEM!
ormika
19.07.10,19:57
aj mne už to išlo, ale musela som ísť mimo www.drsr.sk (http://www.drsr.sk), cez svoj PC, tam sa mi otvorilo, podpísalo značkou, odoslalo a idem kuk na drsr do schránky či to tam mám :-) ĎAKUJEM!
Takže v schránke správ mám potvrdenie, ale odkiaľ si vytlačím stránku ktorú treba do 5 dní doručiť na DÚ?
cloe
19.07.10,20:01
Takže v schránke správ mám potvrdenie, ale odkiaľ si vytlačím stránku ktorú treba do 5 dní doručiť na DÚ?

Dáva sa tlač krycích listov ešte pred tým, než to podpíšeš a odošleš. Potom to už nejde. Ale môžeš si napr. vytlačiť aj z programu /neviem aký máš soft, ja mám Pohodu a tam sa dá vytlačiť aj Vyhlásenie o podaní.../.
Prípadne si na stránke drsr nájdi čisté tlačivo a vypíš ručne.
ormika
19.07.10,20:12
Dáva sa tlač krycích listov ešte pred tým, než to podpíšeš a odošleš. Potom to už nejde. Ale môžeš si napr. vytlačiť aj z programu /neviem aký máš soft, ja mám Pohodu a tam sa dá vytlačiť aj Vyhlásenie o podaní.../.
Prípadne si na stránke drsr nájdi čisté tlačivo a vypíš ručne.
Už to mám vytlačené, musela som si to ešte raz vypísať a tak vytlačiť.
VĎaka všetkým za rady, už mám toho dosť, idem spať, tak vám všetkým želám spokojnú nôcku a krásne sníčky.
ErikaDP
20.07.10,05:46
tu je priamy link na stiahnutie aplikácie: http://podajdp.drsr.sk/Install/SuhrnnyVykazSetup.msi . Aplikáciu treba nainštalovať. Dodávam, že je potrebné mať nainštalovaný D.Signer Xades a certifikát z príspevku 431
Domenico.office, prosim o odpoveď k podaniu prostrednictvom ZEP - overenie certifikátu:
bez problemov som včera podala normálne ( nie cez náhradnu stranku DRSR) suhrnný výkaz aj DP k DPh. podpísala som ZEPom.
Dnes mi prišla správa o overení cetifikátu, pričom v časti: podanie súhrnného výkazu sa píše že bol overený, ale: chýba datum a čas overenia - je neznámy. Je to chyba ?
tu je opis zo správy:
Vydavateľ certifikátu: CN=CA Disig, xxxxxxxx
bol overený.
Certifikát bol overovaný vzhľadom k dátumu 19.07.2010 19:16:19:101.

Dátum a čas overenia certifikátu: neznáma hodnoda.
tuta
20.07.10,05:54
Dáva sa tlač krycích listov ešte pred tým, než to podpíšeš a odošleš. Potom to už nejde. Ale môžeš si napr. vytlačiť aj z programu /neviem aký máš soft, ja mám Pohodu a tam sa dá vytlačiť aj Vyhlásenie o podaní.../.
Prípadne si na stránke drsr nájdi čisté tlačivo a vypíš ručne.


Tlačiť krycie listy sa dá aj neskôr a to v histórií podaných dokumentov.
Bližšie info si pozri tu:

http://www.porada.sk/1456382-post7.html
durisovad
20.07.10,07:09
Tak sa to v hodine dvanastej podarilo odoslat aj mne vdaka mysimis a domenicovi. Som rada, ze su tu taki mili, mudri a ochotni ludia.
sybila3
20.07.10,07:42
Postup: prihlasiš sa
výber subjektov
podanie dokumentov
dátum - klikneš odošli
v pravo klikneš na ceruzku (detail)
v pravo klikneš obrazok - zobrazenie dokumentu
otvorí sa ti nové okno s vypísaným SV

