durisovad
20.07.10,20:11
Prajem vela stastia.
dufulus
20.07.10,18:19
aj ja prajem veľa šťastia...mal som podobný problém s kolegom - má ZEP ale nevedel sa prihlásiť na drsr.sk do eTAXu, tak tam volal, písal mail a do večera nič..
myslíte že je problém keď boli podané podpísané súhrnné výkazy ZEPom, ale ešte tento ZEP nemá kolega evidovaný vo svojom účte na drsr.sk, keďže to robil na poslednú chvíľu (dnes) a nemohol sa prihlásiť??
:)
(možno mu aj prišiel potom od 18 mail, len išiel na pivo a už to asi do polnoci nebude riešiť) :D
andreaS
20.07.10,18:23
no teraz jej vypisuje toto:

chyba pri odoslani: the underlying connection was closed: an unexpected error occurred on a receive
domenico.office
20.07.10,18:25
Keď je pridaný certifikát do systému DRSR, je možné hneď podpisovať a podávať dokumenty, samozrejme, ak je daňový subjekt autorizovaný na mieste príslušnom DÚ.
andreaS
20.07.10,19:04
dobre ste drzali palce... kamaratka to dobojovala do uspesneho konca :) chvalabohu...
durisovad
20.07.10,19:36
Priali sme jej to z celeho srdca, vieme, ake to mohli byt nervaky.
v.balogova
20.07.10,20:32
Poprosím o radu, ako si vytlačím potvrdenku. Ked sa pozriem na podané dokumenty tak súhrnný výkaz bol podaný 20.7.2010 stav zaevidovaný a nie je tam žiadna ikona.Poradí ešte niekto 5 minút pred dvanástou?
KEJKA
20.07.10,22:51
daj si dokumenty - a odošli........... zobrazia sa ti všetky dokumenty a tam su aj potvrdenky aj akceptácie.
aj ked po dvanástej - nie je neskoro. Tú potvrdenku si vytlačíš kedykoľvek.
dufulus
21.07.10,15:15
ja tu mám ešte jednu nejasnosť s elektronickým podávaním DP
mám ZEP, dal som ho na drsr.sk:


tu mám certifikát, ale neviem či s ním ešte niečo treba alebo čo s ním vlastne...
pretože mám problém - nemôžem vyplniť žiadne tlačivo cez drsr.sk
internet explorer som ponadstavoval podľa návodu na Inštaláciu komponentov pre účely využívania autorizovanej služby....(zo strányk drsr)
viazne mi to tu: (v ľavom dolnom rohu okna mi vypíše že na stránke sú chyby a nechce ma pustiť ďalej)


nevedeli by ste mi poradiť kde robím chybu ešte, som myslel že mám všetko ako mám mať :)


Tak už sa mi to podarilo aj nahrať konečne - musel som mať v správe certifikátov zaškrtnutý ten certifikát čo tam mám :) = misia splnená, ide sa domov :D
sybila3
24.07.10,11:32
prosím Vás, ak mám ZEP, stačilo len poslať SV a už nič neodovdzávam na DU? Idem teraz posielať DPH, tiež len odošlem a založím si potvrdenku? Ešte mám problém s tou tlačou, keď si dám vytlačiť, zobrazí sa mi okno Adobe a potom nič, je prázdne, že by mi tam niečo chýbalo? dík
domenico.office
24.07.10,11:59
Ak sa daňové podania podpíšu ZEP, nič sa nedokladuje na DÚ. Platí vo všetkých prípadoch, či sa jedná o SV, či o DPH, či o iné podanie.
durisovad
11.10.10,13:21
Dnes som podavala suhrnny vykaz za 3. stvrtrok a podarilo sa mi to vsetko na prvy sup. Bolo to jednak vdaka radam poradakov pred tromi mesiacmi ale myslim, ze aj stranka DRSR je uz ocistena od kadejakych chyb, ktore tam boli v lete.
Kačena I.
11.10.10,13:23
Dnes som podavala suhrnny vykaz za 3. stvrtrok a podarilo sa mi to vsetko na prvy sup. Bolo to jednak vdaka radam poradakov pred tromi mesiacmi ale myslim, ze aj stranka DRSR je uz ocistena od kadejakych chyb, ktore tam boli v lete.


Dúfam, že to vydrží až do 25-ho.
durisovad
11.10.10,13:28
Skus poslat hned, clovek nikdy nevie, co ich napadne.
Kačena I.
11.10.10,13:33
jáááááj, keby boli všetky doklady, prečo nie
durisovad
11.10.10,14:48
Dúfam, že to vydrží až do 25-ho.
25-teho uz bude NESKORO. Musis to stihnut do 20-teho.
nika.sum
11.10.10,16:40
Ja som doteraz stihala podat do 15.-teho a to bolo este fajn, potom uz mali problemy, hlavne tesne pred 20. Dufam, ze aj teraz to stihnem bez problemov.
katkap17
15.10.10,07:00
Ahojte , potrebovala by som poradiť, idem podať SV a chcela by som sa spýtať akým kurzom mám prerátať Fa a dať do SV? Klient poskytuje služby mesiac v Čechách a za celý mesiac potom spravím Fa napr. 30.9. vystavená ku ktorému dátumu mám prepočítať kurz a zapísať do SV? Ďakujem pekne!
Jana1303
04.11.10,14:59
Ahojte poraďáci, čo mám robiť keď sa mi podarilo 2x podať DP DPH za III. štvrťrok 2010 elektronicky???

Zistila som to až dnes, keď som chcela vytlačiť doklad o akceptacii. Spomenula som si že keď som to podávala prvý krát tak mi spadla web. stranka drsr, tak som otvorila opäť stránku drsr a poslala ešte raz. Prosím o radu čo robiť???
Dáša_
04.11.10,15:03
Podavali sme súhrnný výkaz ZEPom a DU po nás žiada priniesť ešte nejaký papierovy doklad. a to ani nehovorím, že hoci sme to podali načas, oni tvrdia, že ich systém ukazuje neskoré prijatie.

Tak teraz neviem, kde sa stala chyba? Na čo sme teda platili za ZEP, keď nakoniec aj tak chcu aj papierové výkazy?
Tamila
04.11.10,16:14
Ahojte poraďáci, čo mám robiť keď sa mi podarilo 2x podať DP DPH za III. štvrťrok 2010 elektronicky???

Zistila som to až dnes, keď som chcela vytlačiť doklad o akceptacii. Spomenula som si že keď som to podávala prvý krát tak mi spadla web. stranka drsr, tak som otvorila opäť stránku drsr a poslala ešte raz. Prosím o radu čo robiť???
Aj ja som podala za 2. Q dvakrát. Zavolala som správkyni a ona mi povedala, že nie som sama, že takých je viac a vravela mi, že mi to vymaže.
jeso
04.11.10,16:49
Ahojte poraďáci, čo mám robiť keď sa mi podarilo 2x podať DP DPH za III. štvrťrok 2010 elektronicky???

Zistila som to až dnes, keď som chcela vytlačiť doklad o akceptacii. Spomenula som si že keď som to podávala prvý krát tak mi spadla web. stranka drsr, tak som otvorila opäť stránku drsr a poslala ešte raz. Prosím o radu čo robiť???

toto isté sa stalo aj mne len za I Q,
volala som na DU, kde mi bolo povedané, že správkyňa bude mať síce dva podané SV / s rovnakými údajmi od tej istej firmy / ale bude mať len jeden krycí list a že to automaticky spáruje , poprípade ak bude nejaká pochybnosť ma bude kontaktovať ...
domenico.office
04.11.10,17:01
Podavali sme súhrnný výkaz ZEPom a DU po nás žiada priniesť ešte nejaký papierovy doklad. a to ani nehovorím, že hoci sme to podali načas, oni tvrdia, že ich systém ukazuje neskoré prijatie.

Tak teraz neviem, kde sa stala chyba? Na čo sme teda platili za ZEP, keď nakoniec aj tak chcu aj papierové výkazy?

Na základe zákona, ak sa SV podpisuje ZEP-om, žiadne papierové podanie nie je treba.
Alexandra777
16.11.10,11:24
Neviete mi niekto poradiť, ako starý môže byť výpis z obchodného registra potrebný pri autorizácii? Mal by byť "nie starší ako 3 mesiace" alebo je to jedno? Ďakujem.
Alexandra777
16.11.10,11:40
V registračnom formulári vypľňam adresu FO, ktorá sa registruje, alebo sídlo PO?
nika.sum
17.11.10,06:07
Neviete mi niekto poradiť, ako starý môže byť výpis z obchodného registra potrebný pri autorizácii? Mal by byť "nie starší ako 3 mesiace" alebo je to jedno? Ďakujem.
nemal by byt starsi ako tri mesiace, ale skuste si zavolat, ci im nepostaci vypis z PC.