-- no potialto to mám ale tlač krycích listov tam nemám, len tlač prvej a druhej strany a keď nato kliknem tak sa mi nič nezobrazí

dole je tlač krycích listov - klikneš
objaví sa ti dokument bez popisu a klikneš hore na Options
a objaví sa už vypísaný krycí list, ktorý vytlačíš, je obojstranný
Slavena
20.07.10,10:42
Pánečku, ľudia, ratujte ma, keď kliknem na obrazok - zobrazenie dokumentu, otvorí sa mi nové okno s vypísaným SV. Ale to je všetko, lebo keď dám tlač krycích listov, neobjaví sa mi žiadny dokument, nieto ešte nejaké "Options" na ktoré mám kliknúť. Čo mám robiť?
sybila3
20.07.10,11:30
aj ja to mám tak isto, presne potial som prišla a ďalej sa nemôžem dostať.
nika.sum
20.07.10,12:14
Pánečku, ľudia, ratujte ma, keď kliknem na obrazok - zobrazenie dokumentu, otvorí sa mi nové okno s vypísaným SV. Ale to je všetko, lebo keď dám tlač krycích listov, neobjaví sa mi žiadny dokument, nieto ešte nejaké "Options" na ktoré mám kliknúť. Čo mám robiť?

Ked kliknes na tlac krycih listov mal by sa ti objavit dokument - prva strana SV + vyhlasenie, malo by sa ti to objavit v novom okne, tam uz len klasicky ako pri kazdom subore treba dat tlacit.
sybila3
20.07.10,12:24
ja tam ale nemám tlač krycích listov.
sybila3
20.07.10,12:29
no otvorí sa mi SV v novom okne a ďalej sa nepohnem, nemám tam ani options ani tlač krycích listov. čo s tým?
Slavena
20.07.10,12:32
no otvorí sa mi SV v novom okne a ďalej sa nepohnem, nemám tam ani options ani tlač krycích listov. čo s tým?

Že by sme nemali niečo nainštalované?:confused: Ja som z toho jeleň!
Jana1303
20.07.10,12:48
Ja už som z toho nešťastná, všetko mám nainštalované, mám ZEP, vypíšem výkaz, odkontrolujem, dám podpísať PUK, PUK 1 a potom vyskočí upozornenie : "Nastala chyba počas overovania podpisu", preto prosím o radu čo mám robiť.
bo2x
20.07.10,13:33
Inštalácia certifikátov pre podanie SV DPH (platí pre nezaručený - dohoda):
1. Inštalovať dsignerxades2010.zip (DSigXadesWithXMLPlugin2010Setup) (ak na PC hlási, že nie je nainštalovaný Framenetwork.NET 2.0, treba predtým inštalovať súbor (dotnetfx)
2. Inštalovať msxml plugin
3. inštalovať signaturepolicy.zip (sigPolicy2010)
4. Prihlásiť sa cez ID a heslo
5. Úvod -> Správa certifikátov -> V texte v prvej vete je odkaz na konci vety "tu" , tam je klientský certifikát, treba ho stiahnúť a inštalovať, to isté aj v druhej vete je na konci vety odkaz "tu", tam je server certifikát, treba ho stiahnúť a nainštalovať
6. Vybrať subjekt
7. Podávanie dokumentov
8. Typ dokumentu, stlačiť pokračovať
9. Podanie dokumentu
10. Vypísanie prvej strany, kontrola údajov, tlač krycích listov (je potrebné mať inštalované pdf, nejaký adobe reader
11. Vypísanie 2. strany, kontrola údajov, označiť dokument, podpísať, ok,ok
12. Odošli, potvrdenka, vytlačiť, príp. uložiť, zatvoriť okno
13. Skontrolovať v Úvod -> Schránka správ -> ľavé okno -> neprečítané správy, či tam je potvrdenka
14. Odhlásiť
15. Odniesť krycí list (1. strana + vyhlásenie) na DÚ
Jana1303
20.07.10,13:58
Ja už som z toho nešťastná, všetko mám nainštalované, mám ZEP, vypíšem výkaz, odkontrolujem, dám podpísať PUK, PUK 1 a potom vyskočí upozornenie : "Nastala chyba počas overovania podpisu", preto prosím o radu čo mám robiť.




.....nikto neporadí ????.....................
durisovad
20.07.10,14:03
Co radi bo2x je iste spravne a dokonale obsazne, ale je to praca pre zdatneho programatora, nie pre obycajnu uctovnicku. Ja som to vsetko nainstalovala, sice az na druhy pokus, ale len za ucinnej pomoci domenica, sama by som sa nepohla ani o pol kroka. Myslim, ze danovy urad by mal porozmyslat o nejakom jednoduchsom posielani tych dokumentov, ktore chce, aby sme mu odosielali.
durisovad
20.07.10,14:05
.....nikto neporadí ????.....................
Oprobuj kontaktovat domenica, myslim, ze ti ochotne poradi, so mnou mal bozsku trpezlivost.
Kazu
20.07.10,14:14
.....nikto neporadí ????.....................