V registračnom formulári vypľňam adresu FO, ktorá sa registruje, alebo sídlo PO?
Ja som FO, ktora podava za viacej FO a PO. Registracny formular mam na svoje meno, RČ a adresu. Od firiem za ktore podavam som mala splnomocnenie potvrdene notarom na podavanie pisomnosti elektronickou formou. Na DU kazdej firmy za ktoru podavam som musela spisat dohodu.
sybila3
24.11.10,19:25
viete mi poradiť, mám vyplnené dp dph a dala som podpísať, ale sa mi nezobrazil certifikát, ktorým podpíšem, čo s tým, doteraz som normálne odosielala. kde je chyba?
domenico.office
24.11.10,19:27
viete mi poradiť, mám vyplnené dp dph a dala som podpísať, ale sa mi nezobrazil certifikát, ktorým podpíšem, čo s tým, doteraz som normálne odosielala. kde je chyba?

Dnes aj jednému môjmu klientovi blblo podpisovanie. Môže byť chyba na strane DRSR. Možno by pomohlo odhlásenie a prihlásenie.
sybila3
24.11.10,19:31
idem skúsiť, uvidím. dík
domenico.office
24.11.10,19:37
Mne to funguje teraz.... ak by robilo problém, určite by som vymazal cookies, zavrel IE, znova naštartoval a zadal presne: www.drsr.sk
sybila3
24.11.10,19:38
no nejde to, mám síce nový počítač, ale min. mesiac som posielala bez problémov.Ešte pozerám vo výbere certifikátov ho mám, nemá tam byť zakliknuté okienko a nemám dať, že priradiť certifikát?
domenico.office
24.11.10,19:41
Priraďuje sa len Kvalifikovaný certifikát... ale tu nie je problém s certifikátom, ale s ActiveX prvkami, ktoré musia zavolať DSigner Xades.
sybila3
24.11.10,19:42
no a čo s tým?
domenico.office
24.11.10,19:44
Skús ešte radu na predchádzajúcej strane. Vymaž cookies....
sybila3
24.11.10,19:44
ako vymažem cokies?
domenico.office
24.11.10,19:47
Nástroje....Moožnosti siete internet.....História prehľadávania a vymazať. Potom zavri IE, opätovne naštartuj a zadaj presne aj s www.
sybila3
24.11.10,19:51
nemôžem to nájsť, idem nástroje možnosti, sieť a tam nič nie je
sybila3
24.11.10,19:53
našla som vymazať aktuálnu historiu alebo odstrániť jednotlivé súbory cookies? je to ono
domenico.office
24.11.10,19:56
Takto je to
sybila3
24.11.10,19:57
tak čo vymažem historiu alebo jednotlivé súbory cookies a prečo mi to pred mesiacom išlo? nechápem
domenico.office
24.11.10,20:04
Všetko z histórie. Cookies sú ako také malé pamäte o stránke.... mohlo by si pamätať tú chybu
sybila3
24.11.10,20:18
nejde mi to skúsim preinštalovať celý elektronický podpis?
domenico.office
24.11.10,20:21
Nie je to v podpise.... ešte raz to píšem. Nezavolá ti DSigner Xades a to je chyba v ActiveX prvkoch. Môže to byť chyba i na stránke DRSR, že neodosielajú tieto prvky. Skús ešte reštart PC, ak by nešlo, určite ráno pôjde. Podpisuješ ZEP-om?
domenico.office
24.11.10,20:23
Spomenila si nový PC... máš všetko nainštalované?
sybila3
24.11.10,20:24
áno zepom. no nič iné mi nezostáva, len skúsiť ráno. ak mi to ráno nepôjdem, tak odinštalujem zep a znova nainštalujem všetko. nič som s tým nerobila, len certifikáty som odstránila z plochy. uvidím ráno. dík
sybila3
24.11.10,20:24
no určite mám všetko nainštalované lebo minulý mesiac, som z tohto nového odosielala aj SV aj dph a všetko OK.
domenico.office
24.11.10,20:26
keby si bez ZEP, podal by som to. Mám všetko nastavené, aj so ZEP, aj bez ZEP.... ohlás sa ráno, či funguje.
sybila3
24.11.10,20:27
ešte rozmýšľam, že ak som vymahala z plochy certifikáty, niekde by mali byť? či tam nebude chyba
sybila3
24.11.10,20:29
skúsim ráno, ale nemôžem nikde nájsť tie certifikáty. no uvidím, ďakujem
domenico.office
24.11.10,20:29
To nemá s tým nič spoločné....
sybila3
24.11.10,20:34
dobre, ešte ma napadlo, že som to inštalovala minulý mesiac aj na veľký PC, idem vyskúšať.
sybila3
24.11.10,20:42
no tam to nemám všetko, lebo som núdzovo odtiaľ posielala len SV, no nič skúsim ráno a keď nie, tak budem musieť zaniesť.
sybila3
25.11.10,06:05
zaujímavé, že dnes mi to išlo v pohode. idem to zaplatiť. ďakujem
nika.sum
07.12.10,12:30
Dnes mi toto prislo:

Danove riaditelstvo SR Vam oznamuje, ze s ucinnostou od 1.12.2010 dochadza k zmene verzie podpisoveho komponentu D.Signer/XAdES na strane klienta pri vyuzivani autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania danovych dokumentov z dovodu uplynutia doby certifikacie povodne vyuzivanej verzie aplikacie.....

No ja som bola spokojna, ze mi to slape ako hodinky a teraz si to mam odinstalovat (absolutne neviem ako) a znovu nainstalovat.:mee:

Ked som si otvorila zlozku, kde som ulozila subory pri registrovani, tak som tam nasla toto:

EZ-eTAX - DRSR certifikat zabezpecenia
EZ-eTAX - DRSR personal info
Signaturepolicy2010
Xades
XMLPLUGIN
- toto vsetko mam odinstalovat. Ja som v tomto amater, je len zazrak, ze sa mi to podarilo spojazdnit na prvykrat a bojim sa, ze to teraz pokazim.
domenico.office
07.12.10,12:41
Dnes mi toto prislo:

Danove riaditelstvo SR Vam oznamuje, ze s ucinnostou od 1.12.2010 dochadza k zmene verzie podpisoveho komponentu D.Signer/XAdES na strane klienta pri vyuzivani autorizovanej sluzby elektronickeho dorucovania danovych dokumentov z dovodu uplynutia doby certifikacie povodne vyuzivanej verzie aplikacie.....

No ja som bola spokojna, ze mi to slape ako hodinky a teraz si to mam odinstalovat (absolutne neviem ako) a znovu nainstalovat.:mee:

http://www.porada.sk/t150656-dsigner-xades-a-jeho-platnost.html#post1578868
Melnick
08.04.11,18:41
Rozalka, nie si Ty veštica? :):D

http://www.porada.sk/1308888-post44.html
andreaS
18.04.11,08:34
tiez sa im vyparil vzor splnomocnenia...

dnes som zistila, ze musime podavat suhrnny vykaz a tak bludim patram po vzore splnomocnenia pre DU a neviem ho najst... viem, ze tam bolo, aj som ho pozerala, ale na inom pc...

nemate niekto tento vzor? musim to urobit na prvykrat a snad sa mi podari vybavit to este dnes. podavat chcem cez ZEP. Vdaka za cokolvek.
kikoza
18.04.11,09:30
určite hľadáš správne tlačivo? Ja som na DÚ nemusela doniesť splnomocnenie, len dohodu o spôsobe doručovania písomnosti elektr. prostriedkami. Bol tam aj klient, ktorý udelil plnomocenstvo ústne a správkyňa vytlačila zápisnicu, kde to bolo uvedené a pred ňou sme to podpísali.
andreaS
18.04.11,09:41
problem je, ze sefa (konkretne v tejto sro su konatelia dvaja) tam nedostanem... takze musim riesit cez splnomocnenie...

drsr to malo predtym prehladnejsie, teraz sa mi zda, ze to nemal hlavu patu... a konkretne v teme o suhrnnom vykaze bol doporuceny vzor na splnomocnenie... a teraz nie a nie to najst :(
truch
18.04.11,09:53
andreaS
18.04.11,09:56
daska, dakujem... toto som na porade nasla, mam ho aj nachystane ... ale este som ho nedala tlacit.. nie som si ista ci je to to spravne splnomocnenie...

a ak ano, tak aky e-mail tam mam uviest... moj sukromny alebo mejl tejto firmy?

este nemam zriadene podavanie akehokolvek priznania vylucne elektronicky cez ZEP, tak neviem, ci na kazde jedno nebude lepsie uvadzam moj mejl. A ako vzdy, vsetko sa riesi rychlo, stresovo a niet casu na hladanie a studovanie... :(
truch
18.04.11,10:01
daska, dakujem... toto som na porade nasla, mam ho aj nachystane ... ale este som ho nedala tlacit.. nie som si ista ci je to to spravne splnomocnenie...

a ak ano, tak aky e-mail tam mam uviest... moj sukromny alebo mejl tejto firmy?