Keď som nevedela pohnúť volala som na 048 4317222. To je telefón na ich stránku a dnes robia do 18.00 hod. Tam ti určite poradia.
andreaS
20.07.10,16:35
mojej kamaratke sa nepodarilo prihlasit... zarucene dala spravne ID aj heslo... telefonna linka podpory permanentne obsadena... tak zaslala mejl so ziadostou o nove heslo...

stale nove heslo nema... a ja osobne tipujem, ze dnes jej ho ani neposlu... akurat jej len poslali potvrdzovaci mejl o prijati toho jej mejlu na vyziadanie noveho hesla...

bude z toho pokuta ak to dnes nezasle? (od obeda sa s tym trapi a proste sa jej nedari prihlasit)...
durisovad
20.07.10,16:40
Neviem, ci tam este niekoho po telefone najde, ale ja som minuly tyzden tiez marne volala na linku podpory, bolo stale obsadene. Zavolala som na ustrednu UDR v Bystrici a otravovala som ich dovtedy, pokial ma nespojili s niekym, kto bol ochotny so mnou rozpravat. Doporucovala by som napisat mail, ze sa nepodarilo kontaktovat tu ich linku, opisat problem a poziadat pardonovanie. Neviem, ci to bude mat ucinok, ale za pokus by to stalo.
Ta pani, ktora so mnou hovorila, povedala, ze maju velmi vela telefonatov, ludia nevedia vykaz odoslat a ziadaju ich o rady.
A pre buducnost by som odporucila zacat s odosielanim vykazu skor, nenechavat to na posledny den.
andreaS
20.07.10,16:43
daska: prisiel jej automaticky mejl ze jej ziadost zaregistrovali... takze z toho by snad malo byt jasne, ze sa proste neprihlasi.. nefunguje to... bohuzial neviem, ci to robi spravne... ci neni chyba niekde inde... lebo to riesim len na dialku... sme od seba 80km ...
domenico.office
20.07.10,16:49
Ja už som z toho nešťastná, všetko mám nainštalované, mám ZEP, vypíšem výkaz, odkontrolujem, dám podpísať PUK, PUK 1 a potom vyskočí upozornenie : "Nastala chyba počas overovania podpisu", preto prosím o radu čo mám robiť.

Len ten PIN 2 ...... mimotemy ;)
durisovad
20.07.10,16:49
Ten mail nenapisal nikto, to maju zautomatizovane, posielaju to na kazdu ziadost, ktoru im posles a po nejakom case reaguju na konkretnu poziadavku.
andreaS
20.07.10,16:51
daska: viem, ale ma aspon cosi v ruke, ze pisala...

neviem ako ju ukludnit...

co by ste robili vy?

ps: osobne si myslim, ze nechavat si to na poslednu chvilu sa musi vypomstit, ale ked uz skratili dobu o 5 dni a ona este doraba faktury, kym si to vsetko zase prekontroluje, douctuje, tak toto proste nestiha...
durisovad
20.07.10,16:56
A bol by problem faktury, ktore pridu po 15-tom zauctovat do noveho mesiaca?
Rozalka
20.07.10,16:57
Možno ide o faktúry odoslané ...
JarkaL
20.07.10,17:33
Tak, podarilo sa za účinnej pomoci môjho syna (bez neho by som to isto nezvládla). Dával si pozor na jazyk , aby pri mne nenadával, vie, že to neznášam. Dúfam, že na budúci kvartál mi to už pôjde, že už tam nič nebude treba inštalovať.
Jana1303
20.07.10,17:38
Len ten PIN 2 ...... mimotemy ;)
Áno len ten PIN 2. Veľmi pekne ďakujem a som šťastná že existujú výborní a ochotní poraďáci. Veľmi veľká vďaka a do skorého videnia.
andreaS
20.07.10,18:04
nakoniec jej nove heslo poslali :) uvidime, ci to dobojujeme...
tuta
20.07.10,18:08
držím palce, do polnoci máte ešte čas...