este nemam zriadene podavanie akehokolvek priznania vylucne elektronicky cez ZEP, tak neviem, ci na kazde jedno nebude lepsie uvadzam moj mejl. A ako vzdy, vsetko sa riesi rychlo, stresovo a niet casu na hladanie a studovanie... :(

Adi, ja som dávala tzv.poverenie , tiež som v téme vtedy prikladala vzor a tiež ho neviem nájsť:( Pamätám si len, že nebolo potrebné overiť ho u notára. Mailovú adresu som si dala tú z práce, lebo ti prídu z DÚ papiere, aby si to mala v jednom PC aj s ekonomickým softwarom. Vlastne ak máš svoj mail, tiež si ho môžeš otvoriť aj v robote. Už je to vyše roku, tak si to presne nepamätám:(
truch
18.04.11,10:04
andreaS
18.04.11,10:06
daska vdaka :) len je tu este jeden problem... sef ma firiem viac ale zamestnana som v inej ako v tejto ktoru riesim... ako vseto zamotane co existuje, je prave tu u nas :D nemam nudzu o taketo pripady :D

asi by bol lepsi ten moj e-mail nakolko budem casom viacerych riesit len cez moj e-mail... mozno by stalo zato urobit si extra pre tieto veci daky e-mail...

kazdopadne este raz dakujem.
andreaS
18.04.11,11:25
este by ma zaujimalo koho mam zaregistrovat na DU cez portal drsr.sk ... len firmu, len seba, oboch?
truch
18.04.11,11:32
este by ma zaujimalo koho mam zaregistrovat na DU cez portal drsr.sk ... len firmu, len seba, oboch?

registruješ seba, firma ti dáva poverenie:)
srska
18.04.11,13:30
daska, dakujem... toto som na porade nasla, mam ho aj nachystane ... ale este som ho nedala tlacit.. nie som si ista ci je to to spravne splnomocnenie...

a ak ano, tak aky e-mail tam mam uviest... moj sukromny alebo mejl tejto firmy?

este nemam zriadene podavanie akehokolvek priznania vylucne elektronicky cez ZEP, tak neviem, ci na kazde jedno nebude lepsie uvadzam moj mejl. A ako vzdy, vsetko sa riesi rychlo, stresovo a niet casu na hladanie a studovanie... :(
mustra plnej moci
lorenc
18.04.11,17:56
potrebujem radu, idem posielat Súhrny výkaz a fakturovalo sa do Rakuska....ked napíšem ich číslo ATU16377098......tak mi to svieti na červeno....Kod štatu -AT ,Identifikacne č.....ATU16377098 , a kod 0 .....ale to identifik.číslo svieti na červeno....Prosim o radu ,kde robim chybu?
JarkaL
18.04.11,18:05
Prečo máš kód 0 ? Nebude to kôli tomu? Kód 0 sa používa, keď robíš opravu (ako keby storno riadku).
Dáša_
18.04.11,18:06
potrebujem radu, idem posielat Súhrny výkaz a fakturovalo sa do Rakuska....ked napíšem ich číslo ATU16377098......tak mi to svieti na červeno....Kod štatu -AT ,Identifikacne č.....ATU16377098 , a kod 0 .....ale to identifik.číslo svieti na červeno....Prosim o radu ,kde robim chybu?

nepíše sa náhodou identifikačné číslo bez ATU ? Iba číslice?
dobsony
19.04.11,03:16
Do Rakúska nasledovne: kód štátu: AT číslo: U..............
Nella_2
19.04.11,04:20
Prikladám prehľadnú tabuľku so štruktúrou IČ DPH v jednotlivých členských štátoch z DRSR.

Prehľadná tabuľka je aj na tejto adrese (v češtine), ale tam ešte nie je Bulharsko a Rumunsko.

http://www.estav.cz/zpravy/ic-dph-slovensko-vat-evropa.html
sybila3
19.04.11,07:38
predlžovali sme certifikát ZEP aj sa mi zobrazil dala som podpísať aj podpísala ale po odoslaní mi vypísal: certifikát vydaný neznáma hodnota a správa o odmietnutí, volala som na daňové či to treba nejako znova u nich registrovať, že nie, tak neviem, čo tam treba?????
JarkaL
19.04.11,07:57
Mne zas vypisuje chybu: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Už ma to nebaví.
srska
19.04.11,09:18
Mne zas vypisuje chybu: Core.Sign 2: CryptHashData - Unable to create the SHA256 hash.

Už ma to nebaví.
mne pomohlo toto:
UPOZORNENIE!!!
používateľov aplikácie eDane, ktorí majú ZEP a chcú využiť túto aplikáciu na podpísanie a odoslanie dokumentov na elektronickú podateľňu daňovej správy upozorňujem, že pri podpisovaní dokumentu môže dojsť k chybe - nebude sa dať dokument podpísať. pravdepodobne po inštalácii aplikácie eDane dôjde k nejakej chybe v aplikácii D.Signer/XAdES.
musel som odinštalovať D.Signer/XAdES v 1.1.0.0 aj D.Signer/XAdES/XMLPlugin v 1.1.0.0 a znovu obidva nainštalovať. potom už dokumenty vyplnené v aplikácii eDane sa dali so ZEP podpísať aj odoslať.
JarkaL
19.04.11,09:19
Ďakujem , Ty nikdy nesklameš.
srska
19.04.11,09:36
Ďakujem , Ty nikdy nesklameš.

je to v téme DR SR nová aplikácia eDANE (http://www.porada.sk/t162601-p13-dr-sr-nova-aplikacia-edane.html) príspevok 130
andreaS
19.04.11,10:52
ja zacinam pre istotu stresovat... splnomocnenie som vcera nachystala a este mi ho nedoniesli overene... vybavim to pripadne zajtra doobeda na pockanie???
srska
19.04.11,10:55
ja zacinam pre istotu stresovat... splnomocnenie som vcera nachystala a este mi ho nedoniesli overene... vybavim to pripadne zajtra doobeda na pockanie???
ak je to +zep tak asi nie. ak -zep to neviem, nepoužívam. ale na dú je to otázka 10 minút. ide o to či sprístupnia tak rýchlo službu. kontaktuj dú a opýtaj sa.
ZuzanaA
19.04.11,13:00
Mne to vypisuje: Nepodarilo sa inicializovať podpisovací komponent. Prosím vo Vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.
Skúsila som to v prehliadači popovoľovať ale aj tak nejde. Neviete mi prosím poradiť? Už som z toho na infarkt. Pred tým mi to šlo.
domenico.office
19.04.11,14:44
predlžovali sme certifikát ZEP aj sa mi zobrazil dala som podpísať aj podpísala ale po odoslaní mi vypísal: certifikát vydaný neznáma hodnota a správa o odmietnutí, volala som na daňové či to treba nejako znova u nich registrovať, že nie, tak neviem, čo tam treba?????

Treba priradiť certifikát do systému cez správu certifikátov.
domenico.office
19.04.11,14:46
Mne to vypisuje: Nepodarilo sa inicializovať podpisovací komponent. Prosím vo Vašom prehliadači povoľte nastavenia pre sťahovanie ActiveX komponentov.
Skúsila som to v prehliadači popovoľovať ale aj tak nejde. Neviete mi prosím poradiť? Už som z toho na infarkt. Pred tým mi to šlo.

Buď nie je nainštalovaná správna podpisová politika, alebo nesprávna verzia, či zle nainštalovaný DSigner Xades
nika.sum
20.04.11,06:03
Je to asi hlupa otazka: v suhrnnom vykaze je meno a priezvisko osoby, ktora je opravnena konat za platitela dane.
Ak ja mam spisanu dohodu o elektronickom podavani a od firmy splnomocnenie len na elektronicke podavanie dokumentov, vypisujem tam meno konatela alebo svoje? Myslim ze konatela, ale nie som si ista.
andreaS
20.04.11,06:27
no prave som volala kvoli splnomocneniu a tak spokojne padla otazka "dokedy to potrebujete?" ... tak neviem ci mam plakat alebo sa smiat... hlavne, ze som to pri odoslani splnomocnenia napisala do mejlu...

idem za spravkynou z ineho dovodu, tak zistim priamo od nej co mozem robit... :( nadsena nie som ... :(
nika.sum
20.04.11,06:39
daju sa ulozit krycie listy? Ale myslim tym vyplnene. Lebo ked dam ulozit tak mi to ulozi prazdny formular, ide mi hlavne o vyhlasenie o podani písomnosti a potrebujem to mailom poslat klientovi, ale aj mailom mi prisiel prazdny formular.
Nella_2
20.04.11,07:26
daju sa ulozit krycie listy? Ale myslim tym vyplnene. Lebo ked dam ulozit tak mi to ulozi prazdny formular, ide mi hlavne o vyhlasenie o podani písomnosti a potrebujem to mailom poslat klientovi, ale aj mailom mi prisiel prazdny formular.
V akom formáte ich máš uložené a v akom programe ich otváraš?
cathyc
20.04.11,07:47
daju sa ulozit krycie listy? Ale myslim tym vyplnene. Lebo ked dam ulozit tak mi to ulozi prazdny formular, ide mi hlavne o vyhlasenie o podani písomnosti a potrebujem to mailom poslat klientovi, ale aj mailom mi prisiel prazdny formular.
ja ich ukladám do TIFF, to znamená, že si dám tlačiť / tlačiť do súboru a v názve tlačiarne si vyberiem Microsoft Office Document Image Writer, otvorí sa mi ten súbor ktorý chcem uložiť a potom dám uložiť ako, zadám názov súboru a kam ho chcem uložiť toť vsjo. Väčšina klientov takto uložený súbor otvoriť a vytlačiť vie, ale stane sa, že niekto to nedokáže. Bude to asi niečo v nastavení daného compu, alebo v sofwarovom vybavení. Neviem to posúdiť, nie som odborník.
Nella_2
20.04.11,08:42
ja ich ukladám do TIFF, to znamená, že si dám tlačiť / tlačiť do súboru a v názve tlačiarne si vyberiem Microsoft Office Document Image Writer, otvorí sa mi ten súbor ktorý chcem uložiť a potom dám uložiť ako, zadám názov súboru a kam ho chcem uložiť toť vsjo. Väčšina klientov takto uložený súbor otvoriť a vytlačiť vie, ale stane sa, že niekto to nedokáže. Bude to asi niečo v nastavení daného compu, alebo v sofwarovom vybavení. Neviem to posúdiť, nie som odborník.
Cathyc a takto uložiť sa Ti to dá aj dodatočne, keď si už SV poslala?
cathyc
20.04.11,09:26
Cathyc a takto uložiť sa Ti to dá aj dodatočne, keď si už SV poslala?
jasné, dá sa to, v histórii komunikácie si nájdeš ten odoslaný sv a za ním je taký list papiera, klikneš naň a otvorí Ti ten sv.
andreaS
20.04.11,12:34
tak som prave prisla z DU, uspesne vybavila splnomocnenie pre dve firmy... tak na mna myslite, lebo ma caka instalacia a prvy krat vobec elektronicke podanie... a uz som v strese... potom ked budete pocut ranu, tak to som prave odoslala suhrnny vykaz a spadol mi giga kamen zo srdca :D
srska
20.04.11,15:39
tak som prave prisla z DU, uspesne vybavila splnomocnenie pre dve firmy... tak na mna myslite, lebo ma caka instalacia a prvy krat vobec elektronicke podanie... a uz som v strese... potom ked budete pocut ranu, tak to som prave odoslala suhrnny vykaz a spadol mi giga kamen zo srdca :D
doporučenie:
ja osobne neverím aplikácii eDane na 100%. urobil som to takto: v eDane súhrný výkaz + uloženie do xml. potom klasické prihlásenie na eTAX a upload xml do formuláru sv + kontrola vyplnenia, podpísanie + odoslanie = bez problémov.
nika.sum
20.04.11,15:40
V akom formáte ich máš uložené a v akom programe ich otváraš?

tusim mi to otvaralo a ukladalo do PDF. Neviem, teraz, ale skusim sa s tym pohrat, ked bude trosku viac casu, dnes som mala stastie a klient si to zobral, ked mi musel nieco priniest.
andreaS
20.04.11,17:32
takze... doma instalacia neuspesna... pretoze som si dala preinstalovat windows a neviem za ten svet rozbehat qsign a skor mi blbne asi citacka ZEPu... :(

tak som teraz utekala do roboty, lebo aj tu mam qsign, tak som podla instrukcii doinstalovala programy... v programe "suhrnny vykaz" som vykaz vypisala... dala kontrolu... podpisala... odoslala...

ale kedze som to urobila skor ako v eTAX priradila certifikat, tak bol odmietnuty... tak som to zopakovala este raz po pridani certifikatu...

a v schranke dokumentov mam tieto spravy:

1. registracia
2. odmietnutie podania elektronickou podatelnou
3. priradenie certifikatu
4. sprava o prijati podania elektronickou podatelnou kde sa pise: suhrnny vykaz pre dan z pridanej hodnoty (platny od 1.1.2010) druh dokumentu: riadny ... od odosielatela XYm s.r.o. , DIC xxxx ... bol podany na elektronickej podatelni a bolo mu pridelene evidencne cislo xx/2011 .. datum a cas evidencie dokumentu na elektronickej podatelni 20.04.2011 20:14:53

A ked si vyberiem danu firmu a tam "dokumenty danoveho subjektu" - tam nie je nic... ale ked tam "podanie dokumentu" a tam historiu, tak su tam dokumenty dva... prvy ten odmietnuty... a druhy so stavom spracovania "s predbezne platnym certifikatom" ...

PROSIM POVEDZTE ZE JE TO OK a mozem prestat stresovat... ;)
domenico.office
20.04.11,18:02
PROSIM POVEDZTE ZE JE TO OK a mozem prestat stresovat... ;)

Je to OK.... nestresuj sa. Zajtra príde akceptácia.
lorenc
20.04.11,19:45
Už som došla na to AT ( rakusko)...a potom len U123......!!! A kod 0 -to sa nemá písat ,ak je to iný tovar!...2-slžby a 1 -trojstranny obchod
JarkaL
20.04.11,21:42
Veď som Ti písala, že ten kód 0 by tam nemal byť. Hlavne že to už máš dobre.
912
18.12.11,20:06
Dobrý večer,
chcela by som Vás moc poprosiť o pomoc, nejde mi poslať súhrnný, posielam dohodou bez ZEPu. Robím na novom počítači, W7, nainštalova som si všetko a keď chcem ísť označiť pre odoslaním, vypíše mi toto (v prílohe). Viete mi poradiť, kde robím chybu?

A ešte som zabudla, že mi predtým stále vypisuje, či chcem povoliť vykonávanie zmien Microsoft XML Parser.

Ďakujem už dopredu.

Sue
domenico.office
18.12.11,20:13
Dobrý večer,
chcela by som Vás moc poprosiť o pomoc, nejde mi poslať súhrnný, posielam dohodou bez ZEPu. Robím na novom počítači, W7, nainštalova som si všetko a keď chcem ísť označiť pre odoslaním, vypíše mi toto (v prílohe). Viete mi poradiť, kde robím chybu?

A ešte som zabudla, že mi predtým stále vypisuje, či chcem povoliť vykonávanie zmien Microsoft XML Parser.

Ďakujem už dopredu.

Sue

Máš nesprávne nainštakovaný D.Sgner Xades, alebo podpisovú politiku.Parser treba povoliť.
912
18.12.11,20:23
Dakujem moc za odpoved v tuto neskoru hodinu.

Ja som znova preinštalovala:
dsignerxades110
pp2011
EZ_cert_end_user_v2

Treba ešte niečo iné? Pri všetkých mi vybehlo, že inštalácia alebo export prebehol succesfully. A stále mi to vypisuje to v tej prílohe. Ten Parser treba nejako špeciálne povoliť alebo len vždy keď sa spýta, tak odkliknúť.
domenico.office
18.12.11,20:27
D.Signer xades podľa verzie operačného systému. parser povoliť, tam, kde signalizuje navrchu prehliadača
912
18.12.11,20:37
Ten Dsignerxades som pre chvíľou stiahla z drsr, dávam ho do prílohy a v ňom sa nedá vybrať pre aký operačný systém. Tak som dala nainštalovať, čo v ňom je. Parser mi zase hore neukazuje, mne len vždy vybehne obrazovka a pýta sa či povoliť. Chýba mi XP ...
domenico.office
18.12.11,20:43
32 bit Vista a 7 ....... http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x86.exe

64 bit: Vista a 7...... http://www.drsr.sk/drsr/slovak/el_komunikacia/data/Setup_x64.exe

pozri si v systéme, aký máš, či 32, či 64. Parser povoliť, prípadne klik pravým, nainštalovať
ondro.i
04.01.12,14:43
Dobrý deň,
práve skúšam vyplniť elektronicky Súhrnný výkaz dani z pridanej hodnoty a mal by som otazku, že už keď vypĺňam samotný výkaz, tak čo znamená to políčko "Počet 2. strán" ? Ja mám iba jednu firmu, ktorej mesačne vystavim maximalne 2 faktury, mám dať to toho políčka číslicu 1 ?
jacekova
04.01.12,22:08
Dobrý deň,
práve skúšam vyplniť elektronicky Súhrnný výkaz dani z pridanej hodnoty a mal by som otazku, že už keď vypĺňam samotný výkaz, tak čo znamená to políčko "Počet 2. strán" ? Ja mám iba jednu firmu, ktorej mesačne vystavim maximalne 2 faktury, mám dať to toho políčka číslicu 1 ?
áno